Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: przystąpienie małżonka do działalności indywidualnej
przystąpienie małżonka do działalności indywidualnej 2 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
1
2004.02.11 - Urząd Skarbowy w Szczytnie - USVIII/443-1/04/IK
∟1. Czy umowa małżeńska o rozszerzenie wspólności majątkowej na budynek „starego” i „nowego” hotelu spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług? 2. W przypadku twierdzącej odpowiedzi, jak określić podstawę opodatkowania? W odpowiedzi na zapytanie zawarte w piśmie z dnia 12.01.2004 r.,
2003.12.05 - Izba Skarbowa w Gdańsku - BI/005-0671/03
∟W jaki sposób należy włączyć do prowadzonej działalności małżonka ? Stan faktyczny:Podatnik prowadzi działalność gospodarcza na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, jest podatnikiem podatku od towarów i usług oraz prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Do prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej chciałby dopisać współmałżonka.Stan prawny: Stosownie do art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 19 listopada 1999 r. Prawo działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 101, poz. 1178 z późn. zm.) przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, osoba prawna oraz niemająca osobowości prawnej spółka prawa handlowego, która zawodowo, we własnym imieniu po...
1
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.