Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: przecena

 

przecena 10 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1

2015.02.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1147/14-2/AS
     ∟Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo odnosząc korektę przychodów ze sprzedaży i kosztu sprzedanych towarów według cen nabycia, wynikającą z faktur korygujących sprzedaż, do roku podatkowego, w którym nastąpiła sprzedaż z faktury pierwotnej?

2010.04.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-47/10-4/GC
     ∟Czy w świetle przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych dozwolone jest obniżenie ceny towarów handlowych poniżej kosztów ich zakupu, tak że Spółka wygeneruje stratę podatkową?

2009.09.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-466/09/AB
     ∟Możliwość jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów różnicy między faktyczną ceną zakupu towarów handlowych a ich ceną po przecenie.

2009.01.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-882/08-2/TW
     ∟Czy sprzedaż artykułu piśmienniczego poniżej ceny zakupu stanowi naruszenie przepisów podatkowych, w szczególności czy stanowi naruszenie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2009.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-720/08-4/ŁM
     ∟Czy wartość sprzedanych składników majątku obrotowego stanowiła będzie koszt uzyskania przychodu w momencie sprzedaży (również sprzedaży jako surowce wtórne)?

2005.11.10 - Urząd Skarbowy w Gorlicach - PDOF/415/52/05
     ∟Czy podatnik zamierzający dokonać likwidacji działalności gospodarczej może sprzedać posiadane przez niego towary handlowe po obniżonych cenach oraz czy może w remanencie likwidacyjnym wykazać pozostałe towary również w obniżonych cenach?

2005.08.01 - Urząd Skarbowy w Opolu Lubelskim - PD415-5/05
     ∟Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży mebli. Część mebli stała długo jako ekspozycja sklepowa i w tym czasie uległy drobnym uszkodzeniom lub pobrudziła się tapicerka. W sytuacji gdy obroty w firmie drastycznie zmalały, nie chcąc zalegać z comiesięcznymi opłatami, uznał Pan za konieczne przecenić meble w niektórych przypadkach nawet o 50%.Przedmiotem wniosku jest pytanie czy podatek dochodowy od osób fizycznych należy naliczać od wartości sprzedaży.Zdaniem Pana, podatek dochodowy powinien być naliczony od faktycznie uzyskanego przychodu ze sprzedaży.

2005.06.22 - Urząd Skarbowy w Płocku - 1419/UPO-415-73-3/PD/05/GS
     ∟Niektóre towary handlowe prowadzonego przez podatnika sklepu zalegają na półkach od 1995 r. Podatnik w związku z tym chce skorzystać z przepisu § 29 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów i dokonać wyceny tych towarów stosując wskaźnik rynkowy, który mocno będzie odbiegał od cen zakupu.Czy prawidłowe są przeceny towarów oraz czy w spisie likwidacyjnym wycenia się towary uprzednio przecenione w cenach przecenionych, czy w cenach zakupu.

2004.09.09 - Urząd Skarbowy w Cieszynie - PDII/423-5/04/158393
     ∟Czy skutki aktualizacji wyceny wyrobów gotowych stanowiących zapasy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? W myśl art. 7 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym jest dochód bez względu na rodzaj źródeł przychodów, z jakich dochód ten został osiągnięty, przy czym dochodem jest nadwyżka sumy przychodów nad kosztami ich uzyskania, osiągnięta w roku podatkowym. Z przepisów tych wynika zasada, że tworzące dochód przychody i pomniejszające go koszty ich uzyskania wystąpić winny w tym samym roku podatkowym. Art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stanowi, że kosztami uzysk...

2003.12.15 - Izba Skarbowa we Wrocławiu Ośrodek Zamiejscowy w Wałbrzychu - PDI-005/30/2003
     ∟Podatniczka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu książkami (w tym podręcznikami szkolnymi) opodatkowaną na zasadach ogólnych. Na stanie księgarni posiada podręczniki zakupione w latach poprzednich, które w związku z przeprowadzoną reformą szkolną oraz zmianą programów nauczania nie nadają się do sprzedaży. W 2003 r. podatniczka podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży ww. podręczników i przekazaniu ich na makulaturę. Dla celów dowodowych sporządziła spis nieaktualnych podręczników, a na ich sprzedaż (na makulaturę) wystawiła fakturę VAT. Czy w przedstawionej sytuacji można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wartość podręczników s...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj