Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: rachunek uproszczony

 

rachunek uproszczony 12 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1

2014.04.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-35/14-6/ES
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży mieszkania.

2013.09.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP2/443-422/13-6/KW
     ∟Skoro zakup samochodu osobowego został udokumentowany rachunkiem uproszczonym, to w świetle obowiązujących przepisów w roku otrzymania tego dokumentu tj. w roku 1999, Wnioskodawca nie nabył prawa do odliczenia podatku naliczonego na podstawie przedmiotowego rachunku, stosownie do art. 19 ust. 1-3 ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, w związku § 54 ust. 3 ww. rozporządzenia w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym.

2012.10.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-679/12-4/MN
     ∟Do ustalenia wysokości marży dla danej imprezy turystycznej należy brać pod uwagę wszystkie wydatki związane z organizacją imprezy, nabyte od innych podatników i udokumentowane za pomocą innych dowodów księgowych. Natomiast, przedmiotowe usługi nabywane na podstawie umów cywilno-prawnych nie mogą być uznane za usługi nabywane od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty, gdyż zleceniobiorcy nie działają w tym przypadku w charakterze podatnika podatku VAT. Tym samym nie można ich uwzględnić przy ustalaniu podstawy opodatkowania według szczególnej procedury rozliczania podatku od towarów i usług.

2009.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1063/09-2/AN
     ∟Czy należy uznać, że w stosunku do tych towarów i maszyn/ nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego i w przypadku dostawy w/w towarów można zastosować zwolnienie od podatku na podst. art. 43 ust.1 pkt. 2. Ustawy o VAT, a w przypadku gdyby w/w maszyny nie były przedmiotem dostawy towarów do dnia zaprzestania wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu w związku z likwidacją działalności gospodarczej czy nie należy ujmować w/w maszyn w spisie z natury, o którym mowa w art. 14 ust.5 Ustawy o VAT? Czy w przypadku uznania przez organ, że w stosunku do tych towarów /maszyn/ przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego to za podstawę opodatkowania zgodnie z art. 14 ust. 8 i art. 29 ust. 1O Ustawy o VAT należy przyjąć cenę historyczną nabycia /bez podatku/ czy cenę aktualną /bez podatku/ jaką należałoby w dniu powstania obowiązku podatkowego (zaprzestania wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu/ zapłacić przy nabyciu tych towarów /maszyn/ z uwzględnieniem zużycia i utraty wartości rynkowej tychże maszyn?

2009.02.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-266/08-4/RK
     ∟Kwota wynagrodzenia otrzymana przez biegłego z tytułu świadczenia na rzecz sądu usługi polegającej na wydaniu opinii obejmuje już kwotę podatku VAT (stanowi kwotę brutto), a zatem biegły nie może doliczyć podatku VAT do kwoty wynagrodzenia. Jednakże jak wynika z art. 90 ustawy z dnia 28 lipca 2005r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 167, poz. 1398 ze zm.) wysokość wynagrodzenia biegłego za wykonaną pracę określa się, uwzględniając wymagane kwalifikacje, potrzebny do wydania opinii czas i nakład pracy, a wysokość wydatków niezbędnych do wykonania czynności – na podstawie złożonego rachunku. Zatem przedłożona przez Wnioskodawcę faktura stanowi podstawę do określenia przez sąd wynagrodzenia biegłemu sądowemu - przy zachowaniu ww. warunków dotyczących kwalifikacji, czasu pracy, wydatków biegłego sądowego.

2006.05.19 - Urząd Skarbowy w Wałbrzychu - PP/443/1/12/33/2006
     ∟Podatnik pyta - czy może wystawić faktury VAT w miejsce "anulowanych" rachunków uproszczonych.Z pisma wnioskodawcy wynika następujący stan faktyczny:Podatnik po przekroczeniu kwoty zwolnienia podmiotowego w zakresie podatku (obligatoryjna utrata statusu podatnika zwolnionego podmiotowo z uwagi na przekroczoną kwotę sprzedaży w okresie prowadzenia działalności), nie dokonał zgłoszenia rejestracyjnego oraz wystawiał rachunki."Gdy zorientowałem się o błędzie natychmiast dokonałem rejestracji VAT-u w Urzędzie Skarbowym (...)."Wg Strony - "... prawo podatkowe zezwala na anulowanie rachunków uproszczonych wystawionych w miesiącach, których obrót przekroczył sumę wolną od ...

2005.11.21 - Pierwszy Urząd Skarbowy w Gdyni - II-2/4111/415/302/38a/05
     ∟Jaki należy sporządzić dokument sprzedaży, jaki zastosować kurs waluty do jego wyceny?

2005.03.25 - Urząd Skarbowy w Łowiczu - US.I./415/2/2005
     ∟Czy jako lekarz emeryt prowadzący działalność gospodarczą - gabinet lekarski powinienem, mając 2 umowy zlecenia z ZOZ i 3-cią umowę z innym zakładem służby zdrowia uzyskany przychód z umów zleceń wpisać do podatkowej księgi przychodów i rozchodów? Czy na uzyskany przychód z umów zleceń powinieniem wystawić fakturę VAT, czy rachunek uproszczony?Czy jeżeli dochód z prowadzonej działalności gospodarczej - gabinet lekarski przekroczy kwotę wolną od podatku powinienem złożyć deklarację PIT-5 i wpłacić podatek w/g skali? Postanowienie

2005.03.25 - Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu - PSUS/PPO I/443/67-2/ 05 /AD
     ∟Spółka zwróciła się z zapytaniem: czy Spółka może zawrzeć w wyżej opisanych umowach cywilno-prawnych klauzulę o wystawianiu rachunków uproszczonych i faktur VAT jako Zleceniodawca i czy tego rodzaju umowy muszą być rejestrowane w urzędach skarbowych i akceptowane przez usługobiorcę.

2004.10.07 - Pierwszy Urząd Skarbowy w Poznaniu - SD-K-415/72/04
     ∟Który urząd skarbowy jest właściwy do złożenia oświadczenia o wydatkowaniu kwot uzyskanych ze sprzedaży mieszkania na cele mieszkaniowe, określone w art. 21 ust.1 pkt 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i przedłożenia dowodów poniesienia w/w wydatków?Czy wydatkowanie przychodu ze sprzedaży mieszkania musi być udokumentowane fakturami VAT? Stosownie do art. 28 ust. 2 i 2a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (j. t. Dz. U. z 2000 r. Nr 14 poz. 176 ze zm.) podatek od przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych określonych w art 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) powyższej ustawy, ustala się w formie ryczałtu w ...

2004.06.17 - Urząd Skarbowy w Zamościu - PO.I. 415 - 10 / 2004
     ∟Z dniem 31.12.2003 r. zlikwidowałem prowadzoną działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego. Pomimo tego ubezpieczyciel w 2004 r. wypłaca mi jeszcze należności z tytułu prowizji od umów przeze mnie zawartych do końca 2003 r., w tym także od umów, które dopiero w 2004 r. stały się porawomocne i mogą stanowić tytuł do tych wypłat. Prowizja ta wypłacana jest już na podstawie rachunków wystawionych w 2004 r. Czy mam prawo powyższe osiągane w 2004 r. przychody wykazać w zeznaniu PIT-37 za rok 2004 w pozycji "Inne źródła"? Zaznaczam, że w 2004 r. nie prowadzę już żadnej działalności gospodarczej, osiągam wyłącznie przychody ze stosunku p...

2004.03.29 - Urząd Skarbowy Warszawa-Bielany - US32/PDL/415/24/04
     ∟W 2003 roku zmuszony byłem przeprowadzić prace remontowo - modernizacyjne w mieszkaniu, którego właścicielem jestem od 1970 roku. Na zakupione materiały potrzebne do przeprowadzenia prac remontowych posiadam faktury VAT, natomiast wykonawca tych prac wystawił mi rachunki uproszczone, wliczając w nich płacony przez niego podatek w postaci ryczałtu.Poza tym, jako inwalida wojenny ( I grupa ) korzystałem z leczenia sanatoryjnego w celach rehabilitacji i posiadam również na te wydatki faktury VAt.Proszę o odpowiedż, które z przytoczonych wydatków mogę odliczyć w zeznaniu podatkowym.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj