Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: rachunek zastrzeżony

 

rachunek zastrzeżony 8 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1

2018.12.31 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0113-KDIPT1-3.4012.774.2018.2.EG
     ∟Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na bankowy rachunek zastrzeżony.

2017.09.13 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP1-1.4012.325.2017.2.AO
     ∟Z uwagi na specyfikę funkcjonowania ww. rachunku zastrzeżonego Escrow Account – środków wpływających na ww. rachunek nie można zaliczyć do przedpłat, zaliczek, zadatków, rat wymienionych w art. 19a ust. 8 ustawy o podatku od towarów i usług (z chwilą ich wpływu Sprzedający nie ma możliwości rozporządzania nimi), gdyż decydującym kryterium dla uznania wpłacanych kwot na rachunek zastrzeżony jest fakt, czy środki te zostały postawione do dyspozycji Sprzedającego, w ten sposób, że może on nimi swobodnie dysponować. Dopiero możliwość swobodnego dysponowania wpłaconymi środkami na rachunek zastrzeżony powoduje, że wpłacone kwoty uznaje się za zaliczkę, przedpłatę. Podsumowując, w stanie sprawy będącym przedmiotem wniosku, podzielić należy wyrażone stanowisko, zgodnie z którym obowiązek podatkowy w podatku VAT powstanie w momencie uzyskania możliwości dysponowania środkami złożonymi na rachunek zastrzeżony przez Sprzedającego, a nie w momencie wpłaty Depozytu przez Kupującego na rachunek zastrzeżony Escrow Account.

2016.06.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/4512-316/16/AJ
     ∟Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na bankowy rachunek zastrzeżony.

2016.01.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-1291/15-2/ES
     ∟1. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach powierniczych, w tym mieszkaniowych rachunkach powierniczych stanowić będą przychody z działalności gospodarczej w rozumieniu znowelizowanego przepisu art. 14 ust. 2 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2015 r.), a w konsekwencji Bank nie będzie występował w charakterze płatnika podatku od odsetek, o którym mowa w art. 41 ust. 4 w związku z art. 30a ust. 1 pkt 3 ww. ustawy? 2. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach escrow stanowić będą przychody z działalności gospodarczej w rozumieniu znowelizowanego przepisu art. 14 ust 2 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2015 r.), a w konsekwencji Bank nie będzie występował w charakterze płatnika podatku od odsetek, o którym mowa w art. 41 ust. 4 w związku z art. 30a ust. 1 pkt 3 ww. ustawy?

2015.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1428/14-2/ES
     ∟1. Czy odsetki od środków na rachunku powierniczym stanowią przychód z tytułu działalności gospodarczej powiernika – przedsiębiorcy (posiadacza tego rachunku), do którego to przychodu nie stosuje się art. 30a ust. 1 pkt 3 ani art. 41 ust. 4 ustawy PDOF, a więc na Banku nie będą ciążyć obowiązki płatnika w związku z wypłatą takich odsetek lub ich postawieniem do dyspozycji? 2. Czy odsetki od środków na mieszkaniowym rachunku powierniczym stanowią przychód z tytułu działalności gospodarczej powiernika - przedsiębiorcy (dewelopera - posiadacza tego rachunku), do którego to przychodu nie stosuje się art. 30a ust. 1 pkt 3 ani art. 41 ust. 4 ustawy PDOF, a więc na Banku nie będą ciążyć obowiązki płatnika w związku z wypłatą takich odsetek lub ich postawieniem do dyspozycji? 3. Czy odsetki od środków na rachunku zastrzeżonym stanowią przychód z tytułu działalności gospodarczej beneficjenta albo zastrzegającego - przedsiębiorcy (posiadacza tego rachunku), do którego to przychodu nie stosuje się art. 30a ust. 1 pkt 3 ani art. 41 ust. 4 ustawy PDOF, a więc na Banku nie będą ciążyć obowiązki płatnika w związku z wypłatą takich odsetek lub ich postawieniem do dyspozycji?

2013.11.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-956/13-2/PR
     ∟Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu wpłat na poczet miejsc parkingowych dokonywanych przez Nabywców na rachunek zastrzeżony, będących jednocześnie zaliczane na poczet należności wynikających z umowy kredytowej.

2010.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-612/10-2/SM
     ∟dokumentowanie faktu udzielenia licencji na leki kontrahentowi chińskiemu

2007.12.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-104/07/RS
     ∟Czy Spółka jawna ma obowiązek naliczenia, zadeklarowania i wpłacenia podatku VAT w terminach wpłaty na rachunek zastrzeżony? Czy też obowiązek podatkowy z tytułu sprzedaży nieruchomości powstanie w dniu podpisania umowy sprzedaży a w przypadku wpłaty zaliczek przed zawarciem umowy sprzedaży obowiązek podatkowy powstanie z momentem otrzymania przez Spółkę jawną na jej rachunek bankowy zaliczki?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj