Interpretacje do przepisu
art. 16i ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


363/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16i ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

2015.10.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2-/4510-333/15/MW
     ∟ustalenie, czy Spółka będzie mogła zastosować obniżone stawki amortyzacyjne w stosunku do nowo nabytych środków trwałych od samego początku, czyli począwszy od miesiąca, w którym środki te zostaną wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

2015.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-289/15-2/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia stawki amortyzacji

2015.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-278/15-2/AD
     ∟Kwestia uznania za środki trwałe urządzeń i systemów stanowiących elementy wyposażenia centrum biurowo-handlowo-usługowego oraz kwalifikacji kosztów związanych z budową centrum handlowo-usługowego (wymienionych w punkcie 2c przedstawionego we wniosku zdarzenia przyszłego) i momentu ich zaewidencjonowania.

2015.09.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-273/15/MK
     ∟Czy Spółka mogła/będzie mogła stosować obniżone stawki amortyzacyjne w stosunku do nowo nabytych środków trwałych od samego początku, czyli od miesiąca wprowadzenia ich do ewidencji? Czy Spółka będzie mogła obniżyć stawki amortyzacyjne dla środków trwałych znajdujących się w ewidencji począwszy od pierwszego miesiąca kolejnego roku podatkowego? Jaka w przypadku Spółki była/jest dopuszczalna granica obniżenia poziomu stawek amortyzacyjnych? Czy wymagane jest istnienie związku stosowanych stawek amortyzacyjnych dla celów podatkowych z faktycznym okresem ekonomicznej użyteczności środków trwałych? Czy Spółka będzie mogła obniżyć stawki amortyzacyjne tylko dla wybranych środków trwałych z danej grupy czy rodzaju począwszy od pierwszego miesiąca kolejnego roku podatkowego? Czy Spółka będzie mogła począwszy od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego dokonać dowolnego dalszego obniżenia wcześniej obniżonych stawek amortyzacyjnych lub podwyższenia jednakże do poziomu nie wyższego niż wynika to z Wykazu rocznych stawek amortyzacyjnych?

2015.08.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-194/15/IZ
     ∟Jakie stawki amortyzacyjne Wnioskodawca powinien zastosować do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od urządzeń i budowli składających się na Farmę Wiatrową, takich jak: a. budynek rozdzielni na terenie GPZ wraz z fundamentami i uziemieniem oraz obiektami pomocniczymi i wyposażeniem, b. systemy sterowania, kontroli i łączności oraz układy pomiarowe, c. elementy stacji transformatorowej stałej - aparatura i oszynowanie 110 kV, d. wyposażenie budynku rozdzielni na terenie GPZ, w tym m.in. „szafa” układów pomiarowych, „szafa” układów krosowych, „szafa” systemu nadzoru, rozdzielnia potrzeb własnych, transformator potrzeb własnych oraz dławik kompensacyjny, e. wieże Elektrowni Wiatrowych wraz z fundamentami, f. zespoły wiatrowo-elektryczne (Turbiny Wiatrowe) wraz z układami pomiarowymi „zielonej energii”, g. linie kablowe i telekomunikacyjne pomiędzy poszczególnymi Elektrowniami Wiatrowymi, h. transformatory SN/Nn oraz transformator mocy, i. drogi dojazdowe o nawierzchni z tłucznia do poszczególnych Elektrowni Wiatrowych, place montażowe? (pytanie oznaczone we wniosku nr 9)

2015.07.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-154/15/PW
     ∟Przy dokonywaniu odpisów amortyzacyjnych od budynków i budowli wybudowanych na cudzym gruncie, stosuje się takie same zasady, jak przy amortyzacji wybudowanych przez podatnika we własnym zakresie budynków niemieszkalnych, tj. według stawek określonych w wykazie stawek amortyzacyjnych, nie zaś według stawek indywidualnych.

2015.06.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-131/15-2/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych dla nowych środków trwałych, możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych dla środków trwałych już wprowadzonych do ewidencji, możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych do dowolnej wysokości, istnienia związku stosowanych stawek amortyzacyjnych z okresem ekonomicznej użyteczności środków trwałych, możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych dla niektórych/wybranych środków trwałych z danej grupy czy rodzaju oraz możliwości dalszego obniżenia lub podwyższenia obniżonych stawek amortyzacyjnych dla środków trwałych.

2015.06.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4510-62/15-7/GG
     ∟Czy nabyte przez Spółkę Budynki i budowle,używane będą na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w okresie przekraczającym rok, będą mogły podlegać amortyzacji w rozumieniu ustawy o CIT (tj. według tzw. metody liniowej przy zastosowaniu stawki wykazanej w Wykazie stawek amortyzacyjnych) lub z zastosowaniem indywidualnych sławek amortyzacyjnych na mocy art. 16j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, w przypadku budynków oraz art. 16j ust. 1 pkt 3 w przypadku budowli, a w konsekwencji czy odpisy amortyzacyjne od Budynków i budowli będą stanowić koszty uzyskania przychodu Spółki od momentu rozpoczęcia amortyzacji, tj. począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi wprowadzenie Nieruchomości do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych?

2015.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-396/15-2/RS
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka może według własnego uznania i niezależnie od stawek amortyzacyjnych wynikających z obowiązującej w Spółce polityki rachunkowości - z zachowaniem terminów, o których mowa w art. 16i ust. 5 UPDOP - obniżyć do dowolnej wysokości (nawet bliskiej zeru) stawki amortyzacji podatkowej w stosunku do stawek amortyzacyjnych stosowanych przez Spółkę, dla wybranych lub wszystkich środków trwałych (zarówno w odniesieniu do nowo wprowadzanych do ewidencji środków trwałych, jak i takich, które już podlegają amortyzacji dla celów podatkowych), dla których przyjęto liniową metodę amortyzacji? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka będzie mogła według własnego uznania - z zachowaniem terminów, o których mowa w art. 16i ust. 5 UPDOP - podwyższyć uprzednio obniżone stawki amortyzacji podatkowej dla wybranych lub wszystkich środków trwałych amortyzowanych metodą liniową, do dowolnej wysokości, niezależnie od stawek amortyzacyjnych wynikających z obowiązującej w Spółce polityki rachunkowości, nie wyższej jednak niż stawki amortyzacyjne wskazane w Wykazie? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka może obniżyć stawki amortyzacji podatkowej środków trwałych, amortyzowanych metodą liniową, począwszy od miesiąca, w którym środki trwałe wprowadzono do ewidencji środków trwałych lub od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego, jak i dokonać dalszych zmian stawek amortyzacyjnych środków trwałych (tj. podwyższyć je lub po raz kolejny obniżyć) począwszy od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego?

2015.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-389/15-2/RS
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka może według własnego uznania i niezależnie od stawek amortyzacyjnych wynikających z obowiązującej w Spółce polityki rachunkowości - z zachowaniem terminów, o których mowa w art. 16i ust. 5 UPDOP - obniżać do dowolnej wysokości (nawet bliskiej zeru) stawki amortyzacji podatkowej w stosunku do stawek amortyzacyjnych stosowanych przez Spółkę, dla wybranych lub wszystkich środków trwałych (zarówno w odniesieniu do nowo wprowadzanych do Ewidencji Środków Trwałych, jak i takich, które już podlegają amortyzacji dla celów podatkowych), dla których przyjęto liniową metodę amortyzacji? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka będzie mogła według własnego uznania - z zachowaniem terminów, o których mowa w art. 16i ust. 5 UPDOP - podwyższać uprzednio obniżone stawki amortyzacji podatkowej dla wybranych lub wszystkich środków trwałych amortyzowanych metodą liniową, do dowolnej wysokości, niezależnie od stawek amortyzacyjnych wynikających z obowiązującej w Spółce polityki rachunkowości, nie wyższej jednak niż stawki amortyzacyjne wskazane w Wykazie? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka może obniżać stawki amortyzacji podatkowej środków trwałych, amortyzowanych metodą liniową, począwszy od miesiąca, w którym środki trwałe wprowadzono do Ewidencji Środków Trwałych lub od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego, jak i dokonać dalszych zmian stawek amortyzacyjnych środków trwałych (tj. podwyższyć je lub po raz kolejny obniżyć) począwszy od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego?

2015.06.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-22/15-2/AZ
     ∟możliwości zaliczenia w koszty uzyskania przychodów amortyzacji budynków, urządzeń i wyposażenia wcześniej wydzierżawianych przez Spółkę a następnie nabytych na własność

2015.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-84/15/MK
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka może według własnego uznania i niezależnie od stawek amortyzacyjnych wynikających z obowiązującej w Spółce polityki rachunkowości - obniżyć do dowolnej wysokości (nawet bliskiej zeru) stawki amortyzacji podatkowej w stosunku do stawek amortyzacyjnych wynikających z Wykazu, dla wybranych lub wszystkich środków trwałych (zarówno w odniesieniu do nowo wprowadzonych do ewidencji środków trwałych, jak i takich, które już obecnie podlegają amortyzacji dla celów podatkowych) - powyższe obniżenie stawek amortyzacyjnych dotyczyłoby środków trwałych, dla których przyjęto liniową metodę amortyzacji? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z. którym Spółka może według własnego uznania podwyższyć uprzednio obniżone stawki amortyzacji podatkowej dla wybranych lub wszystkich środków trwałych amortyzowanych metodą liniową, do dowolnej wysokości, niezależnie od stawek amortyzacyjnych wynikających z obowiązującej w Spółce polityki rachunkowości - nie wyższej jednak niż do poziomu stawek amortyzacyjnych wskazanych w Wykazie? 3. Czy prawidłowe jest Stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka może obniżyć stawki amortyzacji podatkowej środków trwałych amortyzowanych metodą liniową począwszy od miesiąca, w którym środki trwale wprowadzono do ewidencji lub od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego, jak i dokonać dalszych zmian stawek amortyzacyjnych środków trwałych (tj. podwyższyć je lub po raz kolejny obniżyć) począwszy od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego?

2015.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-85/15-3/MK
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka może według własnego uznania i niezależnie od stawek amortyzacyjnych wynikających z obowiązującej w Spółce polityki rachunkowości - obniżyć do dowolnej wysokości (nawet bliskiej zeru) stawki amortyzacji podatkowej w stosunku do stawek amortyzacyjnych wynikających z Wykazu, dla wybranych lub wszystkich środków trwałych (zarówno w odniesieniu do nowo wprowadzonych do ewidencji środków trwałych, jak i takich, które już obecnie podlegają amortyzacji dla celów podatkowych) - powyższe obniżenie stawek amortyzacyjnych dotyczyłoby środków trwałych, dla których przyjęto liniową metodę amortyzacji?

2015.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-21/15-2/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia stawki amortyzacyjnej.

2015.03.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-51/15/KK
     ∟Czy Wnioskodawca, może podwyższyć uprzednio obniżone lub wprowadzone do ewidencji z niższą stawką na podstawie art. 16i ust. 5 ustawy o CIT stawki amortyzacji podatkowej dla poszczególnych (wybranych) lub wszystkich środków trwałych amortyzowanych metodą liniową, do dowolnej wysokości, nie wyższej jednak niż stawki amortyzacyjne wskazane w Wykazie?

2015.03.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1272/14-2/MK
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka może – z zachowaniem terminów, o których mowa w art. 16i ust. 5 ustawy o CIT - podwyższyć stawki amortyzacji podatkowej dla wybranych lub wszystkich środków trwałych, amortyzowanych metodą liniową, dla których Spółka wcześniej dokonała obniżenia tych stawek zgodnie z art. 16i ust. 5 ustawy o CIT, przy czym to podwyższenie może zostać dokonane w dowolnej wysokości, nie wyższej jednak niż wysokość stawek amortyzacyjnych wskazanych w Wykazie?

2015.03.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1510/14/IZ
     ∟Czy Spółka ma prawo naliczoną amortyzację od nieruchomości, wniesionych w formie wkładu niepieniężnego, zaliczać do kosztu uzyskania przychodów? Czy odpisy amortyzacyjne od części nieruchomości, która została wniesiona w formie aportu na kapitał zapasowy będą kosztem uzyskania przychodów?

2015.02.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-550/14/PS
     ∟Czy opisaną halę namiotową zakwalifikować należy w świetle Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji środków trwałych (KŚT) do grupy 806 jako niezwiązaną trwale z gruntem - inne budowle ze stawką amortyzacyjną 10%, czy zastosować załącznik nr 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i zakwalifikować te halę do grupy 8 ze stawką amortyzacyjną 20%?

2015.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1277/14/BG
     ∟czy Wspólnota ma prawo zaliczyć parkingi, zarówno wybudowane na własnym, jak i cudzym gruncie, do własnych środków trwałych podlegających amortyzacji oraz czy odpisy amortyzacyjne dot. ww. budowli będą stanowić dla Wspólnoty koszty uzyskania przychodów

2015.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/423-66/14/ZK
     ∟Czy na podstawie art. 16i ust. 5 ustawy o CIT możliwe jest obniżenie stosowanych obecnie stawek amortyzacyjnych w odniesieniu do wszystkich lub dowolnie wybranych środków trwałych do dowolnej wysokości (w tym nawet do poziomu 0%)?

2015.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/423-68/14/ZK
     ∟Czy na podstawie art. 16i ust. 5 ustawy o CIT możliwe jest obniżenie stosowanych obecnie stawek amortyzacyjnych w odniesieniu do wszystkich lub dowolnie wybranych środków trwałych do dowolnej wysokości (w tym nawet do poziomu 0%)?

2014.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-923/14-4/RS
     ∟1. Czy obniżenie stawek amortyzacyjnych, o którym mowa w art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych może zostać dokonane do dowolnego poziomu, nawet do poziomu zero? 2. Czy możliwe jest obniżenie stawek amortyzacyjnych, o którym mowa w art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla środków trwałych wprowadzonych do rejestru środków trwałych i będących już przedmiotem amortyzacji począwszy od pierwszego miesiąca danego roku podatkowego bądź też dla nowo wprowadzonych do rejestru środków trwałych począwszy od miesiąca wprowadzenia do rejestru? 3. Czy możliwe jest podwyższenie stawek amortyzacyjnych, uprzednio obniżonych (opis w p. 2) począwszy od pierwszego miesiąca danego roku podatkowego do poziomu nie wyższego niż wynika to z Wykazu stawek amortyzacyjnych?

2014.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-993/14-2/GJ
     ∟1. Czy w przypadku stosowania amortyzacji degresywnej z art. 16k ustawy o CIT, Spółka ma obowiązek przejścia na amortyzację liniową? 2. Czy Spółka może amortyzować przedmiot leasingu wg stawki 20% po zmianie kwalifikacji przedmiotu leasingu, czy powinna kontynuować amortyzację wg stawki 14 %? 3. Czy w związku ze zmianą klasyfikacji pojazdu ze specjalnego na osobowy, Spółka ma prawo obliczyć wartość hipotetyczną netto, w oparciu o stawkę 14 % do momentu zmiany kwalifikacji, a po zmianie kwalifikacji, licząc począwszy od miesiąca następującego po zmianie kwalifikacji do końca trwania podstawowego okresu umowy leasingu, według stawki 20%, czy też powinna wyliczyć tę wartość na podstawie stawki 14 % dla całego okresu? 4. Czy Spółka może sprzedać przedmiot leasingu po zakończeniu podstawowego okresu umowy leasingu po cenie hipotetycznej wartości netto, ustalonej wg zasad przedstawionych w pytaniu numer 3, dla przedmiotu leasingu po zmianie jego kwalifikacji? 5. Czy zmiana kwalifikacji przedmiotu leasingu wpływa na zmianę warunków umowy leasingu, w szczególności w zakresie minimalnego okresu umowy leasingu oraz obliczania sumy opłat leasingowych?

2014.11.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-458/14/AW
     ∟Czy Spółka jest uprawniona do zastosowania podwyższonych stawek amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16i ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla Środków Trwałych począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym podjęta zostanie w Spółce decyzja o podwyższeniu stawki amortyzacyjnej?

2014.11.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-416/14-3/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od nabywanych motocykli.

2014.11.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-828/14/KP
     ∟ustalenie prawidłowych stawek amortyzacyjnych dla środków trwałych

2014.11.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-267/14-5/KC
     ∟Czy dla tak ustalonej wartości początkowej budynku właściwą stawką roczną dla celów amortyzacji jest 1,5%?

2014.10.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-863/14/JD
     ∟1) Stacja kontenerowa z agregatem prądotwórczym i murem przeciwpożarowym do grupy trzeciej KŚT 343 stawka amortyzacyjna 7%, czy jak w opisie stanu faktycznego do grupy drugiej? 2) System parkingowy, który stanowi kompleksowy system urządzeń wraz z budką parkingową niezbędną do prawidłowego funkcjonowania jako całość do grupy szóstej KŚT 669 stawka amortyzacyjna 10%, czyli zgodnie z grupowaniem Głównego Urzędu Statystycznego, czy tak jak w opisie stanu faktycznego do grupy drugiej? 3) Urządzenie do kontrolowanego wjazdu - do grupy szóstej KŚT 669 stawka amortyzacyjna 10%, czy tak jak w opisie stanu faktycznego do grupy drugiej?

2014.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-232/14-2/KC
     ∟Czy Spółka może, począwszy od pierwszego miesiąca każdego kolejnego roku podatkowego, dokonywać dowolnego obniżenia bądź podwyższenia stawek amortyzacyjnych stosowanych dla dokonania odpisów amortyzacyjnych środków trwałych, zarówno tych wykorzystywanych do tzw. działalności strefowej, jak i środków trwałych wykorzystywanych do pozostałej działalności, jednakże do poziomu nie wyższego niż wynika to z Wykazu?

2014.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-800/14/IZ
     ∟Czy na podstawie art. 16i ust. 5 ustawy CIT możliwe jest obniżenie stawek amortyzacyjnych w odniesieniu do nabytych w przyszłości środków trwałych do dowolnej wysokości, w tym także do poziomu 0%? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj