Skorowidz tematyczny interpretacji
podatkowych

 

Podatek od gier → Podstawa opodatkowania 6 / 442400  │  wszystkie tematy

1

2012.06.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP4/443-151/12/PK
     ∟ określenie podstawy opodatkowania w loterii audioteksowej

2010.05.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-94/10-2/MM
     ∟ 1. Czy Spółka w pozycji 14 POG - 4/R ma wykazywać automaty zawieszone tylko w danym okresie rozliczeniowym tj. w deklaracji za grudzień automaty zawieszone w grudniu?2. Czy spółka ma wykazywać w poz. 14 załącznika POG - 4/R w danym okresie rozliczeniowym również automaty zawieszone bezterminowo w poprzednich okresach rozliczeniowych i czy taki sposób wykazywania ma być kontynuowany przez cały czas zawieszenia automatów w poszczególnych deklaracjach POG 4, do czasu odwieszenia lub wycofania automatów z eksploatacji?3. W której pozycji załącznika POG - 4/R mają być wykazywane automaty najpierw zawieszone, a następnie wycofane w danym okresie rozliczeniowym?

2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1046/09-4/ASZ
     ∟ Należy stwierdzić, iż Wnioskodawca dokonując dostawy towarów oraz świadcząc usługi lub dostarczając towary, nie związane z działalnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od gier (nie stanowiące podstawy opodatkowania podatkiem od gier) nie może uniknąć jednocześnie opodatkowana podatkiem VAT. Działanie i uzasadnienie Spółki w tym zakresie jest błędne, gdyż nie może dojść do sytuacji w której dana czynność zaliczana jest do działalności opodatkowanej podatkiem od gier, a jednocześnie nie stanowi podstawy opodatkowania tym, podatkiem bez oparcia jej w stosownym zwolnieniu lub wyłączeniu podatkowym.

2009.12.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-694/09/PK
     ∟ gdy mówimy o sumie wpłaconych stawek, które stanowią podstawę opodatkowania, należy mieć pod uwagę sumę wszystkich kwot (stawek) które stanowią podstawę do obliczenia ewentualnej wygranej czyli będzie to kwota wpłacona bezpośrednio przez gracza, jak też i kwoty wynikające z poszczególnych prawidłowo wytypowanych okazji przeznaczone na kolejne okazje zawarcia zakładu.

2009.11.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-889/09-2/MS
     ∟ w zakresie właściwości miejscowej organów podatkowych w podatku od gier na automatach o niskich wygranych oraz obowiązku podatkowego.

2005.11.29 - Izba Skarbowa w Opolu - PPII-005/305-GL/BD/05
     ∟ Czy loteria fantowa organizowana przez szkołę w trakcie festynu środowiskowego - podlega opodatkowaniu?

1Ok. 95% interpretacji zawartych w bazie epodatnik.pl zostało przyporządkowanych do wyżej wymienionych kategorii tematycznych.

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj bezpłatnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj