Skorowidz tematyczny interpretacji
podatkowych

 

Zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym → Odpowiednie stosowanie przepisów 3 / 442400  │  wszystkie tematy

1

2013.02.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-1025/12-4/AK
     ∟ Zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, zwrot części podatku VAT z tytułu zakupu materiałów budowlanych z faktur wystawionych na matkę Wnioskodawczyni, prawo ubiegania się o zwrot części podatku VAT z tytułu zakupu materiałów budowlanych po dniu dokonania darowizny tj. z faktur wystawionych na Wnioskodawczynię.

2012.06.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-274/12-2/AK
     ∟ Wnioskodawczyni (Spadkobierczyni) przysługuje prawo ubiegania się o zwrotu części podatku VAT z tytułu wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które wnioskodawczyni poniosła wspólnie z mężem zarówno na podstawie faktur wystawionych na męża Wnioskodawczyni jak i na podstawie faktur wystawionych na Wnioskodawczynię po dniu śmierci męża.

2007.02.01 - Urząd Skarbowy w Lesznie - PD-Ib-415-18/06
     ∟ Czy spadkodawcy przysługuje prawo do zwrotu podatku od towarów i usług wynikającego z wystawionych na matkę rachunków na remont domu jednorodzinnego?Pismem z dnia 30.11.2006 r. (data wpływu) Wnioskodawca zwrócił się o interpretację z zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie. Z przedstawionego przez Wnioskodawcę stanu faktycznego wynika, że zamieszkiwał razem z matką w domu jednorodzinnym. Po śmierci matki został wspólnie z żoną spadkobiercą domu. Matka (wdowa) na koniec roku planowała dokonać rozliczenia podatku VAT wynikającego z faktur remontowych. W związku z powyższym, Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem, czy przysługuje mu pr...

1Ok. 95% interpretacji zawartych w bazie epodatnik.pl zostało przyporządkowanych do wyżej wymienionych kategorii tematycznych.

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj bezpłatnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj