Komentarz do rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów
księgarnia epodatnik.pl

 
Nazwa pliku: Komentarz do rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów
Dział: Księgarnia epodatnik.pl
Rozmiar: 1379.00 Kb
Typ pliku: *.pdf Komentarz do rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów
Wersja pliku: 1.00
Data publikacji: 2014-07-11 11:23:13
Autor: Artur M. Brzeziński


Publikacje z księgarni epodatnik.pl można nabyć wyłącznie odpłatnie. Wyloguj się, aby zakupić plik. Pliki z wszystkich innych działów można pobrać bezpłatnie po zalogowaniu.

albo

Płatność SMS Premium niedostępna
zmiany od września 2021 r.
Opis pliku:

Niniejszy komentarz do poradnik dla zawodowych księgowych i dla podatników księgujących samodzielnie. Nie jest to jednak poradnik dla początkującego księgowego, ograniczający się do wskazania sposobów zaksięgowania najbardziej podstawowych operacji gospodarczych, do ogólnych rozważań na temat amortyzacji albo wystawiania faktur. To poradnik skierowany do czytelnika pragnącego zgłębić istotę poszczególnych przepisów regulujących prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Z biegiem lat rozporządzenie coraz bardziej odbiega bowiem od przepisów ustawowych i to właśnie nakłada na księgowego obowiązek rozwiązania konfliktów pomiędzy ustawą a rozporządzeniem w drodze interpretacji przepisów, pod rygorem uznania księgi za prowadzoną wadliwie czy nierzetelnie.

Przedstawiamy czytelnikowi pierwszy w Polsce komentarz do rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, oparty na dziesiątkach orzeczeń sądowych, setkach interpretacji podatkowych z lat 2003-2012, a przede wszystkim na doświadczeniu zawodowym autora.

Autor starał się nie powtarzać sformułowań zawartych bezpośrednio w przepisie. Są one podstawą rozważań i komentarz nawiązuje jedynie do ich treści. Należy zatem zalecić czytelnikowi zapoznanie się zarówno z treścią przepisu, jak i komentarza do niego.

Zawiera 215 stron | 420 tys. znaków.

ISBN 978-83-934897-0-1

Aktualny na rok:: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Reklamacje SMS Premium:

redakcja@epodatnik.pl (przekaż nam opis błędu transakcji znajdujący się powyżej oraz swój numer telefonu i przybliżony czas wysłania SMS).

Regulamin usługi SMS Premium

Usługa działa w: Orange, Play, Plus, T-Mobile (z wirtualnych operatorów: Polsat Cyfrowy i Sferia S.A.)


Poglądowy obraz pliku:

Komentarz do rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów


Problemy z otwarciem pliku w nowym formacie *.xlsx? Zarówno OpenOffice jak i starsze wersje Microsoft Office pozwalają na otwarcie tego rodzaju plików. Sprawdź wskazówki praktyczne na stronach Microsoft oraz OpenOffice

Zgłoś błąd pliku lub problem z pobraniem

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj bezpłatnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj