Lista płac 2019
zaloguj się / zarejestruj się szybko i bezpłatnie by pobrać plik za darmo
Nie otrzymałeś linku do pliku, pliku lub faktury - zarejestruj bezpłatnie konto na epodatnik.pl (nie wysyłamy mailingów reklamowych) i znajdź swoje licencje oraz faktury na stronie Twoje licencje)
Nazwa pliku: Lista płac 2019
Dział: Kadry i płace
Rozmiar: 89.00 Kb
Typ pliku: *.xlsx 
Wersja pliku: 2.11
Data publikacji: 2019-08-05 12:25:04
Autor: Artur M. Brzeziński
|
|
| albo | Ten plik możesz pobrać jedynie nieodpłatnie.
|
|
Opis pliku:
Bezpłatna lista płac w Excelu to wygodne narzędzie generowania listy płac. Własne premie, dodatki, nadgodziny, wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek chorobowy. Warianty kosztów, podatku, kwoty ulgi 1/12. Koszty uzyskania przychodów twórców 50%. Potrącenia i dodatki bez ZUS i PIT. Oblicza ZUS i PIT do zapłaty. Nieograniczona liczba pracowników. Współdziała z kartą przychodów pracowników ePodatnik.pl w excelu.
Funkcje listy płac oraz karty przychodów:
- Karta zawiera moduł pozwalający na łączenie list płac w kolejne arkusze z narastającym sumowaniem składek ZUS, podatków i przelewów oraz dekretacji.
- Karta zawiera również opcję wypłaty zasiłku chorobowego ze środków ZUS.
- Podstawowe i podwyższone koszty uzyskania przychodów dla dojeżdżających, oraz koszty 50% dla twórców zbywających prawa autorskie (z uwzględnienie ograniczenia składek ZUS).
- Wypłaty z 1/12 ulgi lub bez (kwota wolna od podatku).
- Wypłaty z odprowadzeniem składki na Fundusz Emerytur Pomostowych lub bez.
- Wybór stawki % zaliczki PIT 18% lub 32%.
- Wybór indywidualnej stawki ubezpieczenia wypadkowego, przy wpisanej stawce podstawowej 1,93%.
- Lista płac obsługuje wynagrodzenia za pracę oraz wynagrodzenia za czas choroby wypłacane przez zakład pracy oraz zasiłki chorobowe.
- Potrącenia i dodatki nie mające wpływu na podstawę wymiaru składek ZUS oraz na wymiar zaliczki na podatek dochodowy.
- Pod kartą przychodów pracowników znajduje się podsumowanie przydatne do sporządzenia rocznej informacji PIT-11.
- Możliwość wpisania ręcznie kwoty ograniczenia podstawy wymiaru składek ZUS emerytalnej i rentowej do danej wypłaty.
- Możliwość wpisania ręcznie kwoty ograniczenia podstawy wymiaru składki ZUS na chorobowe do danej wypłaty.
- Dodatkowa karta (druga strona wydruku) umożliwiająca dekretowanie listy płac w pełnej rachunkowości. Dodatkowe pola opisu w nagłówku listy płac i na karcie dekretacji.
- Od roku 2019 zawiera pole do wpisania i zsumowania ZUS właściciela (przedsiębiorcy).
- Pełna zgodność z przepisami.
Wersja na rok 2019, obejmująca również zerowy podatek dla osób do 26 roku życia (od 1 sierpnia 2019 r.).
Aktualny na rok:: 2019
| |
|
Poglądowy obraz pliku:

Problemy z otwarciem pliku w nowym formacie *.xlsx? Zarówno OpenOffice jak i starsze wersje Microsoft Office pozwalają na otwarcie tego rodzaju plików. Sprawdź wskazówki praktyczne na stronach Microsoft oraz OpenOffice
Zgłoś błąd pliku lub problem z pobraniem