Kalkulator zaliczek PIT 2020
zaloguj się / zarejestruj się szybko i bezpłatnie by pobrać plik za darmo

 
Nazwa pliku: Kalkulator zaliczek PIT 2020
Dział: Kalkulatory w excelu
Rozmiar: 181.00 Kb
Typ pliku: *.xlsx Kalkulator zaliczek PIT 2020 - działalność gospodarcza, wynajem i działalność nierejestrowana, wszystkie zasady opodatkowania
Wersja pliku: 7.11
Data publikacji: 2020-03-09 18:13:10
Autor: Artur M. Brzeziński


Zgodnie z regulaminem przez cały okres
korzystania z pliku pobranego nieodpłatnie
możesz otrzymywać mailingi reklamowe.

 

Pobierając plik akceptujesz licencję.

Zaloguj się i pobierz bezpłatnie

albo

Ten plik możesz pobrać jedynie nieodpłatnie.
Opis pliku:

Kalkulator zaliczek PIT oblicza comiesięczny lub kwartalny podatek od działalności gospodarczej i wynajmu prywatnego, w ramach zasad ogólnych, podatku liniowego lub ryczałtu ewidencjonowanego. Uwzględnia odliczenia (w tym ZUS) optymalizowane dla danego układu zasad opodatkowania. Excel optymalizuje po prostu odliczenia składek ZUS pomiędzy różnymi źródłami przychodu, uwzględniając odliczenia tam, gdzie podatnikowi się to najbardziej opłaca. Ręczne przeliczenie odliczeń w identyczny sposób byłoby bardzo pracochłonne, należy bowiem uwzględnić każdorazowo nie tylko źródła przychodów i metody opodatkowania czy stawkę podatku, ale i rozbić dochody jednego źródła na mniejsze grupy by zoptymalizować odliczenie.

Wersja na rok 2020 uwzględniająca nową skalę podatkową oraz zmienną kwotę wolną od podatku, optymalizująca podatki algorytm obliczania zaliczek, możliwość dokonywania różnych odliczeń, oraz nowość - podatek od prywatnej sprzedaży przetworów domowych. Niniejsza wersja umożliwia też wpisywanie i odczytywanie danych jako sum np. "=200+499" zamiast "600", a także umożliwia roczny szacunek podatku z uwzględnieniem spisów z natury. Od roku 2019 kalkulator pozwala również na uwzględnienie spisów z natury w ciągu roku podatkowego.

Wersja zmieniona, aktualna na 1 stycznia 2020 r.

Aktualny na rok:: 2020


Poglądowy obraz pliku:

Kalkulator zaliczek PIT 2020 - działalność gospodarcza, wynajem i działalność nierejestrowana, wszystkie zasady opodatkowania


Problemy z otwarciem pliku w nowym formacie *.xlsx? Zarówno OpenOffice jak i starsze wersje Microsoft Office pozwalają na otwarcie tego rodzaju plików. Sprawdź wskazówki praktyczne na stronach Microsoft oraz OpenOffice

Zgłoś błąd pliku lub problem z pobraniem

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj