Kalkulator odsetek 2016
zaloguj się / zarejestruj się szybko i bezpłatnie by pobrać plik za darmo

 
Nazwa pliku: Kalkulator odsetek 2016
Dział: Kalkulatory w excelu
Rozmiar: 104.00 Kb
Typ pliku: *.xlsx Kalkulator odsetek podatkowych i cywilnoprawnych
Wersja pliku: 2.20
Data publikacji: 2016-02-02 08:13:00
Autor: Artur M. Brzeziński


Plik sponsorowany przez:

Zgodnie z regulaminem przez cały okres
korzystania z pliku pobranego nieodpłatnie
możesz otrzymywać mailingi reklamowe.

 

Pobierając plik akceptujesz licencję.

Zaloguj się i pobierz bezpłatnie

albo

Ten plik możesz pobrać jedynie nieodpłatnie.
Opis pliku:

Bezpłatny kalkulator oblicza wszystkie stopy odsetek, które funkcjonują w obrocie od 1 stycznia 2016 r. Są to odsetki od zobowiązań podatkowych: w stawce podstawowej, obniżonej oraz podwyższonej dla zaległości powstałych po 31.12.2015 r., a także odsetki w stawce podstawowej, preferencyjnej oraz obniżonej dla zaległości powstałych wcześniej. W obrocie gospodarczym są to odsetki ustawowe, odsetki ustawowe za opóźnienie oraz odsetki umowne, naliczane w zależności od daty końca okresu naliczania odsetek. W sumie mamy obecnie 9 rodzajów / metod obliczania odsetek.

Kalkulator automatycznie wskazuje, które rodzaje odsetek można (trzeba) zastosować dodanego zobowiązania..

Kalkulator zaokrągla odsetki podatkowe zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1.1.2006 r. Kalkulator zaokrągla odsetki ustawowe i umowne zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W przypadku zmiany stawek odsetek: podatkowych, ustawowych (czy stóp procentowych NBP) należy pobrać nową wersję kalkulatora. Nie należy ustalać odsetek umownych wyższych od odsetek maksymalnych, bo tego rodzaju czynność prawna nie wywołuje skutków prawnych (choć kalkulator policzy odsetki wg wskazanej stopy procentowej).

Aktualne stawki odsetek po zmianach w dniu 01.01.2016 r.

Aktualny na rok:: 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010


Poglądowy obraz pliku:

Kalkulator odsetek podatkowych i cywilnoprawnych


Problemy z otwarciem pliku w nowym formacie *.xlsx? Zarówno OpenOffice jak i starsze wersje Microsoft Office pozwalają na otwarcie tego rodzaju plików. Sprawdź wskazówki praktyczne na stronach Microsoft oraz OpenOffice

Zgłoś błąd pliku lub problem z pobraniem

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj