Jazdy lokalne 2011-2017
zaloguj się / zarejestruj się szybko i bezpłatnie by pobrać plik za darmo

 
Nazwa pliku: Jazdy lokalne 2011-2017
Dział: Kadry i płace
Rozmiar: 59.00 Kb
Typ pliku: *.xlsx Oświadczenie - ryczałt za jazdy lokalne
Wersja pliku: 2.01
Data publikacji: 2013-04-20 09:22:04
Autor: Artur M. Brzeziński


Zgodnie z regulaminem przez cały okres
korzystania z pliku pobranego nieodpłatnie
możesz otrzymywać mailingi reklamowe.

 

Pobierając plik akceptujesz licencję.

Zaloguj się i pobierz bezpłatnie

albo

Ten plik możesz pobrać jedynie nieodpłatnie.
Opis pliku:

Bezpłatny druk w excelu. Pracodawca może m.in. ustalić ryczałt, gdzie strony nie będą zwracać uwagi na faktyczną liczbę przejechanych kilometrów, nie trzeba też będzie prowadzić ewidencji przebiegu pojazdu. Ryczałt ten wynosi kwotę wynikającą z przemnożenia limitu kilometrów przez stawkę za 1 km właściwą dla danego rodzaju pojazdu. Dla jego ustalenia niezbędne jest złożenie przez pracownika stosownego oświadczenia na piśmie. Oświadczenie to powinno zawierać wymagane prawem elementy.

Formularz uwzględnia obniżenia ryczałtu w związku z nieobecnościami itp. Co do zasady ryczałt jest świadczeniem zwolnionym z podatku, ale w niektórych tylko przypadkach. W takich przypadkach składamy stosowne oświadczenie. W innych przypadkach, gdy ryczałt jest opodatkowany i stanowi podstawę wymiaru składek ZUS, po prostu doliczamy go do pensji bez żadnych dodatkowych oświadczeń, wystarczy np. określenie kwoty w umowie o pracę. Niemniej jednak formularz zawiera pole na wpisanie potrąceń (np. z tytułu podatku dochodowego) - różne są bowiem decyzje podatników.

Nie mylić z wartością świadczenia VAT w przypadku udostępnienia pojazdu firmowego pracownikowi na cele prywatne (od 2015 r.).

Aktualny na rok:: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011


Poglądowy obraz pliku:

Oświadczenie - ryczałt za jazdy lokalne


Problemy z otwarciem pliku w nowym formacie *.xlsx? Zarówno OpenOffice jak i starsze wersje Microsoft Office pozwalają na otwarcie tego rodzaju plików. Sprawdź wskazówki praktyczne na stronach Microsoft oraz OpenOffice

Zgłoś błąd pliku lub problem z pobraniem

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj