Odliczenie składek ZUS przedsiębiorców za 2023 r.
wskaźniki podatkowe, księgowe, gospodarcze

 

    pokaż odliczenie za bieżący rok

Odliczenie składek ZUS przedsiębiorców
ZUS społeczne ZUS społeczne nowe firmy ZUS zdrowotne Miesiąc
dokonania
zapłaty
bez chorobowego z chorobowym bez chorobowego z chorobowym

Tabela przedstawia kwoty składek ZUS przedsiębiorców na ubezpieczenia społeczne do odliczenia od przychodu/dochodu oraz na ubezpieczenie zdrowotne do odliczenia od podatku. Składki na Fundusz Pracy nie podlegają odliczeniu, można je zaliczyć jedynie do kosztów uzyskania przychodów.

Założenia są następujące: przedsiębiorca opłaca najniższą prawem wymaganą składkę, w miesiącu, w którym przypada termin płatności składki (czyli np. w marcu za luty). Składka na ubezpieczenie wypadkowe została zastosowana według stopy dla zgłaszających do tego ubezpieczenia nie więcej niż 9 osób (jak np. przy jednoosobowej działalności gospodarczej).

Składka na ubezpieczenie społeczne podlega odliczeniu w całości, a składka na ubezpieczenie zdrowotne podlega odliczeniu w kwocie nie wyższej niż 7,75% podstawy wymiaru.

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj