Interpretacje do przepisu
art. 18e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


272/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 18e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2020.09.10 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.321.2020.1.PC
     ∟Czy należności, o których mowa w art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz składki z tytułu tych należności określone w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (dalej: „składki na ubezpieczenie społeczne”), w części finansowanej przez Spółkę jako płatnika składek, przysługujące Pracownikom, w takiej części, w jakiej czas przeznaczony na realizację prac B+R pozostaje w ogólnym czasie pracy tych Pracowników w danym miesiącu, stanowią dla Spółki koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT i mogą podlegać odliczeniu od podstawy opodatkowania Spółki w ramach stosowania ulgi na prace badawczo-rozwojowe?

2020.09.01 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.242.2020.1.JKT
     ∟ - Czy działalność Spółki objęta Wnioskiem (tj. z wyłączeniem tzw. produkcji seryjnej w rozumieniu pkt 5 sekcji I „Działalność Spółki”), stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 ustawy o CIT, uprawniającą Spółkę do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 18d ustawy o CIT? - Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na nabycie Surowca bezpośrednio związanego z działalnością objętą Wnioskiem spełniają warunki do uznania ich za koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 1 i art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT? - Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na nabycie Energii i Gazu bezpośrednio związanych z działalnością objętą Wnioskiem spełniają warunki do uznania ich za koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 1 i art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT? - Czy odpisy amortyzacyjne od Środków Trwałych, zaliczonych przez Spółkę w danym roku podatkowym do kosztów uzyskania przychodów, spełniają warunki do uznania ich za koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 1 i art. 18d ust. 3 ustawy o CIT? - Czy ponoszone przez Spółkę koszty wynagrodzeń Zespołu B+R i Laborantów oraz należnych z tego tytułu składek na ubezpieczenia społeczne w części w części finansowanej ze środków Spółki (płatnika) w takiej części, w jakiej czas przeznaczony na realizację działalności badawczo-rozwojowej pozostaje w ogólnym czasie pracy pracownika w danym miesiącu (Koszty Pracownicze) spełniają warunki do uznania ich za koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 1 i art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT? - Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na Usługi Zewnętrzne spełniają warunki do uznania ich za koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 1 i art. 18d ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT?

2020.08.27 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.211.2020.3.JKT
     ∟w zakresie ustalenia: 1. Czy należności przysługujące pracownikom technicznym i pomocniczym opisanym w pkt II stanu faktycznego wykonującym działalność badawczo-rozwojową u Wnioskodawcy, o których to należnościach mowa w art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. dalej: „uPIT”), oraz składki z tytułu tych należności określone w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, w części finansowanej przez płatnika składek, stanowią - w części ustalonej na podstawie Współczynnika czasu pracy poświęconego na realizację działalności badawczo-rozwojowej - koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2017 r.? 2. Czy należności przysługujące pracownikom opisanym w pkt II stanu faktycznego wykonującym działalność badawczo-rozwojową u Wnioskodawcy, o których to należnościach mowa w art. 12 ust. 1 uPIT, oraz składki z tytułu tych należności określone w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych, w części finansowanej przez płatnika składek, stanowią - w części ustalonej na podstawie Współczynnika czasu pracy poświęconego na realizację działalności badawczo- rozwojowej - koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2018 r.? 3. Czy zaliczone do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od prototypów stanowiących dla Wnioskodawcy środki trwałe wytworzonych w wyniku prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności badawczo-rozwojowej w postaci wskazanych w pkt III stanu faktycznego elementów stanowiska prototypowego, mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 18d ust. 3 ustawy o CIT? 4. Czy do kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 4 ustawy o CIT, Wnioskodawca może zaliczyć koszty rat leasingowych urządzeń wskazanych w pkt IV stanu faktycznego wykorzystywanych przez Wnioskodawcę do realizacji działalności badawczo-rozwojowej, a poniesionych przez Wnioskodawcę przed rozpoczęciem prób związanych z tą działalnością? 5. Czy do kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 4 ustawy o CIT, Wnioskodawca może zaliczyć koszty rat leasingowych urządzeń wskazanych w pkt IV stanu faktycznego wykorzystywanych przez Wnioskodawcę do realizacji działalności badawczo-rozwojowej, a poniesionych przez Wnioskodawcę po rozpoczęciu prób związanych z tą działalnością? 6. Czy do kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 4 ustawy o CIT, Wnioskodawca może zaliczyć koszty rat leasingowych urządzeń wskazanych w pkt IV stanu faktycznego wykorzystywanych przez Wnioskodawcę do realizacji działalności badawczo-rozwojowej, a poniesionych przez Wnioskodawcę po wdrożeniu nowej technologii?

2020.08.19 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.185.2020.4.APO
     ∟ - czy wykonywana przez Spółkę działalność polegająca na budowaniu i rozwijaniu aplikacji mobilnych, opisanych w opisie stanu faktycznego, spełnia definicje działalności badawczo- rozwojowej, w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 ustawy o CIT, - czy poniesione Koszty Pracy pracowników zaangażowanych w projekty B+R można uznać za koszty kwalifikowane, o których mowa art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, w wysokości ustalonej z zastosowaniem Wskaźnika B+R, wynikającego z ewidencji prowadzonej przez Spółkę i czy wskaźnik ten można stosować do wszystkich składników Kosztów Pracy pracowników zaangażowanych w projekty B+R stanowiących przychody z pracy własnej w rozumieniu art. 13 pkt 8 lit. a ustawy o PIT, - czy w przedstawionym stanie faktycznym dochody z tytułu świadczonych usług, w skład których wchodzi sprzedaż prawa autorskiego majątkowego do aplikacji mobilnej, a powstałej w ramach projektów B+R realizowanych przez Spółkę, mogą zostać uznane w części odpowiadającej honorarium za przeniesienie prawa autorskiego majątkowego do programu komputerowego za kwalifikowane dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, o których mowa w art. 24d ust. 7 pkt 3 ustawy o CIT, co upoważni Wnioskodawcę do opodatkowania dochodów uzyskiwanych ze sprzedaży prawa wyłącznego (mieszczącego się w cenie usługi) z zastosowaniem stawki 5%, o której mowa w art. 24d ust. 1 ustawy o CIT, - czy kwalifikacja wynagrodzenia pracownika, w części związanej z projektami B+R, tj. tej wynikającej ze Wskaźnika B+R, jako „a” we wskaźniku NEXUS jest poprawna, - czy części składowe wynagrodzenia za usługi programistyczne przysługujące Przedsiębiorcom powinny zostać przyporządkowane we wskaźniku NEXUS w następujący sposób: a. honorarium za przeniesienie prawa autorskiego majątkowego do programu komputerowego - litera „d” b. honorarium za pozostałe utwory niebędące programem komputerowym, ale bezpośrednio z nim związane - litera „b”, - czy część składowa wynagrodzenia grafików odpowiadająca honorarium za przeniesienie prawa autorskiego majątkowego do utworów stanowiących składową programu komputerowego może zostać przyporządkowana we wzorze NEXUS jako litera „b”, - czy w przedstawionym opisie stanu faktycznego możliwym jest równoległe stosowanie przez Wnioskodawcę ulgi IP BOX oraz tej związanej z działalnością badawczo – rozwojową, tj. zastosowanie ulgi wskazanej w art. 18d ustawy o CIT, do obliczenia podstawy opodatkowania dochodów związanych z działalnością badawczo-rozwojową, a następnie opodatkowanie preferencyjną 5% stawką podatkową (art. 24d ustawy o CIT) dochodu uzyskanego z komercjalizacji kwalifikowanego IP, powstałego w wyniku prac badawczo-rozwojowych.

2020.07.24 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-1.4010.174.2.2020.ŚS
     ∟w zakresie ustalenia, czy: - działalność Wnioskodawcy można uznać za działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - (w przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1), ponoszone przez Spółkę koszty wskazane w pkt 1-7 w opisie stanu faktycznego, ponoszone w związku z pracą nad Produktami, stanowią i będą stanowić koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, podlegające odliczeniu od podstawy opodatkowania: - koszty leasingu sprzętu komputerowego oraz koszty utrzymania różnego rodzaju oprogramowania nie będącego dla Spółki wartością niematerialną i prawną, - w pozostałym zakresie.

2020.07.21 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.170.2020.2.MMU
     ∟1. Czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace opisane w pkt 1.1. spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w przepisach ustawy o CIT? 2. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do uwzględniania w podstawie obliczania Ulg Wydatków Pracowniczych i Składek, opisanych w pkt 1.3.? 3. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do uwzględniania w podstawie obliczania Ulgi wydatków na nabycie surowców, opisanych w pkt 1.4.? 4. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do uwzględniania w podstawie obliczania Ulgi wydatków na nabycie Materiałów i Wyposażenia, opisanych w pkt 1.5.? 5. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do uwzględniania w podstawie obliczania Ulgi wydatków na uzyskanie i utrzymanie patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy, prawa z rejestracji wzoru przemysłowego opisanych w pkt 1.6.? 6. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do uwzględniania w podstawie obliczania Ulgi podatkowych odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej nabytych Urządzeń i Oprogramowania, opisanych w pkt 1.7.? 7. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do uwzględniania w podstawie obliczania Ulgi wydatków na nabycie ekspertyz, opinii, usług doradczych i usług równorzędnych, od uczelni wyższych a także wydatków na nabycie wyników prowadzonych przez uczelnie badań naukowych, na potrzeby działalności badawczo-rozwojowej? 8. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do korzystania z Ulgi, to znaczy do odliczania Wydatków od podstawy opodatkowania CIT, w rozliczeniu za rok podatkowy, w którym przedmiotowe Wydatki ujmowane są jako koszty uzyskania przychodów zgodnie z przepisami ustawy o CIT? 9. Czy obliczając dochód strefowy (zwolniony z opodatkowania CIT) oraz dochód pozastrefowy (opodatkowany CIT), Wnioskodawca ma prawo do alokacji Wydatków ponoszonych w ramach Zakładów B (zarówno Zakładów SSE jak i Zakładów NSSE) na podstawie współczynnika przychodowego, uregulowanego w art. 15 ust. 2 ustawy o CIT?

2020.07.20 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.227.2020.2.MMU
     ∟Czy prace realizowane w ramach projektu stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT i w konsekwencji, czy koszty kwalifikowane tych prac objęte są ulgą opisaną w art. 18d ustawy o CIT?

2020.07.07 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.159.2020.2.MMU
     ∟1. Czy opisane przez Wnioskodawcę działania zmierzające do ulepszenia istniejącej linii produkcyjnej stanowią działalność badawczo-rozwojową o której mowa w art. 4a pkt 26 ustawy o CIT? 2. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do skorzystania z tzw. ulgi badawczo-rozwojowej określonej w ustawie o CIT?

2020.07.07 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.221.2020.1.JKU
     ∟w zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym PGK: - jest uprawniona do odliczenia poniesionych w ramach prowadzonej działalności B+R Kosztów kwalifikowanych w rozumieniu art. 18d ust. 1 ustawy o PDOP w zeznaniu za rok podatkowy w którym koszty te zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ustawy o PDOP, - będzie uprawniona do odliczenia poniesionych w ramach prowadzonej przez Spółki PGK działalności B+R Kosztów kwalifikowanych liczonych zgodnie z limitami określonymi w art. 18d ust. 7 pkt 2 i 3 ustawy o PDOP mającymi zastosowanie odpowiednio dla Spółek Grupy, w przypadku rozpoczęcia przez nie prowadzenia działalności B+R tj. dla Spółki Grupy posiadającej status centrum badawczo-rozwojowego do 150% kosztów, o których mowa w ust. 2 pkt 1-4a i ust. 2a-3a PDOP, oraz 100% kosztów, o których mowa w ust. 2 pkt 5 PDOP, a dla pozostałych Spółek nieposiadających tego statusu do 100% kosztów, o których mowa w art. 18d ust. 2-3 ustawy o PDOP, - jest uprawniona do odliczenia poniesionych w ramach prowadzonej przez Spółki Grupy działalności B+R Kosztów kwalifikowanych w rozumieniu art. 18d ust. 1 ustawy o PDOP w wysokości określonej w art. 18d ust. 7 pkt 2 ustawy o PDOP, w przypadku uzyskania przez Spółkę wchodzącą w jej skład statusu centrum badawczo-rozwojowego

2020.07.03 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-1.4010.243.2020.1.ŚS
     ∟w zakresie ustalenia, czy wpłaty na Pracownicze Plany Kapitałowe, które Spółka będzie zobowiązana dokonywać, można uznać za koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT

2020.07.03 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-1.4010.253.2020.1.ŚS
     ∟w zakresie ustalenia, czy wydatki wcześniej poniesione przez Spółkę, odpowiadające wydatkom, które mogą być uznane za kwalifikowane koszty poniesione na działalność badawczo-rozwojową, mogą być wyodrębnione w ewidencji rachunkowej, o której mowa w art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych

2020.07.02 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP2-1.4010.133.2020.2.JS
     ∟definicja B+R, koszty kwalifikowane, pracownik, materiały, surowce, środki trwałe, zaniechane

2020.07.02 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.118.2020.2.MBD
     ∟- zgodnie z art. 4a pkt 26 w zw. z pkt 28 updop, za rok 2016 i lata kolejne, prowadzone przez Spółkę prace w zakresie tworzenia Systemu spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, uprawniając tym samym do skorzystania, zgodnie z art. 18d updop, z Ulgi B+R; - zgodnie z art. 18d ust. 2 i 3 updop, w Analizowanym okresie kosztami kwalifikowanymi są, wydatki przeznaczone przez Spółkę w roku podatkowym na: a. koszty wynagrodzeń oraz składki z tytułu tych należności określone w Ustawie o ubezpieczeniach, w zakresie, w jakim pracownicy są zaangażowani w prace B+R, b. koszty amortyzacji środków trwałych oraz WNiP, wykorzystywanych do działalności B+R; - sposób prowadzenia przez Spółkę ewidencji rachunkowej oraz Ewidencji w Analizowanym okresie, opisany w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, jest wystarczający do wyodrębnienia kosztów kwalifikowanych, a tym samym dla spełnienia przestanki z art. 9 ust. 1b updop.

2020.06.24 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.188.2020.1.PC
     ∟dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej

2020.06.17 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.116.2020.2.IM
     ∟w zakresie, czy należności, o których mowa w art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”) oraz składki z tytułu tych należności określone w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych w części finansowanej przez Wnioskodawcę jako płatnika składek, przysługujące Pracownikom, w takiej części, w jakiej czas przeznaczony na realizację prac B+R pozostaje w ogólnym czasie pracy tych Pracowników w danym miesiącu, stanowią dla Spółki koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT i mogą podlegać odliczeniu od podstawy opodatkowania Spółki w ramach stosowania ulgi na prace badawczo rozwojowe.

2020.06.10 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.125.2020.1.MMU
     ∟1. Czy działalność prowadzona przez Wnioskodawcę w ramach Działu B+R, w ramach projektów kwalifikowanych przez Spółkę jako działalność badawczo-rozwojowa stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26, w zw. z art. 4a pkt 28 Ustawy o CIT? 2. Czy wykorzystywany przez Grupę W model współpracy w dziedzinie B+R, tj. sytuacja w której Wnioskodawca świadczy usługi badawczo-rozwojowe na zlecenie podmiotu powiązanego w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 4 Ustawy o CIT za wynagrodzeniem, uprawnia Wnioskodawcę do stosowania ulgi podatkowej określonej przepisami art. 18d ustawy o CIT? 3. Czy, zgodnie z art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT kosztami kwalifikowanymi działalności badawczo-rozwojowej są koszty związane z zatrudnieniem pracowników Działu B+R - w części, w jakiej czas przeznaczony przez nich na realizację działalności badawczo- rozwojowej pozostaje w ogólnym czasie ich pracy?

2020.06.02 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP2-1.4010.88.2020.2.MR
     ∟W zakresie ustalenia, czy: prace realizowane przez Spółkę stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a konsekwencji uprawniają Spółkę do skorzystania z ulgi określonej w art. 18d ust. 1 ww. ustawy i do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych ponoszonych przez Spółkę w związku z tą działalnością, z uwzględnieniem limitów określonych w art. 18d ust. 7 ww. ustawy.

2020.06.02 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-2.4010.119.2020.2.DP
     ∟możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi badawczo-rozwojowej w przypadku: - zakupu separatora elektromagnetycznego wraz ze składowymi zestawu, w części która nie została dofinansowana w ramach otrzymanej dotacji – jest prawidłowe; - nabycia usługi wykwalifikowanego elektryka, który dokona podłączenia ww. urządzenia – jest nieprawidłowe.

2020.05.27 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.89.2020.1.BM
     ∟-czy czynności podejmowane przez Spółkę w ramach wymienionych obszarów B+R tj.: - automatyka przemysłowa; - robotyzacja procesów produkcyjnych; - modernizacje maszyn -stanowią działalność badawczo-rozwojową, w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy CIT, a w konsekwencji Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z dodatkowego odliczenia w ramach tzw. ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ustawy CIT, -czy koszty działalności B+R, wymienione we wniosku ponoszone przez Spółkę w ramach działalności badawczo-rozwojowej stanowią koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 2 i 3 ustawy CIT

2020.05.22 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.119.2020.1.MMU
     ∟wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie: -prowadzenia przez Wnioskodawcę działalności badawczo-rozwojowej – jest prawidłowe, -uznania za koszty kwalifikowane: - kosztów wynagrodzeń oraz kosztów ubezpieczeń społecznych pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę rozwojowej – jest prawidłowe, - kosztów wynagrodzeń oraz kosztów ubezpieczeń społecznych współpracowników: - zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło lub zlecenie nieprowadzących działalności gospodarczej – jest prawidłowe, - w ramach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej – jest nieprawidłowe, - kosztów odpisów amortyzacyjnych dotyczących wartości niematerialnych i prawnych wykorzystywanych w ramach prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej – jest prawidłowe.

2020.05.19 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.133.2020.1.JKT
     ∟czy działalność Działu Rozwoju Produktów Spółki opisana w przedstawionych okolicznościach faktycznych, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 w zw. z art. 4a pkt 28 ustawy CIT, co w konsekwencji uprawni Wnioskodawcę do odliczenia od podstawy opodatkowania, wydatków kwalifikowanych ponoszonych w związku z tą działalnością z uwzględnieniem limitów określonych w art. 18d ust 7 ustawy CIT

2020.05.14 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.58.2020.2.MMU
     ∟Czy Spółka może uznać wynagrodzenie uczelni oraz CBR należne z tytułu świadczonych usług za koszty kwalifikowane w celu skorzystania z Ulgi B+R?

2020.05.13 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.68.2020.2.PC
     ∟Ulga badawczo-rozwojowa.

2020.05.07 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.23.2020.2.MBD
     ∟w zakresie ustalenia czy: - w opisanym zdarzeniu przyszłym, działalność Wnioskodawcy będzie spełniała przesłanki uznania jej za działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 updop, w ramach której dochodzi do tworzenia, rozwijania i ulepszania programów komputerowych przez Wnioskodawcę, - ponoszone przez Wnioskodawcę koszty wskazane w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w części VII, w pkt 1-4 („koszty pracownicze”), ponoszone w związku z pracą nad zbywanymi/licencjonowanymi programami komputerowymi, stanowią i będą stanowić koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d updop, podlegające odliczeniu od podstawy opodatkowania, - koszty amortyzacji nabytych od Współpracowników B2B fragmentów kodów źródłowych albo gotowe programy komputerowe włączone do biblioteki kodów źródłowych, o której mowa w części IV opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowią i będą stanowić koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d updop, podlegające odliczeniu od podstawy opodatkowania, - ponoszone przez Wnioskodawcę koszty wskazane w opisie stanu faktycznego w części VII, w pkt 5-7, ponoszone w związku z pracą nad zbywanymi programami komputerowymi, (nie objętymi pytaniem nr 3), stanowią i będą stanowić koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d updop, podlegające odliczeniu od podstawy opodatkowania.

2020.04.30 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.61.2020.2.MBD
     ∟w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może zakwalifikować koszty badań (nabycia wyników) przeprowadzonych przez uczelnię techniczną jako koszty kwalifikowane w ramach ulgi badawczo-rozwojowej.

2020.04.30 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.186.2020.1.MBD
     ∟w zakresie ustalenia, czy koszty zatrudnienia osób na umowę o pracę, które częściowo zaangażowane są w prowadzenie prac badawczo-rozwojowych można w tej części uznać za koszty kwalifikowane i rozliczone w ramach ulgi badawczo-rozwojowej w wysokości 150% skoro Wnioskodawca posiada status centrum badawczo-rozwojowego? Czy kosztem kwalifikowanym będą także premie i nadgodziny wraz ze składkami na ubezpieczenie społeczne wypłacone za prace badawczo-rozwojowe w wysokości 150%.

2020.04.30 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.187.2020.1.MBD
     ∟W zakresie w zakresie ustalenia, czy koszty zatrudnienia na podstawie umów cywilnoprawnych (umowa o dzieło lub umowa zlecenia) osób, których wszystkie prace w ramach danej umowy cywilnoprawnej polegają na prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych w ramach konkretnego projektu, do którego zostały zatrudnione mogą zostać uznane za koszty kwalifikowane i rozliczone w ramach ulgi badawczo-rozwojowej.

2020.04.09 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP2-1.4010.24.2020.2.MR
     ∟w zakresie ustalenia, czy: 1.działalność Wnioskodawcy w zakresie rozwoju nowych maszyn poligraficznych spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (Pytanie 1) - jest prawidłowe; 2.koszty wynagrodzeń pracowników oraz osób współpracujących z Wnioskodawcą na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło wraz ze składkami ZUS pracodawcy za czas poświęcony na działalność badawczo-rozwojową mogą, w świetle art. 18d ust. 2 ustawy o CIT zostać uznane za koszty kwalifikowane: •w części dotyczącej kosztów szkoleń i delegacji (diet i innych należności za czas podróży służbowej – jest nieprawidłowe; •w części dotyczącej ekwiwalentu za niewykorzystany urlop – jest nieprawidłowe; •w pozostałym zakresie – jest prawidłowe.

2020.04.09 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP2-1.4010.25.2020.2.MR
     ∟w zakresie ustalenia, czy: 1) działalność X w zakresie stałego udoskonalania procesów oraz świadczonych usług, w zakresie programu badawczo-rozwojowego związanego z modelem rezerwacji „N…”, można uznać za działalność badawczo - rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 oraz art. 4a pkt 28 Ustawy CIT – jest prawidłowe; 2) za „koszty kwalifikowane”można uznać wydatkizwiązane z działalnością badawczo-rozwojową ponoszone przez X na.: • należności z tytułów, o których mowa w art. 12 ust. 1 oraz należności z tytułów, o których mowa w art. 13 pkt 8 lit. a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, oraz sfinansowane przez płatnika składki z tytułu tych należności określone w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych; - w takiej części, w jakiej czas przeznaczony na realizację działalności badawczo-rozwojowej pozostaje w ogólnym czasie pracy pracownika / pozostaje w całości czasu przeznaczonego na wykonanie usługi na postawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło w danym miesiącu; - jest prawidłowe; - w części dotyczącej wynagrodzeń za czas urlopu, czas choroby, czas opieki nad dzieckiem, dyżur pod telefonem itd. – jest nieprawidłowe, • wydatki na sprzęt komputerowy, który nie jest zaliczany do środków trwałych – jest prawidłowe; • odpisy amortyzacyjne od środków trwałych (sprzęt komputerowy) oraz wartości niematerialnych i prawnych, wykorzystywanych do prowadzenia prac badawczo – rozwojowych – jest prawidłowe; • wydatki lub / i odpisy amortyzacyjne od zakupu oprogramowania programistycznego, licencji na oprogramowanie, opłaty za domeny internetowe– jest prawidłowe; • wydatki na specjalistyczne szkolenia z systemów informatycznych i systemów zabezpieczeń, koszty telefonów, koszty BHP – jest nieprawidłowe; 3) X ma możliwość odliczenia „kosztów kwalifikowanych” od podstawy opodatkowania na podstawie art. 18d ust. 1, uwzględniając że „koszty kwalifikowane” nie zostały X w żaden sposób zwrócone i odliczone od podstawy opodatkowania, w rozumieniu art. 18d ust. 5 Ustawy CIT – jest prawidłowe.

2020.04.08 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB1-3.4010.65.2020.1.BM
     ∟czy: - w związku z faktem, że teren, na którym jest umiejscowione Centrum Badawczo-Rozwojowe znajduje się poza działkami ujętymi w Decyzji o Wsparciu, Spółka będzie zobligowana do przeprowadzenia wydzielenia, o którym mowa w art. 17 ust. 6a i ust. 6b ustawy o CIT, - czy wyodrębnione koszty działalności badawczo-rozwojowej, w zakresie w jakim będą spełniały definicję kosztów kwalifikowanych, będą mogły być przez Wnioskodawcę uwzględnione w kalkulacji ulgi B+R, o której mowa w art. 18d ustawy o CIT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj