Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: koszty uzyskania przychodów

 

koszty uzyskania przychodów 53295 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518

2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2-/4510-652/15/MW
     ∟ustalenie, w jakiej wysokości Spółka powinna rozpoznać koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia udziałów SPV (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4510-78/15/ZK
     ∟W jaki sposób ustalić przychody i koszty podatkowe?

2015.10.13 - Minister Finansów - DD10.8221.169.2015.MZB
     ∟Która ze Spółek zaliczy do kosztów uzyskania przychodu podatek od nieruchomości od aktywów ZCP należny za miesiąc podziału? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)

2015.10.13 - Minister Finansów - DD10.8221.168.2015.MZB
     ∟Która ze Spółek będzie zobowiązana do rozpoznania przychodów z tytułu świadczeń zrealizowanych przed dniem podziału, co do których obowiązek podatkowy (przychód należny) powstanie w roku podziału (2015 r.), jak również do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu związanych z ZCP i powstałych oraz potrącalnych w roku podziału (2015 r.)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

2015.10.13 - Minister Finansów - DD10.8221.162.2015.MZO
     ∟1.Czy Spółka, której rok podatkowy rozpoczął się przed 1 stycznia 2015 r., dla odsetek od pożyczek udzielonych i faktycznie przekazanych Spółce po 1 stycznia 2015 r., ale w trakcie trwania jej bieżącego roku podatkowego - rozpoczętego przed 1 stycznia 2015 r., na potrzeby ustalenia kosztów uzyskania przychodu wynikających z zapłaconych odsetek, powinna stosować przepisy art. 16 ust 1 pkt 60 i 61 updop w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2014 r.? 2.Czy na potrzeby spłat odsetek od pożyczek udzielonych Spółce przed podmioty powiązane po zakończeniu bieżącego roku podatkowego, Spółka ustali poziom zadłużenia z uwzględnieniem pożyczek udzielonych w trakcie bieżącego roku podatkowego przez podmioty powiązane inne niż wskazane w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 updop w brzmieniu obowiązującym od dnia 31 grudnia 2014 r.?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-67/15-3/GG
     ∟1. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną Wnioskodawcę jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 2. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną w drodze aportu Wnioskodawca jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 3. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Udziałów aportowych Wnioskodawca jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. w wysokości odpowiadającej nominalnej wartości udziałów Spółki przekształcanej wydanych w zamian za Udziały aportowe – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-66/15-3/GG
     ∟1. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną Wnioskodawczynię jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 2. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną w drodze aportu Wnioskodawca jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 3. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Udziałów aportowych Wnioskodawca jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. w wysokości odpowiadającej nominalnej wartości udziałów Spółki przekształcanej wydanych w zamian za Udziały aportowe – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-65/15-3/KJ
     ∟1. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną Wnioskodawczynię jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniona do rozpoznania – proporcjonalnie do Jej prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 2. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną w drodze aportu Wnioskodawczynię jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniona do rozpoznania – proporcjonalnie do Jej prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 3. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Udziałów aportowych Wnioskodawczyni jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniona do rozpoznania – proporcjonalnie do Jej prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. w wysokości odpowiadającej nominalnej wartości udziałów Spółki przekształcanej wydanych w zamian za Udziały aportowe – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-64/15-3/KJ
     ∟1. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną Wnioskodawczynię jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniona do rozpoznania – proporcjonalnie do Jej prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 2. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną w drodze aportu Wnioskodawczynię jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniona do rozpoznania – proporcjonalnie do Jej prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 3. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Udziałów aportowych Wnioskodawczyni jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniona do rozpoznania – proporcjonalnie do Jej prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. w wysokości odpowiadającej nominalnej wartości udziałów Spółki przekształcanej wydanych w zamian za Udziały aportowe – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-63/15-5/PM
     ∟w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-62/15-5/PM
     ∟w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-406/15-2/AG
     ∟Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawcy przysługuje prawo dokumentowania wydatków związanych z zakupem towarów handlowych (owoców i warzyw) od osób wytwarzających je w ramach gospodarstwa domowego w przydomowych ogródkach i warzywniakach za pomocą dowodów wewnętrznych, zgodnie z § 14 ust. 2 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz, czy wydatki udokumentowane dowodami wewnętrznymi stanowią koszty uzyskania przychodu?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-256/15-2/TO
     ∟Czy strata odpowiadająca niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym w postaci wydatków poniesionych na dostosowanie zajmowanych na podstawie umów najmu nieruchomości do prowadzonej działalności może zostać zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów po rozwiązaniu umów najmu?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-255/15-4/AK
     ∟możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty rabatu pośredniego wypłaconego Sprzedawcy produktów

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-253/15-2/AK
     ∟Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty rabatu pośredniego wypłaconego Sprzedawcy produktów

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-218/15-2/TO
     ∟1. Czy w świetle art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, do odsetek od umów pożyczek zawartych przez Wnioskodawcę przed dniem 1 stycznia 2015 r. oraz obligacji wyemitowanych przez niego także przed tym dniem, zastosowanie znajdować będą regulacje ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 stycznia 2015 r., także w przypadku, gdy po tym dniu zmianie ulegną warunki finansowania (m. in. wysokość oprocentowania, terminy spłaty)? 2. Czy w stosunku do pożyczki udzielonej Wnioskodawcy przez SPV, Nowych Obligacji X., Nowych Pożyczek 1 oraz Nowych Pożyczek 2 zastosowanie znajdą przepisy (w tym w szczególności art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 oraz art. 16 ust. 7g) ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych obowiązujące od dnia 1 stycznia 2015 r? 3. Czy kwoty Nowych Pożyczek 1 oraz Nowych Pożyczek 2 udzielonych przez Wnioskodawcę spółkom, w których kapitale posiada on bezpośrednio lub pośrednio nie mniej niż 25% udziałów (akcji), jak również udzielonych spółkom, w których akcjonariusz Wnioskodawcy (mający w kapitale Wnioskodawcy bezpośredni lub pośredni udział kapitałowy nie mniejszy niż 25%) ma bezpośredni lub pośredni udział kapitałowy nie mniejszy niż 25%, będą pomniejszały na podstawie art. 16 ust. 7g Ustawy CIT wartość zadłużenia Wnioskodawcy, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 tej ustawy?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-181/15-4/TO
     ∟1. W związku z przedstawionym powyżej zdarzeniem przyszłym Podatnik zwraca się z pytaniem o możliwość zaliczenia odpisów amortyzacyjnych dokonywanych przez spółę z o.o. do kosztów uzyskania przychodów od aportu (lokali) wniesionego do spółki w przypadku w którym aport w całości zostaje przeznaczony na kapitał zakładowy spółki. 2. W związku z przedstawionym powyżej zdarzeniem przyszłym Podatnik zwraca się z pytaniem o możliwość zastosowania indywidualnych stawek amortyzacji w stosunku do lokali wniesionych aportem do spółki z o.o.

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-158/15-4/AM
     ∟W jakiej kwocie Wnioskodawca powinien określić swój dochód dla celów A. w związku ze zbyciem udziałów w PolCo przez Cypco w drodze sprzedaży udziałów albo dobrowolnego umorzenia udziałów? Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do obniżenia podstawy opodatkowania dochodów A. za dany rok (np. 2015) o wysokość zaliczki na dywidendę za dany rok (np. 2015), która to zaliczka zostanie przekazana Wnioskodawcy w tym danym roku (np. 2015)? Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do odliczenia od podstawy opodatkowania dochodów A. za dany rok (np. 2015) kwoty dywidendy przekazanej w roku następnym (np. 2016 r.) z zysku bilansowego uzyskanego przez CypCo w danym roku (np. 2015 r.)?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-120/15-5/AG
     ∟Czy wydatki na budowę oraz wyposażenie przedszkola z oddziałem żłobkowym, finansowaną ze środków obrotowych mogą być przez Spółkę zaliczone do podatkowych kosztów uzyskania przychodu?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-826/15-2/AK
     ∟Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z organizacją i obsługą programu motywacyjnego oraz z wypłatą środków pieniężnych na rzecz uprawnionych uczestników programu.

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-729/15-2/JC
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że w odniesieniu do odsetek wypłacanych przez A. na podstawie umowy cash pooling nie będą miały zastosowania ograniczenia wynikające z przepisów art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2015 r.?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-365/15-2/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwestii związanych z amortyzacją znaku towarowego/znaków towarowych.

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-339/15-4/EK
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczenia podatkowego przychodów i kosztów w związku z podziałem przez wydzielenie.

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4511-1-717/15-2/JK
     ∟50% koszty uzyskania przychodów.

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-262/15/JKT
     ∟Czy dla Spółki, jako Uczestnika Struktury, przychodem będą kwoty odsetek otrzymanych w związku z udziałem w Strukturze, a kosztem uzyskania przychodów będą wydatki poniesione z tytułu zapłaconych odsetek?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-247/15/TS
     ∟Czy w związku z wypłaceniem uczestnikom wynagrodzenia wynikającego z realizacji przez nich praw wynikających z akcji fantomowych lub kuponów bonusowych Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo zaliczenia tego wynagrodzenia w koszty podatkowej?

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-349/15/BKD
     ∟Czy dla Spółki, jako Uczestnika Struktury, przychodem będą kwoty odsetek otrzymanych w związku z udziałem w Strukturze, a kosztem uzyskania przychodów będą wydatki poniesione z tytułu zapłaconych odsetek.

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4510-21/15/NL
     ∟możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie społeczne dotyczących pracowników pełniących funkcję w międzyzakładowej organizacji związkowej

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4510-19/15/NL
     ∟możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie społeczne dotyczących pracowników pełniących funkcję w międzyzakładowej organizacji związkowej

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-405/15-6/PS
     ∟Czy zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, koszty odsetek naliczonych przez Bank w związku z Systemem za udostępnienie Spółce przez innych Uczestników Systemu środków pieniężnych podlegać będą w Spółce ograniczeniu w zaliczaniu w ciężar kosztów uzyskania przychodów?

498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj