Interpretacje do przepisu
art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
4985/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97
2015.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-597/15-2/MK
∟Czy zbywany przez Spółkę zespół składników materialnych, niematerialnych oraz zobowiązań będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu Ustawy o PDOP?
Czy przejęcie przez nabywcę ZCP I zobowiązań, związanych bezpośrednio ze składnikami majątkowymi ZCP I, w ramach transakcji sprzedaży ZCP nie stanowi przychodu do opodatkowania u Wnioskodawcy, w szczególności nie stanowi kategorii przychodów, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 3 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
2015.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-611/15-3/RS
∟1) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że darowizny pieniężne, które zostaną dokonane na rzecz Spółki Dominującej przez Spółki Zależne (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będą kosztem uzyskania przychodów Spółki Zależnej dokonującej danej darowizny, w wysokości kwoty tej darowizny, będącym elementem składowym wyniku podatkowego (dochodu lub straty) PGK?
2) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że sprzedaż 100% udziałów w Spółkach Zależnych przez Spółkę Dominującą (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie skutkowała utratą w dniu sprzedaży statusu podatnika CIT przez Podatkową Grupę Kapitałową oraz zakończeniem w tym dniu roku podatkowego Podatkowej Grupy Kapitałowej?
3) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że „zysk” albo „stratę” na transakcji sprzedaży przez Spółkę Dominującą 100% udziałów w Spółkach Zależnych w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT (rozumiany odpowiednio jako dodatnia - w przypadku „zysku”, albo ujemna - w przypadku „straty” różnica pomiędzy przychodem w wysokości ceny sprzedaży udziałów odpowiadającej ich wartości rynkowej a kosztami uzyskania przychodów ze sprzedaży tych udziałów) - PGK powinna uwzględnić w rozliczeniu wyniku podatkowego (dochodu lub straty) Podatkowej Grupy Kapitałowej?
4) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży przez Spółkę Dominującą 100% udziałów w Spółkach Zależnych (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie wartość nominalna udziałów wyemitowanych przez Spółkę Dominującą i objętych przez Udziałowca w związku z wymianą udziałów, tj. otrzymaniem udziałów w Spółce Zależnej1 Spółce Zależnej2 i Spółce Zależnej3 w postaci wkładów niepieniężnych od Udziałowca, o których mowa w pkt 6 zdarzenia przyszłego opisanego we wniosku?
5) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że w stosunku do transakcji dokonywanych pomiędzy Spółką Zależną1 Spółką Zależną2, Spółką Zależną3 a Spółką Dominującą w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT nie będą mieć zastosowania przepisy art. 11 ust. 4 w zw. z art. 11 ust. 1-3a ustawy o CIT?
6) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że Podatkowa Grupa Kapitałowa - jako podatnik CIT - będzie uprawniona do wyboru, w pierwszym roku podatkowym swojej działalności, kwartalnego systemu wpłaty zaliczek na podatek CIT?
7) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że przychód podatkowy z tytułu sprzedaży nieruchomości Spółki Zależnej na rzecz Nabywcy Nieruchomości powstanie w momencie zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Spółką Zależną a Nabywcą Nieruchomości, na podstawie której dojdzie do realizacji transakcji (wydania nieruchomości Spółki Zależnej), nie później niż w momencie zapłaty wynagrodzenia lub wystawienia faktury VAT z tytułu zawarcia transakcji i przychód ten powinien zostać uwzględniony w wyniku podatkowym (dochodzie lub stracie) PGK jeśli umowa sprzedaży zostanie zawarta w okresie funkcjonowania PGK?
8) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że przychód podatkowy z tytułu sprzedaży przedsiębiorstwa Spółki Zależnej na rzecz Nabywcy Przedsiębiorstwa powstanie w momencie zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Spółką Zależną a Nabywcą Przedsiębiorstwa, na podstawie której dojdzie do realizacji transakcji (wydania przedsiębiorstwa Spółki Zależnej), nie później niż w momencie zapłaty wynagrodzenia lub wystawienia faktury VAT z tytułu zawarcia transakcji i przychód ten powinien zostać uwzględniony w wyniku podatkowym (dochodzie lub stracie) PGK jeśli umowa sprzedaży zostanie zawarta w okresie funkcjonowania PGK?
2015.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-236/15/SK
∟ustalenie, czy do umorzenia wierzytelności zastosowanie mają przepisy art. 11 ust. 1 oraz art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
2015.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-131/15/SK
∟w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wierzytelności, które na moment umorzenia będą przedawnione oraz nieprzedawnione.
2015.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/4512-908/15-2/MP
∟zwolnienie od podatku usług cash-poolingu;
2015.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-132/15/SK
∟w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat powstałych z tytułu sprzedaży wierzytelności handlowych przedawnionych oraz nieprzedawnionych uprzednio zaliczonych do przychodów należnych Spółki.
2015.09.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-265/15/BD
∟Czy w przypadku transakcji dokonywanych pomiędzy spółkami będącymi członkami PGK, przychodem z tytułu tych transakcji jest wyłącznie cena (wynagrodzenie) określona przez strony transakcji, a zastosowania dla tych transakcji nie znajdą regulacje dotyczące ustalania przychodu z tytułu otrzymania świadczeń nieodpłatnych i częściowo odpłatnych, zawarte w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, jak i regulacje dotyczące szacowania przychodu na podstawie art. 14 ustawy o CIT, czy też określania dochodu i należnego podatku w oparciu o przepis art. 11 ustawy o CIT?
2015.09.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-266/15/BD
∟Czy w przypadku transakcji dokonywanych pomiędzy spółkami będącymi członkami PGK, przychodem z tytułu tych transakcji będzie wyłącznie cena (wynagrodzenie) określona przez strony transakcji, a zastosowania dla tych transakcji nie znajdą regulacje dotyczące ustalania przychodu z tytułu otrzymania świadczeń nieodpłatnych i częściowo odpłatnych, zawarte w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, jak i regulacje dotyczące szacowania przychodu na podstawie art. 14 ustawy o CIT, czy też określania dochodu i należnego podatku w oparciu o przepis art. 11 ustawy o CIT?
2015.09.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-799/15-3/JC
∟Czy Spółka będzie uprawniona do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (tzw. podatku u źródła) według 5% stawki od odsetek wypłacanych na rzecz DT AG na podstawie Umowy Cash Management?
2015.09.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP2/4512-350/15-4/AJB
∟w zakresie braku obowiązku opodatkowania czynności wykonywanych w ramach cash poolingu
2015.09.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-600/15-2/RS
∟1) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że darowizna pieniężna, która zostanie dokonana na rzecz Spółki Dominującej przez Spółkę Zależną (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie kosztem uzyskania przychodów Spółki Zależnej, w wysokości wartości nominalnej tej darowizny, będącym elementem składowym wyniku podatkowego (dochodu lub straty) PGK?
2) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że sprzedaż 100% udziałów w Spółce Zależnej przez Spółkę Dominującą (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie skutkowała utratą w dniu sprzedaży statusu podatnika CIT przez Podatkową Grupę Kapitałową oraz zakończeniem w tym dniu roku podatkowego Podatkowej Grupy Kapitałowej?
3) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że „zysk” albo „strata” na transakcji sprzedaży przez Spółkę Dominującą 100% udziałów w Spółce Zależnej w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT (rozumiany odpowiednio jako dodatnia - w przypadku „zysku”, albo ujemna - w przypadku „straty” różnica pomiędzy przychodem w wysokości ceny sprzedaży udziałów odpowiadającej ich wartości rynkowej a kosztami uzyskania przychodów ze sprzedaży tych udziałów) - PGK powinna uwzględnić w rozliczeniu wyniku podatkowego (dochodu lub straty) Podatkowej Grupy Kapitałowej?
4) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży przez Spółkę Dominującą 100% udziałów w Spółce Zależnej (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie wartość nominalna udziałów wyemitowanych przez Spółkę Dominującą i objętych przez Udziałowców w związku z wymianą udziałów, tj. otrzymaniem udziałów w Spółce Zależnej w postaci wkładów niepieniężnych od Udziałowców, o których mowa w pkt 3 zdarzenia przyszłego opisanego we wniosku?
5) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że w stosunku do transakcji dokonywanych pomiędzy Spółką Zależną a Spółką Dominującą w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT nie będą mieć zastosowania przepisy art. 11 ust. 4 w zw. z art. 11 ust. 1-3a ustawy o CIT?
6) Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że Podatkowa Grupa Kapitałowa - jako podatnik CIT - będzie uprawniona do wyboru, w pierwszym roku podatkowym swojej działalności, kwartalnego systemu wpłaty zaliczek na podatek CIT?
2015.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-288/15/PW
∟Czy odsetki od Finansowania (w postaci emisji obligacji) nie będą podlegały ograniczeniom z tytułu tzw. niedostatecznej kapitalizacji, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji, w której umowy, na podstawie których zostanie udzielone Finansowanie, zostaną zawarte przed dniem nabycia przez Nabywcę udziałów w Spółce Zbywanej?
2015.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-1/4514-103/15/AD
∟podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych usługi zarządzania płynnością finansową (cash pooling)
2015.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-238/15-4/ŁM
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych z tytułu częściowo nieodpłatnych świadczeń w ramach umowy cash-poolingu.
2015.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-236/15-4/MC
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych z tytułu częściowo nieodpłatnych świadczeń w ramach umowy cash-poolingu.
2015.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-239/15-4/MC
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych z tytułu częściowo nieodpłatnych świadczeń w ramach umowy cash-poolingu.
2015.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-237/15-4/DS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych z tytułu częściowo nieodpłatnych świadczeń w ramach umowy cash-poolingu
2015.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-237/15-6/DS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash-poolingu.
2015.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-238/15-6/ŁM
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash-poolingu.
2015.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-236/15-5/MC
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash-poolingu.
2015.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-239/15-6/MC
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash-poolingu.
2015.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-224/15-3/MC
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania różnic kursowych w związku z umową cash poolingu.
2015.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-224/15-2/MC
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 lub art. 15c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do odsetek płaconych w związku z umową cash poolingu.
2015.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-224/15-4/MC
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash poolingu.
2015.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-266/15-3/JG
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania do dobrowolnego umorzenia akcji własnych bez wynagrodzenia przepisów art. 9a oraz art. 11 ust. 4 w zw. z art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
2015.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-240/15/AW
∟Czy i w jakiej wysokości wypłaty otrzymywane przez Wnioskodawcę od Emitenta Skryptów dłużnych, które to Skrypty dłużne zostały wniesione do spółki Wnioskodawcy w formie wkładu niepieniężnego na pokrycie akcji nowej emisji w podwyższonym kapitale zakładowym, stanowią dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu w rozumieniu przepisów art. 12 ust. 1 i następne ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
2015.08.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/4514-28/15-2/AK
∟Czy umowa przystąpienia do systemu cash poolingu podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
2015.08.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-262/15/DK
∟1) Czy opłaty licencyjne płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
2) W którym momencie opłaty licencyjne płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
2015.08.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-264/15/DK
∟1) Czy opłaty licencyjne płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
2) W którym momencie opłaty licencyjne płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
2015.08.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-534/15-3/JC
∟1. Czy do odsetek wypłacanych w ramach Umowy mają zastosowanie przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji, tj. art. 16 ust. 1 pkt 60 i art. 16 ust. 1 pkt 61 updop?
2. Czy w związku z uczestnictwem w Umowie na Wnioskodawcy spoczywa obowiązek sporządzania dokumentacji cen transferowych, o której mowa w art. 9a ustawy o updop?
3. Czy Koordynujący jest obowiązany pobierać podatek „u źródła” od wypłaty odsetek należnych Zagranicznemu Uczestnikowi?
77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.