Interpretacje do przepisu
art. 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


1911/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

2014.04.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-26/14/ŁCz
     ∟skutki podatkowe przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę osobową

2014.04.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-44/14/HS
     ∟Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w spółce z o.o. nabytych w wyniku likwidacji spółki jawnej.

2014.04.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-244/10/14-5/S/AS
     ∟W przypadku sprzedaży akcji na rzecz osoby fizycznej za pośrednictwem domu maklerskiego, wykonując obowiązek sporządzania informacji przewidziany w art. 39 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, dom maklerski będzie miał obowiązek wystawienia informacji wg ustalonego wzoru PIT-8C za rok podatkowy, w którym Wnioskodawca uzyskał przychód z tego tytułu.

2014.04.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-24/14/WM
     ∟Czy w przypadku przekształcenia spółki w inną spółkę osobową powstanie na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych opodatkowany przychód (dochód) z tytułu przekształcenia spółki a w szczególności czy zyski spółki z lat ubiegłych przeznaczane przez walne zgromadzenie na kapitał zapasowy lub rezerwowy spółki nie będą stanowiły na dzień przekształcenia przychodu w rozumieniu art. 24 ust 5 ustawy i czy nie będą podlegały opodatkowaniu jako niepodzielone zyski w rozumieniu art. 24 ust. 5 pkt 8 ww. ustawy?

2014.04.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-503/12-6/14-S/KR
     ∟Opodatkowanie przychodów akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej

2014.04.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-26/14/AD
     ∟Czy w przypadku przekształcenia spółki w inną spółkę osobową powstanie na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych opodatkowany przychód (dochód) z tytułu przekształcenia spółki a w szczególności czy zyski spółki z lat ubiegłych przeznaczane przez walne zgromadzenie na kapitał zapasowy lub rezerwowy spółki nie będą stanowiły na dzień przekształcenia przychodu w rozumieniu art. 24 ust 5 ustawy i czy nie będą podlegały opodatkowaniu jako niepodzielone zyski w rozumieniu art. 24 ust. 5 pkt 8 ww. ustawy?

2014.04.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-41/14-2/MG
     ∟1)Czy w przypadku tzw. automatycznego umorzenia udziałów w Spółce objętych w zamian za wkład niepieniężny (aport) w postaci udziałów w innej spółce z o.o. z siedzibą w Polsce, niespełniający warunków tzw. wymiany udziałów określonych przepisami art. 24 ust. 8a UPDOF, tj. w sytuacji, gdy w chwili wniesienia aportu do Spółki nominalna wartość udziałów, które ulegną umorzeniu automatycznemu była dla wspólnika Spółki przychodem, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 9 UPDOF(„Zdarzenie Przyszłe Nr 1”), Spółka - obliczając jako płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych za udziałowców będących osobami fizycznymi powinna uznać, że dochodem wspólnika jest nadwyżka przychodu otrzymanego w związku z umorzeniem udziałów nad kosztami uzyskania tego przychodu ustalonymi w wysokości nominalnej wartości umarzanych udziałów? 2)Czy w przypadku tzw. automatycznego umorzenia udziałów w Spółce objętych w zamian za wkład niepieniężny (aport) w postaci udziałów w innej spółce z o.o. z siedzibą w Polsce, spełniający warunki tzw. wymiany udziałów określone w przepisach art. 24 ust. 8a UPDOF, tj. w sytuacji, gdy w chwili wniesienia aportu do Spółki nominalna wartość udziałów, które ulegną umorzeniu automatycznemu nie była dla wspólnika Spółki przychodem, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 9 UPDOF („Zdarzenie Przyszłe Nr 2”), Spółka - obliczając jako płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych za udziałowców będących osobami fizycznymi - powinna uznać, że dochodem wspólnika jest nadwyżka przychodu otrzymanego w związku z umorzeniem udziałów nad kosztami uzyskania tego przychodu ustalonymi w wysokości nominalnej wartości umarzanych udziałów?

2014.04.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-65/14-2/AS
     ∟Przysporzenie majątkowe uzyskane przez Uprawnionych z tytułu realizacji praw wynikających z Jednostek Uczestnictwa powinno zostać zakwalifikowane do kategorii przychodów z kapitałów pieniężnych, zgodnie z art. 17 UPDOF. W konsekwencji na Spółce nie będą ciążyły obowiązki płatnika w rozumieniu UPDOF.

2014.04.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-37/14-3/PW
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym opisanym we Wniosku, u Wnioskodawcy nie powstanie przychód w podatku PIT w związku z uczestnictwem w Programie Akcyjnym - aż do momentu odpłatnego zbycia (sprzedaży) Akcji Spółki Matki przez Wnioskodawcę nabytych w wykonaniu Opcji, zgodnie z Programem Akcyjnym? Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym opisanym we Wniosku, w momencie odpłatnego zbycia (sprzedaży) Akcji Spółki Matki przez Wnioskodawcę, u Wnioskodawcy powstanie w Polsce przychód w podatku PIT ze źródła przychodu „kapitały pieniężne”, a więc Wnioskodawca ma obowiązek zapłaty 19 % podatku PIT od dochodu uzyskanego ze sprzedaży Akcji Spółki Matki dokonanego w USA w rocznym rozliczeniu podatku PIT za rok, w którym zostały odpłatnie zbyte Akcje Spółki Matki?

2014.04.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-37/14-2/PW
     ∟Otrzymanie opcji na akcje spółki prawa amerykańskiego nie stanowi nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie jest bowiem związane z jakimkolwiek przysporzeniem w majątku osoby otrzymującej opcję. W momencie otrzymania opcji nie powstaje po stronie Wnioskodawcy obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych. Uzyskane przez Wnioskodawcę przysporzenie majątkowe związane z realizacją przyznanych pochodnych instrumentów finansowych, w postaci niezbywalnych opcji na akcje spółki prawa amerykańskiego wynikające z udziału w programie akcyjnym stanowi przychód z kapitałów pieniężnych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, opodatkowany 19% zryczałtowanym podatkiem w momencie realizacji instrumentu. Dochodem do opodatkowania będzie wartość rynkowa akcji spółki prawa amerykańskiego w dniu realizacji, pomniejszona o cenę realizacji opcji. W momencie sprzedaży akcji spółki amerykańskiej nabytych w ramach programu akcyjnego, tj. realizacji opcji po stronie Wnioskodawcy powstaje przychód podlegający opodatkowaniu, który należy zakwalifikować do przychodów z kapitałów pieniężnych. Opodatkowaniu 19% zryczałtowanym podatkiem podlega dochód stanowiący różnicę pomiędzy uzyskanym przychodem ze zbycia akcji a kosztami uzyskania przychodów poniesionymi na nabycie akcji, tj. zapłaconą przez Wnioskodawcę cenę realizacji opcji.

2014.03.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-40/14-3/MK1
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym opisanym we Wniosku, u Wnioskodawcy nie powstanie przychód w podatku PIT w związku z uczestnictwem w Programie Akcyjnym - aż do momentu odpłatnego zbycia (sprzedaży) Akcji Spółki M. przez Wnioskodawcę nabytych w wykonaniu Opcji, zgodnie z Programem Akcyjnym? Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym opisanym we Wniosku, w momencie odpłatnego zbycia (sprzedaży) Akcji Spółki M. przez Wnioskodawcę, u Wnioskodawcy powstanie w Polsce przychód w podatku PIT ze źródła przychodu „kapitały pieniężne”, a więc Wnioskodawca ma obowiązek zapłaty 19 % podatku PIT od dochodu uzyskanego ze sprzedaży Akcji Spółki M. dokonanego w USA w rocznym rozliczeniu podatku PIT za rok, w którym zostały odpłatnie zbyte Akcje Spółki M.?

2014.03.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-560/10/14-5/S/AS
     ∟Ewentualne dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu uczestnictwa w Programie powinny być traktowane jako dochody z kapitałów pieniężnych i, o ile zapisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania nie stanowią inaczej, powinny być opodatkowane w momencie zbycia akcji.

2014.03.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-12/14-2/PW
     ∟Czy umorzenie certyfikatów inwestycyjnych subfunduszu związane z zamianą certyfikatów inwestycyjnych jednego subfunduszu na certyfikaty inwestycyjne innego subfunduszu w ramach tego samego funduszu parasolowego spowoduje powstanie po stronie osoby fizycznej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a po stronie Wnioskodawcy obowiązek działania jako płatnik tego podatku od dochodu osiągniętego z inwestycji kapitałowej?

2014.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-502/12-7/14-S/KR
     ∟Opodatkowanie przychodów akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej

2014.02.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1091/11/14-5/S/ES
     ∟Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej, obowiązek podatkowy związany z przychodami uzyskiwanymi przez spółkę komandytowo-akcyjną powstanie dla Wnioskodawcy wyłącznie w odniesieniu do wypłaconej przez tą spółkę dywidendy i w dacie jej wypłaty przypadającej po podjęciu odpowiedniej uchwały o podziale zysku zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych?,Czy wyżej opisane przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w związku z jego statusem akcjonariusza w spółce komandytowo-akcyjnej na leży kwalifikować do jego przychodów z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej?

2014.02.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1092/11/14-5/S/ES
     ∟Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej, obowiązek podatkowy związany z przychodami uzyskiwanymi przez spółkę komandytowo-akcyjną powstanie dla Wnioskodawcy wyłącznie w odniesieniu do wypłaconej przez tą spółkę dywidendy i w dacie jej wypłaty przypadającej po podjęciu odpowiedniej uchwały o podziale zysku zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych?, Czy wyżej opisane przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w związku z jego statusem akcjonariusza w spółce komandytowo-akcyjnej na leży kwalifikować do jego przychodów z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej?

2014.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-716/13-2/KR
     ∟Darowizna akcji oraz udziałów na rzecz żony

2014.01.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-736/13-2/PW
     ∟Skutki podatkowe umorzenia udziałów w spółce otrzymanych w drodze darowizny,

2014.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-988/13-2/JK
     ∟Skutki podatkowe wymiany udziałów. Koszty uzyskania przychodów.

2014.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-970/13-2/JK
     ∟Skutki podatkowe wymiany udziałów. Koszty uzyskania przychodów.

2014.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-735/13-2/PW
     ∟Skutki podatkowe umorzenia udziałów w spółce otrzymanych w drodze darowizny,

2013.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-531/12-6/13-S/TS
     ∟Opodatkowanie przychodów akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej

2013.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-530/12-6/13-S/TS
     ∟Opodatkowanie przychodów akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej

2013.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-529/12-6/13-S/TS
     ∟Opodatkowanie przychodów akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej

2013.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-525/12-6/13-S/Kku
     ∟Opodatkowanie przychodów akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej

2013.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-524/12-7/13-S/Kku
     ∟Opodatkowanie przychodów akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej

2013.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-523/12-6/13-S/KKu
     ∟Opodatkowanie przychodów akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej

2013.12.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-1098/13-8/IM
     ∟1. Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika spółki osobowej, środków pieniężnych albo innych składników majątku (udziałów Spółki cypryjskiej) z tytułu zakończenia działalności Spółki osobowej poprzez jej rozwiązanie bez przeprowadzenia procedury likwidacji będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?2. W jaki sposób, w przypadku przyszłej likwidacji Spółki cypryjskiej, Wnioskodawca powinien ustalić przychód do opodatkowania z tytułu otrzymania majątku polikwidacyjnego tej spółki, w przypadku, gdy udziały Spółki cypryjskiej Wnioskodawca uprzednio objął w wyniku rozwiązania Spółki...

2013.12.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-959/10/13-S/JK
     ∟Udział w programie motywacyjnym.

2013.12.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-977/13/MM
     ∟Jeśli wnioskodawca otrzyma Akcje Serii C spółki amerykańskiej w wyniku Transakcji, czy osiągnie jakikolwiek przychód lub dochód podlegający opodatkowaniu w Polsce?

16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj