Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: honorarium

 

honorarium 263 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4 5 6 7 8 9

2015.04.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/4512-1-21/15-4/NS
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania właściwej stawki podatku dla świadczonych usług.

2015.04.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/4512-132/15-2/KT
     ∟zwolnienie od podatku usług kulturalnych świadczonych przez artystę wykonawcę

2015.04.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/4512-20/15-4/MJ
     ∟W zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług kulturalnych – organizacja koncertu wykonywanego przez zespół.

2015.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-1035/14-9/JK
     ∟Czy podlegają opodatkowaniu należności dla niżej wymienionych przychodów w ww. projekcie twinningowym w ramach zaangażowania (X) honoraria i wynagrodzenia wypłacane z tytułu umów o współpracy z przeniesieniem praw autorskich lub z tytułu umów zlecenia zawartych z osobami fizycznymi, niebędącymi pracownikami X, z miejscem zamieszkania w Polsce, nieprowadzącymi działalności gospodarczej, uczestniczącymi w realizacji działań projektowych w Mołdawii w roli ekspertów ad hoc lub wykonującymi usługi na rzecz projektu (sytuacje B i C)?

2015.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-1035/14-8/JK
     ∟Diety pobytowe oraz koszty podróży służbowej pokrywane przez Wnioskodawcę, w myśl art. 15 ust. 2 polsko – mołdawskiej Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania podlegają opodatkowaniu tylko w Polsce. Przy czym, diety przeznaczone na pokrycie kosztów wyżywienia, przejazdów lokalnych i noclegu oraz koszty transportu wypłacane w związku z odbywaniem przez eksperta krótkoterminowego podróży służbowej poza granicami kraju podlegają zwolnieniu z opodatkowania, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do wysokości, określonej w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Nadwyżka ponad kwoty określone w ww. rozporządzeniu będzie stanowić przychód eksperta podlegający opodatkowaniu jako przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy. Wnioskodawca jako płatnik jest obowiązany do pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, zgodnie z art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zatem koszt ubezpieczenia obejmującego koszty leczenia, nie stanowi przychodu eksperta krótkoterminowego, w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Do tej części ubezpieczenia nie ma zastosowania zwolnienie przedmiotowe wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a na Wnioskodawcy nie ciążą obowiązki płatnika z tego tytułu. Wartość polisy ubezpieczeniowej obejmującej ubezpieczenie transportu oraz bagażu podręcznego należy zaliczyć do innych niezbędnych udokumentowanych wydatków uznanych przez Wnioskodawcę, w związku z powyższym podlegają zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy. Od ubezpieczenia w części dotyczącej kosztów transportu i bagażu, Wnioskodawca również nie pobiera i nie odprowadza zaliczki na podatek dochodowy. Zwolnieniu określonemu w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy nie będzie podlegało ubezpieczenie w części dotyczącej pomocy assistance, ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadku i odpowiedzialności cywilnej osób i mienia. Ubezpieczenie w tej części stanowi przychód ze stosunku pracy i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca jako płatnik jest obowiązany do pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, zgodnie z art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

2015.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-1035/14-7/JK
     ∟Czy podlegają opodatkowaniu należności dla niżej wymienionych przychodów w ww. projekcie twinningowym w ramach zaangażowania X . (X.) honoraria wypłacane dla krótkoterminowych ekspertów, będących pracownikami X., z miejscem zamieszkania w Polsce, z tytułu uczestniczenia z ramienia X. w realizacji działań projektowych w Mołdawii (sytuacja A)?

2015.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-1035/14-11/JK
     ∟Czy podlegają opodatkowaniu należności dla niżej wymienionych przychodów w ww. projekcie twinningowym w ramach zaangażowania X. czy Urząd jako płatnik jest zwolniony od obliczania i pobierania zaliczek na podatek dochodowy od dochodów swojego pracownika (wynagrodzeń i innych dochodów ze stosunku pracy wypłacanych na rzecz pracownika z tytułu pracy wykonywanej w Mołdawii) od pierwszego dnia oddelegowania tego pracownika do pracy poza terytorium Polski, tj. do wykonywania obowiązków służbowych w roli długoterminowego doradcy współpracy bliźniaczej, w przypadku gdy okres pobytu poza terytorium Polski pracownika przekracza 183 dni w danym roku kalendarzowym? (sytuacja E)

2015.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-1035/14-10/JK
     ∟Diety i inne należności pokrywane przez Wnioskodawcę, podlegają opodatkowaniu w Polsce. Przy czym, dieta pobytowa, dieta tzw. per diem (przeznaczona na pokrycie kosztów wyżywienia, przejazdów lokalnych oraz noclegu) oraz koszty transportu (koszt biletów lotniczych do/i z A.) pokrywane w związku z odbywaniem przez eksperta ad hoc podróży poza granicami kraju podlegają zwolnieniu z opodatkowania, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do wysokości, określonej w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Nadwyżka ponad kwoty określone w ww. rozporządzeniu będą stanowić podlegający opodatkowaniu przychód eksperta jako przychód, o którym mowa w art. 13 ust. 8 ustawy. Wnioskodawca jako płatnik jest obowiązany do pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, zgodnie z art. 41 i 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

2015.03.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-1035/14-5/JK
     ∟Czy podlegają opodatkowaniu należności dla niżej wymienionych przychodów w ww. projekcie twinningowym w ramach zaangażowania X. wypłacane przez X. wynagrodzenia oraz inne należności pieniężne i niepieniężne związane z pobytem pracownika, oddelegowanego na okres 24 miesięcy do wykonywania obowiązków służbowych w A. w roli długoterminowego doradcy współpracy bliźniaczej podczas realizacji projektu w Mołdawii, obejmujące: (a) koszty biletów lotniczych z Polski do Mołdawii na początku oddelegowania i z Mołdawii do Polski na koniec oddelegowania dla oddelegowanego pracownika i towarzyszącej mu żony i dzieci (b) koszty przeprowadzki; (c) diety na pokrycie kosztów utrzymania; (e) koszty wynajmu mieszkania w Mołdawii; (f) koszty zakupu biletów lotniczych na coroczny przylot do Polski dla oddelegowanego pracownika i towarzyszącej mu żony i dzieci; (g) koszty wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego na okres oddelegowania dla oddelegowanego pracownika i towarzyszącej mu żony i dzieci; (h) zwrot kwalifikowanych kosztów opłat szkolnych dotyczących edukacji szkolnej dziecka oddelegowanego pracownika w A. w Mołdawii podczas okresu oddelegowania, (i) diety z tytułu udziału w szkoleniu KE w B. (sytuacja E)?

2015.03.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-1035/14-4/JK
     ∟Czy podlegają opodatkowaniu należności dla niżej wymienionych przychodów w ww. projekcie twinningowym w ramach zaangażowania Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (X) wynagrodzenia wypłacane z tytułu umów zlecenia zawartych z osobami fizycznymi mającymi miejsce zamieszkania w Mołdawii, nieposiadającymi certyfikatu rezydencji podatkowej w Mołdawii i nieprowadzącymi działalności gospodarczej (sytuacja D)?

2015.03.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-1035/14-3/JK
     ∟Jeżeli osoba fizyczna, z którą zostanie podpisana umowa zlecenia, bądź umowa o dzieło, mająca miejsce zamieszkania w Q., przedłoży Wnioskodawcy certyfikat rezydencji i tym samym udokumentuje dla celów podatkowych miejsce zamieszkania na terytorium Republiki Q. oraz nie będzie posiadała na terytorium Polski stałej placówki dla wykonywania swej działalności – zgodnie z art. 29 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – będzie miał zastosowanie art. 14 ust. 1 ww. Konwencji między Polską a Mołdawią, zgodnie z którym dochód, osiągany przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Q. z tytułu umowy zlecenia bądź umowy o dzieło, będzie podlegał opodatkowaniu tylko w Q. To oznacza, że na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek poboru podatku.

2015.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-1378/14/KG
     ∟Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. l pkt 33 lit. b ustawy wynagrodzenia z tytułu wykonania usługi kulturalnej polegającej na komponowaniu utworów muzycznych oraz tworzeniu tekstów dla dzieł odrębnych twórców, wypłacanych przez organizację zbiorowego zarządzania.

2015.03.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/4512-48/15/MN
     ∟świadczone przez Wnioskodawcę (artystę wykonawcę) usługi kulturalne, polegające na wystawianiu przedstawień artystycznych w postaci koncertów wspólnie z innymi artystami zatrudnianymi przez niego na podstawie umów o dzieło, korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.

2015.02.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-998/14-2/JK3
     ∟Czy przychody i tytułu honorariów autorskich wypłacanych Wnioskodawcy za pośrednictwem organizacji zbiorowego zarządzania powinny być kwalifikowane do źródła przychodów wymienionego w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o PIT (pozarolnicza działalność gospodarcza), a tym samym mogą być opodatkowane na zasadach przewidzianych w art. 30c ust. 1 ustawy o PIT?

2015.01.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1181/14-2/EN
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymywanych honorariów autorskich wypłacanych przez organizację zbiorowego zarządzania.

2015.01.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1064/14-2/KOM
     ∟Opodatkowanie podatkiem VAT usługi operatora obrazu przy filmie reklamowym, udzielenia licencji na wykorzystanie praw autorskich na dodatkowy czas lub terytorium, usługi wykonania zdjęć do filmu fabularnego, teatru telewizji bądź serialu telewizyjnego

2015.01.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-1206/14/MN
     ∟ponieważ Wnioskodawca jest podmiotem (twórcą i artystą wykonawcą), to świadczone przez niego usługi opisane w złożonym wniosku, które są usługami kulturalnymi w rozumieniu art. 43 ust. 1 pkt 33, a za które otrzymuje wynagrodzenie w formie honorarium autorskiego, korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy. Tym samym otrzymywane przez Wnioskodawcę wynagrodzenie z tytułu przeniesienia majątkowych praw autorskich, udzielania licencji, praw i zezwoleń do wykorzystywania utworów korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy. W sytuacji, kiedy działalność Wnioskodawcy faktycznie nie jest związana z kulturą, Wnioskodawca nie będzie korzystał ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT.

2014.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-990/14-2/DG
     ∟W zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla świadczonych usług polegających na osobistym odtworzeniu powierzonej roli w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych, serialach oraz w produkcjach reklamowych, a także dubbingowaniu animowanych postaci w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych, serialach oraz w produkcjach gier telewizyjnych.

2014.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-651/14/MN
     ∟W zakresie opodatkowania wynagrodzeń wypłacanych przez organizację zbiorowego zarządzania.

2014.09.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-645/14/MN
     ∟opisane we wniosku usługi świadczone przez Wnioskodawcę polegające na przedstawieniu własnego programu artystycznego, korzystają ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.

2014.08.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-484/14/MN
     ∟opisane we wniosku usługi świadczone przez Wnioskodawcę jako kierownika muzycznego opery i filharmonii, korzystają ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.

2014.08.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-476/14-2/KC
     ∟objęcie zwolnieniem od podatku usług aktorskich i lektorskich w filmach dokumentalnych, fabularnych i serialach wynagradzanych w formie honorarium za wykonanie roli wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych oraz związane z osobistym udziałem w spektaklach teatru i usługami w zakresie podkładania głosu

2014.07.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-564/14-3/AM
     ∟Czy przychody z tytułu honorariów autorskich wypłacanych Wnioskodawczyni za pośrednictwem organizacji zbiorowego zarządzania jako współtwórcy utworu audiowizualnego, w przypadku gdy stała się ona współtwórcą tego utworu w związku ze stworzeniem scenariusza do tego utworu audiowizualnego w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, powinny być kwalifikowane do źródła przychodów wymienionego w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o PIT (pozarolnicza działalność gospodarcza)?

2014.07.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-469/14-2/KOM
     ∟zwolnienie od podatku VAT usług polegających na pisaniu felietonów, artykułów i książek o tematyce historyczno-politycznej, za które Wnioskodawca otrzymuje wynagrodzenie w formie honorarium, art. 43 ust. 1 pkt 33 lit.b

2014.05.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-141/14-4/MK
     ∟Różnica między podatkiem z tytułu świadczeń wypłacanych na rzecz Wnioskodawcy, skalkulowanym przez Wnioskodawcę w oparciu o koszty uwzględniające limit, o którym mowa w art. 22 ust. 9a ww. ustawy (i uwzględnionym w zeznaniu rocznym) a kwotą zaliczek pobranych i skalkulowanym przez Zleceniodawców w oparciu o koszty, o których mowa w art. 22 ust. 9 pkt 1-3 ww. ustawy powinna zostać uiszczona przez Wnioskodawcę, zgodnie z art. 45 ust. 4 pkt 1 ustawy o PIT, w terminie do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

2014.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-152/14-4/AW
     ∟Jaką stawką podatku VAT należy zastosować do wymienionych usług: 1. prowadzenie warsztatów z upowszechniania pantomimy dla społeczeństwa w ramach własnej działalności i w ramach uczestnictwa w projektach, 2. sprzedaży spektakli w formie ryczałtu na rzecz innych podmiotów niż instytucje kultury?

2014.03.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-495/13-2/DS
     ∟1. Czy opłaty dokonywane przez Spółkę na rzecz Niemieckiej Spółki oraz Holenderskiej Spółki z tytułu przyznania prawa do dystrybucji nasion i sadzeniaków w Polsce spełniają definicje należności licencyjnych na gruncie przepisów ustawy o CIT oraz odpowiednio polsko-niemieckiej UPO oraz polsko-holenderskiej UPO, a tym samym – czy opłaty te mogą podlegać opodatkowaniu polskim podatkiem u źródła na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o CIT? 2. W przypadku, gdy – zdaniem Organu – odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, to czy opłaty wypłacane przez Spółkę na rzecz Niemieckiej Spółki mogą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania polskim podatkiem u źródła na podstawie art. 21 ust. 3 oraz 3a ustawy o CIT zakładając, że Spółka będzie dysponowała certyfikatem rezydencji Niemieckiej Spółki oraz oświadczeniem Niemieckiej Spółki. o którym mowa w art. 21 ust. 1f ustawy o CIT? 3. W przypadku, gdy – zdaniem Organu – odpowiedź na pytanie nr 2 jest przecząca, to czy opłaty wypłacane przez Spółkę na rzecz Niemieckiej Spółki mogą podlegać opodatkowaniu polskim podatkiem u źródła według stawki określonej w art. 12 ust. 2 polsko-niemieckiej UPO, zakładając, że Spółka będzie dysponowała certyfikatem rezydencji Niemieckiej Spółki oraz Spółki Matki? 4. W przypadku, gdy – zdaniem Organu – odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, to czy opłaty wypłacane przez Spółkę na rzecz Holenderskiej Spółki mogą podlegać opodatkowaniu polskim podatkiem u źródła według stawki określonej w art. 12 ust. 2 polsko-holenderskiej UPO, zakładając, że Spółka będzie dysponowała certyfikatem rezydencji Holenderskiej Spółki?

2014.02.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-459/13-5/IR
     ∟Opodatkowanie honorarium i obowiązek płatnika poboru podatku dochodowego od wypłaconego honorarium na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w Hiszpanii.Opodatkowanie honorarium i obowiązek płatnika poboru podatku dochodowego od wypłaconego honorarium na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w innym niż Hiszpania państwie członkowskim Unii Europejskiej.

2014.02.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-459/13-4/IR
     ∟Opodatkowanie honorarium i obowiązek płatnika poboru podatku dochodowego od wypłaconego honorarium na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w Hiszpanii.Opodatkowanie honorarium i obowiązek płatnika poboru podatku dochodowego od wypłaconego honorarium na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w innym niż Hiszpania państwie członkowskim Unii Europejskiej.

2014.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1224/13-2/DG
     ∟W zakresie stawki podatku VAT na świadczone usługi wynagradzane w formie honorarium:- reżysera, operatora kamery, wykonania zdjęć, scenografii do filmów fabularnych, reklamowych, seriali telewizyjnych;- udzielenia licencji na wykorzystanie praw autorskich na dodatkowy czas lub dodatkowe terytorium;- reżysera i scenografa przy realizacji sztuk teatralnych nienagrywanych na żadnych nośnikach;- reżysera, scenografa oraz operatora obrazu przy realizacji sztuk teatralnych i eventów nagrywanych na różnych nośnikach.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj