Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: wartość dodatnia firmy

 

wartość dodatnia firmy 262 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4 5 6 7 8 9

2010.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1184/10/JD
     ∟Co stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży Nieruchomości oraz Budynków otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki w przypadku braku wystąpienia dodatniej wartości firmy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)?

2010.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1183/10/JD
     ∟Co stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży Nieruchomości oraz Budynków otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)?

2010.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1182/10/JD
     ∟Co stanowić będzie dla Spółki wartość początkową znaków towarowych otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)?

2010.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1181/10/JD
     ∟Co stanowić będzie dla Spółki wartość początkową znaków towarowych otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)?

2010.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1180/10/JD
     ∟Co stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży Nieruchomości oraz Budynków otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego, w przypadku braku wprowadzenia Nieruchomości oraz Budynków do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)?

2010.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1179/10/JD
     ∟Co stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży Nieruchomości oraz Budynków otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki w przypadku braku wystąpienia dodatniej wartości firmy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)?

2010.12.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-191/10-2/DS
     ∟Czy amortyzację wartości firmy w rozumieniu art. 33 ust. 4 ustawy o rachunkowości można uznać za koszty uzyskania przychodów?

2010.12.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1193/10/SD
     ∟Co stanowić będzie dla Spółki wartość początkową Znaków Towarowych otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki, w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy?

2010.11.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-449c/10/AM
     ∟Czy w razie ewentualnej sprzedaży wniesionych przez Spółkę do Spółki z o.o. w ramach aportu oddziału składników majątkowych, które nie były ujęte w ewidencji środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych przez Spółkę, a po ich otrzymaniu spełnią wszelkie przesłanki by uznać je za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne w Spółce z o.o., kosztem uzyskania przychodu Spółki z o.o. będzie ich wartość początkowa z dnia wniesienia oddziału aportem, ustalona zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy w zakresie pytania pierwszego, pomniejszona o dokonane przez Spółkę z o.o. do dnia sprzedaży odpisy amortyzacyjne?

2010.11.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-449b/10/AM
     ∟1.Czy w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w związku z otrzymaniem przez Spółkę z o.o. wkładu niepieniężnego w postaci oddziału, wartość rynkowa z dnia aportu składników majątkowych wchodzących w skład oddziału, które nie zostały wprowadzone przez Spółkę do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, stanowić będzie w przypadku składników majątku, które nie będą stanowić w Spółce z o.o. środków trwałych ani wartości niematerialnych i prawnych, koszt nabycia (cenę nabycia), a w przypadku, gdy po pewnym czasie po objęciu przez Spółkę z o.o. aportu składniki te będą mogły zostać uznane za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, wartość początkową, po powiększeniu o ewentualne koszty związane z ich nabyciem lub wytworzeniem, naliczone do dnia przekazania środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej do używania?2.Czy w razie ewentualnej sprzedaży wniesionych przez Spółkę do Spółki z o.o. w ramach aportu oddziału składników majątkowych, które nie były ujęte w ewidencji środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych przez Spółkę oraz po ich otrzymaniu nie będą spełniały przesłanek by uznać je za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne w Spółce z o.o., kosztem uzyskania przychodu Spółki z o.o. będzie ich koszt nabycia (cena nabycia) z dnia wniesienia oddziału aportem, ustalony zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy w zakresie pytania drugiego, a w przypadku, gdyby po objęciu przez Spółkę z o.o. w ramach aportu składniki te mogły być uznane za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne dopiero po pewnym czasie, kosztem uzyskania przychodu Spółki z o.o. będzie ich wartość początkowa ustalona zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy w zakresie drugiego, pomniejszona o dokonane przez Spółkę z o.o. do dnia sprzedaży odpisy amortyzacyjne?

2010.11.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-449a/10/AM
     ∟Czy w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w związku z otrzymaniem przez Spółkę z o.o. wkładu niepieniężnego w postaci oddziału, wartość rynkowa z dnia aportu składników majątkowych wchodzących w skład oddziału, które nie zostały wprowadzone przez Spółkę do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, stanowić będzie w przypadku składników majątku, które w Spółce z o.o. po ich otrzymaniu spełnią wszelkie przesłanki by uznać je za środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, wartość początkową?

2010.11.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1564/10/CzP
     ∟Co stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży Nieruchomości oraz Budynków otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego w przypadku braku wprowadzenia Nieruchomości oraz Budynków do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Wnioskodawcy?

2010.11.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1039/10/CzP
     ∟Co stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży Nieruchomości oraz Budynków otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Wnioskodawcy - w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy? /pytanie oznaczone we wniosku nr 1/

2010.11.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-540/10-2/EB
     ∟Ustalenie kosztów uzyskania przychodów w sytuacji zbycia tych składników majątkowych.

2010.10.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-410/10-2/MB
     ∟CIT - w zakresie uznania aportowanego majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa

2010.08.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-338/10-4/MS
     ∟W zakresie zasady ustalania wartości składników majątkowych wchodzą w skład wkładu niepieniężnego stanowiącego przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część, np. praw ochronnych na znaki towarowe, zapasów, towarów, produkcji w toku), w przypadku gdy wystąpi dodatnia wartość firmy.

2010.07.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-198/10-2/MS
     ∟2. Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego innych zbywalnych składników majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa/ zorganizowanej części przedsiębiorstwa, tj. składników, które zarówno w spółce wnoszącej aport nie spełniały przesłanek pozwalających na wprowadzenie ich do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, jak i nie spełnią ich po transakcji po stronie Wnioskodawcy (mogą to być przykładowo: towary handlowe, zapasy), wartość początkową takich składników majątkowych stanowić będzie w księgach Spółki suma ich wartości rynkowej, w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w wyniku aportu?4. Jak będzie należało określić dochód do opodatkowania w przypadku przyszłej sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących elementy przedsiębiorstwa/ zorganizowanej części przedsiębiorstwa, otrzymane tytułem wkładu niepieniężnego, które nie zostaną wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Wnioskodawcy (tj. składników majątku obrotowego), a w szczególności jak będzie należało ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment ich sprzedaży?

2010.07.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-302/10-4/MS
     ∟Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego innych składników majątkowych stanowiących przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa m.in. rzeczowych składników majątkowych takich jak: zapasy, towary, produkcja w toku, środki trwałe w budowie, będących elementami odpowiednio wnoszonego przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wartość początkową przedmiotowych składników majątkowych stanowić będzie w księgach Spółki suma ich wartości rynkowej w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w wyniku aportu?

2010.07.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-300/10-4/MS
     ∟Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego innych składników majątkowych stanowiących przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa m.in. rzeczowych składników majątkowych takich jak: zapasy, towary, produkcja w toku, środki trwałe w budowie, będących elementami odpowiednio wnoszonego przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wartość początkową przedmiotowych składników majątkowych stanowić będzie w księgach Spółki suma ich wartości rynkowej w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w wyniku aportu?

2010.05.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-276/10/AP
     ∟W jaki sposób powinna być ustalona wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych przez Spółkę w wyniku przedstawionego zdarzenia przyszłego w sytuacji gdy nie zostały one wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Udziałowca, a w wyniku aportu powstała tzw. dodatnia wartość firmy?

2009.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-726/09/AB
     ∟Czy dodatnia wartość firmy wygenerowana na dokonywanym aporcie stanowić będzie wartość niematerialną i prawną podlegającą amortyzacji dla celów podatkowych.

2009.02.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-652a/08/DK
     ∟W jaki sposób należy ustalić wartość początkową środków trwałych i obrotowych (m.in. inwestycji w toku na dzień wprowadzenia ujęcia ich do ksiąg Spółki w związku z otrzymanym aportem w przypadku przejęcia przez Spółkę w ramach aportu rozpoczętej inwestycji budowlanej oraz jej kontynuowania i ponoszenia dodatkowych nakładów inwestycyjnych zmierzających do jej zakończenia (w chwili aportu rozpoczęta inwestycja nie stanowi środków trwałych)?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj