Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: przekształcanie
przekształcanie 6150 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93
2015.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/4511-244/15/AP
∟dot. skutków podatkowych otrzymania w wyniku likwidacji spółki jawnej lub komandytowej wierzytelności z tytułu (kwot głównych) udzielonych Wnioskodawcy pożyczek.
2015.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/4511-243/15/AP
∟dot. skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych w związku z likwidacją spółki jawnej lub komandytowej.
2015.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-394/15-4/AD
∟Rozpoznanie przychodu w związku z otrzymaniem w wyniku likwidacji (rozwiązania bez przeprowadzenia procesu likwidacji spółki osobowej) środków pieniężnych oraz wierzytelności.
2015.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-384/15/DP
∟Jakie będą dla Wnioskodawcy skutki na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie przekazania Wnioskodawcy w wyniku rozwiązania SPJ bez przeprowadzenia likwidacji wierzytelności SPJ wobec Wnioskodawcy (z tytułu pożyczki), która to wierzytelność wygaśnie w chwili jej przekazania na skutek tzw. konfuzji?
2015.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-383/15/DP
∟Jakie będą dla Wnioskodawcy skutki na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie przekazania Wnioskodawcy w wyniku rozwiązania SPJ bez przeprowadzenia likwidacji wierzytelności SPJ wobec Wnioskodawcy (z tytułu pożyczki), która to wierzytelność wygaśnie w chwili jej przekazania na skutek tzw. konfuzji?
2015.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-318/15-2/AN
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
2015.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-280/15-2/AMN
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty zysków wypracowanych przez spółkę jawną.
2015.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-279/15-2/AMN
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty zysków wypracowanych przez spółkę jawną.
2015.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/4510-209/15/AP
∟Czy w przypadku przekształcenia Spółki Przejmującej w spółkę komandytową po Połączeniu, przychód z udziału w zyskach osób prawnych, o którym mowa w art. 10 ust. i pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będzie stanowiła dla Wnioskodawcy wyłącznie: określona proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy do udziału w zysku Spółki Komandytowej wartość zysku (jeżeli taki wystąpi), która przypadać będzie na Spółkę Komandytową jako wspólnika Spółki Przejmującej, oraz wartość zysku (jeżeli taki wystąpi) przypadającego na Wnioskodawcę jako wspólnika Spółki Przejmującej - wypracowanego przez Spółkę Przejmującą w okresie:
- do dnia Połączenia oraz
- od dnia Połączenia do dnia przekształcenia Spółki Przejmującej w spółkę komandytową,
który to zysk nie zostanie wypłacony na rzecz wspólników Spółki Przejmującej w formie dywidendy ani przekazany na kapitał zakładowy Spółki Przejmującej?
2015.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/4511-213/15/WRz
∟jakie są skutki dokonania darowizny przedsiębiorstwa w tym znaku towarowego?
2015.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-422/15/MP
∟Czy w świetle przedstawionego powyżej zdarzenia przyszłego w sytuacji wygaśnięcia zobowiązania Wnioskodawcy wobec Spółki osobowej z tytułu pożyczki/pożyczek udzielonej/udzielonych mu przez Spółkę kapitałową/Spółkę osobową oraz odsetek z tytułu tej/tych pożyczek, poprzez konfuzję następującą w wyniku likwidacji bądź rozwiązania Spółki osobowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód (dochód) podlegający opodatkowaniu?
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-190/15-2/EŻ
∟W sprawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych.
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-94/15-4/MZ
∟należy wskazać, że wskazana przez Wnioskodawcę relacja między majątkami spółki przekształcanej i przekształconej, które mają mieć identyczną wartość nie będzie miała znaczenia dla powstania obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych. Jeżeli więc w przedstawionym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym dojdzie do przekształcenia spółki i zwiększenia majątku spółki przekształconej, w konsekwencji uwzględnienia w jakimkolwiek jej kapitale zysków spółki przekształcanej wypracowanych przed przekształceniem, które nie podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, w podatku od czynności cywilnoprawnych powstanie obowiązek podatkowy. Opodatkowaniu powyższym podatkiem podlega bowiem różnica pomiędzy wartością majątku wniesionego do spółki osobowej a wysokością opodatkowanego uprzednio kapitału zakładowego. Zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - zwolnieniem z opodatkowania tym podatkiem może być objęta tylko ta część wkładu, która odpowiada opodatkowanemu wcześniej kapitałowi zakładowemu. A zatem należy wskazać, że opodatkowaniu przy przekształceniu spółek podlegają wkłady do spółki ponad tą ich część, która podlegała już opodatkowaniu. Podstawę opodatkowania, zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, będzie stanowiła wartość wszystkich wkładów wniesionych do spółki osobowej powstałej w wyniku przekształcenia sp. z o.o. przy czym zwolnieniu z opodatkowania, zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ww. ustawy, będzie podlegała ta część wkładu odpowiadająca opodatkowanemu uprzednio podatkiem od czynności cywilnoprawnych kapitałowi zakładowemu.
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-90/15-4/AF
∟Wskazana przez Wnioskodawcę relacja między majątkami spółki przekształcanej i przekształconej, które mają mieć identyczną wartość nie będzie miała znaczenia dla powstania obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych. Jeżeli więc w przedstawionym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym dojdzie do przekształcenia spółki i zwiększenia majątku spółki przekształconej, w konsekwencji uwzględnienia w jakimkolwiek jej kapitale zysków spółki przekształcanej wypracowanych przed przekształceniem, które nie podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, w podatku od czynności cywilnoprawnych powstanie obowiązek podatkowy. Opodatkowaniu powyższym podatkiem podlega bowiem różnica pomiędzy wartością majątku wniesionego do spółki osobowej a wysokością opodatkowanego uprzednio kapitału zakładowego. Zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - zwolnieniem z opodatkowania tym podatkiem może być objęta tylko ta część wkładu, która odpowiada opodatkowanemu wcześniej kapitałowi zakładowemu.
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-76/15-4/AF
∟1. Czy w braku wniesienia jakichkolwiek składników majątkowych przez wspólników w procesie przekształcenia formy prawnej H. w Spółkę Osobową, gdy nie dochodzi do zwiększenia majątku H., przekształcenie H. w Spółkę Osobową będzie skutkować obowiązkiem zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?
2. Czy w razie uznania przez tut. organ podatkowy, że opisane w stanie faktycznym przekształcenie formy prawnej H. będzie skutkować obowiązkiem zapłaty podatku PCC podstawa opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych ustalona winna zostać w kwocie wartości wkładów do Spółki Osobowej, tj. kwocie równej bilansowej wartości majątku przekształcanej H. ujętej w planie przekształcenia w Spółkę Osobową?
3. Czy opisane w zdarzeniu przyszłym przekształcenie H. w Spółkę Osobową podlegać będzie zwolnieniu z podatku od czynności cywilnoprawnych w części kapitału zakładowego H., którego wartość została uprzednio opodatkowana lub zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych?
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-69/15-2/LS
∟Czy skoro w wyniku przekształcenia wysokość kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, powstałej w wyniku przekształcenia spółki osobowej, będzie równa wartości wkładów przekształcanej spółki osobowej, powstanie w związku z przekształceniem obowiązek obliczenia i zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-68/15-4/MZ
∟należy wskazać, że fakt, że w wyniku przekształcenia majątek spółki osobowej nie będzie wyższy od kapitału zakładowego spółki z o.o. , nie przesądza o braku opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Jeżeli więc w przedstawionym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym dojdzie do przekształcenia spółki i zwiększenia majątku spółki przekształconej, w konsekwencji uwzględnienia w jakimkolwiek jej kapitale zysków spółki przekształcanej wypracowanych przed przekształceniem, które nie podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, w podatku od czynności cywilnoprawnych powstanie obowiązek podatkowy. Opodatkowaniu powyższym podatkiem podlega bowiem różnica pomiędzy wartością majątku wniesionego do spółki osobowej a wysokością opodatkowanego uprzednio kapitału zakładowego. Zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych – zwolnieniem z opodatkowania tym podatkiem może być objęta tylko ta część wkładu, która odpowiada opodatkowanemu wcześniej kapitałowi zakładowemu. Należy nadmienić, że zwolnienie miałoby zastosowanie także do wkładów wniesionych do przekształcanej spółki kapitałowej w ramach tzw. wymiany udziałów, od których na podstawie art. 2 pkt 6 lit. c tiret drugi podatek od czynności cywilnoprawnych nie był pobrany, wówczas, gdyby te wkłady były uprzednio (kiedykolwiek) opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych, tj. przed ich wniesieniem do spółki przekształcanej. Przyjmując za Wnioskodawcą, że kapitał zakładowy powstały w spółce kapitałowej nie podlegał opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (powstał w wyniku zamiany udziałów) – korzystał ze zwolnienia przedmiotowego w trybie art. 2 pkt 6 lit. c ustawy, należy stwierdzić, że w tej część przepis art. 9 pkt 11 lit. a) nie będzie miał zastosowania. A zatem należy wskazać, że opodatkowaniu przy przekształceniu spółek podlegają wkłady do spółki ponad tą ich część, która podlegała już opodatkowaniu. Podstawę opodatkowania, zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, będzie stanowiła wartość wszystkich wkładów wniesionych do spółki osobowej powstałej w wyniku przekształcenia sp. z o.o. przy czym zwolnieniu z opodatkowania, zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ww. ustawy, będzie podlegała ta część wkładu odpowiadająca opodatkowanemu uprzednio podatkiem od czynności cywilnoprawnych kapitałowi zakładowemu.
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4511-311/15-2/PW
∟Przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę osobową.
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-435/12/15-7/S/AS
∟W zakresie opodatkowania dochodu stanowiącego niepodzielony zysk spółki kapitałowej przekształconej w spółkę osobową.
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-232/13/15-5/S/AS
∟W zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytową posiadającej niepodzielone zyski zgromadzone na kapitale zapasowym.
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-161/12/15-5/S/MK
∟PIT - w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową posiadającej niepodzielone zyski zgromadzone na kapitale zapasowym.
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/4512-234/15/EJ
∟uznanie czynności przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej tj. Szpitala Specjalistycznego w spółkę kapitałową za zbycie przedsiębiorstwa, a także wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/4512-233/15/EJ
∟uznanie czynności przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w spółkę kapitałową za zbycie przedsiębiorstwa, a także wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/4511-230/15/MW
∟Skutki podatkowe przekształcenia w 2015 r. spółki z o.o. w spółkę osobową gdy na moment przekształcenia w spółce z o.o. może występować: kapitał zakładowy, kapitał zapasowy utworzony z zysków lat poprzedzających rok przekształcenia oraz ewentualnie wartość niepodzielonych na dzień przekształcenia zysków Spółki z roku obrotowego, w którym dojdzie do przekształcenia.
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/4511-229/15/NG
∟Skutki podatkowe przekształcenia w 2015 r. spółki z o.o. w spółkę osobową gdy na moment przekształcenia w spółce z o.o. może występować: kapitał zakładowy, kapitał zapasowy utworzony z zysków lat poprzedzających rok przekształcenia oraz ewentualnie wartość niepodzielonych na dzień przekształcenia zysków Spółki z roku obrotowego, w którym dojdzie do przekształcenia.
2015.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/4511-228/15/HS
∟Skutki podatkowe przekształcenia w 2015 r. spółki z o.o. w spółkę osobową gdy na moment przekształcenia w spółce z o.o. może występować: kapitał zakładowy, kapitał zapasowy utworzony z zysków lat poprzedzających rok przekształcenia oraz ewentualnie wartość niepodzielonych na dzień przekształcenia zysków Spółki z roku obrotowego, w którym dojdzie do przekształcenia.
2015.05.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-493/15-2/KS1
∟Czy w opisanym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym wygaśnięcie zobowiązania Wnioskodawcy, jako wspólnika Spółki, wobec niej z tytułu zaciągniętej pożyczki, poprzez konfuzję, na skutek połączenia w rękach tej samej osoby (tj. Wnioskodawcy) prawa (wierzytelności spółki osobowej wobec Wnioskodawcy) i korelatywnie sprzężonego z nim obowiązku (zobowiązania Wnioskodawcy wobec spółki osobowej), w związku z rozwiązaniem Spółki, spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem PIT po stronie Wnioskodawcy?
2015.05.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-472/15-2/KS1
∟1. Czy prawidłowe jest podejście Wnioskodawcy, zgodnie z którym likwidacja Spółki Osobowej, a w jej rezultacie wydanie Wnioskodawcy (zgodnie z właściwymi postanowieniami kodeksu spółek handlowych oraz umowy spółki Osobowej) wierzytelności z tytułu udzielonych Wnioskodawcy pożyczek, w zakresie kwoty głównej, skutkujące wygaśnięciem tych wierzytelności na skutek konfuzji nie będzie skutkować powstaniem dla Wnioskodawcy jakiegokolwiek przychodu podlegającego opodatkowaniu PIT?
2. Czy prawidłowe jest podejście Wnioskodawcy, zgodnie z którym likwidacja Spółki Osobowej, a w jej rezultacie wydanie Wnioskodawcy (zgodnie z właściwymi postanowieniami kodeksu spółek handlowych oraz umowy Spółki Osobowej) wierzytelności z tytułu odsetek od pożyczek udzielonych Wnioskodawcy, skutkujące wygaśnięciem tych wierzytelności na skutek konfuzji nie będzie skutkować powstaniem dla Wnioskodawcy jakiegokolwiek przychodu podlegającego opodatkowaniu PIT?
2015.05.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-117/15/AW
∟W jaki sposób Spółka winna ustalić koszt uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów w sp. z o.o. powstałej z przekształcenia SKA, jeżeli akcje SKA zostały objęte w zamian za wkład niepieniężny w postaci certyfikatów inwestycyjnych FIZ?
2015.05.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/4512-208/15-2/IZ
∟przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę osobową niestanowi odpłatnej dostawy towarów, ani odpłatnego świadczenia usług.
73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.