Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: rozpoznanie

 

rozpoznanie 39 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2

2011.07.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-376/11-2/AS
     ∟Czy Koszty Akwizycji, tj. wynagrodzeń podmiotów biorących udział w zawieraniu, kontynuowaniu i obsłudze umów ubezpieczeniowych, jako koszty pośrednio związane z przychodami Spółki powinny być rozpoznawane jako koszty uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 4e updop tj. w momencie ujęcia ich w księgach rachunkowych „jako koszt wpływający na wynik finansowy, na podstawie faktury lub innego dokumentu, przykładowo umowy z podmiotem biorącym udział w zawieraniu umów ubezpieczeniowych oraz innego dokumentu wewnętrznego zawierającego dane niezbędne dla faktury określone w przepisach dotyczących podatku od towarów i usług?

2011.07.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-351/11-2/AS
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym prawidłowy jest sposób rozpoznania przez Towarzystwo kosztów uzyskania przychodów z tytułu:a) prowizji agencyjnych wyliczanej jako procent składki przypisanej - w momencie ujęcia przychodu z tytułu składki zarobionej,b) dodatkowych prowizji, nie związanych z konkretnymi składkami, w momencie ich poniesienia?

2011.07.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-350/11-3/AS
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym prawidłowy jest sposób rozpoznania przez Towarzystwo kosztów uzyskania przychodów z tytułu składki reasekuracyjnej - w momencie ujęcia przychodu z tytułu składki zarobionej?

2011.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-108/11-2/PS
     ∟CIT – w zakresie prawa do zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów

2009.09.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-345/09-2/MB
     ∟Czy czynność klienta polegająca na zawarciu umowy przy użyciu fałszywych (ewentualnie cudzych) dokumentów, a następnie niedokonywanie płatności za usługi telekomunikacyjne jest czynnością która powoduje, że przepisy PDOP nie mają zastosowania i Spółka nie jest zobowiązana do rozpoznania przychodu opodatkowanego CIT w związku z rozliczeniami z klientem, ponieważ przepisów DDOP nie stosuje się do czynności, które nie mogą być przedmiotem prawnie skutecznej umowy ?

2009.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1271/08-2/AM
     ∟Czy przychód podatkowy powstaje w dniu wystawienia faktury, która jest wystawiana w ciągu 7 dni od dnia otrzymania informacji od dostawcy dotyczącej wysokości bonusa, czy w dniu otrzymania płatności za fakturę?

2008.07.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-658/08-2/ER
     ∟Czy w momencie przewalutowania powstają różnice kursowe dla celów podatku dochodowego od osób prawnych? Czy w momencie spłaty pożyczki powstają zrealizowane różnice kursowe dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?

2008.07.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-560/08-4/MK
     ∟Czy rezerwa tworzona lub zwiększona na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy o rozwiązaniu KDT stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy dyspozycję art. 20 ust. 1 ustawy o rozwiązaniu KDT: „utworzenie rezerwy następuje w terminie, w którym opłata przejściowa stanie się należna” należy interpretować w ten sposób, iż utworzenie rezerwy powinno nastąpić za okres, w którym rozpoznano przychód podatkowy z tytułu świadczenia usługi udostępniania KSE?

2008.02.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-413/07-3/JB
     ∟Ustawodawca w art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wyraźnie wskazał sytuacje, w których możliwe jest ustalanie różnic kursowych dla celów podatkowych. Różnice kursowe powstałe w sytuacjach, które nie mieszczą się w przedmiotowym katalogu, nie mogą wpływać na wysokość osiąganych przychodów oraz ponoszonych kosztów.

1 2

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj