Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: przekształcenie spółki

 

przekształcenie spółki 1944 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

2016.02.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-1148/15/MR
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w przypadku odpłatnego zbycia Składników Majątkowych posiadanych przez Spółkę Osobową (po przekształceniu), dochodem Wnioskodawcy do opodatkowania będzie dochód (w części przypisanej do Wnioskodawcy zgodnie z art. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) obliczony jako różnica między przychodem uzyskanym z ich odpłatnego zbycia a kosztami uzyskania przychodów ustalonymi w wysokości wynikającej z wydatków poniesionych przez Spółkę Kapitałową (przed przekształceniem) oraz sposobu ich nabycia przez Spółkę Kapitałową (przed przekształceniem), pomniejszonymi o tę ich część, która została w przeszłości zaliczona w jakikolwiek sposób do kosztów uzyskania przychodów w Spółce Kapitałowej lub w ramach Spółki Osobowej?

2016.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-343/15-2/MK
     ∟Skutki podatkowe przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę osobową

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1137/15-2/AJ
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawca nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce z tytułu przychodów: a) które mogą powstać w związku z przekształceniem Spółek SKA (po wniesieniu ich akcji aportem do Wnioskodawcy) w Spółki Kom. ?, b) które mogą powstać w związku z przekształceniem Spółki Nieruchomościowej (po uprzednim wniesieniu akcji Spółek SKA aportem do Wnioskodawcy i po przekształceniu Spółek SKA w Spółki Kom.) w spółkę komandytową ?, c) osiąganych przez Spółkę Nieruchomościową z siedzibą w Polsce po jej przekształceniu w spółkę komandytową ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek składania rocznego zeznania CIT-8 o wysokości dochodu (straty) osiągniętego w roku podatkowym ?

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1136/15-2/AJ
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawca nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce z tytułu przychodów: a) które mogą powstać w związku z przekształceniem Spółek SKA (po wniesieniu ich akcji aportem do Wnioskodawcy) w Spółki Kom. ?, b) które mogą powstać w związku z przekształceniem Spółki Nieruchomościowej (po uprzednim wniesieniu akcji Spółek SKA aportem do Wnioskodawcy i po przekształceniu Spółek SKA w Spółki Kom.) w spółkę komandytową ?, c) osiąganych przez Spółkę Nieruchomościową z siedzibą w Polsce po jej przekształceniu w spółkę komandytową ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek składania rocznego zeznania CIT-8 o wysokości dochodu (straty) osiągniętego w roku podatkowym ?

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1135/15-2/AJ
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym przychody, które mogą powstać w związku z przekształceniem w Spółki Kom. Spółek SKA (będących obecnie podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych), których wspólnikiem będą spółki utworzone zgodnie z prawem luksemburskim jako SCSp, w których z kolei wspólnikiem odpowiadającym w nieograniczony sposób za zobowiązania będzie Wnioskodawca, będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychód opodatkowany w Polsce podatkiem u źródła (o ile nie znajdzie zastosowanie stawka zero procent lub zwolnienie od tego podatku) w części odpowiadającej udziałowi SCSp w zysku przekształcanych Spółek SKA, po uwzględnieniu udziału w zysku, jaki Wnioskodawca będzie posiadać w SCSp ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym przychody, które mogą powstać w związku z przekształceniem w spółkę komandytową Spółki Nieruchomościowej (będącej obecnie podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych), której wspólnikami będą Spółki Kom., których wspólnikami będą spółki utworzone zgodnie z prawem luksemburskim jako SCSp, w których z kolei wspólnikiem odpowiadającym w nieograniczony sposób za zobowiązania będzie Wnioskodawca, będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychód opodatkowany w Polsce w części odpowiadającej udziałowi Spółek Kom. w zysku Spółki Nieruchomościowej, po uwzględnieniu udziału w zysku, jaki SCSp będzie posiadać w Spółkach Kom. oraz po uwzględnieniu udziału w zysku, jaki Wnioskodawca będzie posiadać w SCSp ? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym przychody (i koszty uzyskania przychodów) z udziału w Spółce Nieruchomościowej (po jej przekształceniu w spółkę komandytową), której komandytariuszem będą Spółki Kom., których komandytariuszem będą spółki utworzone zgodnie z prawem luksemburskim jako SCSp, w których z kolei wspólnikiem odpowiadającym w nieograniczony sposób za zobowiązania będzie Wnioskodawca, będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychody (i koszty uzyskania przychodów) opodatkowane w Polsce w części odpowiadającej udziałowi Spółek Kom. w zysku Spółki Nieruchomościowej, po uwzględnieniu udziału w zysku, jaki SCSp będzie posiadać w Spółkach Kom. oraz po uwzględnieniu udziału w zysku, jaki Wnioskodawca będzie posiadać w SCSp ?

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1116/15-2/AJ
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach spółek SCSp oraz udziałem spółek SCSp w zyskach Spółek Kom.) ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód (dochód) podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym planowane przekształcenie Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ? 4. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wypłata jakiegokolwiek dochodu przez Wnioskodawcę na rzecz Spółek Kom. w części w jakiej będzie on stanowił dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach spółek SCSp oraz udziałem spółek SCSp w zyskach Spółek Kom.) nie będzie wiązała się z obowiązkiem pobrania i wpłacenia przez Wnioskodawcę jako płatnika podatku dochodowego od osób prawnych ? 5. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód SARL (w związku z jego udziałem w zyskach spółek SCSp oraz udziałem spółek SCSp w zyskach Spółek Kom.) ?

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1115/15-2/AJ
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach SCSp) ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego u źródła z tytułu wypłaty ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód SARL (w związku z jej udziałem w zyskach SCSp) ? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód (dochód) podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ? 4. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym planowane przekształcenie Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ? 5. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wypłata jakiegokolwiek dochodu przez Wnioskodawcę na rzecz SCSp, w części w jakiej będzie on stanowił dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach SCSp) nie będzie wiązała się z obowiązkiem pobrania i wpłacenia przez Wnioskodawcę jako płatnika podatku dochodowego od osób prawnych?

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1114/15-2/AJ
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach SCSp) ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego u źródła z tytułu wypłaty ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód SARL (w związku z jej udziałem w zyskach SCSp) ? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód (dochód) podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ? 4. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym planowane przekształcenie Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ? 5. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wypłata jakiegokolwiek dochodu przez Wnioskodawcę na rzecz SCSp, w części w jakiej będzie on stanowił dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach SCSp) nie będzie wiązała się z obowiązkiem pobrania i wpłacenia przez Wnioskodawcę jako płatnika podatku dochodowego od osób prawnych?

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1113/15-2/AJ
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach SCSp) ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego u źródła z tytułu wypłaty ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód SARL (w związku z jej udziałem w zyskach SCSp) ? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód (dochód) podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ? 4. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym planowane przekształcenie Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ? 5. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wypłata jakiegokolwiek dochodu przez Wnioskodawcę na rzecz SCSp, w części w jakiej będzie on stanowił dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach SCSp) nie będzie wiązała się z obowiązkiem pobrania i wpłacenia przez Wnioskodawcę jako płatnika podatku dochodowego od osób prawnych?

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1112/15-2/AJ
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach SCSp) ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego u źródła z tytułu wypłaty ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód SARL (w związku z jej udziałem w zyskach SCSp) ? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód (dochód) podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ? 4. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym planowane przekształcenie Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ? 5. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wypłata jakiegokolwiek dochodu przez Wnioskodawcę na rzecz SCSp, w części w jakiej będzie on stanowił dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach SCSp) nie będzie wiązała się z obowiązkiem pobrania i wpłacenia przez Wnioskodawcę jako płatnika podatku dochodowego od osób prawnych?

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1111/15-2/AJ
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach SCSp) ? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłacenia podatku dochodowego u źródła z tytułu wypłaty ewentualnych niepodzielonych zysków występujących u Wnioskodawcy na dzień przekształcenia, w części, w jakiej będą one stanowiły dochód SARL (w związku z jej udziałem w zyskach SCSp) ? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z planowanym przekształceniem Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód (dochód) podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ? 4. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym planowane przekształcenie Wnioskodawcy ze spółki komandytowo-akcyjnej, będącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (SKA), w spółkę komandytową, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ? 5. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wypłata jakiegokolwiek dochodu przez Wnioskodawcę na rzecz SCSp, w części w jakiej będzie on stanowił dochód Funduszu (w związku z jego udziałem w zyskach SCSp) nie będzie wiązała się z obowiązkiem pobrania i wpłacenia przez Wnioskodawcę jako płatnika podatku dochodowego od osób prawnych ?

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-1542/15-2/MS
     ∟1) Czy S. Polska Sp. z o. o. Oddział w D. zobowiązany będzie do złożenia deklaracji PIT-4R i PIT-11 za 2015 r. za pracowników przejętych w trybie art. 231 Kodeksu pracy i wykazania w tych deklaracjach wszystkich (całości) zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych opłaconych za okres od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2015 r., obejmując w tych deklaracjach łącznie okres pobierania zaliczek na podatek dochodowy przez W. Sp. z o.o. (dotychczasowy pracodawca) i S. Polska Sp. z o.o. Oddział w D. (nowy pracodawca)? 2) Jeśli nie, to czy w przedstawionym stanie faktycznym zachodzi sytuacja, w której S. Polska Sp. z o.o. Oddział w D. powinien złożyć ww. deklaracje PIT-4R i PIT-11 jedynie za okres, od kiedy stał się płatnikiem zaliczek na podatek dochodowy przejętych pracowników? 3) Inaczej mówiąc, czy Wnioskodawca S. Polska Sp. z o.o. Oddział w D., jako nowy płatnik wykazuje w deklaracjach PIT-4R i PIT-11 tylko kwoty pobranych zaliczek od pracowników przejętych w trybie art. 231 § 1 Kodeksu pracy za okres po przejęciu, czy również kwoty tych zaliczek za okres poprzedzający ich przejęcie?

2016.01.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-1072/15-3/AG
     ∟Czy po przekształceniu Spółki A Połączonej w SK, przy zbyciu przez Wnioskodawcę praw i obowiązków wspólnika SK (w szczególności uprawnienia komandytariusza do udziału w zyskach SK w wysokości ok. 40%), na potrzeby obliczenia podstawy opodatkowania dla Wnioskodawcy, kosztem uzyskania przychodu będą faktycznie poniesione łączne koszty nabycia udziałów w Spółce A, Spółce B i Spółce C ?

2016.01.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4511-1-1083/15-2/MKI
     ∟Skutki podatkowe podzielonych zysków przekazanych na inne kapitały niż kapitał zakładowy w przypadku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialności w spółkę komandytową.

2016.01.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-494/14/16-5/S/PW
     ∟Skutki podatkowe przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową.

2016.01.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-1320/15-5/KS
     ∟Zysk osiągnięty i opodatkowany przez Wnioskodawcę w trakcie prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, który może zostać przeznaczony na agio spółki z o.o. w związku z przekształceniem działalności gospodarczej Wnioskodawcy w spółkę z o.o. na moment przekształcenia tej spółki w spółkę komandytową, nie podlega opodatkowaniu na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy. Przepis ten dotyczy przychodów z udziału w zyskach osób prawnych, a nie przychodów z udziału w zyskach przedsiębiorstw osób fizycznych. Zyski tego rodzaju nie zostały wypracowane przez osobę prawną a ich źródłem jest wyłącznie indywidualna pozarolnicza działalność gospodarcza osoby fizycznej, która podlega opodatkowaniu na innych zasadach niż dochody spółek kapitałowych.

2016.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4511-1-1082/15-2/MKI
     ∟Skutki podatkowe podzielonych zysków przekazanych na inne kapitały niż kapitał zakładowy w przypadku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialności w spółkę komandytową.

2016.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/4511-528/15/PST
     ∟Czy w związku z zaistnieniem Zdarzenia Wnioskodawca będzie obowiązany rozliczyć (w proporcji do posiadanego udziału w Spółce osobowej) przychody i koszty uzyskania przychodu z tytułu udziału Spółki osobowej w Spółce na zasadach właściwych dla wspólnika spółki osobowej niebędącej podatnikiem podatku dochodowego proporcjonalnie do okresu, w którym wspólnikiem Spółki jest Spółka osobowa, tj. za okres od dnia przekształcenia SKA?

2016.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-267/15-2/PW
     ∟w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową

2016.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-266/15-2/PW
     ∟w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową

2016.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/415-544/12-5/16-S/ASZ
     ∟Czy skoro Spółka komandytowa przyjęła w ewidencji środków trwałych te same wartości początkowe, jakie były w ewidencji Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, kosztem uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy jako komandytariusza Spółki komandytowej będą w całości – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki komandytowej – odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych należących do Spółki komandytowej dokonywane od wartości tych składników majątkowych wykazanej w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych?

2016.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/415-543/12-5/16-S/ASZ
     ∟Czy skoro Spółka komandytowa przyjęła w ewidencji środków trwałych te same wartości początkowe, jakie były w ewidencji Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, kosztem uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy jako komandytariusza Spółki komandytowej będą w całości – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki komandytowej – odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych należących do Spółki komandytowej dokonywane od wartości tych składników majątkowych wykazanej w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych?

2016.01.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/4511-527/15/KW
     ∟Czy w związku z zaistnieniem Zdarzenia Wnioskodawca będzie obowiązany rozliczyć (w proporcji do posiadanego udziału w Spółce osobowej) przychody i koszty uzyskania przychodu z tytułu udziału Spółki osobowej w Spółce na zasadach właściwych dla wspólnika spółki osobowej niebędącej podatnikiem podatku dochodowego proporcjonalnie do okresu, w którym wspólnikiem Spółki jest Spółka osobowa, tj. za okres od dnia przekształcenia SKA?

2016.01.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-1422/15-3/JK
     ∟W przypadku przekształcenia Spółki Holdingowej w spółkę jawną dochodem (przychodem) z udziału w zyskach osób prawnych podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z art. 30a ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 30a ust. 2 tej ustawy, będzie dochód (przychód) faktycznie uzyskany z tego udziału, tj. wartość niepodzielonych zysków w spółce oraz wartość zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółce przekształcanej, zgodnie z art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który stanowić będzie na dzień przekształcenia przychód po stronie Wnioskodawcy, jako wspólnika spółki kapitałowej, w wysokości odpowiadającej proporcjonalnemu udziałowi Wnioskodawcy w niepodzielonym zysku wynikającym z bilansu spółki przekształcanej, o ile zysk taki w ogóle wystąpi. Spółka nie będąca osobą prawną powstała z przekształcenia będzie zobowiązana, jako płatnik do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych. Stosownie bowiem do art. 41 ust. 4c ww. ustawy spółka przejmująca, nowo zawiązana lub powstała w wyniku przekształcenia jest obowiązana, jako płatnik, pobierać zryczałtowany podatek dochodowy, o którym mowa w art. 30a ust. 1 pkt 4, od dochodu określonego w art. 24 ust. 5 pkt 7 lub 8. Natomiast zgodnie z art. 41 ust. 8 cytowanej ustawy, podatnik uzyskujący dochód, o którym mowa w art. 24 ust. 5 pkt 7 lub 8, jest obowiązany wpłacić płatnikowi kwotę należnego zryczałtowanego podatku dochodowego przed terminem określonym w art. 42 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

2016.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-1251/15-3/DK
     ∟Skutki podatkowe zwrotu dopłat.

2016.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-1250/15-3/DK
     ∟skutki podatkowe likwidacji (rozwiązania) spółki osobowej

2016.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-1250/15-2/DK
     ∟Skutki podatkowe likwidacji (rozwiązania) spółki osobowej.

2016.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-1249/15-3/DK
     ∟Skutki podatkowe zwrotu dopłat.

2016.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-1249/15-2/DK
     ∟Skutki podatkowe zwrotu dopłat.

2016.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/4511-432/15/KK
     ∟Likwidacja spółki osobowej – środki pieniężne i wierzytelności.

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj