Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: koszty osierocone
koszty osierocone 71 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
2008.09.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-761/08/MO
∟W którym momencie zwrot Zarządcy Rozliczeń środków na pokrycie kosztów osieroconych wraz z odsetkami stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodów? (Pytanie oznaczone we wniosku Nr 6)
2008.09.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-760/08/MO
∟Jakie kategorie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółka powinna uwzględniać przy kalkulacji wartości limitu zwolnienia z podatku CIT dla kosztów osieroconych oraz przy alokacji otrzymanych rekompensat do poszczególnych składników majątku? (Pytanie oznaczone we wniosku Nr 5)
2008.09.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-759/08/MO
∟Jaka powinna być prawidłowa metodologia ustalenia kwoty odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych, które nie stanowią kosztów uzyskania przychodów? (Pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
2008.09.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-758/08/MO
∟Czy w związku z otrzymaniem rekompensat na pokrycie kosztów osieroconych, Spółka nie będzie zobowiązana do dokonywania wstecznej korekty odpisów amortyzacyjnych? (Pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
2008.09.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-478/08/MO
∟1.Czy środki otrzymane przez Spółkę od Zarządcy Rozliczeń na pokrycie kosztów osieroconych będą zwolnione z opodatkowania podatkiem CIT - do wysokości sumy wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej, pomniejszonej o odpisy amortyzacyjne dokonane zgodnie z art. 16a-16m ustawy o CIT, ustalanej na dzień otrzymania poszczególnych zaliczek na pokrycie kosztów osieroconych oraz kwot korekty rocznej i końcowej? 2.Jak należy ustalić moment, od którego wartość zaliczek i korekt podlega zaliczeniu do przychodów podatkowych? 3.W jaki sposób wyliczyć kwotę przychodu podatkowego za okres, w którym wartość skumulowanych zaliczek i korekt przekroczyła aktualną wartość podatkową netto składników majątkowych? (Pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
2008.08.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-528/08/ICz
∟Opodatkowanie otrzymanych środków na pokrycie kosztów osieroconych.
2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62f/08/MK
∟Czy środki pieniężne otrzymane przez Elektrownie na pokrycie kosztów osieroconych niepodlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym nie będą miały wpływu na zaliczenie przez Elektrownię określonych wydatków do kosztów uzyskania przychodów (poza odpisami amortyzacyjnymi od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej)?
2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62e/08/MK
∟Czy w związku z otrzymywanymi rekompensatami - w świetle brzmienia art. 42 ust. 2 ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców - Spółka powinna wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii w następujący sposób: powinna pomniejszyć wartość początkową środków trwałych będących podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych o alokowaną do nich część rekompensaty i od takiej pomniejszonej wartości początkowej skalkulować odpis amortyzacyjny, który będzie mógł stanowić koszt uzyskania przychodów Elektrowni?
2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62d/08/MK
∟Czy w związku z otrzymaniem rekompensat na pokrycie kosztów osieroconych Elektrownia: - nie będzie zobowiązana do dokonywania wstecznej korekty odpisów amortyzacyjnych oraz - powinna od momentu otrzymania rekompensaty kontynuować amortyzację środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej na dotychczasowych zasadach, natomiast otrzymaną kwotę rekompensaty alokować do poszczególnych środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych (na podstawie wartości początkowej poszczególnych składników majątku pomniejszonej o podatkowe odpisy amortyzacyjne) i następnie - począwszy od miesiąca następującego po miesiącu otrzymania poszczególnych rekompensat będzie zobowiązana wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych od tej części ich wartości, która odpowiada kwocie rekompensaty alokowanej do danego składnika majątku?
2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62/08/MK
∟Czy na podstawie art. 42 ust. 1 ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców w związku z art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, środki otrzymane przez Spółkę od „Z.” na pokrycie kosztów osieroconych będą zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym - do wysokości sumy wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii, pomniejszonej o odpisy amortyzacyjne dokonane zgodnie z art. 16a-16m ustawy podatkowej, ustalanej na dzień otrzymania poszczególnych zaliczek na pokrycie kosztów osieroconych oraz kwot korekty rocznej i końcowej?
2008.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-113/08/MN
∟Otrzymanie środków na pokrycie kosztów osieroconych nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.