Interpretacje do przepisu
art. 12 ust. 4 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


977/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 12 ust. 4 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

2009.10.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-565/09-2/JG
     ∟Czy wydatki związane z podwyższeniem kapitału własnego będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w świetle przepisów art. 15 oraz art. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-445/09-4/KK
     ∟Dokonując analizy wydatków związanych z pozyskaniem kapitału zakładowego w wyniku emisji akcji, odnieść należy się do przepisu art. 12 ust. 4 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, bowiem poniesione wydatki związane są z otrzymaniem dopłaty do kapitału na jego pokrycie. Istnieje więc konkretny związek pomiędzy otrzymanymi środkami za pomocą których pozyskano kapitał, a poniesionymi wydatkami, będącymi skutkiem jego pozyskania. Skoro w świetle art. 12 ust. 4 pkt 4 ww. ustawy wartości majątkowe wniesione na pokrycie kapitału zakładowego Spółki nie stanowią jej przychodu, wobec tego wydatków związanych z pozyskaniem kapitału zakładowego nie można traktować jako kosztów uzyskania przychodów. Nie odnoszą się one bowiem do przychodu podatkowego. Są bezpośrednio powiązane z przeprowadzeniem neutralnej podatkowo operacji na kapitale zakładowym Spółki. Przychód ten nie powstaje jako efekt bieżącej działalności gospodarczej podatnika. Należy stwierdzić, że Spółka ma prawo oczekiwać, iż w określonej perspektywie czasowej podwyższenie kapitału i związane z tym rozszerzenie działalności będzie generowało zwiększone przychody, ale będą to już przychody z bieżącej działalności gospodarczej.

2009.09.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-337/09-6/ER
     ∟Czy odsetki od kredytu bankowego będą w pełnej wysokości stanowiły koszty uzyskania przychodów w spółce ?

2009.09.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-394/09-6/MS
     ∟1) Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku potencjalnej likwidacji/rozwiązania spółki osobowej a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów?2) Czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku likwidacji/rozwiązania spółki osobowej nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów (zaliczone wcześniej do przychodów poszczególnych wspólników)?3) Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu?4) Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia powstanie przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?5) Czy częściowy zwrot wkładu wniesionego do spółki osobowej wynikający ze zmniejszenia wartości wkładów w spółce osobowej stanowi przychód podatkowy dla spółki?6) Czy dochody wygenerowane z bieżącej działalności gospodarczej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów wypłacane spółce, jako wspólnikowi spółki osobowej będą stanowiły przychód podatkowy spółki

2009.09.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-397/09-6/MS
     ∟1)Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku potencjalnej likwidacji/rozwiązania spółki osobowej a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów?2)Czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku likwidacji/rozwiązania spółki osobowej nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów (zaliczone wcześniej do przychodów poszczególnych wspólników)?3)Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu?4)Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia powstanie przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?5)Czy częściowy zwrot wkładu wniesionego do spółki osobowej wynikający ze zmniejszenia wartości wkładów w spółce osobowej stanowi przychód podatkowy dla spółki?6)Czy dochody wygenerowane z bieżącej działalności gospodarczej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów wypłacane spółce, jako wspólnikowi spółki osobowej będą stanowiły przychód podatkowy spółki?

2009.09.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-373/09-2/KK
     ∟CIT - w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego

2009.09.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-687/09/SD
     ∟Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy Spółki podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej Spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?

2009.09.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-691/09/AP
     ∟Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość nominalną wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy Spółki podwyższającej kapitał, skutkowała będzie powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?

2009.09.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-378/09/AW
     ∟Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty poniesione na pozyskanie kapitału z emisji akcji, przeznaczonego na inwestycje (zakup środków trwałych niezbędnych do osiągnięcia przychodu)?

2009.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-666/09/SD
     ∟Czy Spółka ma prawo do zaliczenia poniesionych Wydatków do podatkowych kosztów uzyskania przychodów.

2009.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-996/09/SD
     ∟Czy ewentualne nie dojście IPO do skutku będzie miało wpływ na możliwość zaliczenia Wydatków do podatkowych kosztów uzyskania przychodów Spółki (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-399/09-2/MS
     ∟CIT w zakresie skutków podatkowych w momencie likwidacji/rozwiązania spółki osobowej oraz w momencie przekształcenia spółki osobowej w spółkę kapitałową

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-401/09-2/MS
     ∟CIT w zakresie skutków podatkowych w momencie likwidacji/rozwiązania spółki osobowej oraz w momencie przekształcenia spółki osobowej w spółkę kapitałową

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-408/09-3/MS
     ∟1.Czy wniesienie przez spółkę nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do sk będzie skutkowało powstaniem przychodu dla spółki, jako wspólnika sk? Ponadto, czy wniesienie wkładu przez drugiego wspólnika spowoduje powstanie przychodu dla spółki, jako wspólnika sk?2. Jak należy określić wartość początkową wnoszonych nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w sk?3. W jaki sposób określić przychód spółki z tytułu prowadzonej przez sk działalności, polegającej na wynajmie powierzchni we wniesionej przez spółkę nieruchomości?4. Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży nieruchomości przez sk, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?5. Jak należy określić dochód spółki w przypadku sprzedaży nieruchomości, będącej przedmiotem aportu, przez spółkę komandytową?6. Jak należy określić dochód spółki w przypadku likwidacji/rozwiązania sk, a w szczególności, jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów?7. Czy do dochodu spółki w przypadku likwidacji/rozwiązania sk nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody, wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej sk oraz z transakcji sprzedaży aktywów?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-400/09-3/MS
     ∟Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku potencjalnej likwidacji/rozwiązania spółki osobowej a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów? Czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku likwidacji/rozwiązania spółki osobowej nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów (zaliczone wcześniej do przychodów poszczególnych wspólników)? Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu? Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia powstanie przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych? Czy częściowy zwrot wkładu wniesionego do spółki osobowej wynikający ze zmniejszenia wartości wkładów w spółce osobowej stanowi przychód podatkowy dla spółki? Czy dochody wygenerowane z bieżącej działalności gospodarczej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów wypłacane spółce jako wspólnikowi spółki osobowej będą stanowiły przychód podatkowy spółki?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-398/09-2/MS
     ∟CIT w zakresie skutków podatkowych w momencie likwidacji/rozwiązania spółki osobowej oraz w momencie przekształcenia spółki osobowej w spółkę kapitałową

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-395/09-2/MS
     ∟1.Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku potencjalnej likwidacji/rozwiązania spółki osobowej a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów?2.Czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku likwidacji/rozwiązania spółki osobowej nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów (zaliczone wcześniej do przychodów poszczególnych wspólników)?3.Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu?4.Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia powstanie przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?5.Czy częściowy zwrot wkładu wniesionego do spółki osobowej wynikający ze zmniejszenia wartości wkładów w spółce osobowej stanowi przychód podatkowy dla spółki?6. Czy dochody wygenerowane z bieżącej działalności gospodarczej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów wypłacane spółce, jako wspólnikowi spółki osobowej będą stanowiły przychód podatkowy spółki?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-396/09-3/MS
     ∟1.Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku potencjalnej likwidacji/rozwiązania spółki osobowej a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów?2.Czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku likwidacji/rozwiązania spółki osobowej nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów (zaliczone wcześniej do przychodów poszczególnych wspólników)?3.Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu?4.Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia powstanie przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?5.Czy częściowy zwrot wkładu wniesionego do spółki osobowej wynikający ze zmniejszenia wartości wkładów w spółce osobowej stanowi przychód podatkowy dla spółki?6.Czy dochody wygenerowane z bieżącej działalności gospodarczej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów wypłacane spółce jako wspólnikowi spółki osobowej będą stanowiły przychód podatkowy spółki?

2009.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-263/09-2/AJ
     ∟Czy przekazaną kwotę dotacji na zakup środków trwałych zaksięgowaną na zwiększenie funduszu założycielskiego w 2008 r. zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15.02.1992 r. ze zm. można nie zaliczać do przychodów podatkowych ?

2009.07.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-314/09-8/MM
     ∟Czy w związku z połączeniem przez przejęcie spółki osobowej ze Spółką, powstanie w Spółce dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2009.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-202/09-4/JG
     ∟Nadwyżka uzyskana przez spółkę akcyjną ponad wartość nominalną akcji i przekazana na kapitał zapasowy, nie będzie zaliczana do przychodów Spółki w myśl art. 12 ust. 4 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ponieważ przepisy tej ustawy nie wiążą z takim zdarzeniem skutków podatkowych w postaci powstania przychodu (dochodu).

2009.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-215/09/MK
     ∟Czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego oraz emisją udziałów będą mogły zostać uwzględnione w kalkulacji dochodu Spółki w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.07.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-442/09/PP
     ∟1. Czy wydatki związane z podwyższeniem kapitału zakładowego Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest pozytywna, Spółka prosi o odpowiedź, kiedy wydatki związane z podwyższeniem kapitału powinny być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

2009.07.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-435/09/PP
     ∟Czy wydatki poniesione w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

2009.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-250/09-4/KK
     ∟Czy koszty poniesione przez Spółkę w związku z przygotowaniem transakcji inwestycyjnej ze Wspólnikiem do których należą koszty due diligence prawnego, due giligence biznesowego, due diligence ekonomicznego, koszty doradztwa prawnego, doradztwa biznesowego oraz koszty związane z realizacją transakcji inwestycyjnej, tj. z podwyższeniem kapitału zakładowego, w tym koszty opłat notarialnych oraz sądowych, zapłata podatku od czynności cywilnoprawnych stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów?

2009.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-221/09-2/GJ
     ∟Czy zrealizowanie nakładów inwestycyjnych ( wybudowanie budynku ) przez Województwo na gruncie w użytkowaniu wieczystym Spółki , stanowi dla niej przychód zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-154/09/AW
     ∟1. Czy Spółka wydzielona zajmująca się wynajmem lokali użytkowych - będzie zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy część Spółki (zakład główny) zajmująca się sprzedażą detaliczną i hurtową akcesoriami elektrycznymi, pozostała po wydzieleniu będzie zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2009.05.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-173/09-2/AG
     ∟CIT - w zakresie zastosowania zwolnienia podatkowego wobec Spółki z o.o., której założenie jest planowane

2009.05.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-170/09-4/DS
     ∟1. Czy w przedstawionej sytuacji wystąpi podatek dochodowy od osób prawnych dla spółki Wnioskodawcy od przychodu związanego z wniesieniem przez Wspólnika jako aportu wierzytelności o wartości nominalnej równej wartości 500.000 Euro wycenionego przez Wspólnika na równowartość 140.418,78 Euro?2. Czy – w przypadku uznania, że dla Wnioskodawcy w powyżej opisanym stanie faktycznym nie powstanie przychód z tytułu podwyższenia kapitału zakładowego poprzez konwersję wierzytelności wspólnika wobec Spółki Wnioskodawcy wnoszonych jako aport na pokrycie udziałów - to Wnioskodawca będzie miał nadal prawo zaliczać kwotę główną tych zobowiązań wobec wierzyciela do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy w rozumieniu art. 15 ust. l ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

2009.05.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-125/09-4/MŚ
     ∟CIT - w zakresie kosztów uzyskania przychodów

15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj