Interpretacje do przepisu
art. 81 § 1 Ordynacji podatkowej

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


2083/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 81 § 1 Ordynacji podatkowej

18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

2014.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP4/443-381/14-4/ALN
     ∟Proporcji, jaką należy zastosować przy dokonywaniu korekty nieodliczonej kwoty podatku naliczonego. Okres rozliczeniowy, w którym należy dokonać korekt deklaracji podatkowych.

2014.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-356/14-6/JK
     ∟Możliwość złożenia korekty informacji PIT-11 należy wiązać z instytucją przedawnienia zobowiązań podatkowych (art. 68-71 Ordynacji podatkowej), a także wygaśnięciem prawa do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty (art. 79-80 Ordynacji podatkowej). Zgodnie z art. 70 § 1 Ordynacji podatkowej, zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Zatem w świetle powołanych wyżej przepisów okres przedawnienia wynosi – co do zasady – pięć lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku bądź termin zwrotu nadpłaty. Podsumowując zatem powyższe należy stwierdzić, że stanowisko w zakresie zastosowania przez płatnika zwolnienia z podatku dochodowego w przypadku poboru zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń pracowników wykonujących pracę w Brukseli oraz obowiązku złożenia korekty informacji PIT-11 jest prawidłowe.

2014.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-538/14-3/AD
     ∟1. Czy Gmina ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki inwestycyjne poniesione na przebudowę i rozbudowę remizy? 2. Czy odliczenia powyższych kwot podatku naliczonego Gmina powinna dokonać w oparciu o zasady przewidziane w art. 86 ust. 10 (obowiązującym do 31 grudnia 2013 r.) i ust. 13 ustawa o VAT, tj. zasadniczo w rozliczeniu za okres, w którym otrzymała faktury od wykonawcy robót (dostawcy towarów lub usług), co w zakresie wydatków przeszłych będzie prowadziło do korekty stosownych deklaracji VAT złożonych przez Gminę?

2014.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-543/14-8/ES
     ∟Zwolnienie przedmiotowe.

2014.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-504/14-4/AG
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania dotacji oraz Ordynacji podatkowej w zakresie konieczności dokonania korekty zeznania w związku z otrzymaną dotacją.

2014.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-462/14/MM
     ∟Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.

2014.08.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-524/14/MN
     ∟1.Czy w przypadku zawarcia ze Spółką Umowy w zakresie (i) odpłatnego świadczenia przez Gminę na rzecz ZUW usług przesyłu wody i ścieków m.in. z wykorzystaniem wytworzonej przez Gminę Infrastruktury lub Przyszłych inwestycji, lub (ii) udostępnienia Spółce ww. majątku w oparciu o odpłatną umowę dzierżawy na rzecz ZUW, czynności wykonywane w ramach ww. umów stanowić będą czynności podlegające opodatkowaniu VAT i niekorzystające ze zwolnienia z VAT? W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie nr 1, Gmina wnosi o potwierdzenie: 2.Czy w związku z zawarciem wybranej Umowy ze Spółką, dotyczącej Infrastruktury, w przypadku gdy oddanie do użytkowania nastąpi w roku poprzedzającym rok, w którym poszczególne środki trwałe wchodzące w skład Infrastruktury zostaną objęte ww. Umową, Gminie będzie przysługiwało prawo do dokonania odpowiedniej korekty – zgodnie z art. 91 ust. 7 i 7a w związku z art. 91 ust. 2 i 3 ustawy o VAT – w związku ze zmianą przeznaczenia? 3.Czy w przypadku podatku naliczonego związanego z budową Infrastruktury, zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy o VAT, długość okresu korekty wieloletniej wynosić będzie 10 lat i tym samym kwota rocznej korekty podatku naliczonego po zmianie przeznaczenia, będzie wynosiła odpowiednio 1/10 podatku naliczonego wykazanego na wszystkich fakturach zakupowych związanych z danym środkiem trwałym? 4.Który rok należy przyjmować za pierwszy rok okresu korekty wieloletniej zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy o VAT, w szczególności w odniesieniu do podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupowych otrzymanych w latach wcześniejszych aniżeli rok oddania do użytkowania danego środka trwałego (tj. czy będzie to rok otrzymania poszczególnych faktur, czy też będzie to dla wszystkich faktur dotyczących danej inwestycji rok jej zakończenia i oddania do użytkowania, bez względu na moment otrzymania faktur)? 5.Czy w przypadku zmiany przeznaczenia Infrastruktury i zawarcia w 2014 r. wybranej Umowy ze Spółką, Gminie będzie przysługiwać prawo do dokonania wieloletniej korekty podatku naliczonego w deklaracji VAT za styczeń 2015 r., w części związanej z ww. środkami trwałymi, przypadającej – zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy o VAT – na rok 2014 r. (wysokość tych kwot stanowi przedmiot pytania nr 3)?

2014.08.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-479/14/AD
     ∟Prawo podatkowe dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją inwestycji polegającej na budowie kompleksu sportowo-rekreacyjnego składającego się z boisk i placów do gry.

2014.08.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-440/14/DK
     ∟- Prawo do złożenia korekty deklaracji VAT-7 do deklaracji złożonej przez Urząd w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu podatku VAT prowadzonych przez Urząd. - Prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności wykazania podwyższenia kwoty podatku należnego z przyczyn powodujących konieczność skorygowania deklaracji złożonej przez Urząd. - Prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia kwoty podatku naliczonego z tytułu rozliczeń podatku VAT prowadzonych przez Urząd i wynikającego z faktur wystawionych na Urząd. - Prawo do wystawiania ewentualnych faktur sprzedażowych, faktur korygujących do faktur wystawionych przez Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych na Urząd w związku z rozliczeniami VAT prowadzonymi przez Urząd. - Prawo do przyjmowania i w razie potrzeby wykazywania w rozliczeniach z tytułu VAT faktur korygujących do faktur wystawionych na Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych przez Urząd w związku z rozliczeniami VAT prowadzonymi przez Urząd. - Prawo do odliczenia podatku naliczonego, po dokonaniu rejestracji dla celów VAT, z faktur błędnie wystawionych, jeżeli błąd dotyczył omyłkowego (i) wskazania Urzędu jako nabywcy, przy jednoczesnym wskazaniu nr NIP Gminy, (ii) nr NIP Urzędu, przy jednoczesnym wskazaniu Gminy jako nabywcy lub (iii) wskazania Urzędu jako nabywcy i nr NIP Urzędu, bez konieczności korygowania takiej faktury, o ile zachodził związek, o którym mowa w art. 86 ustawy o VAT.

2014.08.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-572/14/AJ
     ∟Czy w przypadku, gdy Gmina będzie dokonywać korekty odliczenia podatku naliczonego za lata poprzednie, w związku z zastosowaniem proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina ma obowiązek ustalania w pierwszej kolejności proporcji sprzedaży na podstawie obrotu osiągniętego w roku poprzedzającym rok podatkowy zgodnie z art. 90 ust. 4 ustawy o VAT (tj. proporcji wstępnej), a następnie dokonania korekty kwoty podatku naliczonego podlegającego odliczeniu w oparciu o obroty osiągnięte w danym roku podatkowym (proporcja właściwa) zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy o VAT, czy też Gmina powinno zastosować bezpośrednio proporcję właściwą dla danego roku? W rozliczeniu za który okres rozliczeniowy Gmina powinna dokonać korekty deklaracji VAT, w związku z planowanym obecnie częściowym odliczeniem podatku naliczonego za lata poprzednie, przy zastosowaniu proporcji sprzedaży określonej w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT – za okres, w którym wystąpiło prawo do odliczenia podatku naliczonego (otrzymanie faktur zakupowych), czy też za pierwszy okres rozliczeniowy roku podatkowego następującego po roku otrzymania faktur zakupowych?

2014.08.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-517/14/AJ
     ∟1. Czy w przypadku, gdy Gmina będzie dokonywać korekty odliczenia podatku naliczonego za lata poprzednie, w związku z zastosowaniem proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina ma obowiązek ustalania w pierwszej kolejności proporcji sprzedaży na podstawie obrotu osiągniętego w roku poprzedzającym rok podatkowy zgodnie z art. 90 ust. 4 ustawy o VAT (tj. proporcji wstępnej), a następnie dokonania korekty kwoty podatku naliczonego podlegającego odliczeniu w oparciu o obroty osiągnięte w danym roku podatkowym (proporcja właściwa) zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy o VAT, czy też Gmina powinno zastosować bezpośrednio proporcję właściwą dla danego roku? 2. W rozliczeniu za który okres rozliczeniowy Gmina powinna dokonać korekty deklaracji VAT, w związku z planowanym obecnie częściowym odliczeniem podatku naliczonego za lata poprzednie, przy zastosowaniu proporcji sprzedaży określonej w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT – za okres, w którym wystąpiło prawo do odliczenia podatku naliczonego (otrzymanie faktur zakupowych), czy też za pierwszy okres rozliczeniowy roku podatkowego następującego po roku otrzymania faktur zakupowych?

2014.08.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-672/14/RS
     ∟- opodatkowanie dzierżawy infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej, - prawo i sposób dokonania korekty nieodliczonego uprzednio podatku naliczonego związanego z budową ww. infrastruktury, - prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki bieżące związane z utrzymaniem ww. infrastruktury.

2014.07.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP4/443-366/14-2/BM
     ∟Korekta wartości obrotu.

2014.07.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP3/443-253/14/AT
     ∟Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu realizacji inwestycji.

2014.07.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-926/14/AJ
     ∟Okres rozliczeniowy dokonania odliczenia podatku nieodliczonego.

2014.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-365/14/BJ
     ∟Opodatkowanie wynagrodzenia i odprawy pośmiertnej wypłaconych po śmierci pracownika.

2014.07.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-466/14/AW
     ∟Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z wybudowaniem Stacji Uzdatniania Wody i wodociągu.

2014.07.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP5/443-106/14-3/PG
     ∟1. Czy Gmina ma prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki bieżące Gminy na utrzymanie i funkcjonowanie świetlic wiejskich w drodze korekt deklaracji VAT-7 za 2010 r. i 2011 r.?2. Czy Gmina jest zobowiązana do naliczania podatku należnego z tytułu wykorzystania świetlic wiejskich do czynności nieodpłatnych?

2014.07.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP3/443-197/14/MD
     ∟Opodatkowanie dokonanych dostaw na zasadzie sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju i – w efekcie – skorygowanie podatku zapłaconego nienależnie z tego tytułu w kraju.

2014.07.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/415-233/14-4/KO
     ∟Sprzedaż – wykorzystywanego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych – lokalu gastronomicznego wraz z gruntem.

2014.07.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-370/14/DK
     ∟Wykorzystywanie przez Wnioskodawcę lokalu do czynności związanych z działalnością opodatkowaną (wynajem lokalu mieszkalnego na cele prowadzenia działalności gospodarczej), a następnie wykorzystywanie ww. lokalu do wykonywania czynności zwolnionych od podatku VAT (wynajem na cele mieszkaniowe), powoduje konieczność dokonania korekty na podstawie art. 91 ust. 7 i ust. 7a ustawy o VAT.

2014.07.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-523/14/KT
     ∟Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych z ogrodzeniem pól uprawnych.

2014.07.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-388/14/DK
     ∟-Prawo do złożenia korekty deklaracji VAT-7 do deklaracji złożonej przez Urząd (ze wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu podatku VAT w okresie, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd. -Prawo do złożenia korekty (ze wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności wykazania podwyższenia kwoty podatku należnego z przyczyn powodujących konieczność skorygowania deklaracji za okres, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd. -Prawo do złożenia korekty (ze wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia kwoty podatku naliczonego odnoszącego się do okresu, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd i wynikającego z faktur wystawionych na Urząd. -Prawo do wystawiania ewentualnych faktur sprzedażowych, faktur korygujących do faktur wystawionych przez Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych na Urząd dotyczących transakcji w okresie, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd. -Prawo do przyjmowania i w razie potrzeby wykazywania w rozliczeniach z tytułu VAT faktur korygujących do faktur wystawionych na Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych przez Urząd dotyczących transakcji w okresie, w którym rozliczenia VAT Gminy były prowadzone przez Urząd. -Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur, które zostały omyłkowo wystawione ze wskazaniem Urzędu jako nabywcy bez obligatoryjnej konieczności korygowania takiej faktury, o ile zachodzi związek o którym mowa w art. 86 ust. 1 ustawy o VAT.

2014.07.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-515/14-4/IGo
     ∟Gminie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z przedmiotową inwestycją, gdyż nabyte towary i usługi będą (jak również od początku inwestycji był taki zamiar) wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych.

2014.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-441/14/AW
     ∟Odliczenie podatku z tytułu budowy i utrzymania portu jachtowego oraz przystani sezonowej.

2014.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-353/14/MS
     ∟Prawo do odliczenia przez Gminę części podatku naliczonego w związku z świadczeniem przez nią usługi dzierżawy świetlic, opodatkowanie dzierżawy świetlic

2014.07.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-383/14-2/IG
     ∟1. Czy w przypadku, gdy Gmina będzie dokonywać korekty odliczenia podatku naliczonego za lata poprzednie, w związku z zastosowaniem proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina ma obowiązek ustalania w pierwszej kolejności proporcji sprzedaży na podstawie obrotu osiągniętego w roku poprzedzającym rok podatkowy zgodnie z art. 90 ust. 4 ustawy o VAT (tj. proporcji wstępnej), a następnie dokonania korekty kwoty podatku naliczonego podlegającego odliczeniu w oparciu o obroty osiągnięte w danym roku podatkowym (proporcja właściwa) zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy o VAT, czy też Gmina powinna zastosować bezpośrednio proporcję właściwą dla danego roku? 2. W rozliczeniu za który okres rozliczeniowy Gmina powinna dokonać korekty deklaracji VAT, w związku z planowanym obecnie częściowym odliczeniem podatku naliczonego za lata poprzednie, przy zastosowaniu proporcji sprzedaży określonej w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT - za okres, w którym wystąpiło prawo do odliczenia podatku naliczonego (otrzymanie faktur zakupowych), czy też za pierwszy okres rozliczeniowy roku podatkowego następującego po roku otrzymania faktur zakupowych?

2014.07.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-425/14-2/IM
     ∟Korekta deklaracji PIT-11 i PIT-4R.

2014.07.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-367/14-7/SJ
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami mieszanymi poniesionymi w latach poprzednich z zastosowaniem współczynnika właściwego dla danego roku

2014.07.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-367/14-2/AO
     ∟w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur związanych z trwającą lub planowaną budową infrastruktury oraz sposobu tego odliczenia

18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj