Skorowidz tematyczny interpretacji
podatkowych
Podatek dochodowy od osób fizycznych → Koszty uzyskania przychodów 21128 / 481753 │ wszystkie tematy
65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85
2014.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-639/14-3/AA
∟ Koszty uzyskania przychodów.
2014.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-640/14-3/AA
∟ Koszty uzyskania przychodów.
2014.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-683/14-2/JK
∟ Koszty uzyskania przychodu.
2014.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-684/14-2/JK
∟ W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży Aktywów?
2014.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-790/14-2/AM
∟ w zakresie kosztów uzyskania przychodów
2014.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-789/14-2/AM
∟ Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu (jako komplementariusz - w związku z udziałem w XYZ sp.k., proporcjonalnie do udziału w kosztach określonego zgodnie z umową spółki komandytowej) wydatki poniesione przez XYZ sp. k. na organizację wyjazdu integracyjnego (w tym wyjazdu poza granice Polski) w zakresie dotyczącym Pracowników ?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu (jako komplementariusz - w związku z udziałem w XYZ sp.k., proporcjonalnie do udziału w kosztach określonego zgodnie z umową spółki komandytowej) wydatki poniesione przez XYZ sp. k. na organizację wyjazdu integracyjnego (w tym wyjazdu poza granice Polski) w zakresie dotyczącym
Podwykonawców?
2014.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-702/14/AK
∟ Czy jako właściciel firmy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej wartość diet z tytułu odbywanych podróży służbowych na terenie Polski i poza jej granicami?
2014.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-545/14-5/AM
∟ Czy do przychodu z tytułu wynagrodzenia za pracę twórczą, które to wynagrodzenie wynika z czasu pracy udokumentowanego w systemie rozliczeniowym obowiązującym u pracodawcy, można zastosować koszty uzyskania przychodu określone w art. 22. ust. 9 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm.), przy czym do pozostałego przychodu, tzn. za pracę nie mającą charakteru pracy twórczej, koszty uzyskania przychodu określone będą na podstawie art. 22 ust. 2 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo że pracodawca w PIT-11 nie wykazuje kosztów uzyskania przychodu przysługujących pracownikowi z. tytułu wykonywania pracy twórczej?
2014.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-545/14-4/AM
∟ Czy do przychodu z tytułu wynagrodzenia za pracę twórczą, które to wynagrodzenie wynika z czasu pracy udokumentowanego w systemie rozliczeniowym obowiązującym u pracodawcy, można zastosować koszty uzyskania przychodu określone w art. 22. ust. 9 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm.), przy czym do pozostałego przychodu, tzn. za pracę nie mającą charakteru pracy twórczej, koszty uzyskania przychodu określone będą na podstawie art. 22 ust. 2 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo że pracodawca w PIT-11 nie wykazuje kosztów uzyskania przychodu przysługujących pracownikowi z tytułu wykonywania pracy twórczej?
2014.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-662/14/WM
∟ Czy nadwyżki powstałe z tytułu poniesienia przez Wnioskodawczynię mniejszych niż wynikające z dotacji wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtowo, stanowiące 9% kosztów bezpośrednich oraz w wyniku poniesienia przez Wnioskodawczynię mniejszych wydatków na usługi dotyczące szkoleń z języka angielskiego niż kwota otrzymanej dotacji za tą samą ilość usług przemnożonych przez stawkę jednostkową, które to nadwyżki pozostaną u Wnioskodawczyni jako środki własne, będą stanowić przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy nadwyżki powstałe wskutek poniesienia przez Wnioskodawczynię mniejszych wydatków na koszty pośrednie i na usługi szkoleń niż kwota otrzymanej dotacji podlegać będą ujęciu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
2014.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-554/14/JG
∟ Skutki podatkowe umorzenia udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością objętych w zamian za aport w postaci przedsiębiorstwa spółki cywilnej (ustalenie wysokości przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu).
2014.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-567/14/JG
∟ W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży Aktywów?
2014.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-727/14/JS
∟ możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej wartości diet za czas podróży służbowych.
2014.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-615/14-4/IF
∟ Należy stwierdzić, jeżeli zostały spełnione przez Wnioskodawcę wszystkie przesłanki, wynikające z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w szczególności jeżeli Wnioskodawca wykazał związek przyczynowo - skutkowy pomiędzy poniesieniem kosztu i uzyskaniem przychodu, a poniesienie wydatku było uzasadnione i właściwie udokumentowane, to wynagrodzenie wynikające z umowy o świadczenie usług, której celem było zbycie Jego wierzytelności, może zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodu.
2014.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-712/14/MP
∟ Czy nieodliczony podatek VAT od faktur RR wypłaconych przez Wnioskodawcę rolnikowi w formie gotówkowej jest dla Wnioskodawcy kosztem uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
2014.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-471/14-4/MS
∟ Czy Wnioskodawca może w swoim zeznaniu podatkowym z odpłatnego zbycia nieruchomości (PIT-39) w jakikolwiek sposób odliczyć długi zmarłej Apolonii, które pokrył z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży mieszkania (np. jako koszty uzyskania przychodu), a jeśli tak, to czy w wysokości stosowanej do udziału w spadku (tj. w 1/2 części całego długu), czy zgodnej z tym na kogo wystawione są potwierdzenia wpłat?
2014.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-601/14-3/IM
∟ Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-686/14/ZK
∟ Czy niezamortyzowaną wartość likwidowanego budynku Wnioskodawca może ująć bezpośrednio w kosztach uzyskania przychodu?
Czy momentem właściwym do zaliczenia w koszty podatkowe nieumorzonej wartości jest moment postawienia środka trwałego w stan likwidacji, czy też moment zakończenia jego rozbiórki?
Czy wydatki na rozbiórkę budynku, w związku z budową nowego, należy zaliczyć do wartości początkowej nowo budowanego środka trwałego?
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-707/14/SK
∟ w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki jawnej działalności gospodarczej, wydatków związanych z podjęciem studiów prawniczych .
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-624/14/AP
∟ możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki cywilnej działalności gospodarczej, wydatków związanych z tą działalnością poniesionych przed uzyskaniem pierwszego przychodu.
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-699/14/JS
∟ możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od prawa ochronnego do znaku towarowego nabytego w drodze darowizny i zaliczenia tych odpisów do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/415-350/14-2/KO
∟ Czy wydatek na studia podyplomowe Wnioskodawczyni może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej jako notariusz?
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-617/14/MK
∟ Czy Wnioskodawca prawidłowo obliczył koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-846/14/AD
∟ 1.Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów/akcji lub certyfikatów FIZ nabytych w wyniku umorzenia udziałów spółki lub likwidacji spółki, kosztem uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy będzie ich wartość rynkowa ustalona na dzień ich otrzymania przez Wnioskodawcę?
2. Czy w przypadku odpłatnego zbycia w celu umorzenia udziałów/akcji nabytych w wyniku umorzenia udziałów spółki lub likwidacji spółki, kosztem uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy będzie ich wartość rynkowa ustalona na dzień ich otrzymania przez Wnioskodawcę?
3. Czy w przypadku umorzenia udziałów/akcji nabytych w wyniku umorzenia udziałów spółki lub likwidacji spółki, kosztem uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy będzie ich wartość rynkowa ustalona na dzień ich otrzymania przez Wnioskodawcę?
4 .Czy w przypadku likwidacji spółki, której udziały zostaną nabyte przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją spółki, kosztem ich nabycia (wolnym od podatku dochodowego) dla Wnioskodawcy będzie wartość rynkowa udziałów w spółce nabytych w związku z likwidacją ustalona na dzień ich otrzymania przez Wnioskodawcę?
5. Jak należy ustalić koszt uzyskania przychodów w przypadku umarzania części udziałów w spółce lub części udziałów w spółkach otrzymanych w związku z likwidacją spółki, gdy koszt nabycia umarzanych udziałów jest różny?
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-533/14-2/PW
∟ Łączne 50% koszty uzyskania przychodów, w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym 2013 są limitowane i nie mogą przekroczyć 1/2 kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej, o której mowa w art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-534/14-2/PW
∟ Czy można zastosować - do przychodu tytułem wynagrodzenia za pracę twórczą, ustalonego proporcjonalnie do czasu pracy zgodnie z kartą pracy - koszty uzyskania przychodu określone w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, nieprzekraczającej 1/2 kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej, o której mowa w art. 27 ust. 1 ww. ustawy?
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-698/14/ESZ
∟ możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków związanych z utrzymaniem samochodów osobowych oraz kwot podatku VAT dot. wydatków na paliwo oraz innych wydatków eksploatacyjnych, związanych z wykorzystywaniem w tej działalności ww. samochodów osobowych
2014.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-707/14-2/IF
∟ Pomimo, że Wnioskodawca w latach wcześniejszych, poniósł wskazane we wniosku wydatki, to nie może ich zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w tej działalności. Brak jest bowiem związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy ich poniesieniem a uzyskiwaniem przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej w późniejszym okresie. Przedmiotowe wydatki nie spełniają przesłanek, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, co oznacza, że wskazane we wniosku, a poniesione przez Wnioskodawcę przed rozpoczęciem prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej wydatki, nie mogły (i nie mogą) obiektywnie przyczyniać się do osiągnięcia przychodu, bądź też służyć zachowaniu lub zabezpieczeniu źródła przychodów, jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza, ponieważ źródło to w tym czasie nie istniało.
2014.09.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-608a/14/MW
∟ 1) Czy Wnioskodawczyni może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od czasu zakupu mieszkania do dnia uzyskania pierwszego przychodu z tytułu najmu (również w przyszłości w sytuacji gdy pusty lokal będzie oczekiwał na najemcę, w trakcie najmu turystom bez umowy najmu, między zakończeniem jednej umowy najmu i znalezieniem kolejnego najemcy lub gdy będą w nim prowadzone prace remontowe)? Jeśli tak, to od którego miesiąca zacząć amortyzować? Jeśli nie, to czy amortyzacja jest naliczana za te miesiące, ale nie stanowi kosztu uzyskania przychodu? Jeśli nie jest naliczana, to czy automatycznie następuje wydłużenie okresu amortyzacji?
2) Czy w celu amortyzacji mieszkania cenę nabycia nieruchomości Wnioskodawczyni może powiększyć o zapłacone do dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego koszty takie jak:
prowizję bankową,
opłaty notarialne wraz z podatkiem VAT,
podatek od czynności cywilnoprawnych do ustanowienia hipoteki oraz 2% od ceny sprzedaży,
opłatę za wypis aktu notarialnego wraz z podatkiem VAT,
koszty sądowe,
ubezpieczenie od ognia i zdarzeń losowych (cesja na bank),
ubezpieczenie stałych elementów mieszkania oraz ruchomości domowych od ognia i zdarzeń losowych wraz z OC w życiu prywatnym (bez cesji na bank)?
2014.09.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-329/14-4/AK
∟ 1.Czy suma pieniężna tj. odszkodowanie wraz z odsetkami ustawowymi, otrzymana przez Wnioskodawczynię w wyniku wykonania orzeczenia sądu hiszpańskiego w sprawie karnej o przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego w związku ze śmiertelnym wypadkiem, który wydarzył się na terenie Hiszpanii, podlega opodatkowaniu na terenie Polski na podstawie art. 3 ust. 1 i ust. la oraz art. 4a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. 11 ust. 1 i art. 21 ust. 1 Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku zawartej pomiędzy Hiszpanią a Polską?2.Czy suma pieniężna tj. odszkodowanie wraz z odsetkami ustawowymi otrzymana na skute...
65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85
Ok. 95% interpretacji zawartych w bazie epodatnik.pl zostało przyporządkowanych do wyżej wymienionych kategorii tematycznych.
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.