Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: transakcja
transakcja 2555 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61
2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-341/14-2/PR
∟zastosowanie zwolnienia z opodatkowania czynności świadczonych przez ubezpieczającego w zakresie umów ubezpieczenia na cudzy rachunek
2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-184/14-2/AG
∟1. Czy zawarcie transakcji opisanej w Wariancie I polegającej na zapłacie części Ceny sprzedaży Nieruchomości I poprzez przejęcie Długu 1 Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia spowoduje nie powstanie jakiegokolwiek przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy?
2. Czy zawarcie transakcji opisanej w Wariancie II polegającej na zapłacie części Ceny sprzedaży Nieruchomości 2 poprzez przejęcie Długu 2 Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia spowoduje nie powstanie jakiegokolwiek przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy?
3. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie III, a w konsekwencji przejęcia przez Wnioskodawcę Długu 3 Spółki komandytowej za wynagrodzeniem odpowiadającym wartości Długu 3 oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia, nie powstanie po stronie Wnioskodawcy jakikolwiek przychód podatkowy?
4. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie I Cena sprzedaży Nieruchomości 1 wynikająca z umowy sprzedaży i obejmująca również jej część uregulowaną poprzez przejęcie Długu I Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy w przypadku uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia Nieruchomości 1 z uwzględnieniem jej pomniejszenia o sumę odpisów amortyzacyjnych które zostaną ewentualnie dokonane od środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Nieruchomości 1?
5. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie Ił Cena sprzedaży Nieruchomości 2 wynikająca z urnowy sprzedaży i obejmująca również jej część uregulowaną poprzez przejęcie Długu 2 Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy w przypadku uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia Nieruchomości 2, z uwzględnieniem jej pomniejszenia o sumę odpisów amortyzacyjnych które zostaną ewentualnie dokonane od środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Nieruchomości 2?
6. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie III, Cena sprzedaży Nieruchomości 3 wynikająca z umowy sprzedaży i obejmująca również jej część uregulowaną poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności pomiędzy Spółką komandytową a Nabywcą, będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy w przypadku uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia Nieruchomości 3, z uwzględnieniem jej pomniejszenia o sumę odpisów amortyzacyjnych, które zostaną ewentualnie dokonane od środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Nieruchomości 3?
2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-180/14-2/AG
∟dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przejęcia długu.
2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-176/14-2/AG
∟1. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie 1 transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 1 poprzez przejęcie Długu 1 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 1?
2. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie I transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 1?
3. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 2 poprzez przejęcie Długu 2 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 2?
4. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 2?
5. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, przejęcie Długu 3 przez Nabywcę w zamian za wynagrodzenie w wysokości odpowiadającej wartości Długu 3 oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie transakcją neutralną podatkowo dla Wnioskodawcy?
6. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 3?
2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-175/14-2/AG
∟Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie 1 transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 1 poprzez przejęcie Długu 1 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 1?
Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie I transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 1?
Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 2 poprzez przejęcie Długu 2 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 2?
Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 2?
Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, przejęcie Długu 3 przez Nabywcę w zamian za wynagrodzenie w wysokości odpowiadającej wartości Długu 3 oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie transakcją neutralną podatkowo dla Wnioskodawcy?
Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 3?
2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-82c/14/MK
∟Czy wynagrodzenie z tytułu umowy CDS, płacone przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta, stanowi koszt uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 1 updop?
2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-82b/14/MK
∟Czy w przypadku, gdy na skutek zdarzenia określonego w umowie CDS, polegającego na braku spłaty całości lub części pożyczki, Wnioskodawca otrzyma od Kontrahenta spłatę pożyczki, Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podatkowego w części, w jakiej otrzymana splata będzie stanowiła zapłatę naliczonych, nieskapitalizowanych odsetek?
2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-82a/14/MK
∟Czy w przypadku, gdy na skutek zdarzenia określonego w umowie CDS, polegającego na braku spłaty całości lub części pożyczki, Wnioskodawca otrzyma od Kontrahenta spłatę pożyczki, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podatkowego w części, w jakiej otrzymana spłata będzie stanowią spłatę kapitału pożyczki?
2014.05.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-156/14-3/JC
∟1. Czy zapłacone odsetki oraz czy pobrane prze Bank prowizje będą stanowić koszty uzyskania przychodów w pełnej wysokości?
2. Czy do odsetek wypłacanych w ramach struktury Cash poolingu mają zastosowanie przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji, tj. art. 16 ust. 1 pkt 60 i art. 16 ust. 1 pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
3. Czy Spółka będzie zobowiązana do sporządzania dokumentacji, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
2014.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-141/14-2/AG
∟Czy w związku z transakcją przejęcia długu, w wyniku której Wnioskodawca otrzyma zapłatę równą wartości Długu, nie powstania obowiązek rozpoznania przychodu podatkowego na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
2014.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-85/14-4/AF
∟Transakcja nabycia prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości wraz z budynkami magazynowym, biurowym wraz z łącznikiem i budynkiem garażowym będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Podstawę opodatkowania, zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych stanowi wartość rynkowa przedmiotu umowy. W świetle powyższego, w niniejszej sprawie podstawę opodatkowania może stanowić - określona przez Strony umowy - cena netto jednakże pod warunkiem, że odpowiada ona wartości rynkowej przedmiotu transakcji.
2014.05.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4240-23/14-3/DS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w celu ich umorzenia.
2014.05.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-57/14-2/EK
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu transakcji „wymiany udziałów”.
2014.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-97/14-2/JC
∟1. Czy należy sporządzić dokumentację cen transferowych w przypadku uznania, że podmioty z grupy świadczą sobie nawzajem usługi pośrednictwa finansowego?
2. Czy odsetki wypłacane w ramach umowy cash poolingu podlegają przepisomo niedostatecznej kapitalizacji tj. art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
2014.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-114/14-3/JC
∟1. Czy należy sporządzić dokumentację cen transferowych w przypadku uznania, że podmioty z grupy świadczą sobie nawzajem usługi pośrednictwa finansowego?
2. Czy odsetki wypłacane w ramach umowy cash poolingu podlegają przepisom o niedostatecznej kapitalizacji tj. art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
2014.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-63/14-4/MC
∟Czy Spółkę oraz udziałowca, będącego przedsiębiorcą należy uznać za podmioty powiązane oraz czy Spółka jest zobowiązana do sporządzania dokumentacji podatkowej zgodnie z art. 9a z przedsiębiorstwem udziałowca?
2014.04.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-171/14-4/AF
∟Transakcja nabycia dzieła sztuki nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, ponieważ zostanie zawarta za granicą oraz jej przedmiot w momencie zawarcia umowy będzie znajdował się za granicą.
2014.04.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-38/14-2/JG
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
2014.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-59/14-2/ŁM
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powiązań między podmiotami oraz obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej.
2014.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-213/14-2/JL
∟Usługi związane z obsługą bezgotówkowych transakcji płatniczych wykonywanych przy użyciu kart płatniczych, jako usługi pomocnicze do usług finansowych, będą korzystać ze zwolnienia określonego w art. 43 ust. 13 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT.
2014.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-211/14-2/JL
∟Spółka powinna wykluczyć z podstawy opodatkowania kwotę wydatków ponoszonych w imieniu i na rzecz Akceptanta, czyli opłatę Interchange Fee oraz Clearing Fee. Podstawą opodatkowania będzie kwota pobierana od Akceptanta tytułem wynagrodzenia Spółki za usługę świadczoną w ramach Umowy Trójstronnej.
2014.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-52/14-5/JC
∟1. Czy w związku z udziałem w strukturze notional Cash poolingu, wirtualne pokrycie salda ujemnego na rachunku bankowym Wnioskodawcy, które uczestniczy w usłudze Cash poolingu jest/będzie dla Wnioskodawcy przychodem podatkowym?
2. Czy kosztem uzyskania przychodów są/będą dla Wnioskodawcy wydatki poniesione z tytułu uczestnictwa w strukturze notional Cash pooling (wypłaconych faktycznie odsetek od salda ujemnego, prowizji i innych)?
3. Czy Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany do sporządzenia dokumentacji cen transferowych, o której mowa w art. 9a ustawy o CIT?
4. Czy wirtualne przenoszenie środków pieniężnych pomiędzy rachunkiem bankowym Wnioskodawcy a technicznym Rachunkiem Odsetkowym, służącym do wirtualnego sumowania sald rachunków bankowych Uczestników, a także pomiędzy Rachunkami Odsetkowymi a rachunkiem bankowym Wnioskodawcy powoduje powstanie różnic kursowych w rozumieniu art. 15a ustawy o CIT?
5. Czy w przypadku wypłaty odsetek debetowych od ujemnych sald z rachunku bankowego Wnioskodawcy na Rachunki Odsetkowe, Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu wypłaty odsetek?
6. Czy do odsetek wypłacanych przez Wnioskodawcę w ramach Cash pooling znajdą zastosowanie ograniczenia wynikające z regulacji dotyczących tzw. niedostatecznej kapitalizacji?
7. Czy okoliczność, że Wnioskodawca nie płaci odrębnego wynagrodzenia za Cash pooling na rzecz Banku, Spółki holenderskiej oraz innych Uczestników struktury Cash pooling nie skutkuje powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnych bądź częściowo odpłatnych świadczeń?
2014.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-12/14-4/MS
∟Czy uzyskano przychody i poniesione koszty wynikające z transakcji sprzedaży nabytego oprzyrządowania, będą wpływać na wysokość dochodu podlegającego zwolnieniu z PDOP na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o PDOP, jako wynik działalności prowadzonej na terenie SSE na podstawie zezwoleń?
2014.04.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-96/14-2/JC
∟1. Czy należy sporządzić dokumentację cen transferowych w przypadku uznania, że podmioty z grupy świadczą sobie nawzajem usługi pośrednictwa finansowego?
2. Czy odsetki wypłacane w ramach umowy cash poolingu podlegają przepisom o niedostatecznej kapitalizacji tj. art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
2014.04.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-62/14-4/JC
∟W związku z uczestnictwem Wnioskodawcy w przedstawionej w opisie zdarzenia przyszłego strukturze cash poolingu na Spółce spoczywał będzie obowiązek dokumentacyjny wynikający z art. 9a updop, jeżeli transakcje między uczestnikami cash poolingu przekroczą w danym roku podatkowym wartości określone w art. 9a ust. 2 updop.
2014.04.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-18/14-2/MC
∟Ustalenie przychodów i kosztów jego uzyskania w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w celu ich umorzenia.
2014.04.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-147/14-2/EŻ
∟1. Czy prawidłowo jest rozpoznawanie przychodu w momencie realizacji transakcji przy wykorzystaniu karty K. na zasadach określonych w art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: updop)?
2. Czy prawidłowe jest w myśl art. 12 ust. 3a updop, rozpoznawanie przychodu w momencie upływu terminu ważności karty K. ?
2014.04.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-92/14-2/JC
∟Czy w związku z uczestnictwem Wnioskodawcy w przedstawionym w niniejszym wniosku Systemie na Spółce spoczywał będzie obowiązek dokumentacyjny wynikający z art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r.?
2014.04.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-9/14/MK
∟Czy odsetki płacone przez Spółkę na rzecz Pool Leadera będą podlegały pod ograniczenia wynikające z przepisów o cienkiej kapitalizacji oraz czy zadłużenie Spółki powstałe
z tytułu uczestnictwa w systemie cash-poolingu będzie uwzględniane przy wyliczaniu wartości zadłużenia, o której mowa w przepisach o cienkiej kapitalizacji?
2014.03.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-95/14-2/AF
∟Należy wskazać, że skoro nabycie Nieruchomości będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług, tzn. Sprzedający i Kupujący zrezygnują ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług lub nie będzie miało zastosowania zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność będzie korzystała z wyłączenia na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W przeciwnym wypadku, od nabycia powyższej Nieruchomości Wnioskodawca zobowiązany będzie odprowadzić podatek od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.