Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: składnik majątkowy

 

składnik majątkowy 4123 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

2014.06.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-393/14-2/IM
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu rozwiązania spółki komandytowej bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego skutkującego wydaniem na rzecz Wnioskodawcy środków pieniężnych, w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu rozwiązania spółki komandytowej bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego skutkującego konfuzją otrzymanej przez Wnioskodawcę wierzytelności oraz w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu rozwiązania spółki komandytowej bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego skutkującego wydaniem na rzecz Wnioskodawcy ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej

2014.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-268/14-4/MS1
     ∟1. Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę wynagrodzenia za umarzane udziały w Spółce Cypryjskiej, kosztem podatkowym dla Spółki będzie wartość nominalna udziałów wydanych przez Spółkę Udziałowcowi w ramach wymiany udziałów przypadająca proporcjonalnie na umarzane udziały, nie wyższa jednak niż wartość przychodu Spółki z tytułu umorzenia udziałów? 2. Jak powinna zostać ustalona dla celów podatkowych wartość aktywów (takich jak Udziały i Wierzytelności), które mogą zostać otrzymane przez Spółkę od Spółki cypryjskiej jako wynagrodzenie za umarzane udziały Spółki Cypryjskiej, w szczególności, czy w przypadku odpłatnego zbycia Udziałów lub spłaty Wierzytelności przez dłużnika, kosztem podatkowym dla Spółki będzie wartość rynkowa ww. składników majątkowych z dnia ich nabycia przez Spółkę?

2014.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-258/14-4/MS1
     ∟1. Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę wynagrodzenia za umarzane udziały (akcje) w Spółce Kapitałowej, kosztem podatkowym dla Spółki będzie wartość nominalna udziałów wydanych przez Spółkę Poprzednim Udziałowcom w ramach wymiany udziałów przypadająca proporcjonalnie na umarzane udziały (akcje), nie wyższa jednak niż wartość przychodu Spółki z tytułu umorzenia udziałów (akcji)? 2. Czy z tytułu otrzymania przez Spółkę składników majątkowych w ramach likwidacji Spółki Kapitałowej dochodem (przychodem) podlegającym opodatkowaniu będzie nadwyżka wartości rynkowej majątku Spółki Kapitałowej otrzymanego w związku z likwidacją Spółki Kapitałowej nad wydatkami Spółki poniesionymi na nabycie udziałów (akcji) Spółki Kapitałowej w wysokości odpowiadającej nominalnej wartości udziałów Spółki Wydanych przez Spółkę Poprzednim Udziałowcom w ramach wymiany udziałów? 3. Jak powinna zostać ustalona dla celów podatkowych wartość aktywów (takich jak papiery wartościowe, instrumenty finansowe i wierzytelności), jakie mogą zostać otrzymane przez Spółkę od Spółki Kapitałowej jako wynagrodzenie za umarzane udziały (akcje) lub przekazane Spółce w ramach likwidacji Spółki Kapitałowej, w szczególności, czy w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych lub instrumentów finansowych, lub spłaty wierzytelności przez dłużnika, kosztem podatkowym dla Spółki będzie wartość rynkowa ww. składników majątkowych z dnia ich nabycia przez Spółkę?

2014.06.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-321/14-2/MW
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że planowane Wydzielenie (tj. opisany w niniejszym Wniosku podział Spółki Dzielonej przez wydzielenie opisanego zespołu składników majątkowych i osobowych, przypisanych do Pionu Dystrybucyjnego, i przeniesienie go do Spółki Przejmującej) oraz pozostawienie u Wnioskodawcy opisanego zespołu składników majątkowych i osobowych, przypisanych do Pionu Produkcyjnego, nie będzie wiązało się dla Wnioskodawcy (będącego spółką dzieloną) z koniecznością rozpoznania jakiegokolwiek przychodu podatkowego?

2014.06.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-320/14-2/MW
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że realizacja planowanego Wydzielenia (tj. opisanego w niniejszym Wniosku podziału Spółki Dzielonej przez wydzielenie opisanego zespołu składników majątkowych i osobowych, przypisanych do Pionu Dystrybucyjnego i przeniesienie go do Spółki Przejmującej, nie będzie wiązała się dla Wnioskodawcy (będącego spółką przejmującą) z koniecznością rozpoznania jakiegokolwiek przychodu podatkowego? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, po planowanym Wydzieleniu, tj. po opisanym w niniejszym Wniosku podziale Spółki Dzielonej przez wydzielenie opisanego zespołu składników majątkowych i osobowych, przypisanych do Pionu Dystrybucyjnego i przeniesienie go do Spółki Przejmującej, Wnioskodawca (będący spółką przejmującą) powinien kontynuować dokonywanie odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, przypisanych do Pionu Dystrybucyjnego, z uwzględnieniem: - wartości początkowej tych środków, ustalonej przez Spółkę Dzieloną dla celów podatkowych, oraz - dotychczasowej wysokości odpisów amortyzacyjnych, stosowanych przez Spółkę Dzieloną w ww. zakresie, oraz - metody amortyzacji przyjętej przez Spółkę Dzieloną do dnia Wydzielenia?

2014.06.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-319/14-2/MW
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że planowane Wydzielenie (tj. opisany w niniejszym Wniosku podział Spółki Dzielonej przez wydzielenie opisanego zespołu składników majątkowych i osobowych, przypisanych do Pionu Dystrybucyjnego, i przeniesienie go do Spółki Przejmującej, nie będzie wiązało się dla Wnioskodawcy (jako płatnika) z koniecznością poboru i wpłaty do właściwego urzędu skarbowego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu udziału Udziałowca w zyskach osób prawnych?

2014.06.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-292/14-2/TW
     ∟Czy w przypadku otrzymania przez Wnioskodawcę niepieniężnych składników majątkowych z tytułu likwidacji Spółki (spółki niebędącej osobą prawną), ich wartość będzie stanowiła dla Wnioskodawcy, na moment otrzymania, przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

2014.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-256/14-5/JB
     ∟4. Czy w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych, otrzymanych w wyniku likwidacji spółki osobowej, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z działalności gospodarczej, jeżeli to odpłatne zbycie nastąpi przed upływem 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi likwidacja spółki osobowej? 5. Czy w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych, otrzymanych w wyniku likwidacji spółki osobowej, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu, jeżeli odpłatne zbycie nastąpi po upływie 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi likwidacja Spółki osobowej oraz nie nastąpi w ramach wykonywanej działalności gospodarczej?

2014.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-256/14-4/JB
     ∟1. Czy otrzymanie środków pieniężnych wskutek likwidacji spółki osobowej spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy otrzymanie innych składników majątkowych niż środki pieniężne wskutek likwidacji Spółki osobowej spowoduje u Wnioskodawcy powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 3. Czy likwidacja spółki osobowej, skutkująca kontuzją wierzytelności spółki osobowej i zobowiązań Wnioskodawcy z tytułu wierzytelności nie spowoduje u Wnioskodawcy powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu?

2014.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-254/14-5/JB
     ∟Czy w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych, otrzymanych w wyniku likwidacji spółki osobowej, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z działalności gospodarczej, jeżeli to odpłatne zbycie nastąpi przed upływem 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi likwidacja spółki osobowej? Czy w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych, otrzymanych w wyniku likwidacji spółki osobowej, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu, jeżeli odpłatne zbycie nastąpi po upływie 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi likwidacja Spółki osobowej oraz nie nastąpi w ramach wykonywanej działalności gospodarczej?

2014.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-254/14-4/JB
     ∟Czy otrzymanie środków pieniężnych wskutek likwidacji spółki osobowej spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy otrzymanie innych składników majątkowych niż środki pieniężne wskutek likwidacji Spółki osobowej spowoduje u Wnioskodawcy powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy likwidacja spółki osobowej, skutkująca kontuzją wierzytelności spółki osobowej i zobowiązań Wnioskodawcy z tytułu wierzytelności nie spowoduje u Wnioskodawcy powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu?

2014.06.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-300/14/BG
     ∟w zakresie skutków podatkowych otrzymania przez wspólnika Spółki jawnej środków pieniężnych w wyniku likwidacji tej spółki

2014.06.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-796/12/14-9/S/KC
     ∟W zakresie uznania wnoszonych składników majątkowych Spółki za dostawę towaru.

2014.06.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-296/14-2/AM
     ∟1. Czy opisany w stanie faktycznym przedmiot Aportu nie stanowi przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej "ZCP") w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT? 2. Czy Spółka powinna była ustalić wartość początkową Budynku, od której nalicza amortyzację, oraz wysokość odpisów amortyzacyjnych naliczanych od Budynku, które stanowią koszt uzyskania przychodów, na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT? 3. W jaki sposób Spółka powinna ustalić koszty uzyskania przychodów, jeśli w przyszłości doszłoby do zbycia Nieruchomości?

2014.06.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-295/14-2/AM
     ∟1. Czy opisany w stanie faktycznym przedmiot Aportu nie stanowi przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej "ZCP") w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT? 2. Czy Spółka powinna była ustalić wartość początkową Budynku, od której nalicza amortyzację, oraz wysokość odpisów amortyzacyjnych naliczanych od Budynku, które stanowią koszt uzyskania przychodów, na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT? 3. W jaki sposób Spółka powinna ustalić koszty uzyskania przychodów, jeśli w przyszłości doszłoby do zbycia Nieruchomości?

2014.06.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-294/14-2/AM
     ∟1. Czy opisany w stanie faktycznym przedmiot Aportu nie stanowi przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej "ZCP") w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT? 2. Czy Spółka powinna była ustalić wartość początkową Budynku, od której nalicza amortyzację, oraz wysokość odpisów amortyzacyjnych naliczanych od Budynku, które stanowią koszt uzyskania przychodów, na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT? 3. W jaki sposób Spółka powinna ustalić koszty uzyskania przychodów, jeśli w przyszłości doszłoby do zbycia Nieruchomości?

2014.06.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-293/14-2/AM
     ∟1. Czy opisany w stanie faktycznym przedmiot Aportu nie stanowi przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej "ZCP") w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT? 2. Czy Spółka powinna była ustalić wartość początkową Budynku, od której nalicza amortyzację, oraz wysokość odpisów amortyzacyjnych naliczanych od Budynku, które stanowią koszt uzyskania przychodów, na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT? 3. W jaki sposób Spółka powinna ustalić koszty uzyskania przychodów, jeśli w przyszłości doszłoby do zbycia Nieruchomości?

2014.06.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-292/14-2/AM
     ∟1. Czy opisany w stanie faktycznym przedmiot Aportu nie stanowi przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej "ZCP") w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT? 2. Czy Spółka powinna była ustalić wartość początkową Budynku, od której nalicza amortyzację, oraz wysokość odpisów amortyzacyjnych naliczanych od Budynku, które stanowią koszt uzyskania przychodów, na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT? 3. W jaki sposób Spółka powinna ustalić koszty uzyskania przychodów, jeśli w przyszłości doszłoby do zbycia Nieruchomości?

2014.06.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-308/14-4/AM
     ∟Czy na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 4a pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o PDOP na skutek opisanego w zdarzeniu przyszłym podziału przez wydzielenie, po stronie S., jako udziałowca P., tj. spółki dzielonej, nie powstanie przychód/dochód podatkowy?

2014.06.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-257/14-2/AG
     ∟1. Czy w związku z nabyciem przedsiębiorstwa od Kontrahenta powstanie dodatnia wartość firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 z późn. zm.; dalej: ustawa o CIT)? 2. Czy powstała w drodze datio in solutum wartość firmy podlega amortyzacji stosownie do art. 16b ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT? 3. W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić wartość początkową nabytych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład przedsiębiorstwa? 4. W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić wartość składników majątkowych, nie będących środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi i prawnymi, wchodzących w skład nabytego przedsiębiorstwa na potrzeby ustawy o CIT (tj. wartość stanowiąca wydatki na nabycie, która będzie stanowiła koszt podatkowy w przypadku odpłatnego zbycia, zużycia w procesie produkcji itp.)? 5. Czy zawarta pomiędzy stronami umowa datio in solutum będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC)?

2014.05.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-287/14-2/MS
     ∟1. Czy w wyniku likwidacji SJ oraz związanego z nią podziału majątku SJ pomiędzy wspólników, otrzymane przez Wnioskodawcę jako wspólnika SJ, składniki majątku likwidowanej SJ, obejmujące tak środki pieniężne, jak i składniki majątku o charakterze niepieniężnym, będą stanowiły dla mnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy w momencie lub w związku z otrzymaniem majątku likwidacyjnego będą ciążyły na Wnioskodawcy jakiekolwiek obowiązki wynikające z ustawy o PIT? 2. Czy odpłatne zbycie (w tym sprzedaż) otrzymanych w wyniku przedmiotowej likwidacji składników majątku o charakterze niepieniężnym po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu likwidacji, dokonane poza działalnością gospodarczą, powodować będzie powstanie u Wnioskodawcy przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych?

2014.05.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-225/14/DP
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę Pieniędzy z tytułu likwidacji Spółki, której Wnioskodawca będzie wspólnikiem skutkować będzie dla Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego?

2014.05.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-331/14-4/IF
     ∟1. Czy otrzymaną kwotę z tytułu sprzedaży udziału w spadku po zmarłym ojcu należy traktować jako odpłatne zbycie określone w art.10 ust. 1 pkt 8 lit. a) i d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i przychód ten opodatkować zgodnie z tą ustawą ? 2. Czy otrzymaną kwotę z tytułu sprzedaży udziału w spadku można potraktować jako zwolnioną od podatku dochodowego od osób fizycznych ? Wnioskodawczyni podkreśla przy tym, iż sama spłata nie przekroczyła wartości przysługującego jej udziału spadkowego.

2014.05.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-182/14-4/AM
     ∟dotycząca podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

2014.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-291/14-3/AM
     ∟Czy Biuro, które zostanie przeniesione przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki w ramach podziału przez wydzielenie Wnioskodawcy, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r., nr 24, poz. 397; dalej: „Ustawa CIT”)? W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1 - czy przeniesienie przez Wnioskodawcę w drodze podziału przez wydzielenie na rzecz spółki przejmującej, składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT, spowoduje u Wnioskodawcy konieczność rozpoznania dla celów podatku dochodowego od osób prawnych przychodu związanego ze zbyciem tych składników majątkowych?

2014.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-257/14-3/IM
     ∟Czy likwidacji spółki komandytowej powstałej z przekształcenia SKA, w skutek której dojdzie do wygaśnięcia zobowiązania Wnioskodawcy wobec Spółki, nie spowoduje powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy?

2014.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-257/14-2/IM
     ∟Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki komandytowej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA?

2014.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-256/14-5/IM
     ∟Czy likwidacji spółki komandytowej powstałej z przekształcenia SKA, w skutek której dojdzie do wygaśnięcia zobowiązania Wnioskodawcy wobec Spółki, nie spowoduje powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy?

2014.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-256/14-4/IM
     ∟Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki komandytowej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA?

2014.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-255/14-5/IM
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie otrzymania środków pieniężnych w wyniku likwidacji spółki komandytowej oraz w zakresie wygaśnięcia zobowiązania Wnioskodawcy wobec Spółki komandytowej.

44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj