Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: reasekuracja
reasekuracja 44 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
1 2
2010.09.22 - Minister Finansów - DD5/8211/11/ZDA/10/PK-1545
∟Czy dokonywane przez Spółkę płatności na rzecz w/w reasekuratorów z tytułu ich udziału w składce podlegają w Polsce zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu od osób prawnych i czy Spółka występuje w takim przypadku w roli płatnika tego podatku?
2010.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-312/10-4/PS
∟Czy dokonywane przez Spółkę płatności na rzecz zagranicznych reasekuratorów z tytułu ich udziału w składce ubezpieczeniowej podlegają w Polsce zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu od osób prawnych (dalej: podatek dochodowy) o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2a, a w konsekwencji czy Spółka występuje w takim przypadku w roli płatnika podatku dochodowego?
2010.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-122/10-2/MB
∟1. Czy koszty z tytułu udziału reasekuratorów w składce powinny być zaliczone do pośrednich kosztów uzyskania przychodów i w związku z tym, dla celów podatkowych powinny być rozliczane na podstawie art. 15 ust 4d ustawy o pdop w dacie poniesienia?2. Czy koszty z tytułu udziału reasekuratora w regresach powinny być zaliczone do pośrednich kosztów uzyskania przychodów i dla celów podatkowych powinny być ujmowane na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o pdop w dacie poniesienia?3. Czy przychody z tytułu prowizji reasekuracyjnej oraz udziału reasekuratora w odszkodowaniach powinny być ujmowane na ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie lub w dacie wystawienia rachunku technicznego?
2010.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-119/10-3/MB
∟1. Czy koszty z tytułu udziału reasekuratorów w składce powinny być zaliczone do pośrednich kosztów uzyskania przychodów i w związku z tym, dla celów podatkowych powinny być rozliczane na podstawie art. 15 ust 4d ustawy o pdop w dacie poniesienia?2. Czy przychody z tytułu prowizji reasekuracyjnej oraz udziału reasekuratora w odszkodowaniach powinny być ujmowane na ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie lub w dacie wystawienia rachunku technicznego?
2009.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-380/09-4/MB
∟CIT - w zakresie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu reasekuracji biernej
2009.05.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-80/09-4/MG
∟Czy Wnioskodawca przejmując z dniem 1 czerwca 2009 r. wszelkie obowiązki opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych i składając: PIT-4R i PIT-8AR za 2009 r. powinien być sporządzony przez Departament Kadr za cały Bank? (czyli PIT-4R i PIT-8AR obejmować będzie także okres I-V za oddziały okręgowe i Zakład Usług Gospodarczych), Czy każda jednostka organizacyjna Wnioskodawcy posługująca się w tej chwili indywidualnym numerem NIP powinna w swoim urzędzie skarbowym złożyć pisemną informację na formularzu NIP-2 o planowanej reorganizacji oraz wycofaniu się z rozliczania w nich podatku dochodowego od osób fizycznych (wszelkie obowiązki opłacania podatku z dniem 1 czerwca przejmuje Centrala Wnioskodawcy)?
2008.12.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-91/08-2/MB
∟Czy koszty Spółki z tytułu świadczenia na jej rzecz przez reasekuratora usługi reasekuracji (zarówno proporcjonalnej jak i nieproporcjonalnej), a w szczególności przypis składki na udziale reasekuratora (tzw. składka reasekuracyjna), a także udział reasekuratora w otrzymanych przez Spółkę należnościach regresowych i zwrotach odszkodowań, w części dotyczącej ryzyk ubezpieczeniowych objętych ochroną reasekuracyjną stanowią „inne niż bezpośrednie” koszty uzyskania przychodów, potrącalne w roku poniesienia (tj. ujęcia w księgach rachunkowych jako zobowiązanie). Czy na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity— Dz.U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654, ze zm. -dalej jako „ustawa o pdop”) dotyczących rozpoznawania przychodów, tj. art. 12 ustawy o pdop, prawidłowe jest rozpoznawanie przychodów z tytułu prowizji reasekuracyjnej oraz udziału reasekuratora w odszkodowaniach w dacie zaksięgowania rachunku technicznego?
2008.12.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-1475/08/MS
∟prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z poniesionych wydatków związanych z realizacją projektu pn. „Techniczne wsparcie procesu oceny i selekcji projektów składanych w ramach ZPORR"
2008.03.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-12/08-2/MB
∟momentem potrącania kosztu bezpośredniego jest generalnie rok podatkowy, w którym osiągnięto odpowiadające im przychody, ewentualnie rok podatkowy następujący po roku, za który sporządzane jest sprawozdanie finansowe lub składane zeznanie, jeśli koszty te zostały poniesione po dniu sporządzenia sprawozdania finansowego lub złożenia zeznania podatkowego (art. 15 ust. 4 i 4 b – 4c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych).
2008.01.08 - Izba Skarbowa w Warszawie - 1401/PP-II/4210-6/07/GZ
∟1) „Czy koszty z tytułu należnych pośrednikom prowizji akwizycyjnych powinny być zaliczone do bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów i w związku z tym dla celów podatkowych rozliczane na podstawie art. 15 ust. 4 ustawy o CIT być potrącane w tym roku podatkowym, w którym Spółka osiągnie odpowiadające tym kosztom przychody z tytułu składki zarobionej, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 7 Rozporządzenia, a który to przychód wynika wprost z brzmienia art. 12 ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT ?” 2) „Czy koszty z tytułu należnego reasekuratorom udziału w składce powinny być zaliczone do bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów i w związku z tym dla celów podatkowych rozliczane na podstawie art. 15 ust. 4 ustawy o CIT być potrącane w tym roku podatkowym, w któr...
2007.12.31 - Izba Skarbowa w Warszawie - 1401/PP-II/4210-5/07/GZ
∟1) „Czy koszty z tytułu należnych pośrednikom prowizji akwizycyjnych powinny być zaliczone do bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów i w związku z tym rozliczane dla celów podatkowych na podstawie art. 15 ust. 4 ustawy o CIT być potrącane w tym roku podatkowym, w którym Spółka osiągnie odpowiadające tym kosztom przychody z tytułu składki zarobionej w danym okresie sprawozdawczym?” 2) "Czy koszty z tytułu należnego reasekuratorom udziału w składce powinny być zaliczone do bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów i w związku z tym rozliczane dla celów podatkowych na podstawie art. 15 ust. 4 ustawy o CIT być potrącane w tym roku podatkowym, w którym Spółka osiągnie odpowiadające tym kosztom przychody z tytułu składki zarobionej w danym okresie sp...
2007.09.12 - Pomorski Urząd Skarbowy - DP/423-133/07/AP
∟Podatnik ma wątpliwości, czy koszty z tytułu należnego reasekuratorom udziału w składce powinny być zaliczone do bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów i w związku z tym dla celów podatkowych powinny być rozliczane na podstawie art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. w roku podatkowym, w którym Spółka osiągnie odpowiadające tym kosztom przychody z tytułu zawarcia umowy ubezpieczenia?
2007.09.07 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/SOI/423-22/07/PK
∟Czy koszty z tytułu udziału reasekuratora w składkach ubezpieczeniowych mogą być na podstawie obecnego brzmienia art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zaliczone do pośrednich kosztów uzyskania przychodów i w związku z tym mogą być potrącane w dacie ich poniesienia? Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Towarzystwo prowadzi działalność ubezpieczeniową. Towarzystwo zawiera umowy reasekuracji proporcjonalnej z wybranymi reasekuratorami. W ramach tych umów reasekurator przejmuje na siebie określoną część ryzyka i w takiej samej proporcji pokrywa ewentualne odszkodowanie wypłacane przez zakład ubezpieczeń. Kalkulacja kosztów reasekuracji jest wykonywana z uwzględnieniem charakteru rynku, współczynnika szkodowości w danym...
2007.04.06 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/SOI/423-3/07/DW
∟Czy koszty z tytułu należnego reasekuratorom udziału w składce wynikającego z zawartych umów reasekuracji proporcjonalnej powinny być na podstawie obecnego brzmienia art.15 ust.4 ustawy CIT zaliczone bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów? W ramach prowadzonej działalności ubezpieczeniowej Spółka wykonuje czynności ubezpieczeniowe związane z oferowaniem i udzielaniem ochrony na wypadek ryzyka wystąpienia skutków zdarzeń losowych w dziele II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe. W celu reasekuracji przyjętych przez siebie ryzyk wynikających z podpisanych polis ubezpieczeniowych, Spółka zawiera umowy reasekuracji proporcjonalnej z wybranymi reasekuratorami w ramach których reasekurator przejmuje na siebie określoną część ryzyka...
1 2
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.