Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: Rosja

 

Rosja 119 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4

2015.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-963/14-5/JK
     ∟Świadczenia uzyskiwane przez pracowników świadczących pracę na rzecz spółek zagranicznych, w rozumieniu przepisów analizowanych powyżej umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, będą podlegały, opodatkowaniu zarówno w państwie wykonywania pracy (Wielkiej Brytanii/Francji/Rosji) jak i w Polsce. Wobec tego, Spółka Oddelegowująca (Wnioskodawca) jako płatnik będzie zwolniona z obowiązku doliczania do dochodów pracowników ze stosunku pracy świadczeń ponoszonych na ich rzecz przez zagraniczne Spółki Przyjmujące oraz będzie zwolniona z obowiązku naliczania i poboru zaliczek na podatek od tych dochodów (art. 14 ust. 1 i 2 Konwencji polsko – angielskiej, art. 15 ust....

2015.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-963/14-4/JK
     ∟Świadczenia uzyskiwane przez pracowników świadczących pracę na rzecz spółek zagranicznych, w rozumieniu przepisów analizowanych powyżej umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, podlegają opodatkowaniu zarówno w państwie wykonywania pracy (Wielkiej Brytanii/Francji/Rosji) jak i w Polsce. Wobec tego, Spółka Oddelegowująca (Wnioskodawca) jako płatnik jest zwolniona z obowiązku doliczania do dochodów pracowników ze stosunku pracy świadczeń ponoszonych na ich rzecz przez zagraniczne Spółki Przyjmujące oraz zwolniona z obowiązku naliczania i poboru zaliczek na podatek od tych dochodów (art. 14 ust. 1 i 2 Konwencji polsko – angielskiej, art. 15 ust. 1 i 2 umowy polsko...

2015.01.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-798/14-4/JK2
     ∟Polski pracodawca Wnioskodawczyni nie miał prawa ani obowiązku pobierać od jej wynagrodzenia równowartości podatku dochodowego od osób fizycznych, który mógłby być płatny od jej wynagrodzenia do polskiego Urzędu Skarbowego, gdyż taki podatek w ogóle się nie należał. Jeśli Pracodawca pobrał z wynagrodzenia Wnioskodawczyni kwoty będące równowartością wyżej wymienionego podatku i zapłacił je do Urzędu Skarbowego, to kwota ta stanowi nadpłatę i Wnioskodawczyni może ubiegać się o jej zwrot.

2014.12.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-992/14/BG
     ∟w zakresie: -obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzenia artystów z Rosji wypłacanego reprezentującej ich osobie prawnej (w tym agencji artystycznej będącej osobą prawną), - obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od należności wypłacanych na rzecz teatru z Rosji z tytułu prowadzonej przez niego na terenie Polski działalności artystycznej.

2014.12.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-109/14/PST
     ∟Czy Wnioskodawca postąpi prawidłowo, gdy (w przypadku likwidacji oddziału w Rosji) wygenerowaną, stratę oddziału rozliczy w zeznaniu podatkowym w Polsce?

2014.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-660/14/MCZ
     ∟obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem wynagrodzenia należnego artystom z Rosji

2014.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-658/14/MCZ
     ∟obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem wynagrodzenia należnego artystom z Finlandii

2014.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-619/14-2/JK3
     ∟Od momentu przyjazdu do Polski i przeniesienia ośrodka interesów życiowych, Wnioskodawca będzie posiadał miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce. Zatem, od tego momentu Wnioskodawca będzie podlegał w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, tj. będzie podlegał opodatkowaniu od całości uzyskanych przez siebie w tym okresie dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów, z uwzględnieniem danej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jeżeli Wnioskodawca w tym okresie nie uzyska żadnych dochodów za granicą, lecz tylko na terytorium Polski będzie zobowiązany do opodatkowania tylko dochodów uzyskanych w Polsce i w zeznaniu podatkowym składanym w Polsce za 2014 rok wykaże wyłącznie dochody uzyskane w Polsce.

2014.10.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-551/14-2/JK
     ∟Analizując zatem stopień powiązań osobistych i gospodarczych Wnioskodawcy od momentu wyjazdu do Rosji do momentu przyjazdu do Rosji Jego małżonki uznać należy, że w tym okresie ściślejsze związki osobiste i gospodarcze łączyć będą Wnioskodawcę z Polską. Sam wyjazd za granicę, uzyskiwanie tam dochodów nie oznacza automatycznie, że podatnik przestaje być polskim rezydentem podatkowym. Zmiana miejsca zamieszkania powinna być równoznaczna z przeniesieniem za granicę tzw. ośrodka interesów życiowych, a ten w sytuacji przedstawionej we wniosku będzie miał miejsce w momencie gdy do Wnioskodawcy dołączy Jego małżonka. Zatem dopiero od tego momentu Wnioskodawca podlegać będzie w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu określonemu w art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. tylko od dochodów (przychodów) osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

2014.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-456/14-4/JK
     ∟opodatkowanie w Polsce zwrotu na rzecz pracownika mającego miejsce zamieszkania w Rosji wydatków poniesionych na eksploatację pojazdu w związku z pracą wykonywaną na terytorium Rosji

2014.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-186/14-5/JK
     ∟Od marca 2013 r., tj. od dnia wyjazdu do Rosji rodziny Wnioskodawcy i przeniesienia ośrodka interesów życiowych i gospodarczych za granicę do końca 2013 r. i w latach kolejnych (o ile zmianie nie ulegnie stan faktyczny i prawny), Wnioskodawca będzie podlegać w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Oznacza to, że w Polsce będą podlegały opodatkowaniu tylko dochody osiągnięte na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym, dochody uzyskane przez Wnioskodawcę w Rosji od marca 2013 r. nie będą podlegały opodatkowaniu w Polsce, zaś Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do wykazywania tych dochodów w zeznaniu rocznym w Polsce.

2014.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-168/14-4/JK
     ∟Nie można się zgodzić z Wnioskodawcą, że z uwagi na posiadanie w okresie do dnia rozpoczęcia pracy w Polsce centrum interesów osobistych i gospodarczych w Rosji oraz przebywanie w tym czasie na terytorium Rosji ponad 183 dni, Wnioskodawca w całym 2013 r. podlegał w Polsce obowiązkowi podatkowego tylko od dochodów (przychodów) osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (ograniczony obowiązek podatkowy). Należy wskazać, że od dnia przyjazdu do Polski, to z Polską będą łączyć Wnioskodawcę ściślejsze powiązania osobiste i gospodarcze. Wraz z Wnioskodawcą do Polski przyjechała bowiem Jego rodzina (żona oraz syn), a także od 1 września 2013 r. Wnioskodawca jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę w spółce mającej siedzibę na terytorium Polski. Ponadto, czteromiesięczny pobyt w Polsce w 2013 r. skoncentrowany był na adaptacji w nowym kraju i organizacji od początku wielu aspektów codziennego życia, które w Rosji było już latami utrwalone.

2014.05.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-83/14-6/JK
     ∟Czy Wnioskodawczyni powinna w Polsce płacić podatek od dochodów uzyskanych w Federacji Rosyjskiej w 2013 r., które to dochody zostały tam już opodatkowane?

2014.04.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-839/13-8/JK
     ∟Należy stwierdzić, że w związku z posiadaniem miejsca zamieszkania dla celów podatkowych w Rosji oraz ograniczonego obowiązku podatkowego w Polsce, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce z tytułu sprzedaży w tym czasie nieruchomości położonych na terenie Federacji Rosyjskiej. Przy czym, analizując skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości położonych na terenie Federacji Rosyjskiej, zaznaczyć należy, że sam fakt przeniesienia przez Wnioskodawcę miejsca zamieszkania do Polski w trakcie roku podatkowego nie będzie skutkowało obowiązkiem podatkowym, w sytuacji gdy czynność prawna zostanie dokonana w czasie kiedy Wnioskodawca będzie posiadał jeszcze rezydencję podatkową Rosji. Sytuacja zmieni się, gdy Wnioskodawca dokona sprzedaży tych nieruchomości po przeniesieniu miejsca zamieszkania do Polski i będzie posiadał nieograniczony obowiązek podatkowy, tj. będzie podlegał opodatkowaniu od całości uzyskanych przez siebie dochodów bez względu na miejsce położenia tych dochodów. Dochód uzyskany przez Wnioskodawcę z tej sprzedaży będzie wtedy podlegał opodatkowaniu zarówno w państwie rezydencji, czyli w Polsce jak i w Federacji Rosyjskiej, zgodnie z prawem tego państwa. Przy czym, do obliczenia podatku należnego za dany rok ma zastosowanie tzw. metoda proporcjonalnego odliczenia (odliczenia podatku zapłaconego za granicą), wyrażona w art. 30 ust. 8 i 9 ustawy, chyba że zaistnieją przesłanki do zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznym.

2014.03.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-839/13-5/JK
     ∟Użycie w cytowanym przepisie sformułowania „w szczególności” oznacza, że definicja przychodów z innych źródeł ma charakter otwarty i tym samym powyższa ustawa w swoich założeniach daje podstawy prawne, aby do tej kategorii zaliczyć również przychody inne niż wymienione wprost w art. 20 ust. 1 ww. ustawy. W przedmiotowej sprawie nie sposób uznać, że Wnioskodawca z tytułu przetransferowania środków pieniężnych na rachunek bankowy w Polsce osiągnie jakąkolwiek korzyść majątkową. Z tego też względu Wnioskodawca nie osiągnie przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w rezultacie także dochodu, który mógłby podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

2013.12.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-906/13/IB
     ∟1) Czy kwoty uzyskiwane na terytorium Federacji Rosyjskiej w latach 2010 - 2013 z tytułu zawartej umowy przedwstępnej kupna - sprzedaży nieruchomości, stanowią dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu na terytorium Polski oraz czy sprzedaż w 2014 r. tych nieruchomości będzie podlegała w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2) Jakie obowiązki podatkowe będą ciążyły na Wnioskodawcy z tytułu sprzedaży przedmiotowych nieruchomości w Polsce?

2013.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-140/13/TK
     ∟Czy w związku ze sprzedażą udziałów w Spółce zależnej Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy w wysokości uzyskanej ceny sprzedaży?Czy w związku ze sprzedażą udziałów w Spółce zależnej, w zakresie udziałów objętych w zamian za wkład pieniężny wskazany w opisie zdarzenia przyszłego, Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w wysokości środków pieniężnych wniesionych do Spółki zależnej w ramach wkładu pieniężnego?

2013.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-584/13-4/JK
     ∟Przedstawicielstwo (Wnioskodawca), wypłacając wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę Generalnego Przedstawiciela, jest zobowiązane jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych pobrać zaliczkę na podatek dochodowy, w terminie do końca stycznia roku następującego po roku podatkowym przesłać do urzędu skarbowego roczną deklarację, według ustalonego wzoru (PIT-4R), a także w terminie do końca lutego roku następującego po roku podatkowym przekazać podatnikowi i urzędowi skarbowemu imienne informacje sporządzone według ustalonego wzoru (PIT-11).

2013.10.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-629/13-4/WS
     ∟Sprzedaż mieszkania położonego na terenie Rosji.

2013.09.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-470/13-4/JK2
     ∟Wynagrodzenie za pracę wykonywaną przez Wnioskodawcę na rzecz M. B.W. G. będzie korzystać ze zwolnienia od podatku od osób fizycznych (o ile nie ulegnie zmianie stan faktyczny i prawny) na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 82 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

2013.09.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-470/13-3/JK2
     ∟Wynagrodzenie za pracę wykonywaną przez Wnioskodawcę na rzecz M. B. W. G. korzysta ze zwolnienia od podatku od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 82 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

2013.09.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-605a/13/IB
     ∟Czy przychód ze sprzedaży w 2013 r. lub 2014 r. 2 mieszkań położonych w Rosji, a nabytych w 2008 r. będzie czy też nie będzie podlegał opodatkowaniu w Polsce, przy uwzględnieniu art. 4a tejże ustawy z zw. z art. 10 ust. 1-3 i art. 21 umowy między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku sporządzonej w Moskwie dnia 22 maja 1992 r., zakładając opodatkowanie lub zwolnienie z opodatkowania w Rosji na podstawie tamtejszych przepisów?Jeśli jednak wskazany wyżej przychód podlegać będzie opodatkowaniu Polsce, np. ze względu na zwolnienie od podobnego podatku w Rosji, t...

2013.06.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-325/13/ASz
     ∟Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do płacenia podatków w Polsce, jeżeli podatek jest płacony przez firmę w Niemczech?

2013.06.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-242/13-4/IM
     ∟Czy jeżeli Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą to ma prawo prowadzić dokumentację rachunkową na podstawie księgi przychodów i rozchodów, jeżeli nie osiągnie rocznych obrotów powyżej 1.200.000 euro. Czy zajmowane przez Zainteresowanego stanowisko jest prawidłowe?

2013.05.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-65/13-4/JK2
     ∟Czy dochody uzyskiwane z tytułu pracy w MB podlegają zwolnieniu z podatku PIT w Polsce?

2013.01.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-847/12-4/SP
     ∟Sposób opodatkowania stypendiów przyznawanych na realizację badań naukowych dla osób mających miejsce zamieszkania w Rosji.

2012.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1023/12/CzP
     ∟„Jeżeli Spółka otrzyma dokumenty, potwierdzające zapłatę zagranicznego podatku u źródła oraz podatku dochodowego przez Spółkę X już po złożeniu zeznania rocznego za dany rok podatkowy (tj. rok, w którym dywidenda wpłynęła na konto Spółki), czy będzie uprawniona do złożenia korekty tego zeznania i obniżenia obliczonego tam podatku o kwotę podatku zapłaconego za granicą, przy uwzględnieniu zasad dotyczących ustalenia wysokości tego obniżenia? /pytanie oznaczone we wniosku Nr 2/?”

2012.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1022/12/CzP
     ∟Jakie dokumenty powinny znaleźć się w posiadaniu Spółki w celu udokumentowania zapłaty zagranicznego podatku u źródła oraz podatku dochodowego przez Spółkę X, aby Spółka mogła skorzystać z uprawnienia do pomniejszenia podatku dochodowego od osób prawnych?

2012.10.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-541/12-4/KK
     ∟Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesione i udokumentowane wydatki z tytułu użytkowania przez pracownika samochodu prywatnego do celów służbowych do wysokości nie wyższej niż wynika z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu dla celów podatnika oraz stawki za jeden kilometr przebiegu, określonej w odrębnych przepisach wydanych przez właściwego ministra. Warunkiem zaliczenia przypadającej kwoty wydatków do kosztów uzyskania przychodów będzie prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu według obowiązującego wzoru potwierdzonej przez podatnika zgodnie z art. 16 ust. 5 ustawy o pdop. na koniec każdego miesiąca.

2012.10.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-246/12-5/IR
     ∟Czy prawidłowe będzie postępowanie Teatru, który w myśl przepisów art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i umów o unikaniu podwójnego opodatkowania:art. 17 ust. 2 i 3 Niemcynie dokona potrącenia podatku ryczałtowego od kwoty brutto umowy, potwierdzonej wystawioną fakturą z teatru z Niemiec w przypadku aktualnego certyfikatu rezydencjiart. 17 ust. 2 Rosjadokona potrącenia ryczałtowego podatku dochodowego w wysokości 20% od kwoty brutto umowy, potwierdzonej wystawioną fakturą z teatru z Rosji ?

1 2 3 4

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj