Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: wpis
wpis 43 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
1 2
2006.02.06 - Izba Skarbowa w Łodzi - PB I-2/4150/IN-17/USŁ-W/06/MM
∟Czy małżonkowie prowadzący wspólnie działalność gospodarczą mogą po 1 stycznia 2006r. zachować dotychczasowy sposób rozliczania dochodów osiąganych z tego przedsiębiorstwa (tzn. obliczać i deklarować podatek dochodowy od osób fizycznych u każdego z małżonków od połowy dochodu osiąganego z prowadzenia tego przedsiębiorstwa), jeżeli nadal będą prowadzić je wspólnie, bez zmiany formy prawnej ?”
2005.12.22 - Urząd Skarbowy w Kartuzach - PP/443-P77/05/AW
∟Czy fakt dokonania przez Panią rejestracji w zakresie podatku VAT przed rozpoczęciem samodzielnej działalności oznacza, że powstaje nowy podmiot, czy też należy uznać, że jest to kontynuacja dotychczas prowadzonej działalności?
2005.11.22 - Urząd Skarbowy w Lipsku - 1447/NDM/415/1/05/BS
∟Czy prowadzący działalność gospodarczą na imię obojga małżonków po przekształceniu wpisu w dwa odrębne, małżonkowie mogą kontynuować dotychczasowy sposób rozliczania bez zawiązywania spółki cywilnej?
2005.11.08 - Urząd Skarbowy w Płocku - 1419/UPO-415-152/05/GS/1
∟Czy prowadząc działalność gospodarczą na imię obojga małżonków po przekształceniu wpisu na dwa odrębne, można kontynuować dotychczasowy sposób rozliczania?
2005.08.09 - Urząd Skarbowy w Nysie - PD/415-30/05
∟Czy można po dokonaniu oddzielnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej dalej prowadzić działalność gospodarczą na zasadzie współwłasności jako małżonkowie, czy też należy założyć spółkę cywilną ?
2005.07.15 - Drugi Urząd Skarbowy w Kielcach - OG-005/34/PD-I/415/7-3/2005
∟Czy zastąpienie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej "firmy" małżeńskiej dwoma odręnymi wpisami małżonków rodzi skutki podatkowe? Wnioskiem z dnia 20.01.2005 r. złożonym w dniu 15.02.2005 r. małżeństwo Elżbieta i Julian B., zwrócili się o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego "...w kwestii podatkowych skutków zastąpienia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej "firmy" małżeńskiej dwoma odrębnymi wpisami małżonków". W celu dokładnego ustalenia stanu faktycznego podatnicy zostali wezwani do usunięcia braków we wniosku, zgodnie z wymogami zawartymi w zapisie art. 14a § 2 Ordynacji podatkowej.
2005.06.21 - Urząd Skarbowy w Wieluniu - III-443/19/05
∟W złożonym piśmie małżonkowie nadmieniają, iż prowadzą działalność gospodarczą w formie "spółki małżeńskiej ", NIP-em wiodącym jest NIP żony. Zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej każdy z małżonków posiada odrębny wpis do ewidencji działalności gospodarczej i odrębny REGON. We wniosku małżonkowie pytają jak przeprowadzić procedurę przekształcenia "spółki małżeńskiej" na działalność jednego małżonka - męża, który obecnie występuje w roli podrzędnego wspólnika, gdyż NIP-em wiodącym jest NIP żony. Osobą reprezentującą sprawy "spółki małżeńskiej" jest również żona. Ponadto "spółka" jest powiązana umowami leasi...
2005.06.10 - Pierwszy Urząd Skarbowy w Radomiu - 1424/2150/415/31/05
∟Jakie będą konsekwencje podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w podatku VAT w sytuacji zmiany wpisu w ewidencji działalności gospodarczej, działalności prowadzonej dotychczas na podstawie jednego wpisu, jako wspólne przedsięwzięcie obojga małżonków pod numerem NIP jednego z nich, w której dochody rozliczano proporcjonalne, na działalność wspólną małżonków lecz prowadzoną na podstawie odrębnych wpisów w ewidencji działalności ?
2005.05.09 - Drugi Urząd Skarbowy w Toruniu - PP/443-20/05
∟Czy po dokonaniu odrębnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej należy dokonać odrębnej rejestracji w podatku od towarów i usług i w konsekwencji prowadzić odrębne ewidencje VAT-owskie.
2005.04.25 - Urząd Skarbowy w Kraśniku - DP.I413/17/05/P
∟Czy rozdzielenie wspólnego wpisu małżonków wywiera jakieś skutki w podatku dochodowym od osób fizycznych? Stan faktyczny: Podatnik wraz z mężem prowadzi od 01.03.1996 roku działalność gospodarczą, której aktualna nazwa to „Zakłady P”. Pomiędzy małżonkami istnieje ustrój wspólności majątkowej. Małżonkowie nigdy nie zawierali pomiędzy sobą spółki cywilnej. Działalność gospodarczą podatnicy prowadzili na podstawie wspólnego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej w Urzędzie Miasta K., pod numerem xxxx/19xx. Dla celów rozliczania podatku VAT z prowadzonej działalności małżonkowie posługują się numerem NIP X. Podatek dochodowy płaci każdy z m...
2005.03.24 - Urząd Skarbowy we Włocławku - PDF-1/415-5/05
∟W sprawie podstawy wpisu do podatkowej księgi przychodów i rozchodów udokumentowanego skupu złomu metali nieżelaznych zbiorczym dokumentem „magazyn przyjmie”
2005.02.15 - Urząd Skarbowy w Augustowie - US.IV/443-2/2005
∟ Czy w związku z faktem zmiany wspólnego wpisu będę wpisany pod dotychczasowym numerem ewidencyjnym samodzielnie można w świetle przepisów uznać, że moja firma kontynuuje działalność i wykreślenie z ewidencji małżonki nie ma żadnego wpływu na obowiązki i rozliczenia w zakresie VAT? Sformułował Pan też własne stanowisko w sprawie stwierdzając, iż:uważa, że wykreślenie małżonki z ewidencji działalności gospodarczej nie będzie miało wpływu na rozliczenia i obowiązki z VAT. Prowadzona firma o nazwie ... kontynuować będzie nieprzerwanie działalność gospodarczą i skutek w ewidencji działalności gospodarczej nie będzie miał żadnego wpływu na rozliczen...
2004.06.08 - Urząd Skarbowy w Stalowej Woli - US-I/415/1/52/2004
∟W jakiej kolumnie podatkowej księgi przychodów i rozchodów należy zaksięgować koszt poniesiony w związku ze zleceniem wykonania usługi w postaci prac projektowych?W dniu 18.05.2004 r. pan Wiesław Ł. złożył w Urzędzie Skarbowym w Stalowej Woli pismo w sprawie udzielenia pisemnej informacji dotyczącej interpretacji przepisów podatkowych. Podatnik jako prowadzący działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług projektowania budowlanego, wnosi o udzielenie informacji w sprawie dokonywania zapisów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, kosztów poniesionych w związku z „zakupem usług” - prac projektowych, zleconych innym osobom w ramach umowy o dzieło....
1 2
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.