Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: likwidacja

 

likwidacja 6344 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208

2009.08.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-627/09/MO
     ∟Od jakiej kwoty winna zapłacić Spółdzielnia podatek dochodowy po wycofaniu z TBS majątku wniesionego aportem (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)?

2009.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-285/09-3/JG
     ∟Wnioskodawca, na którym w razie jego likwidacji będzie na podstawie art. 26 ciążył ewentualny obowiązek, jako płatnika, pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego zwraca się z zapytaniami, czy w przypadku likwidacji Wnioskodawcy i wydania do wspólników Wnioskodawcy jako majątku likwidacyjnego udziałów w spółce zależnej E: 1) Zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt. 3 do przychodów M B.V. podlegających opodatkowaniu w Polsce nie zaliczy się wartości majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej w części stanowiącej koszt nabycia udziałów w likwidowanej spółce (Wnioskodawcy);Kosztem nabycia, o którym mowa w art. 12 ust. 4 pkt 3 będzie dla M BW. nominalna wartość udziałów jakie spółka wyda w zamian za wniesiony wkład niepieniężny w postaci udziałów Wnioskodawcy. 2) Majątek likwidacyjny w postaci udziałów w spółce zależnej E wydanych NBV oraz D Inc. Sp. z o.o. będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z art. 22 ust. 4?

2009.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-302/09-6/AG
     ∟Czy w przypadku likwidacji funduszu inwestycyjnego i otrzymaniu przez Podatnika majątku w związku z likwidacją osoby prawnej - przywołanego funduszu inwestycyjnego, a następnie przekazaniu przez Podatnika na rzecz Wspólnika części zysków (dywidendy) - czy Wspólnik przy zachowaniu dyspozycji przepisu art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych może korzystać z zawartego tam zwolnienia?

2009.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-302/09-5/AG
     ∟Czy powstaje przychód oraz jak ustalić dla celów podatkowych koszt nabycia certyfikatów inwestycyjnych objętych za akcje lub udziały (aport z pyt. 1) wniesione przez Podatnika do funduszu inwestycyjnego? — czy ewentualny dochód należy rozpoznać jako różnicę w wartości nominalnej wnoszonego do funduszu inwestycyjnego pakietu akcji/udziałów i wartością nominalną obejmowanych certyfikatów, czy też różnicę w wartości godziwej (rynkowej) wnoszonych akcji/udziałów i wartości nominalnej obejmowanych certyfikatów?a) czy w przypadku likwidacji funduszu inwestycyjnego uzyskane z tej likwidacji kwoty stanowią przychód Podatnika podlegający opodatkowaniu na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-278/09-3/AJ
     ∟Czy wniesienie przez Wnioskodawcę wkładów niepieniężnych w postaci samolotów pasażerskich do spółki osobowej zlokalizowanej na terytorium Luksemburga powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania? Czy wartość początkowa samolotów pasażerskich wniesionych przez Wnioskodawcę do spółki osobowej zlokalizowanej w Luksemburgu powinna być określona jako ich wartość rynkowa na moment wniesienia ? Czy w przypadku sprzedaży samolotów otrzymanych aportem przez spółkę osobową przypadający na Wnioskodawcę dochód z uczestnictwa w spółce osobowej zlokalizowanej w Luksemburgu obliczony byłby jako różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ich wartością rynkową na moment wniesienia do spółki osobowej? Czy dochód taki podlegałby zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy Polską a Luksemburgiem ? Czy w przypadku likwidacji spółki osobowej zlokalizowanej w Luksemburgu, opodatkowaniu u Wnioskodawcy jako wspólnika spółki podlegałaby różnica pomiędzy kwotą lub majątkiem otrzymanym z tytułu likwidacji spółki osobowej a wartością rynkową samolotów wniesionych do spółki osobowej określonej na dzień wniesienia podwyższoną o koszty związane z wniesieniem wkładu ?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-408/09-3/MS
     ∟1.Czy wniesienie przez spółkę nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do sk będzie skutkowało powstaniem przychodu dla spółki, jako wspólnika sk? Ponadto, czy wniesienie wkładu przez drugiego wspólnika spowoduje powstanie przychodu dla spółki, jako wspólnika sk?2. Jak należy określić wartość początkową wnoszonych nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w sk?3. W jaki sposób określić przychód spółki z tytułu prowadzonej przez sk działalności, polegającej na wynajmie powierzchni we wniesionej przez spółkę nieruchomości?4. Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży nieruchomości przez sk, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?5. Jak należy określić dochód spółki w przypadku sprzedaży nieruchomości, będącej przedmiotem aportu, przez spółkę komandytową?6. Jak należy określić dochód spółki w przypadku likwidacji/rozwiązania sk, a w szczególności, jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów?7. Czy do dochodu spółki w przypadku likwidacji/rozwiązania sk nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody, wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej sk oraz z transakcji sprzedaży aktywów?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-400/09-3/MS
     ∟Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku potencjalnej likwidacji/rozwiązania spółki osobowej a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów? Czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku likwidacji/rozwiązania spółki osobowej nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów (zaliczone wcześniej do przychodów poszczególnych wspólników)? Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu? Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia powstanie przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych? Czy częściowy zwrot wkładu wniesionego do spółki osobowej wynikający ze zmniejszenia wartości wkładów w spółce osobowej stanowi przychód podatkowy dla spółki? Czy dochody wygenerowane z bieżącej działalności gospodarczej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów wypłacane spółce jako wspólnikowi spółki osobowej będą stanowiły przychód podatkowy spółki?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-396/09-3/MS
     ∟1.Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku potencjalnej likwidacji/rozwiązania spółki osobowej a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów?2.Czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku likwidacji/rozwiązania spółki osobowej nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów (zaliczone wcześniej do przychodów poszczególnych wspólników)?3.Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu?4.Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia powstanie przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?5.Czy częściowy zwrot wkładu wniesionego do spółki osobowej wynikający ze zmniejszenia wartości wkładów w spółce osobowej stanowi przychód podatkowy dla spółki?6.Czy dochody wygenerowane z bieżącej działalności gospodarczej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów wypłacane spółce jako wspólnikowi spółki osobowej będą stanowiły przychód podatkowy spółki?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-395/09-2/MS
     ∟1.Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku potencjalnej likwidacji/rozwiązania spółki osobowej a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów?2.Czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku likwidacji/rozwiązania spółki osobowej nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów (zaliczone wcześniej do przychodów poszczególnych wspólników)?3.Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu?4.Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia powstanie przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?5.Czy częściowy zwrot wkładu wniesionego do spółki osobowej wynikający ze zmniejszenia wartości wkładów w spółce osobowej stanowi przychód podatkowy dla spółki?6. Czy dochody wygenerowane z bieżącej działalności gospodarczej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów wypłacane spółce, jako wspólnikowi spółki osobowej będą stanowiły przychód podatkowy spółki?

2009.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-257/09-2/IŚ
     ∟Poprzez przekazanie wspólnikowi rachunków walutowych wraz ze zgromadzonymi na tych rachunkach środkami pieniężnymi Spółka de facto przekazała wspólnikowi należne mu środki pieniężne. Stało się to co prawda bez fizycznej wypłaty tych środków z konta walutowego, ale w rezultacie Spółka wyzbyła się środków walutowych i przestała być właścicielem posiadanych rachunków. W ocenie tutejszego organu, taką operacje wyzbycia się środków walutowych należy w aspekcie podatkowych różnic kursowych traktować na równi z wypływem środków pieniężnych z rachunku walutowego. Oznacza to tym samym, iż na moment przekazania rachunków walutowych wspólnikowi, Spółka winna naliczyć odpowiednio dodatnie bądź ujemne różnice kursowe pomiędzy wartością tych środków z dnia ich wpływu na rachunki bankowe a ich wartością z dnia przekazania rachunków bakowych wspólnikowi, czyli ustalić różnice kursowe o jakich mowa w ww. art. 15a ust. 2 pkt 3 lub art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

2009.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-595/09-2/TW
     ∟Czy na płatniku spoczywa obowiązek sporządzenia informacji na druku PIT-8C do 28 lutego 2010 r. dla osoby fizycznej, której dokonano umorzenia?

2009.08.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-426/09-2/EC
     ∟1.Czy ustalając wartość początkową nowego budynku, słusznie uwzględniono w tej wartości niezamortyzowaną wartość starego budynku ustaloną na dzień jego likwidacji?2.Czy koszty rozbiórki starego środka trwałego można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?

2009.08.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-363/09-6/MM
     ∟Jakie skutki w podatku dochodowym wywoła po stronie Spółki podział kwoty pozostałej ze spieniężenia majątku likwidowanej spółki komandytowej, w szczególności, czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku rozwiązania spółki komandytowej nie wlicza się wartości opodatkowanych już skumulowanych dochodów spółki komandytowej z jej bieżącej działalności oraz ze sprzedaży aktywów, które nie zostały wypłacone wspólnikom?

2009.07.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-532/09-4/KG
     ∟Podjęcie decyzji o rezygnacji ze stosowania programu będącego przedmiotem licencji z powodów pozostających poza kontrolą Zainteresowanego nie spowoduje u niego obowiązku dokonania korekty podatku VAT odliczonego całkowicie oraz częściowo przy nabyciu towarów i usług stanowiących nakłady na ww. oprogramowanie.

2009.07.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-321/09-4/ŁM
     ∟Czy Spółka może zaliczyć poniesione w 2007 r. wydatki na oprogramowanie, będące przedmiotem Licencji i jego wdrożenie do kosztów uzyskania przychodu na potrzeby rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych?

2009.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-776/07-3/KOM
     ∟W opisanym stanie faktycznym obowiązek podatkowy z tytułu podatku akcyzowego powstaje, jak słusznie zauważa Wnioskodawca, z chwilą zużycia automatu w bieżącej działalności gospodarczej Spółki. Zgodnie z przepisem art. 6 ust. 1 w związku z art. 4 ust. 1 pkt 3 oraz art. 4 ust. 2 pkt 9 ustawy o podatku akcyzowym obowiązek podatkowy powstaje w momencie sprzedaży, przy czym za sprzedaż uznaje się również zużycie wyrobów akcyzowych na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej;Jak podano w opisie - automaty wykorzystywane są przez Spółkę przez okres kilku lat, do momentu ich rzeczywistego wyeksploatowania, a następnie są likwidowane i wyrejestrowywane. W związku z powyższym ten właśnie moment — likwidacji i wyrejestrowania automatu należy uznać za moment jego zużycia i tym samym moment powstania obowiązku podatkowego.

2009.07.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-349/09/JC
     ∟możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości rozebranego budynku jako kosztu pośredniego, braku możliwości zaliczenia nieumorzonej wartości zlikwidowanego środka trwałego poprzez amortyzację nowego środka trwałego

2009.07.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-355b/09/BK
     ∟Czy wniesienie aportem wszystkich składników majątku dotychczas prowadzonego przedsiębiorstwa spowoduje konieczność sporządzenia remanentu likwidacyjnego i rozliczenia podatku VAT?

2009.07.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1-443-410/09-2/IZ
     ∟Przekazanie przedsiębiorstwa Spółki Udziałowcowi jako majątku likwidacyjnego, nie powoduje powstania obowiązku podatkowego w zakresie należnego podatku VAT dla Spółki, gdyż zgodnie z art. 6 pkt 1 zbycie przedsiębiorstwa jest wyłączone spod zakresu obowiązywania ustawy o VAT

2009.07.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1-443-410/09-3/IZ
     ∟w zakresie opodatkowania przekazania w wyniku likwidacji składników majątku

2009.06.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-384/09/PP
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym środki pieniężne otrzymane w związku z likwidacją spółki komandytowej w kwocie nieprzekraczającej wartości Nieruchomości określonej w umowie spółki komandytowej (tj. w wysokości wniesionego wkładu do spółki osobowej) będą podlegały opodatkowaniu na poziomie Spółki w momencie likwidacji?

2009.06.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-394/09-4/MR
     ∟1) Czy Instytut będzie miał prawo do odliczenia podatku VAT z faktur zarachowanych w księgach rachunkowych Zakładu w miesiącu marcu 2009 r., a którego odliczenie przysługuje w miesiącu następnym tj. w kwietniu?2) Czy Instytut będzie dokonywał rocznej korekty podatku o której mowa w art. 90-91 ustawy o VAT?

2009.06.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-379/09-2/AG
     ∟Czy wypłacone członkom Spółdzielni dochody (przychody) pozostałe po likwidacji Spółdzielni podlegają zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu w wysokości 19%?

2009.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-343/09-4/MN
     ∟Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości będącej składnikiem majątku zlikwidowanej spółki cywilnej.

2009.06.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-179/09-4/MS
     ∟Czy otrzymanie przez Spółkę udziałów w spółce z ograniczona odpowiedzialnością wskutek likwidacji spółki komandytowej będzie skutkowało powstaniem po jej stronie przychodu podlegającego opodatkowaniu?

2009.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-292/09/MO
     ∟Zapytanie Spółki dotyczy skutków podatkowych w podatku dochodowym związanych z ewentualną likwidacją spółki komandytowej po utworzeniu przez nią spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Czy otrzymanie przez nią udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wskutek likwidacji spółki komandytowej będzie skutkowało powstaniem po jej stronie przychodu podlegającego opodatkowaniu?

2009.05.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-194/09/AP
     ∟Obowiązek rozliczania się z uwzględnieniem różnic remanentowych w prowadzonej działalności gospodarczej – stacji demontażu pojazdów.

2009.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-288/09-6/AG
     ∟Czy syndyk ma obowiązek składania rozliczenia rocznego przy podatku wg zasad opisanych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za upadłego w okresie postępowania upadłościowego, czy też rozliczenie roczne winno być dokonane przez upadłego po uprzednim doręczeniu mu przez syndyka PIT-B?

2009.05.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-184/09/AK
     ∟W jaki sposób należy ustalić dochód podlegający opodatkowaniu u udziałowca w związku z likwidacją spółki z o.o.?

2009.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-289/09/MS
     ∟Czy otrzymanie przez Spółkę udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wskutek likwidacji spółki komandytowej będzie skutkowało powstaniem po jej stronie przychodu podlegającego opodatkowaniu?

188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj