Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: rezerwy

 

rezerwy 188 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4 5 6 7

2015.12.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-974/15-2/RS
     ∟1. Czy koszty ponoszone przez Spółkę w związku ze świadczeniem usług wynagradzanych na zasadzie „koszt plus”, które są księgowane jako koszty na podstawie dokumentów, wskazujących ich ostateczną wysokość (faktury, rachunki itp.) i które wpływają na wysokość tego wynagrodzenia należnego Spółce za dany rok (są uwzględnione w bazie kosztów stanowiących postawę kalkulacji tego wynagrodzenia) stanowią koszty bezpośrednio związane z przychodem z tytułu świadczenia tych usług i w związku z tym powinny zostać uznane za koszty podatkowe roku, w którym Spółka rozpoznała jako przychód podatkowy wynagrodzenie, które koszty te wygenerowały? 2. Czy koszty ponoszone przez Spółkę w związku ze świadczeniem usług wynagradzanych na zasadzie „koszt plus”, na które Spółka tworzy rezerwę, która wpływa na wysokość tego wynagrodzenia należnego Spółce za dany rok (jest uwzględniana w bazie kosztów stanowiących postawę kalkulacji tego wynagrodzenia) stanowią koszty bezpośrednio związane z przychodem z tytułu świadczenia tych usług i w związku z tym powinny zostać uznane (po otrzymaniu przez Spółkę odpowiednich dokumentów, tj. faktur, rachunków itd.) za koszty podatkowe roku, w którym Spółka rozpoznała jako przychód podatkowy wynagrodzenie, które koszty te (poprzez zawiązaną na nie rezerwę) wygenerowały? 3. Czy koszty udokumentowane fakturami dotyczącymi towarów i usług wykorzystanych do świadczenia usług wynagradzanych na zasadzie „koszt plus” w danym roku, otrzymanymi przez Spółkę w kolejnym roku (przed terminem złożenia zeznania rocznego i przed datą sporządzenia sprawozdania finansowego za dany rok) stanowią: koszty danego roku, w sytuacji, gdy korespondująca z nimi rezerwa została uwzględniona w podstawę kalkulacji wynagrodzenia należnego Spółce za dany rok (wpłynęły na kwotę wynagrodzenia należnego Spółce za dany rok)? koszty kolejnego roku, w sytuacji, gdy nie wpłynęły na kwotę wynagrodzenia należnego Spółce za dany rok (w szczególności Spółka nie utworzyła na nie rezerwy, która zostałaby uwzględniona przy kalkulacji tego wynagrodzenia), lecz stanowiły podstawę kalkulacji wynagrodzenia należnego Spółce za rok kolejny?

2015.11.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-516/15-3/PS
     ∟Czy w przypadku nabytych przez Wnioskodawcę Wierzytelności, zarówno w przypadku nabycia z dyskontem, po wartości nominalnej lub z premią, będzie miał prawo rozpoznać jako koszty uzyskania przychodów wydatki na nabycie Wierzytelności (cena nabycia Wierzytelności) w roku podatkowym, w którym Wnioskodawca osiągnie przychód z tytułu spłaty danej Wierzytelności, w konsekwencji czego dochód do opodatkowania powstanie dopiero w okresie, w którym suma spłat danej Wierzytelności przekroczy kwotę wydatków poniesionych przez Wnioskodawcę na nabycie tej Wierzytelności?

2015.11.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-516/15-2/PS
     ∟Czy Wnioskodawca powinien traktować Wierzytelności z tytułu kredytów, nabywane przez Wnioskodawcę od innych podmiotów prowadzących działalność bankową, na takich samych zasadach jak wierzytelności z tytułu kredytów, w przypadku których Wnioskodawca od początku byłby stroną umowy kredytu, a w konsekwencji, czy wydatki na nabycie przez Wnioskodawcę wierzytelności z tytułu kredytów nie stanowią dla Wnioskodawcy kosztów uzyskania przychodów, a spłaty kwot głównych nabytych przez Wnioskodawcę Wierzytelności, do wysokości wydatku poniesionego przez Wnioskodawcę na nabycie danej Wierzytelności, nie stanowią dla Wnioskodawcy przychodów podlegających opodatkowaniu?

2015.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-216/15-2/TO
     ∟1) Czy Spółka powinna uwzględnić w kalkulacji wartości firmy nabytego ZCP wartość utworzonych rezerw techniczno-ubezpieczeniowych dotyczących przejętego Portfela Ubezpieczeń, jako wartość przejętego długu funkcjonalnie związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą zbywcy ZCP, i w związku z tym Spółka nie będzie mogła zaliczyć tych rezerw techniczno-ubezpieczeniowych do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1b ustawy o pdop? 2) Czy Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wypłacone w przyszłości odszkodowania z tytułu umów ubezpieczenia wchodzących w skład przejętego Portfela Ubezpieczeń? 3) Czy koszty, które na moment nabycia ZCP będą ujęte jako rezerwy bądź rozliczenia międzyokresowe bierne, w momencie ich poniesienia i przy związku z przychodami Spółki podlegającymi opodatkowaniu, Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, z uwzględnieniem ewentualnych ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 ustawy o pdop? 4) W jaki sposób Spółka powinna uwzględnić dla celów podatkowych tę część ujemnej wartości firmy, która będzie przekraczać łączną wartość rynkową nabytych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, wchodzących w skład ZCP – w przypadku, gdy taka ujemna wartość firmy wystąpi? 5) Czy na moment nabycia ZCP Spółka powinna rozpoznać przychód podlegający opodatkowaniu inny niż ewentualny przychód z tytułu ujemnej wartości firmy, o którym mowa w pytaniu nr 4?

2015.09.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-295/15/PS
     ∟1. Czy w stosunku do wierzytelności nabytych na podstawie umowy sprzedaży X będzie uprawniony do rozpoznania w kosztach uzyskania przychodów utworzonych odpisów aktualizujących wartość tych wierzytelności kredytowych zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w przypadku udokumentowania nieściągalności wybranych wierzytelności nabytych na podstawie umowy sprzedaży i odpisania tych wierzytelności jako nieściągalne, X będzie uprawniony do rozpoznania ich w kosztach uzyskania przychodów? 3. Czy w przypadku umorzenia w związku ze zdarzeniami, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 43 lit a-c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, niektórych wierzytelności nabytych na podstawie umowy sprzedaży, X będzie uprawniony do rozpoznania tych wierzytelności w kosztach uzyskania przychodów? 4. Czy w przypadku zbycia do funduszu sekurytyzacyjnego wybranych wierzytelności nabytych na podstawie umowy sprzedaży, X będzie uprawniony do rozpoznania straty ze zbycia tych wierzytelności, stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą uzyskaną ze zbycia a wartością wierzytelności, w kosztach uzyskania przychodów? 5. Czy wartość kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w pytaniach 1, 2, 3 oraz 4, powinna zostać ustalona w wysokości nie wyższej niż wartość po jakiej nabyto przedmiotowe wierzytelności?

2015.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-249/15-3/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu sprzedaży udziałów w spółkach komandytowych.

2015.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-249/15-2/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wierzytelności tytułem wkładu niepieniężnego do spółek komandytowych

2015.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-536/15-2/JBB
     ∟Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

2015.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4510-111/15-2/IR
     ∟Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz rekultywacji tworzony w formie rezerwy.

2015.04.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-10/15/MK
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym odpisy (koszt rekultywacji i monitoringu kwatery składowiska odpadów jaki powinien być ujęty w cenie za przyjęcie 1 tony odpadów przemnożony przez ilość odpadów przyjętych w danym roku podatkowym) dokonywane w poszczególnych latach podatkowych począwszy od 2014, na utworzony w powyższy sposób fundusz rekultywacyjny (odpisy w ciężar kosztów oraz gromadzenie środków finansowych na wyodrębnionej lokacie bankowej) stanowić będą w rozliczeniach za rok 2014 oraz za kolejne lata podatkowy koszt uzyskania przychodów?

2015.04.01 - Minister Finansów - DD10.8221.45.2015.MZB
     ∟ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem uprawnień do emisji CO2 przeznaczonych do wykorzystania na własne potrzeby, których nabycie nastąpiło w roku, w którym dochodzi do rozliczenia rezerwy lub w latach poprzedzających rok rozliczenia rezerwy

2015.03.31 - Minister Finansów - DD10.8221.44.2015.MZB
     ∟ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem uprawnień do emisji CO2 przeznaczonych do wykorzystania na własne potrzeby, których nabycie nastąpiło w roku, w którym dochodzi do rozliczenia rezerwy lub w latach poprzedzających rok rozliczenia rezerwy

2015.02.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-402/14-5/IR
     ∟Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz rekultywacji tworzony w formie rezerwy.

2014.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-1105/14-2/MP
     ∟Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania rezerw strategicznych.

2014.12.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP1/443-620/14-5/MH
     ∟prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki bieżące związane z utrzymaniem targowiska; okres rozliczeniowy, w którym Gmina winna dokonać odliczenia podatku VAT naliczonego

2014.12.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-400/14/PS
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że Spółka będzie miała prawo do zaliczenia do swoich kosztów uzyskania przychodów opisanych w zdarzeniu przyszłym odpisów aktualizujących wartość należności (rozpoznanych uprzednio jako przychód podatkowy) w momencie, kiedy nastąpi uprawdopodobnienie nieściągalności tych wierzytelności, zgodnie z art. 16 ust. 2a pkt 1 ustawy o CIT w stosunku do Spółki? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że Spółka będzie miała prawo do zaliczenia do swoich kosztów uzyskania przychodów kosztów opisanych w pkt 3b) zdarzenia przyszłego w terminach wynikających z art. 15 ust. 4-4h ustawy o CIT?

2014.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP1/443-620/14-4/MH
     ∟uznanie odpłatnego udostępniania stoisk handlowych oraz placu manewrowego na targowisku za czynność podlegającą opodatkowaniu i niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.

2014.11.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-886/14-2/BH
     ∟Otrzymywane przez Bank odsetki nie stanowią wynagrodzenia z tytułu świadczenia przez Bank usług, są one jedynie przychodem z tytułu utrzymywania rezerwy obowiązkowej jak również posiadanych depozytów. Również przychodów w postaci dywidendy z tytułu posiadania akcji/udziałów wyemitowanych przez inne podmioty oraz przychodów uzyskiwanych w związku z wykupem/umorzeniem lub sprzedażą certyfikatów inwestycyjnych nie należy traktować jako wynagrodzenia za świadczenie usług.

2014.10.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-301/13/14-5/S/AS
     ∟ustalenie przychodu lub kosztu Wnioskodawcy w rozliczeniu za rok 2012 w związku ze zmianą stanu rezerw techniczno-ubezpieczeniowych dla danego roku podatkowego, skalkulowaną w księgach rachunkowych według ujednoliconej metodologii po połączeniu spółek

2014.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP1/443-263/14-4/MG
     ∟Uznanie odpłatnego udostępniania stoisk handlowych oraz placu manewrowego na targowisku za czynność podlegającą opodatkowaniu i niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-162/14-2/JBB
     ∟CIT - , w zakresie ustalenia skutków podatkowych związanych z wierzytelnościami, nabytymi przez Bank, które następnie mogą być odpisane jako nieściągalne lub na które Bank utworzy odpisy aktualizujące, ewentualnie dojdzie do ich umorzenia lub sprzedaż

2014.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-8/14/PS
     ∟Czy Wnioskodawca jako podmiot stosujący MSR, w przypadku niedokonania odpisów z zysku za rok obrotowy na fundusz ryzyka ogólnego, jest uprawniony do uznania za koszt podatkowy w podatku dochodowym, utworzonej w roku obrotowym rezerwy na poniesione nieudokumentowane ryzyko kredytowe (INBR), w wysokości nie przekraczającej 1,5% niespłaconych kredytów i pożyczek pieniężnych pomniejszonej o kredyty i pożyczki pieniężne, które zostałyby zaklasyfikowane do kategorii straconych?

2014.03.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-68/14-3/SJ
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia całej kwoty podatku VAT wykazanej na fakturach związanych z realizacją inwestycji polegającej na przebudowie oraz modernizacji Targowiska.

2014.03.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-68/14-2/SJ
     ∟Czy czynności dokonywane przez Wnioskodawcę, polegające na odpłatnej rezerwacji miejsc handlowych na Targowisku na rzecz handlujących, stanowią usługi podlegające opodatkowaniu VAT (i niekorzystające ze zwolnienia od VAT)?

2013.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-806/13-3/KS
     ∟W świetle przedstawionego stanu faktycznego wydatki na nabycie uprawnień do emisji CO2 przeznaczonych do wykorzystania na własne potrzeby, których nabycie nastąpiło w roku, w którym dochodzi do rozliczenia rezerwy stanowią koszt podatkowy. Z uwagi jednak na fakt, że wydatki z tytułu nabycia uprawnień są ujęte jako koszt na koncie rezerw, w związku z tym Spółka jest uprawniona do ujęcia tychże wydatków w koszty podatkowe, stosownie do art. 15 ust. 4c oraz art. 16 ust. 1 pkt 27 ustawy CIT w dacie księgowego rozliczenia rezerwy.W świetle przedstawionego stanu faktycznego wydatki na nabycie uprawnień do emisji CO2 przeznaczonych do wykorzystania na własne potrzeby, któryc...

2013.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-806/13-2/KS
     ∟W świetle przedstawionego stanu faktycznego wydatki na nabycie uprawnień do emisji CO2 przeznaczonych do wykorzystania na własne potrzeby, których nabycie nastąpiło w roku, w którym dochodzi do rozliczenia rezerwy stanowią koszt podatkowy. Z uwagi jednak na fakt, że wydatki z tytułu nabycia uprawnień są ujęte jako koszt na koncie rezerw, w związku z tym Spółka jest uprawniona do ujęcia tychże wydatków w koszty podatkowe, stosownie do art. 15 ust. 4c oraz art. 16 ust. 1 pkt 27 ustawy CIT w dacie księgowego rozliczenia rezerwy.W świetle przedstawionego stanu faktycznego wydatki na nabycie uprawnień do emisji CO2 przeznaczonych do wykorzystania na własne potrzeby, któryc...

2013.11.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1233/13/JD
     ∟W sytuacji, gdy we wcześniejszych latach rezerwa IBNR w Banku systematycznie wzrastała i Bank dokonywał jedynie częściowego rozpoznania w kosztach podatkowych wzrostu wartości IBNR (zgodnie z art. 38c ust. 1 ustawy o PDOP), w jaki sposób Bank powinien uwzględnić w kalkulacji podstawy opodatkowania fakt, iż w danym roku wartość rezerwy IBNR uległa zmniejszeniu, ale wartość rezerwy IBNR po jej zmniejszeniu przewyższa nadal kwotę zaliczoną do kosztów uzyskania przychodów w poprzednich latach z tytułu tworzenia IBNR?

2013.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-99/13/TK
     ∟Czy tworzenie rezerwy na fundusz w wysokości 9zł x przyjęty tonaż, będzie stanowił koszt podatkowy w związku z zapisem art. 16 ust. l pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Co należy rozumieć pod pojęciem "Planu rekultywacji kwatery"?

2013.06.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-285/13-4/RS
     ∟Zakres momentu rozpoznania kosztów innych niż bezpośrednio związanych z uzyskiwanym przychodem w sytuacji ujmowania ich przez Spółkę dla celów bilansowych jako rezerwy

2013.06.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-285/13-3/RS
     ∟Zakres momentu rozpoznania kosztów innych niż bezpośrednio związanych z uzyskiwanym przychodem w sytuacji ujmowania ich przez Spółkę dla celów bilansowych jako rezerwy

1 2 3 4 5 6 7

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj