Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: zbycie
zbycie 13981 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223
2015.04.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-129/15-4/DP
∟Czy zbycie przez Wnioskodawcę Wierzytelności, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego?
W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Wierzytelności, jeżeli zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Wierzytelności przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpiło w drodze umowy datio in solutum?
W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Wierzytelności, jeżeli zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Wierzytelności przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpi w drodze umowy sprzedaży?
2015.04.20 - Minister Finansów - DD9.8220.2.24.2015.KCT
∟Skoro nieruchomość, wykorzystywana przez Wnioskodawczynię na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, nie była wprowadzona do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, to jej odpłatne zbycie nie generuje przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej (art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). W konsekwencji sprzedaż przedmiotowej nieruchomości (udział w 1/2 części) należy kwalifikować do źródła przychodów z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a powołanej ustawy. Opodatkowaniu podlega dochód na zasadach określonych w art. 30e ustawy.
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4511-172/15-5/LS
∟Czy spłata części Kredytu (40%) przypadającej na Wnioskodawcę, stanowi koszt odpłatnego zbycia udziału w Lokalu?
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-76/15-5/ES
∟Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie m.in. powstania przychodu z tytułu wykupu przez emitenta obligacji otrzymanych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki kapitałowej oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu wykupu obligacji otrzymanych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej (w sytuacji gdy zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki jawnej).
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-76/15-4/ES
∟1. Czy zbycie przez Wnioskodawcę Obligacji, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego?
2. Czy wykup Obligacji przez emitenta po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego?
3. W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskanie przychodu z tytułu zbycia Obligacji, jeżeli zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Obligacji przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpiło w drodze umowy datio in solutum?
4. W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskanie przychodu z tytułu zbycia Obligacji, jeżeli zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Obligacji przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpi w drodze umowy sprzedaży?
5. Czy wykup Obligacji przez emitenta przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego?
6. W przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy z pytania nr 5 za nieprawidłowe, w jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu wykupu Obligacji przez emitenta, jeżeli wykup nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Obligacji przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpi w drodze umowy datio in solutum?
7. W przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy z pytania nr 5 za nieprawidłowe, w jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu wykupu Obligacji przez emitenta, jeżeli wykup nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Obligacji przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpi w drodze umowy sprzedaży?
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-42/15-5/ES
∟W sytuacji gdy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/ likwidacja spółki niebędącej osobą prawną, do dnia wykupu Obligacji upłynie 6 lat, nie powstanie u Wnioskodawcy przychód ze źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. z pozarolniczej działalności gospodarczej. Natomiast w sytuacji gdy wykup Obligacji przez emitenta nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/ likwidacja Spółki jawnej powstanie u Wnioskodawcy przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej. Jednocześnie – w celu ustalenia dochodu – Wnioskodawca będzie miał możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na ich nabycie przez Sp. z o.o., lub Spółkę jawną niezaliczonych w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Wnioskodawcę lub spółkę co wynika z art. 24 ust. 3d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-42/15-4/ES
∟Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie m.in. powstania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia obligacji otrzymanych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki kapitałowej (w sytuacji gdy zbycie nastąpi po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki jawnej) oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia obligacji otrzymanych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej (w sytuacji gdy zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpił rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej).
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-188/15-2/EC
∟W sytuacji, gdy przedmiotem działalności gospodarczej prowadzonej przez Wnioskodawcę będzie nabywanie i zbywanie papierów wartościowych (obligacji), to uzyskany przychód z odpłatnego zbycia obligacji oraz z odsetek albo dyskonta od obligacji jak i koszty uzyskania tych przychodów stanowić będą dla Wnioskodawcy przychody oraz koszty uzyskania przychodów ze źródła jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza. Dochody i koszty uzyskania przychodów uzyskane z tego tytułu należy opodatkować, zgodnie z wybraną przez Wnioskodawcę dla tego źródła formą opodatkowania.
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-117/15-5/ES
∟Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie m.in. powstania przychodu z tytułu wykupu przez emitenta obligacji otrzymanych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki kapitałowej oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu wykupu obligacji otrzymanych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej (w sytuacji gdy zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki jawnej).
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-117/15-4/ES
∟w zakresie powstania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia obligacji otrzymanych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki kapitałowej (w sytuacji gdy zbycie nastąpi po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpił rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej) oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia obligacji otrzymanych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej (w sytuacji gdy zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpił rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej)
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/4511-98/15/MMa
∟Czy kwota 46.000,00 zł otrzymana przez Wnioskodawcę tytułem spłaty wyżej opisanego działu spadku (nieprzekraczająca wartości jego udziału w spadku) stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/4511-93/15/ŁCz
∟możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości przeznaczonego na remont budynku mieszkalnego i zakup działki na cele inwestycyjne
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/4511-92/15/NG
∟skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości w drodze zawarcia umowy o dożywocie
2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/4510-85/15/KP
∟rozliczenie straty ze sprzedaży wierzytelności dla celów ustalenia dochodu ze sprzedaży wierzytelności oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całej straty ze sprzedaży wierzytelności przypadającej na należność główną wraz z podatkiem VAT
2015.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/4511-12/15-4/AU
∟Czy w związku z zaistniałym stanem faktycznym Wnioskodawczyni jest zobligowana zapłacić 19% podatku dochodowego od połowy kwoty uzyskanej ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu?
2015.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-677/14-8/MP
∟podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym
2015.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/4512-250/15-2/RD
∟zbycie praw do znaku towarowego oraz praw do know-how podlegające opodatkowaniu w miejscu siedziby usługobiorcy
2015.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-325/15-4/JS
∟1. Czy w sytuacji dokonanej sprzedaży lokalu mieszkalnego (A), Wnioskodawca ma obowiązek złożenia zeznania podatkowego PIT-39 zgodnie z art. 45 ust 1a pkt 3 ww. ustawy?
2. W jaki sposób określić dochód ze sprzedaży wskazanego lokalu mieszkalnego?
3. Czy w przypadku gdy część dochodu z tytułu sprzedaży nieruchomości podlegać będzie opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 30e ust. 1 ustawy o PDOF możliwe będzie zastosowanie zwolnienie określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PDOF?
2015.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-79/15-2/AA
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji przychodów uzyskanych przez akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej do właściwego źródła oraz w zakresie momentu powstania przychodu.
2015.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/4511-85/15/ŁCz
∟skutki podatkowe otrzymania spłaty w związku z działem spadku
2015.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/4512-164/15/EB
∟Zbycie budynków i budowli będzie zwolnione od podatku na postawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
2015.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4511-77/15/RH
∟Czy dokonana spłata zaciągniętego przez Wnioskodawcę kredytu hipotecznego na zakup sprzedanego spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego stanowi wydatek poniesiony na własne cele mieszkaniowe, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ww. ustawy?
Czy odsetki spłacane przez Wnioskodawcę w okresie trwania umowy kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup sprzedanego spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, stanowią koszt nabycia sprzedawanej nieruchomości w rozumieniu art. 22 ust. 6c ww. ustawy?
2015.04.16 - Minister Finansów - DD9.8220.2.65.2015.SEW
∟Czy sprzedaż nieruchomości wykorzystywanej w prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, nie ujętej w ewidencji środków trwałych, jest przychodem z działalności gospodarczej, o której mowa w art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
2015.04.16 - Minister Finansów - DD9.8220.2.64.2015.SEW
∟Czy sprzedaż nieruchomości wykorzystywanej w prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, nie ujętej w ewidencji środków trwałych, jest przychodem z działalności gospodarczej?
2015.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/4511-96/15/MMa
∟Czy spłatę otrzymaną od wuja w związku z dokonaną sprzedażą spadku odziedziczonego udziału po zmarłej babce i dziadku należy traktować jako odpłatne zbycie określone w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i przychód ten opodatkować zgodnie z tą ustawą, czy też zgodnie z zapisem art. 2 ust. 1 pkt 3 ww. ustawy jest to przychód podlegający przepisom ustawy o podatku od spadków i darowizn, a więc nie podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od przychodu ze zbycia nieruchomości.
2015.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/4511-46/15/ASz
∟Opodatkowanie sprzedaży praw i obowiązków w spółce.
2015.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4511-71/15/MM
∟Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości.
2015.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4511-72/15/MM
∟Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości.
2015.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4511-71/15/MM
∟Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości.
2015.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4511-25/14/MM
∟Skutki podatkowe sprzedaży działek.
203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.