Interpretacje do przepisu
art. 5a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


829/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 5a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

2010.10.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-567g/10/TK
     ∟Czy w sytuacji wniesienia przez Wnioskodawczynię przedsiębiorstwa lub zorganizowanych części przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością czynność taka będzie zwolniona z podatku dochodowego?

2010.09.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-744/10/NG
     ∟W jaki sposób należy obliczyć wartość przedsiębiorstwa wynikającą z ksiąg przedsiębiorstwa o której mowa w art. 22 ust. 1f pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2010.09.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-841/09/10-S/AG
     ∟Czy w związku z wniesieniem przez Wnioskodawcę przedsiębiorstwa w formie wkładu do spółki cywilnej powstanie w spółce cywilnej dodatnia wartość firmy, o której mowa w art. 22g ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2010.09.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-711/10-4/AO
     ∟Czy wniesienie przez Wnioskodawcę opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w postaci wszystkich pozostałych składników jednoosobowej działalności gospodarczej do Spółki Nieruchomościowej w zamian za udziały Spółki Nieruchomościowej skutkować będzie dla Wnioskodawcy powstaniem po Jego stronie przychodu podatkowego?

2010.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-593/10-5/RS
     ∟Czy wniesienie przedsiębiorstwa rodzi obowiązek podatkowy z tytułu tzw. remanentu likwidacyjnego, jeżeli tak to jak go należy ustalić i w jaki sposób opodatkować?

2010.09.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-613/10/AB
     ∟skutki podatkowe wniesienia aportu w postaci przedsiębiorstwa do spółki z o.o.

2010.09.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-555c/10/TK
     ∟Czy w sytuacji wniesienia przez Wnioskodawcę przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czynność taka będzie zwolniona z podatku dochodowego?

2010.09.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-555b/10/TK
     ∟Czy wykazując jako swój koszt podatkowy amortyzację składników majątku, ale już jako składników majątku Spółki Jawnej, w części tego kosztu przypadającej na Pana wyliczonej według wskaźnika procentowego udziału w zyskach Spółki Jawnej, Wnioskodawca będzie wykazywał jako wartość tego kosztu, amortyzację wyliczoną od wartości tych składników majątku wykazanych w umowie Spółki Jawnej, czy też od innej wartości początkowej?

2010.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-552/10/WM
     ∟1. Czy kosztem uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia udziałów objętych w Spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny w formie przedsiębiorstwa spółki cywilnej będzie dla Wnioskodawcy wartość przedsiębiorstwa spółki cywilnej (wniesionego do Spółki) wynikająca z prowadzonych urządzeń księgowych (podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także ewidencji wyposażenia) ustalona na dzień objęcia udziałów bez uwzględniania należności i zobowiązań przeniesionych w ramach przedsiębiorstwa spółki cywilnej na Spółkę z o.o.?2. Czy w sytuacji w jakiej wartość przedsiębiorstwa ustalona w ww. sposób będzie wyższa niż wartość nominalna objętych udziałów, wówczas kosztem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia udziałów będzie wartość nominalna tych udziałów?

2010.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-551/10/WM
     ∟1. Czy kosztem uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia udziałów objętych w Spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny w formie przedsiębiorstwa spółki cywilnej będzie dla Wnioskodawcy wartość przedsiębiorstwa spółki cywilnej (wniesionego do Spółki) wynikająca z prowadzonych urządzeń księgowych (podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także ewidencji wyposażenia) ustalona na dzień objęcia udziałów bez uwzględniania należności i zobowiązań przeniesionych w ramach przedsiębiorstwa spółki cywilnej na Spółkę z o.o.?2. Czy w sytuacji w jakiej wartość przedsiębiorstwa ustalona w ww. sposób będzie wyższa niż wartość nominalna objętych udziałów, wówczas kosztem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia udziałów będzie wartość nominalna tych udziałów?

2010.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-690/10/NG
     ∟Czy przeniesienie przez wnioskodawcę posiadanych udziałów i akcji do majątku jego indywidualnego przedsiębiorstwa, a następnie wniesienie tego przedsiębiorstwa aportem do spółki kapitałowej spowoduje, że obowiązek podatkowy w podatku dochodowym powstanie dopiero w razie zbycia udziałów lub akcji w spółce kapitałowej?

2010.08.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-702/10-5/TR
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu w postaci przedsiębiorstwa do spółki cywilnej.

2010.08.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-507/10/IG
     ∟Czy w przypadku, gdy gospodarstwo rolne nie zostanie uznane za przedsiębiorstwo, jego wniesienie aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za objęcie udziałów w tej spółce spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług oraz w podatku dochodowym od osób fizycznych i czy dotyczy to również gruntów rolnych przeznaczonych na działalność rolniczą, które nie są terenami budowlanymi i przeznaczonymi pod zabudowę?

2010.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-404a/10/TK
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 5a pkt 3 ustawy o PIT, w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku stanowi przedsiębiorstwo - zespół wszystkich składników majątkowych Spółki Jawnej, które zostaną kupione przez Spółkę Kapitałową A, a przy pomocy których Wnioskodawca (wraz z pozostałymi wspólnikami) prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, z której osiąga przychody podlegające opodatkowaniu PIT?2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 5b ust. 2, art. 8 ust. 1 i 1 a, art. 10 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 14 ust. 1, ust. 1c, ust. 2 pkt 1 i pkt 6 ustawy o PIT - w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku:- osiągnięty przez Wnioskodawcę przychód w postaci kwoty ceny, wskazanej w umowie sprzedaży (w części proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej), należy zakwalifikować do źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza, przy czym przychód z tytułu sprzedaży Spółki Jawnej powinien zostać u Wnioskodawcy rozpoznany na zasadzie memoriałowej?- w przypadku przejęcia przez Spółkę Kapitałową A zobowiązań Spółki Jawnej, związanych z kupionym przedsiębiorstwem Spółki Jawnej, i nie uwzględnieniu tego faktu w cenie sprzedaży przedsiębiorstwa Spółki Jawnej, powstanie u Wnioskodawcy przychód ze źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza, rozpoznawany na zasadzie memoriałowej, w wysokości kwoty nominalnej zobowiązań Spółki Jawnej (proporcjonalnie do udziału Wnioskodawcy w zysku Spółki Jawnej), przejętych przez kupującego (Spółkę Kapitałową A)?3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 22 ust. 1 oraz art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT - w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku - w związku z zawarciem umowy sprzedaży przedsiębiorstwa:a) w odniesieniu do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Spółki Jawnej wydatki poniesione na ich nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie (ewentualnie ulepszenie) pomniejszone o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej) stanowić będą koszt uzyskania przychodu w momencie ich sprzedaży?b) w przypadku pozostałych składników majątku wchodzących w skład Spółki Jawnej, koszty powinny zostać ustalone w wysokości wydatków poniesionych na nabycie tych składników majątku (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej), o ile nie zostały wcześniej uznane za koszt uzyskania przychodu w momencie ich sprzedaży?c) w przypadku wierzytelności wchodzących w skład Spółki Jawnej, w momencie jej sprzedaży - kosztem uzyskania przychodu jest nominalna wartość wierzytelności (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej) wynikająca ze zobowiązania, które było podstawą jej powstania?

2010.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-409a/10/TK
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 5a pkt 3 ustawy o PIT, w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku stanowi przedsiębiorstwo - zespół wszystkich składników majątkowych Spółki Jawnej, które zostaną kupione przez Spółkę Kapitałową A, a przy pomocy których Wnioskodawca (wraz z pozostałymi wspólnikami) prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, z której osiąga przychody podlegające opodatkowaniu PIT?2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 5b ust. 2, art. 8 ust. 1 i 1 a, art. 10 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 14 ust. 1, ust. 1c, ust. 2 pkt 1 i pkt 6 ustawy o PIT - w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku:- osiągnięty przez Wnioskodawcę przychód w postaci kwoty ceny, wskazanej w umowie sprzedaży (w części proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej), należy zakwalifikować do źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza, przy czym przychód z tytułu sprzedaży Spółki Jawnej powinien zostać u Wnioskodawcy rozpoznany na zasadzie memoriałowej?- w przypadku przejęcia przez Spółkę Kapitałową A zobowiązań Spółki Jawnej, związanych z kupionym przedsiębiorstwem Spółki Jawnej, i nie uwzględnieniu tego faktu w cenie sprzedaży przedsiębiorstwa Spółki Jawnej, powstanie u Wnioskodawcy przychód ze źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza, rozpoznawany na zasadzie memoriałowej, w wysokości kwoty nominalnej zobowiązań Spółki Jawnej (proporcjonalnie do udziału Wnioskodawcy w zysku Spółki Jawnej), przejętych przez kupującego (Spółkę Kapitałową A)?3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 22 ust. 1 oraz art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT - w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku - w związku z zawarciem umowy sprzedaży przedsiębiorstwa:a) w odniesieniu do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Spółki Jawnej wydatki poniesione na ich nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie (ewentualnie ulepszenie) pomniejszone o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej) stanowić będą koszt uzyskania przychodu w momencie ich sprzedaży?b) w przypadku pozostałych składników majątku wchodzących w skład Spółki Jawnej, koszty powinny zostać ustalone w wysokości wydatków poniesionych na nabycie tych składników majątku (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej), o ile nie zostały wcześniej uznane za koszt uzyskania przychodu w momencie ich sprzedaży?c) w przypadku wierzytelności wchodzących w skład Spółki Jawnej, w momencie jej sprzedaży - kosztem uzyskania przychodu jest nominalna wartość wierzytelności (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej) wynikająca ze zobowiązania, które było podstawą jej powstania?

2010.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-408a/10/TK
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 5a pkt 3 ustawy o PIT, w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku stanowi przedsiębiorstwo - zespół wszystkich składników majątkowych Spółki Jawnej, które zostaną kupione przez Spółkę Kapitałową A, a przy pomocy których Wnioskodawca (wraz z pozostałymi wspólnikami) prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, z której osiąga przychody podlegające opodatkowaniu PIT?2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 5b ust. 2, art. 8 ust. 1 i 1 a, art. 10 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 14 ust. 1, ust. 1c, ust. 2 pkt 1 i pkt 6 ustawy o PIT - w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku:- osiągnięty przez Wnioskodawcę przychód w postaci kwoty ceny, wskazanej w umowie sprzedaży (w części proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej), należy zakwalifikować do źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza, przy czym przychód z tytułu sprzedaży Spółki Jawnej powinien zostać u Wnioskodawcy rozpoznany na zasadzie memoriałowej?- w przypadku przejęcia przez Spółkę Kapitałową A zobowiązań Spółki Jawnej, związanych z kupionym przedsiębiorstwem Spółki Jawnej, i nie uwzględnieniu tego faktu w cenie sprzedaży przedsiębiorstwa Spółki Jawnej, powstanie u Wnioskodawcy przychód ze źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza, rozpoznawany na zasadzie memoriałowej, w wysokości kwoty nominalnej zobowiązań Spółki Jawnej (proporcjonalnie do udziału Wnioskodawcy w zysku Spółki Jawnej), przejętych przez kupującego (Spółkę Kapitałową A)?3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 22 ust. 1 oraz art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT - w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku - w związku z zawarciem umowy sprzedaży przedsiębiorstwa:a) w odniesieniu do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Spółki Jawnej wydatki poniesione na ich nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie (ewentualnie ulepszenie) pomniejszone o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej) stanowić będą koszt uzyskania przychodu w momencie ich sprzedaży?b) w przypadku pozostałych składników majątku wchodzących w skład Spółki Jawnej, koszty powinny zostać ustalone w wysokości wydatków poniesionych na nabycie tych składników majątku (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej), o ile nie zostały wcześniej uznane za koszt uzyskania przychodu w momencie ich sprzedaży?c) w przypadku wierzytelności wchodzących w skład Spółki Jawnej, w momencie jej sprzedaży - kosztem uzyskania przychodu jest nominalna wartość wierzytelności (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej) wynikająca ze zobowiązania, które było podstawą jej powstania?

2010.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-406a/10/TK
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 5a pkt 3 ustawy o PIT, w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku stanowi przedsiębiorstwo - zespół wszystkich składników majątkowych Spółki Jawnej, które zostaną kupione przez Spółkę Kapitałową A, a przy pomocy których Wnioskodawca (wraz z pozostałymi wspólnikami) prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, z której osiąga przychody podlegające opodatkowaniu PIT?2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 5b ust. 2, art. 8 ust. 1 i 1 a, art. 10 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 14 ust. 1, ust. 1c, ust. 2 pkt 1 i pkt 6 ustawy o PIT - w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku:- osiągnięty przez Wnioskodawcę przychód w postaci kwoty ceny, wskazanej w umowie sprzedaży (w części proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej), należy zakwalifikować do źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza, przy czym przychód z tytułu sprzedaży Spółki Jawnej powinien zostać u Wnioskodawcy rozpoznany na zasadzie memoriałowej?- w przypadku przejęcia przez Spółkę Kapitałową A zobowiązań Spółki Jawnej, związanych z kupionym przedsiębiorstwem Spółki Jawnej, i nie uwzględnieniu tego faktu w cenie sprzedaży przedsiębiorstwa Spółki Jawnej, powstanie u Wnioskodawcy przychód ze źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza, rozpoznawany na zasadzie memoriałowej, w wysokości kwoty nominalnej zobowiązań Spółki Jawnej (proporcjonalnie do udziału Wnioskodawcy w zysku Spółki Jawnej), przejętych przez kupującego (Spółkę Kapitałową A)?3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 22 ust. 1 oraz art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT - w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku - w związku z zawarciem umowy sprzedaży przedsiębiorstwa:a) w odniesieniu do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Spółki Jawnej wydatki poniesione na ich nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie (ewentualnie ulepszenie) pomniejszone o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej) stanowić będą koszt uzyskania przychodu w momencie ich sprzedaży?b) w przypadku pozostałych składników majątku wchodzących w skład Spółki Jawnej, koszty powinny zostać ustalone w wysokości wydatków poniesionych na nabycie tych składników majątku (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej), o ile nie zostały wcześniej uznane za koszt uzyskania przychodu w momencie ich sprzedaży?c) w przypadku wierzytelności wchodzących w skład Spółki Jawnej, w momencie jej sprzedaży - kosztem uzyskania przychodu jest nominalna wartość wierzytelności (proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy w udziale w zysku Spółki Jawnej) wynikająca ze zobowiązania, które było podstawą jej powstania?

2010.07.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-438/10/WRz
     ∟jakie są skutki podatkowe darowizny składników majątku przedsiębiorstwa małżonkowi?

2010.06.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-296b/10/PSZ
     ∟Czy wartość początkową składników wniesionych aportem w ramach przedsiębiorstwa na potrzeby amortyzacji stanowi wartość rynkowa tych składników w momencie wniesienia aportu?

2010.06.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-323/10-2/KS
     ∟stwierdzić należy, iż wniesienie do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci przedsiębiorstwa spółki cywilnej, nie spowoduje powstania - na dzień objęcia udziałów (akcji) w tej spółce - obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.

2010.06.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-332/10-2/AGr
     ∟Czy opisane powyżej składniki materialne i niematerialne będące przedmiotem wkładu niepieniężnego do Spółki stanowią przedsiębiorstwo czy też zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2010.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-262c/10/WM
     ∟Czy wartość początkową składników wniesionych aportem w ramach przedsiębiorstwa na potrzeby amortyzacji stanowi wartość rynkowa tych składników w momencie wniesienia aportu?

2010.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-262d/10/WM
     ∟Czy wartość zobowiązań wnoszonego aportem przedsiębiorstwa stanowi dla wspólników spółki komandytowej koszt uzyskania przychodu?

2010.06.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-358/10/AK
     ∟Czy przychód związany z objęciem udziałów w spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny w postaci wniesionego przedsiębiorstwa będzie zwolniony z podatku dochodowego u wnoszącego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 109 updof?

2010.06.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-257c/10/PSZ
     ∟Czy wartość początkową składników wniesionych aportem w ramach przedsiębiorstwa na potrzeby amortyzacji stanowi wartość rynkowa tych składników w momencie wniesienia aportu?

2010.06.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-302/10-4/AGr
     ∟W związku ze wskazanym zdarzeniem przyszłym, Wnioskodawca zwraca się z pytaniem, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa w indywidualnej sprawie w związku z planowaną transakcją wniesienia przez spółkę wkładu niepieniężnego do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w postaci przedsiębiorstwa (z wyłączeniem udziałów spółki, do której wnoszony będzie wkład oraz nieruchomości spółki):- czy planowana transakcja będzie wolna od opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy z dnia z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.).

2010.06.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-301/10-4/AGr
     ∟W związku ze wskazanym zdarzeniem przyszłym, Wnioskodawca zwraca się z pytaniem, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa w indywidualnej sprawie w związku z planowaną transakcją wniesienia przez spółkę wkładu niepieniężnego do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w postaci przedsiębiorstwa (z wyłączeniem udziałów spółki, do której wnoszony będzie wkład oraz nieruchomości spółki):- czy planowana transakcja będzie wolna od opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy z dnia z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.)?

2010.05.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-186/10-2/MK1
     ∟ustalenie kosztów uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia udziałów.

2010.05.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-282/10/ESZ
     ∟skutki podatkowe wykreślenia z ewidencji działalności gospodarczej przedsiębiorstwa po zarejestrowaniu spółki z o.o.

2010.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-223/10-3/AG
     ∟Czy w świetle opisanego zdarzenia przyszłego nominalna wartość udziałów objętych przez wspólników (osoby fizyczne) Spółki jawnej w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za wkład niepieniężny opisany w poz. 54 będzie wolna od podatku dochodowego?

12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj