Interpretacje do przepisu
art. 7a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


510/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 7a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

2016.03.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-1146/15-4/MW
     ∟1) Czy transakcja sprzedaży przez Spółkę Dominującą udziałów/akcji w danej Spółce Zależnej, będącej stroną umowy PGK, w ilości powodującej spadek udziału kapitałowego Spółki Dominującej w Spółce Zależnej poniżej 95% (w okresie istnienia PGK posiadającej status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych) będzie skutkowała utratą zaraz po dokonaniu takiej sprzedaży statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych przez PGK oraz zakończeniem w tym dniu roku podatkowego PGK? 2) Czy w przypadku sprzedaży udziałów/akcji Spółki Zależnej przez Spółkę Dominującą (skutkującej utratą statusu PGK) dochód lub strata z tytułu takiej sprzedaży powinien/na być uwzględniony/na w rozliczeniu CIT PGK zgodnie z art. 7a ust. 1 UPDOP?

2016.03.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-1144/15-4/MW
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK, powinien zostać uwzględniony zarówno przychód podatkowy, jak i koszt uzyskania przychodów w związku z dokonaniem darowizny środków pieniężnych przez spółkę wchodzącą w skład PGK przekazującą darowiznę na rzecz innej spółki wchodzącej w skład PGK otrzymującej darowiznę (w okresie istnienia PGK)?

2016.03.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-1143/15-4/AG
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z realizacją opisanych transakcji przez spółki wchodzące w skład PGK (w ramach PGK posiadającej status podatnika podatku dochodowego), PGK powinna wykazać jako przychód podatkowy wyłącznie cenę transakcyjną, ustaloną przez spółki wchodzące w skład PGK dokonujące ww. transakcji? W szczególności - czy do transakcji które będą zawierane pomiędzy podmiotami wchodzącymi w skład PGK nie mogą znaleźć zastosowania przepisy art. 11 ust. 1-4 UPDOP, art. 14 UPDOP oraz art. 12 ust. 1 pkt 2 UPDOP? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w przypadku odpłatnego zbycia przez jakąkolwiek spółkę tworzącą PGK udziałów / akcji w SPW na rzecz innego podmiotu wchodzącego w skład PGK, dla celów UPDOP kosztem uzyskania przychodów tego podmiotu, a co za tym idzie kosztem uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy, z omawianej transakcji będzie suma wydatków poniesionych na objęcie / nabycie udziałów w SPW, obejmująca m.in. kwotę faktycznie wpłaconą do SPW w związku z planowanym objęciem / nabyciem udziałów w SPW, w tym również kwotę stanowiącą tzw. agio, przelaną na kapitał zapasowy, nawet w przypadku gdy cena sprzedaży odbiegać będzie od cen rynkowych? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w przypadku sprzedaży Dzieł Sztuki, jak również udziałów / akcji w spółkach kapitałowych (w tym w szczególności w SPW) pomiędzy podmiotami tworzącymi PGK dochód lub strata z tytułu takiej sprzedaży powinien/-na być uwzględniony/-na w rozliczeniu CIT PGK zgodnie z art. 7a ust. 1 UPDOP?

2016.02.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-14/16-2/MR
     ∟Czy Podatkowa Grupa Kapitałowa X. lub spółki ją tworzące w okresie funkcjonowania PGK są zobowiązane do składania sprawozdań finansowych na mocy art. 27 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2016.02.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1168/15-5/MR
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z realizacją transakcji przez spółki wchodzące w skład PGK (w ramach PGK posiadającej status podatnika podatku dochodowego), PGK powinna wykazać jako przychód podatkowy wyłącznie cenę transakcyjną, ustaloną przez spółki wchodzące w skład PGK dokonujące ww. transakcji? W szczególności - czy PGK powinna rozpoznać jakikolwiek inny dochód / przychód podatkowy, jeżeli ww. cena lub warunki transakcji odbiegałyby od wartości rynkowej?

2016.02.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1166/15-5/MR
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z realizacją transakcji przez spółki wchodzące w skład PGK (w ramach PGK posiadającej status podatnika podatku dochodowego), PGK powinna wykazać jako przychód podatkowy wyłącznie cenę transakcyjną, ustaloną przez spółki wchodzące w skład PGK dokonujące ww. transakcji? W szczególności - czy PGK powinna rozpoznać jakikolwiek inny dochód / przychód podatkowy, jeżeli ww. cena lub warunki transakcji odbiegałyby od wartości rynkowej?

2016.02.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1167/15-5/MR
     ∟1) Czy transakcja sprzedaży przez Spółkę Dominującą udziałów/akcji w danej Spółce Zależnej, będącej stroną umowy PGK, w ilości niepowodującej spadku udziału kapitałowego H. w Spółce Zależnej poniżej 95% (w okresie istnienia PGK posiadającej status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych) nie będzie skutkowała utratą zaraz po dokonaniu takiej sprzedaży statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych przez PGK oraz zakończeniem w tym dniu roku podatkowego PGK? 2) Czy w przypadku sprzedaży udziałów/akcji Spółki Zależnej przez Spółkę Dominującą (nie skutkującej utratą statusu PGK) dochód lub strata z tytułu takiej sprzedaży powinien/-na być uwzględniony/-na w rozliczeniu CIT PGK zgodnie z art. 7a ust. 1 UPDOP? 3) Czy transakcja sprzedaży przez Spółkę Dominującą udziałów/akcji w danej Spółce Zależnej, będącej stroną umowy PGK, w ilości powodującej spadek udziału kapitałowego H. w Spółce Zależnej poniżej 95% (w okresie istnienia PGK posiadającej status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych) będzie skutkowała utratą zaraz po dokonaniu takiej sprzedaży statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych przez PGK oraz zakończeniem w tym dniu roku podatkowego PGK? 4) Czy w przypadku sprzedaży udziałów/akcji Spółki Zależnej przez Spółkę Dominującą (skutkującej utratą statusu PGK) dochód lub strata z tytułu takiej sprzedaży powinien/-na być uwzględniony/-na w rozliczeniu CIT PGK zgodnie z art. 7a ust. 1 UPDOP?

2016.02.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1183/15-2/RS
     ∟1. Czy Opłata pobierana przez Spółkę (jako pośrednika w przekazywaniu Opłaty na rzecz O.) od Odbiorców, pozostanie dla niej neutralna z perspektywy rozliczeń CIT, tj. nie będzie dla niej stanowić przychodu podatkowego? 2. Czy (w przypadku uzyskania negatywnej odpowiedzi na pytanie 1.), Opłata uiszczana przez Spółkę na rzecz O., będzie stanowić dla Spółki koszt podatkowy bezpośrednio związany z przychodem z tytuły Opłaty pobieranej od Odbiorców?

2016.02.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1164/15-4/MR
     ∟1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK, powinien zostać uwzględniony zarówno przychód podatkowy, jak i koszt uzyskania przychodów w związku z dokonaniem darowizny środków pieniężnych przez spółkę wchodzącą w skład PGK przekazującą darowiznę na rzecz innej spółki wchodzącej w skład PGK otrzymującej darowiznę (w okresie istnienia PGK)? 2) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że czynność dokonania darowizny środków pieniężnych przez spółkę wchodzącą w skład PGK przekazującą darowiznę na rzecz innej spółki wchodzącej w skład PGK otrzymującej darowiznę (dokonanej w ramach PGK posiadającej status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych) będzie transakcją neutralną na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych - tj. nie wpłynie ona efektywnie na wysokość zobowiązania podatkowego / dochodu podatkowego / straty podatkowej PGK?

2016.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1244/15-2/BC
     ∟1. Czy w stosunku do transakcji, w tym darowizn, dokonywanych pomiędzy Spółkami tworzącymi PGK nie będą mieć zastosowania przepisy dotyczące cen transferowych na podstawie art. 11 ust. 8 UPDOP? 2. Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, będzie u Spółki przekazującej darowiznę stanowić pośredni koszt podatkowy potrącalny w dacie poniesienia, tj. w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny, który to koszt jako element składowy dochodu albo straty Spółki Zależnej powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej przez Spółkę Dominującą zobowiązaną do obliczenia podatku w PGK na podstawie art. la ust. 7 UPDOP lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Darczyńcy? 3. Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, na rzecz Spółki Dominującej przez Spółkę Zależną, będzie stanowić w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny przychód u Spółki Dominującej otrzymującej darowiznę lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Obdarowanej? 4. Czy w przypadku sprzedaży udziałów/akcji Spółki Zależnej przez Spółkę Dominującą (skutkującej utratą statusu PGK) dochód lub strata z tytułu takiej sprzedaży powinien być uwzględniony/-na w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej?

2016.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1245/15-2/BC
     ∟1. Czy w stosunku do transakcji, w tym darowizn, dokonywanych pomiędzy Spółkami tworzącymi PGK nie będą mieć zastosowania przepisy dotyczące cen transferowych na podstawie art. 11 ust. 8 UPDOP? 2. Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, będzie u Spółki przekazującej darowiznę stanowić pośredni koszt podatkowy potrącalny w dacie poniesienia, tj. w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny, który to koszt jako element składowy dochodu albo straty Spółki Zależnej powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej przez Spółkę Dominującą zobowiązaną do obliczenia podatku w PGK na podstawie art. la ust. 7 UPDOP lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Darczyńcy? 3. Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, na rzecz Spółki Dominującej przez Spółkę Zależną, będzie stanowić w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny przychód u Spółki Dominującej otrzymującej darowiznę lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Obdarowanej? 4. Czy w przypadku sprzedaży udziałów/akcji Spółki Zależnej przez Spółkę Dominującą (skutkującej utratą statusu PGK) dochód lub strata z tytułu takiej sprzedaży powinien być uwzględniony/-na w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej?

2016.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1242/15-2/BC
     ∟1. Czy w stosunku do transakcji, w tym darowizn, dokonywanych pomiędzy Spółkami tworzącymi PGK nie będą mieć zastosowania przepisy dotyczące cen transferowych na podstawie art. 11 ust. 8 UPDOP? 2. Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, będzie u Spółki przekazującej darowiznę stanowić pośredni koszt podatkowy potrącalny w dacie poniesienia, tj. w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny, który to koszt jako element składowy dochodu albo straty Spółki Zależnej powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej przez Spółkę Dominującą zobowiązaną do obliczenia podatku w PGK na podstawie art. la ust. 7 UPDOP lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Darczyńcy? 3. Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, na rzecz Spółki Dominującej przez Spółkę Zależną, będzie stanowić w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny przychód u Spółki Dominującej otrzymującej darowiznę lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Obdarowanej? 4. Czy w przypadku sprzedaży udziałów/akcji Spółki Zależnej przez Spółkę Dominującą (skutkującej utratą statusu PGK) dochód lub strata z tytułu takiej sprzedaży powinien być uwzględniony/-na w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej?

2016.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1241/15-2/BC
     ∟1. Czy w stosunku do transakcji, w tym darowizn, dokonywanych pomiędzy Spółkami tworzącymi PGK nie będą mieć zastosowania przepisy dotyczące cen transferowych na podstawie art. 11 ust. 8 UPDOP? 2. Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, będzie u Spółki przekazującej darowiznę stanowić pośredni koszt podatkowy potrącalny w dacie poniesienia, tj. w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny, który to koszt jako element składowy dochodu albo straty Spółki Zależnej powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej przez Spółkę Dominującą zobowiązaną do obliczenia podatku w PGK na podstawie art. la ust. 7 UPDOP lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Darczyńcy? 3. Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, na rzecz Spółki Dominującej przez Spółkę Zależną, będzie stanowić w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny przychód u Spółki Dominującej otrzymującej darowiznę lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Obdarowanej? 4. Czy w przypadku sprzedaży udziałów/akcji Spółki Zależnej przez Spółkę Dominującą (skutkującej utratą statusu PGK) dochód lub strata z tytułu takiej sprzedaży powinien być uwzględniony/-na w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej?

2016.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-1243/15-2/BC
     ∟1. Czy w stosunku do transakcji, w tym darowizn, dokonywanych pomiędzy Spółkami tworzącymi PGK nie będą mieć zastosowania przepisy dotyczące cen transferowych na podstawie art. 11 ust. 8 UPDOP? 2. Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, będzie u Spółki przekazującej darowiznę stanowić pośredni koszt podatkowy potrącalny w dacie poniesienia, tj. w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny, który to koszt jako element składowy dochodu albo straty Spółki Zależnej powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej przez Spółkę Dominującą zobowiązaną do obliczenia podatku w PGK na podstawie art. la ust. 7 UPDOP lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Darczyńcy? 3. Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, na rzecz Spółki Dominującej przez Spółkę Zależną, będzie stanowić w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny przychód u Spółki Dominującej otrzymującej darowiznę lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Obdarowanej? 4. Czy w przypadku sprzedaży udziałów/akcji Spółki Zależnej przez Spółkę Dominującą (skutkującej utratą statusu PGK) dochód lub strata z tytułu takiej sprzedaży powinien być uwzględniony/-na w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej?

2016.01.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-105/16/AP
     ∟Czy dokonanie podziału przez wydzielenie, w ramach którego zarówno spółka przejmująca jak i spółka dzielona będą w PGK, będzie skutkować utratą statusu podatnika przez PGK i zakończeniem roku podatkowego w dniu dokonania podziału?

2016.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-533/15/SK
     ∟w zakresie możliwości rozliczenia straty podatkowej w ciągu kolejnych pięciu lat podatkowych przed/po okresie funkcjonowania podatkowej grupy kapitałowej.

2016.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-550/15/MO
     ∟Czy Wnioskodawca będzie miał prawo do rozliczenia strat podatkowych poniesionych przez Spółkę przed utworzeniem Podatkowej Grupy Kapitałowej przez najbliższe kolejno po sobie następujące 5 lat podatkowych, zgodnie z art. 7 ust. 5 ustawy o CIT, także po upływie okresu obowiązywania umowy o utworzeniu Podatkowej Grupy Kapitałowej lub po utracie przez nią statusu podatnika CIT, przy czym dla potrzeb rozliczania strat przez Spółkę przez „najbliższe kolejno po sobie następujące lata podatkowe” w rozumieniu art. 7 ust. 5 ustawy o CIT należy rozumieć rok podatkowy Spółki, który rozpocznie się w dniu następującym po dniu, w którym upłynie okres obowiązywania umowy o utworzeniu Podatkowej Grupy Kapitałowej lub w dniu następującym po dniu, w którym Podatkowa Grupa Kapitałowa utraci status podatkowej grupy kapitałowej?

2015.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-468/15/AW
     ∟zakresie określenia przychodu podatkowego w związku z transakcjami dokonywanymi pomiędzy spółkami tworzącymi Podatkową Grupę Kapitałową w przypadku jeżeli cena lub warunki ww. transakcji będą odbiegać od wartości rynkowej

2015.12.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-265/15-4/AM
     ∟Jak w okresach po 31 grudnia 2015 r., w przypadku wystąpienia salda dodatniego, określić po stronie Spółki przychód do opodatkowania na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu dostaw energii elektrycznej pomiędzy Spółką a Prosumentem albo uprawnionym przedsiębiorcą? Jak w okresach po 31 grudnia 2015 r., w przypadku wystąpienia salda ujemnego, określić po stronie Spółki koszt i uzyskania przychodu na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu dostaw energii elektrycznej pomiędzy Spółką a Prosumentem albo uprawnionym przedsiębiorcą?

2015.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-543/15/MM
     ∟w zakresie: braku możliwości określenia przez organy podatkowe ceny na warunkach rynkowych dla transakcji wewnątrz PGK

2015.11.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-374/15/PC
     ∟Czy w sytuacji, w której zapłata lub kapitalizacja odsetek z tytułu zaciągniętej przez Akcjonariusza Pożyczki nastąpi w okresie posiadania przez PGK statusu podatnika CIT, odsetki te będą stanowić dla Akcjonariusza koszty uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji, które to koszty – jako element składowy dochodu albo straty Akcjonariusza będącego jedną ze spółek tworzących PGK – powinny zostać uwzględnione w zeznaniu podatkowym PGK?

2015.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-532/15/MW
     ∟ustalenie, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK, powinien zostać uwzględniony zarówno przychód podatkowy, jak i koszt uzyskania przychodów w związku z przekazaniem przez Spółkę PGK na rzecz innej Spółki PGK (w okresie istnienia PGK) darowizny w postaci Składników Majątku lub darowizny Wierzytelności (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

2015.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-533/15/MW
     ∟ustalenie, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że czynność przekazania przez Spółkę PGK na rzecz innej Spółki PGK darowizny Składników Majątku, darowizny Wierzytelności (dokonanej w ramach PGK posiadającej status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych) będzie transakcją neutralną na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych - tj. nie wpłynie ona efektywnie na wysokość zobowiązania podatkowego/dochodu podatkowego/straty podatkowej PGK (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

2015.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-530/15/AK
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK, powinien zostać uwzględniony zarówno przychód podatkowy, jak i koszt uzyskania przychodów w związku z przekazaniem przez Spółkę PGK przekazującą darowiznę na rzecz Spółki PGK otrzymującej darowiznę (w okresie istnienia PGK) darowizny w postaci środków pieniężnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

2015.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-531/15/AK
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że czynność przekazania przez Spółkę PGK przekazującą darowiznę na rzecz Spółki PGK otrzymującej darowiznę darowizny środków pieniężnych (dokonanej w ramach PGK posiadającej status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych) będzie transakcją neutralną na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych tj. nie wpłynie ona efektywnie na wysokość zobowiązania podatkowego/dochodu podatkowego/straty podatkowej PGK? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

2015.11.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-487/15/MJ
     ∟Ustalenia, czy płatność odsetek należnych z tytułu umowy pożyczki na rzecz spółki zależnej z siedzibą w Szwecji podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem u źródła w Polsce oraz czy Wnioskodawca jest zobowiązany do poboru podatku u źródła w związku z dokonywaniem płatności odsetek.

2015.10.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/4512-784/15/JP
     ∟Czy wskazane w opisie zdarzenia przyszłego otrzymywane przez Wnioskodawcę środki (Środki Przekazywane Wnioskodawcy) w związku z rozliczaniem zaliczek na podatek dochodowy oraz podatku dochodowego należnego od PGK x przez xxx (jako Spółkę reprezentującą PGK w związku z obowiązkiem wynikającym z art. 1a ust. 7 ustawy o PDOP) stanowią zapłatę za usługę i tym samym czy stanowią czynności podlegające opodatkowaniu VAT po stronie Wnioskodawcy?

2015.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-355/15/PW
     ∟Czy przeprowadzenie transakcji podziału przez wydzielenie – w różnych konfiguracjach – skutkować będzie utratą statusu podatnika przez Podatkową Grupę Kapitałową?

2015.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-356/15/MK
     ∟Uwzględnienie w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych Podatkowej Grupy Kapitałowej kosztów w związku z przekazaniem przez spółkę należącą do PGK na rzecz innej spółki należącej do PGK Darowizny pieniężnej oraz wpływu powyższej transakcji na wysokość dochodu podatkowego/straty podatkowej Podatkowej Grupy Kapitałowej.

2015.10.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-617/15-4/RS
     ∟Czy Spółka po rozwiązaniu PGK ma prawo rozliczyć ze swoim dochodami osiągniętymi od 1 kwietnia 2015 r. straty podatkowe (w rozumieniu art. 7 ust. 2 ustawy o CIT) powstałe w okresie przed utworzeniem PGK (tj. przed 16 grudnia 2013 r.) i czy Spółka może tego dokonać w terminie, o którym mowa w art. 7 ust. 5 w zw. z art. 8 ust. 7 ustawy o CIT, czyli w ciągu pięciu kolejno po sobie następujących lat podatkowych, liczonych bez uwzględnienia okresu członkostwa Spółki w PGK, tj. po wyłączeniu okresu trwającego od dnia 16 grudnia 2013 r. do dnia 31 marca 2015 r.?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj