Skorowidz tematyczny interpretacji
podatkowych

 

Podatek dochodowy od osób prawnych → Przychody 15086 / 481753  │  wszystkie tematy

91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111

2014.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-404/12/14-S-2/ŁM
     ∟ Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie konieczności dokonania korekty wartości początkowej środków trwałych z tytułu wygaśnięcia zobowiązania.

2014.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-213/14-2/DP
     ∟ Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu z tytułu objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki z o.o. w związku z połączeniem SPK ze Spółką z o.o.?

2014.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-108/14-2/PR
     ∟ Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wypłaty dywidendy w formie niepieniężnej.

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-221/14/AP
     ∟ Czy w uwarunkowaniach przedstawionego zdarzenia przyszłego, tj. w wyniku likwidacji Spółki Osobowej (np. spółki jawnej lub spółki komandytowej) lub jej rozwiązania bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-129/14/AW
     ∟ Wnioskodawca prosi o potwierdzenie poprawności rozpoznania przez Spółkę momentu powstania przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych w sposób wskazany w pkt 1 – 8 opisu stanu faktycznego.

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-176/14-2/AG
     ∟ 1. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie 1 transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 1 poprzez przejęcie Długu 1 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 1? 2. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie I transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 1? 3. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 2 poprzez przejęcie Długu 2 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 2? 4. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 2? 5. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, przejęcie Długu 3 przez Nabywcę w zamian za wynagrodzenie w wysokości odpowiadającej wartości Długu 3 oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie transakcją neutralną podatkowo dla Wnioskodawcy? 6. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 3?

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-222/14/PC
     ∟ 1. Czy opisany zespół składników majątkowych (materialnych i niematerialnych), w tym zobowiązań składających się na Dział Rozwoju Oprogramowania stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisu art. 4a pkt4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w sytuacji objęcia udziałów w nowo utworzonej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za wniesienie w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa Wnioskodawcy w postaci Działu Rozwoju Oprogramowania?

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-62/14-2/KJ
     ∟ Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu objęcia udziałów w zamian za wkład niepieniężny.

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-92/14/PS
     ∟ 1. Czy L. zalicza do przychodów wyłącznie kwoty kaucji, która przepadła w terminach związanych z przepadkiem kaucji, natomiast kwota kaucji, która może być zwrócona Nabywcy, nie stanowi przychodu L. a w momencie wystawienia faktury naliczającej kaucję, pomimo jej faktycznego otrzymania od Nabywcy, w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy też, L. zalicza kwotę kaucji do przychodów z tytułu dostawy towarów handlowych, w terminach wystawienia faktury związanej ze sprzedażą i zawierającej kaucję oraz na zasadach związanych z powstawaniem tego rodzaju przychodów oraz w momencie jej faktycznego otrzymania od Nabywcy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-184/14-2/AG
     ∟ 1. Czy zawarcie transakcji opisanej w Wariancie I polegającej na zapłacie części Ceny sprzedaży Nieruchomości I poprzez przejęcie Długu 1 Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia spowoduje nie powstanie jakiegokolwiek przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy? 2. Czy zawarcie transakcji opisanej w Wariancie II polegającej na zapłacie części Ceny sprzedaży Nieruchomości 2 poprzez przejęcie Długu 2 Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia spowoduje nie powstanie jakiegokolwiek przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy? 3. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie III, a w konsekwencji przejęcia przez Wnioskodawcę Długu 3 Spółki komandytowej za wynagrodzeniem odpowiadającym wartości Długu 3 oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia, nie powstanie po stronie Wnioskodawcy jakikolwiek przychód podatkowy? 4. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie I Cena sprzedaży Nieruchomości 1 wynikająca z umowy sprzedaży i obejmująca również jej część uregulowaną poprzez przejęcie Długu I Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy w przypadku uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia Nieruchomości 1 z uwzględnieniem jej pomniejszenia o sumę odpisów amortyzacyjnych które zostaną ewentualnie dokonane od środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Nieruchomości 1? 5. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie Ił Cena sprzedaży Nieruchomości 2 wynikająca z urnowy sprzedaży i obejmująca również jej część uregulowaną poprzez przejęcie Długu 2 Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy w przypadku uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia Nieruchomości 2, z uwzględnieniem jej pomniejszenia o sumę odpisów amortyzacyjnych które zostaną ewentualnie dokonane od środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Nieruchomości 2? 6. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie III, Cena sprzedaży Nieruchomości 3 wynikająca z umowy sprzedaży i obejmująca również jej część uregulowaną poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności pomiędzy Spółką komandytową a Nabywcą, będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy w przypadku uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia Nieruchomości 3, z uwzględnieniem jej pomniejszenia o sumę odpisów amortyzacyjnych, które zostaną ewentualnie dokonane od środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Nieruchomości 3?

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-180/14-2/AG
     ∟ dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przejęcia długu.

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-107/14-2/PR
     ∟ Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu ustanowienia nieodpłatnej służebności przesyłu.

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-109/14-5/EK
     ∟ Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w związku z podziałem Spółki przez wydzielenie.

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-175/14-2/AG
     ∟ Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie 1 transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 1 poprzez przejęcie Długu 1 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 1? Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie I transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 1? Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 2 poprzez przejęcie Długu 2 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 2? Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 2? Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, przejęcie Długu 3 przez Nabywcę w zamian za wynagrodzenie w wysokości odpowiadającej wartości Długu 3 oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie transakcją neutralną podatkowo dla Wnioskodawcy? Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 3?

2014.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-168/14-2/JBB
     ∟ wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z wierzytelnościami, przejętymi przez Bank w drodze nabycia przedsiębiorstwa, w szczególności w sytuacji udokumentowania/uprawdopodobnienia ich nieściągalności, oraz w sytuacji sprzedaży tych wierzytelności.

2014.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-85a/14/DK
     ∟ Czy w efekcie wdrożenia Systemu Spółka będzie zobowiązana do rozpoznawania przychodu z tytułu częściowo nieodpłatnie otrzymanych świadczeń w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 2 Ustawy lub stosowania przepisów art. 11 Ustawy, dotyczących dochodów osiąganych w wyniku transakcji z podmiotami powiązanymi?

2014.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-193/14-2/DP
     ∟ 1. Czy przejęcie przez Wnioskodawcę tej części majątku SPK, która przypada na pozostałych wspólników SPK (tj. w części odpowiadającej poziomowi udziału tych wspólników w zyskach SPK) i będzie wiązać się z: wydaniem przez Spółkę na rzecz pozostałych wspólników SPK ekwiwalentu w postaci udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy przejęcie przez Wnioskodawcę tej części majątku SPK, która przypada na niego jako komplementariusza SPK (tj. w części odpowiadającej poziomowi udziału Spółki w zyskach SPK) i nie będzie wiązać się z wydaniem przez Spółkę na rzecz pozostałych wspólników SPK ekwiwalentu w postaci udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2014.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-181/14-2/AM
     ∟ Czy w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna ująć wskazane wyżej faktury korygujące w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych za rok podatkowy, w którym miała miejsce sprzedaż udokumentowana pierwotnymi fakturami czy też powinna ujmować zmiany wynikające z tych faktur korygujących w bieżących rozliczeniach?

2014.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-194/14-2/DP
     ∟ 1. Czy przejęcie przez Wnioskodawcę tej części majątku SPK, która przypada na pozostałych wspólników SPK (tj. w części odpowiadającej poziomowi udziału tych wspólników w zyskach SPK) i będzie wiązać się z: wydaniem przez Spółkę na rzecz pozostałych wspólników SPK ekwiwalentu w postaci udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy przejęcie przez Wnioskodawcę tej części majątku SPK, która przypada na niego jako komplementariusza SPK (tj. w części odpowiadającej poziomowi udziału Spółki w zyskach SPK) i nie będzie wiązać się z wydaniem przez Spółkę na rzecz pozostałych wspólników SPK ekwiwalentu w postaci udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2014.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-100/14-2/EK
     ∟ Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci Jednostki do spółki kapitałowej.

2014.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-218/14/MS
     ∟ Czy opisany zespół składników majątkowych obejmujący działalność polegającą na wynajmie powierzchni użytkowych oraz opisany we wniosku zespół składników majątkowych wykorzystywanych w działalności gospodarczej w zakresie budowy oraz sprzedaży domów w zabudowie szeregowej - będą stanowiły dwie odrębne zorganizowane części przedsiębiorstwa Spółki zgodnie z art. 4a pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.) i czy w związku z tym w przypadku podziału przez wydzielenie (zgodnie z art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych) - gdzie wydzieleniu do osobnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podlegać będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa obejmująca budowę i sprzedaż domów w zabudowie szeregowej, zaś w Spółce pozostanie druga zorganizowana część przedsiębiorstwa - podział taki nie będzie się wiązał z powstaniem po stronie Spółki dzielonej (Wnioskodawcy) dochodu do opodatkowania podatkiem dochodowym do osób prawnych?

2014.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-52/14-9/EK
     ∟ 1. Czy przysługująca Wnioskodawcy na podstawie umowy przedwstępnej zaliczka w kwocie 100% ceny sprzedaży, stanowić będzie przychód Wnioskodawcy w momencie zawarcia umowy?2. Czy wniesienie przez Uczelnię do Spółki osobowej Wierzytelności nie będzie stanowiło, zgodnie art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zdarzenia powodującego powstanie przychodu podatkowego po stronie Uczelni?3. Czy przekształcenie Spółki osobowej w spółkę kapitałową nie będzie zdarzeniem powodującym powstanie przychodu podatkowego po stronie Uczelni?4. Czy w przypadku wydania nabywcy Nieruchomości, dochód Uczelni wydatkowany na jej nabycie korzysta nadal ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2014.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-120/14-2/MC
     ∟ Powstanie przychodu podatkowego w wyniku dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia.

2014.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-25/14-4/GG
     ∟ 1. Czy umorzone przez Sąd zobowiązania wynikające z zatwierdzonej listy wierzytelności należy zaliczyć do przychodów podatkowych? 2. Czy zobowiązania nie ujęte na liście wierzytelności (wierzyciel nie zgłosił ich do Sądu) należy w dniu wydania postanowienia Sądu o zakończeniu postępowania upadłościowego zaliczyć do przychodów podatkowych? 3. Czy zobowiązania, które były ujęte na liście wierzytelności zatwierdzonej przez Sąd ( jednak nie zostały przez Sąd umorzone mimo zakończenia postępowania upadłościowego) należy zaliczyć do przychodów podatkowych?

2014.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-47/14-4/IR
     ∟ Moment powstania przychodu z tytułu obciążenia kontrahentów za niezwrócone palety.

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-166/14-2/AG
     ∟ 1. Czy Spółka przejmując Dług Udziałowca, zobowiązana będzie rozpoznać przychód jedynie w wysokości otrzymanego od Udziałowca Wynagrodzenia za przejęcie długu oraz uzyskanych Dodatkowych Odsetek należnych z tytułu odroczenia spłaty zobowiązania ? 2. Czy przychód należy rozpoznać na dzień zawarcia Umowy Przejęcia Długu, czy też na dzień otrzymania od Dłużnika Wynagrodzenia oraz Dodatkowych Odsetek ? 3. Czy uiszczone przez Spółkę Odsetki Narosłe mogą być uznane za koszt uzyskania przychodu Spółki w momencie dokonania ich zapłaty przez Spółkę ?

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-167/14-2/AG
     ∟ dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przejęcia długu.

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-210/14//MO
     ∟ Czy w efekcie wdrożenia Systemu Spółka będzie zobowiązana do rozpoznawania przychodu z tytułu częściowo nieodpłatnie otrzymanych świadczeń w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy CIT?

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-213/14/AK
     ∟ Czy w związku z objęciem udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki mającej osobowość prawną z siedzibą na Cyprze w zamian za wkład niepieniężny o wartości przekraczającej wartość nominalną obejmowanych w zamian udziałów, przychodem Wnioskodawcy będzie wartość nominalna obejmowanych udziałów, a organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej nie będzie miał podstaw do określenia go w innej wysokości?

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-188/14-4/MC
     ∟ Wnioskodawca, działając jako osoba planująca utworzenie spółki w rozumieniu art. 14n § 1 pkt 1 Ordynacji niniejszym zadaje następujące pytanie czy w związku z planowanym dobrowolnym umorzeniem udziałów własnych bez wynagrodzenia, za zgodą udziałowca, którego udziały są umarzane, po stronie Spółki powstanie przychod podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111



Ok. 95% interpretacji zawartych w bazie epodatnik.pl zostało przyporządkowanych do wyżej wymienionych kategorii tematycznych.

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj