Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: odpisy amortyzacyjne
odpisy amortyzacyjne 5226 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57
2015.07.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-127/15/MK
∟- Czy w sytuacji, gdy nastąpiła likwidacja policealnej szkoły i nastąpi nieodpłatne przekazanie majątku szkoły, u Wnioskodawcy powstanie przychód w wysokości wartości rynkowej otrzymanego majątku w postaci komputerów?
- Czy Wnioskodawca będzie mógł dokonywać odpisów amortyzacyjnych od otrzymanych środków trwałych od wartości początkowej tych środków, określonej w wysokości wartości rynkowej na dzień nieodpłatnego przekazania i odpisy te będą stanowiły koszt uzyskania?
2015.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-273/15-4/JC
∟1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym wskazane wydatki m.in. na nabycie usług gastronomicznych i posiłków dla pracowników oraz kontrahentów, w tym napojów alkoholowych, usług noclegowych, biletów lotniczych, kolejowych, usług transportu (taxi), poniesione w celu świadczenia usług wsparcia sprzedaży na rzecz Spółki i które to wydatki stanowią w całości podstawę kalkulacji wynagrodzenia należnego Oddziałowi z tytułu świadczonych usług stanowią w całości koszt uzyskania przychodów Oddziału?
2. Czy w przedstawionym stanie faktycznym wskazane koszty używania samochodów osobowych niestanowiących składników majątku Oddziału, poniesione w celu świadczenia usług wsparcia sprzedaży na rzecz Spółki i które to wydatki stanowią w całości podstawę wynagrodzenia należnego Oddziałowi z tytułu świadczonych usług stanowią w całości koszt uzyskania przychodów Oddziału?
3. Czy w przedstawionym stanie faktycznym wskazane odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środków trwałych oddanych do nieodpłatnego używania kontrahentom Spółki, które to odpisy stanowią w całości podstawę kalkulacji wynagrodzenia należnego Oddziałowi z tytułu świadczonych usług stanowią w całości koszt uzyskania przychodów Oddziału, w tym także za miesiące, w których składniki te były oddane do nieodpłatnego używania?
4. Czy w przedstawionym stanie faktycznym wskazane rezerwy oraz krótkoterminowe rozliczenia kosztów utworzone przez Oddział w związku ze świadczeniem usług wsparcia sprzedaży na rzecz Spółki, które stanowią w całości podstawę wynagrodzenia należnego Oddziałowi z tytułu świadczonych usług stanowią w całości koszt uzyskania przychodów Oddziału?
5. W przypadku gdy odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań jest negatywna to czy w przedstawionym stanie faktycznym ma zastosowanie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o CIT, innymi słowy, czy Oddział ma prawo nie zaliczyć do przychodów podatkowych część należnego od Spółki wynagrodzenia stanowiącą zwrot wydatków, które nie zostały zaliczone do kosztów podatkowych Oddziału zgodnie z ustawą o CIT?
2015.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-358/15-3/DP
∟dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości niematerialnych i prawnych nabytych przez spółkę komandytowo-akcyjną przed uzyskaniem statusu podatnika podatku dochodowego.
2015.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-357/15-3/DP
∟dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości niematerialnych i prawnych nabytych przez spółkę komandytowo-akcyjną przed uzyskaniem statusu podatnika podatku dochodowego oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia certyfikatów inwestycyjnych po uzyskaniu przez spółkę komandytowo-akcyjną statusu podatnika podatku dochodowego.
2015.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-356/15-3/DP
∟dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych przez spółkę jawną w proporcji do posiadanego przez Wnioskodawcę udziału w zysku spółki komandytowo-akcyjnej, która posiada określony udział w zysku spółki jawnej oraz ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia przez spółkę jawną posiadanych certyfikatów inwestycyjnych.
2015.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-429/15-4/AM
∟W opisanej sprawie nie spełniony został warunek wykorzystywania lokalu mieszkalnego przed jego nabyciem przez okres co najmniej 60 miesięcy (lokal został nabyty od developera), a zatem Wnioskodawca przy jego amortyzacji nie może zastosować indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 6%. Biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny oraz treść cytowanych wyżej przepisów stwierdzić należy, że Wnioskodawca nie ma prawa dokonywać odpisów amortyzacyjnych od nowo zakupionego lokalu mieszkalnego według indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 6%.
2015.07.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-127/15-2/ŁM
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od składników aportu.
2015.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/4511-395/15/HS
∟Sposób opodatkowania najmu lokalu mieszkalnego. Ustalenie wartości początkowej. Amortyzacja lokalu mieszkalnego.
2015.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-30/15/AW
∟zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla inwestycji w obcym środku trwałym
2015.06.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-23/15/SK
∟w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki komandytowej pozarolniczej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej wskazanego we wniosku składnika majątku oraz sposobu ustalenia jego wartości początkowej
2015.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-324/15-2/AG
∟w zakresie skutków podatkowych połączenia spółek
2015.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-248/15-2/PK1
∟Czy nabyte w drodze aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części ZT stanowiące przedmiot prawa autorskiego podlegają amortyzacji jako wartości niematerialne i prawne - autorskie lub pokrewne prawo majątkowe?
2015.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-132/15-2/MC
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów, kwalifikacji nabytych praw autorskich/udzielonych licencji oraz kwalifikacji specyfikacji pomysłu jako samodzielnej wartości niematerialnej i prawnej.
2015.06.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-379/15-2/AM
∟1.Czy zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. otrzymane środki z Funduszu kolejowego stanowią przychód Spółki wolny od podatku dochodowego od osób prawnych?
2. Czy z kosztów uzyskania przychodu w Spółce wyłączone są odpisy amortyzacyjne z tytułu zużycia środków trwałych dokonywanych według zasad określonych w art. 16a-16m, od tej części ich wartości, która odpowiada poniesionym wydatkom na wytworzenie we własnym zakresie tych środków trwałych sfinansowanych docelowo środkami z Funduszu Kolejowego?
3. Czy w stosunku do wytworzonych (nabytych) środków trwałych, od których Spółka dokonuje już odpisów amortyzacyjnych, co do których Spółka otrzymała środki z Funduszu Kolejowego bądź takie środki otrzyma w przyszłości, Spółka powinna - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. - wyłączyć z kosztów uzyskania przychodu odpisy amortyzacyjne (uprzednio zaliczone w koszty uzyskania przychodu) w części ich wartości, która odpowiada poniesionym wydatkom na wytworzenie lub nabycie tych środków pokrytych środkami wolnymi od podatku dochodowego w miesiącu ich otrzymania na bieżąco, bez korekty okresów poprzednich, w których odpisy te stanowiły koszty uzyskania przychodu, tzn. zastosować bieżącą korektę kosztów uzyskania przychodów?
4. Czy w stosunku do środków trwałych, które zostaną oddane do używania przed wpływem środków pieniężnych z Funduszu Kolejowego na rachunek bankowy Spółki, Spółka może dokonywać wyłączenia z kosztów uzyskania przychodu części odpisów amortyzacyjnych (w tych miesiącach - okresach - których one dotyczą) na poziomie planowanej wysokości procentowego dofinansowania z Funduszu Kolejowego, tzn. Spółka amortyzując dany środek trwały po oddaniu do użytkowania nie będzie uwzględniać co miesiąc w kosztach uzyskania przychodu części odpisów amortyzacyjnych, która zostanie objęta planowanym dofinansowaniem z Funduszu Kolejowego stanowiącym przychód wolny od podatku Jednak w momencie faktycznego otrzymywania dofinansowania z Funduszu Kolejowego Spółka dokona stosownej bieżącej korekty kosztów od ewentualnych różnic pomiędzy wielkością planowaną dofinansowania, a faktycznie otrzymaną kwotą dofinansowania z Funduszu Kolejowego?
2015.06.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-513/15/PSZ
∟Czy w miesiącu zapłaty kolejnych części wynagrodzenia za Znak Wnioskodawca będzie uprawniony do zwiększenia kosztów uzyskania przychodów o kwotę:
˗ dokonanego wcześniej zmniejszenia kosztów z tytułu odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od Znaku wskutek przekroczenia terminów, o których mowa w art. 24d ust. 2 i ust. 3 w związku z ust. 6 i ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bądź
˗ niezaliczonej na podstawie art. 24d ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do kosztów uzyskania przychodów części odpisów amortyzacyjnych do łącznej wysokości wszystkich zapłaconych do tego momentu części wynagrodzenia należnego za Znak?
Czy odpisy amortyzacyjne od Znaku mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów do wysokości/limitu odpowiadającego łącznej wysokości wszystkich zapłaconych do tego momentu części wynagrodzenia należnego za Znak pod warunkiem terminowego regulowania rat?
2015.06.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-218/15-3/PK1
∟Czy w przypadku wniesienia aportem przez Spółkę UE do Spółki znaku towarowego będącego przedmiotem prawa autorskiego, niezarejestrowanego w Urzędzie Patentowym RP, Spółka będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od ustalonej przez nią na dzień wniesienia aportu wartości znaku towarowego, nie wyższej jednak od wartości rynkowej znaku?
2015.06.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-126/15-2/DS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
2015.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4510-108/15-3/IR
∟Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, które zostały sfinansowane środkami otrzymanymi z częściowego umorzenia pożyczek.
2015.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4510-108/15-2/IR
∟Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, które zostały sfinansowane środkami otrzymanymi z częściowego umorzenia pożyczek.
2015.06.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-283/15-2/JBB
∟Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodów podatkowych i kosztów związanych z transakcją zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej.
2015.06.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/4510-316/15/MO
∟Jak należy ustalić, kiedy wartość otrzymanych środków (zaliczka, korekta) podlega zaliczeniu do przychodów podatkowych (pytanie oznaczone we wniosku nr 10)?
2015.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-380/15-2/AM
∟1. Czy zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. otrzymane dofinansowanie jest przychodem Spółki zwolnionym od podatku dochodowego od osób prawnych?
2. Czy w stosunku do wytworzonych (nabytych) środków trwałych, od których Spółka dokonuje już odpisów amortyzacyjnych, co do których Spółka otrzymała dofinansowanie bądź takie dofinansowanie otrzyma w przyszłości, Spółka powinna - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. - wyłączyć z kosztów uzyskania przychodu odpisy amortyzacyjne (uprzednio zaliczone w koszty uzyskania przychodu) w części ich wartości, która odpowiada poniesionym wydatkom na wytworzenie lub nabycie tych środków pokrytych dofinansowaniem wolnym od podatku dochodowego w miesiącu jego otrzymania na bieżąco, bez korekty okresów poprzednich, w których odpisy te stanowiły koszty uzyskania przychodu, tzn. zastosować bieżącą korektę kosztów uzyskania przychodów?
3. Czy w stosunku do środków trwałych, które zostaną oddane do używania przed wpływem środków pieniężnych z dofinansowania na rachunek bankowy Spółki, Spółka może dokonywać wyłączenia z kosztów uzyskania przychodu części odpisów amortyzacyjnych (w tych miesiącach - okresach - których one dotyczą) na poziomie planowanej wysokości procentowego dofinansowania danego środka trwałego, tzn. Spółka amortyzując dany środek trwały po oddaniu do użytkowania nie będzie uwzględniać co miesiąc w kosztach uzyskania przychodu części odpisów amortyzacyjnych, która zostanie objęta planowanym dofinansowaniem stanowiącym przychód wolny od podatku. Jednak w momencie faktycznego otrzymywania dofinansowania Spółka dokona stosownej bieżącej korekty kosztów od ewentualnych różnic pomiędzy wielkością planowaną dofinansowania, a faktycznie otrzymaną kwotą dofinansowania?
2015.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/4510-386/15/MO
∟W przypadku potwierdzenia przez organ podatkowy, że przedmiotowa Umowa stanowi umowę leasingu finansowego w rozumieniu przepisów prawa podatkowego, wartość początkowa przedmiotu leasingu wykazana dla celów amortyzacji podatkowej w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Wnioskodawcy powinna zostać ustalona w wysokości:
a) ceny netto wykazanej w Umowie; alternatywnie
b) wartości początkowej Znaku, jaką potencjalnie wykazałby finansujący (Sp. z o.o.) gdyby to Sp. z o.o. dokonywała odpisów amortyzacyjnych od Znaku?
(pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
2015.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/4510-328/15/MO
∟Czy umowa używania Znaku stanowić będzie umowę leasingu finansowego w rozumieniu art. 17a pkt 1 w związku z art. 17f Ustawy CIT i ustalone w Umowie opłaty w części stanowiącej spłatę wartości początkowej Znaku, przyjętej w Spółce, tj. raty kapitałowe, nie będą stanowić kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy, natomiast kosztem uzyskania przychodów będą odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej Znaku oraz część odsetkowa spłacanych rat leasingowych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
2015.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/4510-327/15/JP
∟Czy w związku z połączeniem Wnioskodawcy ze Spółką Przejmowaną, Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej?
2015.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/4510-318/15/APO
∟możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych
2015.06.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-393/15-2/MW
∟Czy Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodu pełne odpisy amortyzacyjne od składników majątku zakwalifikowanych do środków trwałych i WNiP wchodzących w skład nabytego w drodze aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części
2015.06.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-330/15-2/MW
∟Czy Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodu pełne odpisy amortyzacyjne od składników majątku zakwalifikowanych do środków trwałych i WNiP wchodzących w skład nabytego w drodze aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części
2015.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-139/15-5/ASZ
∟Najem lokalu mieszkalnego – amortyzacja, wartość początkowa, indywidualna stawka.
2015.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/4510-319/15/BD
∟Czy w przypadku nieodpłatnego udostępnienia pracownikom samochodów służbowych również do celów prywatnych Spółka (pracodawca) nadal ma prawo kwalifikować do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z użytkowaniem tych samochodów (odpisy amortyzacyjne, opłaty i raty leasingowe, wydatki eksploatacyjne)?
37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.