Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: odpisy amortyzacyjne

 

odpisy amortyzacyjne 5226 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

2015.02.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-561/14-2/DS
     ∟Czy opisane Koszty Wdrożeniowe poniesione w związku z wdrożeniem systemu SAP, jako tzw. koszty pośrednie, Spółka może zaliczyć w całości do kosztów uzyskania przychodów w dniu ich poniesienia?

2015.02.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/415-688/14-7/AP
     ∟możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych i wydatków na eksploatację samochodu ciężarowego w proporcji w jakiej samochód ten wykorzystywany jest na cele związane z działalnością gospodarczą

2015.02.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-555/14-2/DS
     ∟Czy Spółka, w związku z działaniem Księgowej wbrew woli Spółki, ma prawo do zmiany stawki amortyzacyjnej na ustalaną indywidualnie w wysokości 10% poprzez skorygowanie dokonanych już odpisów amortyzacyjnych od momentu wprowadzenia budynku do ewidencji środków trwałych Spółki?

2015.02.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/423-76/14/JS
     ∟możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od prawa ochronnego do znaków towarowych oraz zaliczenia tych odpisów do kosztów podatkowych.

2015.02.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1197/14-2/DP
     ∟1) Czy w przypadku gdy użytkowane dotychczas systemy informatyczne Wnioskodawcy (istniejące WNiP) nie będą dalej użytkowane do bieżącej działalności operacyjnej na skutek wyboru systemu banku przejmowanego, ale będą one wykorzystywane jako archiwum, Wnioskodawca będzie miał prawo do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych na dotychczasowych zasadach (pytanie dotyczy zdarzenia przyszłego opisanego w pkt b)? 2) Czy w przypadku gdy użytkowane dotychczas systemy informatyczne Wnioskodawcy (istniejące WNiP) zostaną zlikwidowane gdyż Wnioskodawca nie będzie po połączeniu wykorzystywał ich do dalszej działalności z uwagi na wybór systemu banku przejmowanego i w konsekwencji niezamortyzowana dotychczas wartość początkowa tych WNiP zostanie odniesiona w koszty rachunkowe, Wnioskodawca będzie miał prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w wysokości niezamortyzowanej dotychczas wartości początkowej tych WNiP (pytanie dotyczy zdarzenia przyszłego opisanego w pkt c)? 3) Czy w przypadku gdy Wnioskodawca zrezygnuje z dalszych prac które miały w pierwotnym założeniu doprowadzić do powstania odrębnych WNiP, gdyż Wnioskodawca nie będzie wykorzystywał ich do działalności operacyjnej z uwagi na nieprzydatność dla połączonego banku z uwagi na wybór systemu banku przejmowanego i w konsekwencji poniesione do tej pory nakłady na budowę nowych systemów informatycznych zostaną odniesione w koszty rachunkowe, Wnioskodawca będzie miał prawo rozpoznać koszty uzyskania przychodów w wysokości poniesionych dotychczas nakładów (pytanie dotyczy zdarzenia przyszłego opisanego w pkt d)?

2015.02.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1179/14-2/GJ
     ∟1. Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka rozpozna w momencie zmiany finansującego w umowie leasingu (tj. na moment przeniesienia prawa własności przedmiotu leasingu na nowego finansującego) przychód ze sprzedaży przedmiotu leasingu w wysokości równej wartości niespłaconego przez Korzystającego kapitału (wartość ekspozycji)? 2. Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka rozpozna w momencie zmiany finansującego w umowie leasingu (tj. na moment przeniesienia prawa własności przedmiotu leasingu na nowego finansującego) koszt uzyskania przychodu, w wysokości wydatków poniesionych przez Spółkę na nabycie środka, pomniejszonych o sumę odpisów amortyzacyjnych, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2015.02.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1173/14-2/MW
     ∟w zakresie ustalenia czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca będzie regulował raty leasingowe w terminie umownym nie dłuższym niż 60 dni, w drodze potrącenia, dla Wnioskodawcy powstanie obowiązek korygowania dokonanych odpisów amortyzacyjnych na podstawie art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy przepisy podatkowe określają minimalny okres trwania umowy leasingu, o którym mowa w art. 17f ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (umowy leasingu finansowego).

2015.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1286/14-3/MC
     ∟1. Czy poniesione przez Spółkę koszty usług doradczych należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też alokować je do wartości początkowej środka trwałego (Nieruchomości) i zaliczać do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne? 2. Czy poniesione przez Spółkę koszty obsługi notarialnej związane z zawarciem Umowy Cesji i ostatecznej umowy nabycia Nieruchomości oraz koszty nabycia przez Spółkę praw i obowiązków wynikających z umowy przedwstępnej nabycia nieruchomości zawartej przez spółkę siostrę stanowiące koszty warunkujące nabycie Nieruchomości należy zaliczyć jednorazowo w koszty uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też należy zaliczyć do wartości początkowej podlegającego amortyzacji środka trwałego (Nieruchomości) ? 3. Czy poniesione przez Spółkę inne wydatki okołotransakcyjne wskazane w stanie faktycznym należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też alokować je do wartości początkowej środka trwałego (Nieruchomości) i zaliczać do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne?

2015.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1285/14-3/MC
     ∟1. Czy poniesione przez Spółkę koszty usług doradczych należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też alokować je do wartości początkowej środka trwałego (Nieruchomości) i zaliczać do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne? 2. Czy poniesione przez Spółkę koszty obsługi notarialnej związanej z zawarciem przedwstępnej i ostatecznej umowy nabycia Nieruchomości stanowiące koszty warunkujące nabycie Nieruchomości należy zaliczyć jednorazowo w koszty uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też należy zaliczyć do wartości początkowej podlegającego amortyzacji środka trwałego (Nieruchomości)? 3. Czy poniesione przez Spółkę inne wydatki okołotransakcyjne wskazane w stanie faktycznym należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też alokować je do wartości początkowej środka trwałego (Nieruchomości) i zaliczać do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne?

2015.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1284/14-3/MC
     ∟1. Czy poniesione przez Spółkę koszty usług doradczych należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też alokować je do wartości początkowej środka trwałego (Nieruchomości) i zaliczać do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne? 2. Czy poniesione przez Spółkę koszty obsługi notarialnej związane z zawarciem przedwstępnej i ostatecznej umowy nabycia Nieruchomości stanowiące koszty warunkujące nabycie Nieruchomości należy zaliczyć jednorazowo w koszty uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też należy zaliczyć do wartości początkowej podlegającego amortyzacji środka trwałego (Nieruchomości)? 3. Czy poniesione przez Spółkę inne wydatki okołotransakcyjne wskazane w stanie faktycznym należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też alokować je do wartości początkowej środka trwałego (Nieruchomości) i zaliczać do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne?

2015.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-544/14-2/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zasad zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych po połączeniu spółek.

2015.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-608/14/KK
     ∟Czy Wnioskodawca, może podwyższyć uprzednio obniżone lub wprowadzone do ewidencji z niższą stawką na podstawie art. 16i ust. 5 ustawy o CIT stawki amortyzacji podatkowej dla poszczególnych (wybranych) lub wszystkich środków trwałych amortyzowanych metodą liniową, do dowolnej wysokości, nie wyższej jednak niż stawki amortyzacyjne wskazane w Wykazie?

2015.02.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-412/14-2/KC
     ∟1. Czy dla celów podatkowych Wnioskodawca powinien ustalić wartość podatkową poszczególnych Składników Majątkowych otrzymanych w drodze wkładu niepieniężnego w postaci wyodrębnionego organizacyjnie, finansowo i funkcjonalnie Wydziału Kruszyw w wartości określonej w księgach podatkowych podmiotu wnoszącego wkład (Spółki) na dzień nabycia, w tym w szczególności w przypadku środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych − w wartości początkowej określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podmiotu wnoszącego wkład (Spółki)? 2. Czy odpisy amortyzacyjne od poszczególnych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych w formie wkładu niepieniężnego w postaci wyodrębnionego organizacyjnie, finansowo i funkcjonalnie Wydziału Kruszyw będą stanowić koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy na zasadzie kontynuacji (wartość początkowa oraz wysokości dokonywanych odpisów) amortyzacji dokonywanej przez Spółkę (wnoszącego aport)?

2015.02.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-411/14-2/KC
     ∟1.Czy dla celów podatkowych Wnioskodawca powinien ustalić wartość podatkową poszczególnych Składników Majątkowych otrzymanych w drodze wkładu niepieniężnego w postaci wyodrębnionego organizacyjnie, finansowo i funkcjonalnie Wydziału Betonu w wartości określonej w księgach podatkowych podmiotu wnoszącego wkład (Spółki) na dzień nabycia, w tym w szczególności w przypadku środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych − w wartości początkowej określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podmiotu wnoszącego wkład (Spółki)? 2.Czy odpisy amortyzacyjne od poszczególnych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych w formie wkładu niepieniężnego w postaci wyodrębnionego organizacyjnie, finansowo i funkcjonalnie Wydziału Betonu będą stanowić koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy na zasadzie kontynuacji (wartość początkowa oraz wysokości dokonywanych odpisów) amortyzacji dokonywanej przez Spółkę (wnoszącego aport)?

2015.02.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1210/14-2/MW
     ∟Czy potrącenie wierzytelności Wnioskodawcy o wydanie przedmiotu pożyczki z wierzytelnością zbywcy o zapłatę ceny sprzedaży Aktywów odpowiada definicji „uregulowania” zobowiązania, o której mowa w art. 15b ustawy o PDOP, w związku z czym Wnioskodawca będzie mieć prawo do zaliczenia odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od nabytych Aktywów do kosztów podatkowych w pełnej wysokości?

2015.02.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1209/14-2/MW
     ∟w zakresie ustalenia czy potrącenie wierzytelności Wnioskodawcy o wydanie przedmiotu pożyczki z wierzytelnością zbywcy o zapłatę ceny sprzedaży Aktywów odpowiada definicji „uregulowania” zobowiązania, o której mowa w art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w związku z czym Wnioskodawca będzie mieć prawo do zaliczenia odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od nabytych Aktywów do kosztów podatkowych w pełnej wysokości

2015.02.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1208/14-2/MW
     ∟w związku z czym Wnioskodawca będzie mieć prawo do zaliczenia odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od nabytych Aktywów do kosztów podatkowych w pełnej wysokości

2015.02.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1201/14-2/DP
     ∟Czy nabyte przez Spółkę Znaki towarowe, z uwagi na fakt, że Spółka będzie je używać na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w okresie przekraczającym rok, będą mogły podlegać amortyzacji w rozumieniu ustawy o CIT, a w konsekwencji czy odpisy amortyzacyjne od Znaków towarowych będą stanowić koszty uzyskaniu przychodu Wnioskodawcy od momentu rozpoczęcia amortyzacji, tj. począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi wprowadzenie Znaków towarowych do ewidencji środków trwałych oraz wątłości niematerialnych i prawnych? Czy zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT prawidłowe będzie ustalenie wartości początkowej Znaków towarowych w wysokości ceny nabycia Znaków towarowych wynikającej z umowy sprzedaży (z uwzględnieniem art. 16g ust. 3 ustawy o CIT)?

2015.02.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/423-62/14/SK
     ∟w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości wskazanych we wniosku składników majątku (budynku i parkingu).

2015.02.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-584/14-4/EK
     ∟podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu rozliczenia wydatków poniesionych na wypłatę odszkodowań za zniszczenia płodów rolnych i zieleni.

2015.02.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-527/14/MK
     ∟Czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z ustanowieniem poręczenia oraz gwarancji powinny stanowić pośrednie koszty uzyskania przychodów Spółki w momencie poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4d w związku z ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. w dacie ujęcia jako koszt w księgach rachunkowych Spółki?

2015.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1154/14-2/DP
     ∟1. Czy Ewentualny dochód osiągnięty przez J. w związku z objęciem przez Spółkę majątku A. w wyniku likwidacji tej spółki będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem CIT? 2. Czy Wartością początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, które zostaną objęte przez J. w związku z likwidacją A., stanowiącą podstawę do dokonywania odpisów amortyzacyjnych przez J. będzie wartość tych aktywów ustalona na moment likwidacji A., nie wyższa od ich wartości rynkowej?

2015.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-539/14-2/DS
     ∟Koszty z=uzyskania przychodów.

2015.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-536/14-2/DS
     ∟Koszty uzyskania przychodów.

2015.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-532/14-5/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych.

2015.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-532/14-4/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie korekty odpisów amortyzacyjnych.

2015.02.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-3/15-4/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

2015.02.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-533/14-4/DS
     ∟Czy w związku z nabyciem przez Spółkę Akcyjną przedsiębiorstwa Pożyczkodawcy, Spółka Akcyjna powinna wycenić składniki majątkowe wg wartości rynkowej oraz ująć w księgach rachunkowych dodatnią wartość firmy, podlegająca amortyzacji zgodnie z art. 16b ust. 2 pkt 2 Ustawy CIT?

2015.02.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-1141/14/AK
     ∟1. Czy otrzymana dotacja stanowi przychód podatkowy, zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, który należy bądź można uwzględnić w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w kol. 15? 2. Czy zakupione wyposażenie, oprogramowanie, materiały i narzędzia biurowe, książki związane ściśle z prowadzoną działalnością gospodarczą, sfinansowane dotacją, można zaliczyć do kosztów działalności gospodarczej i ująć w podatkowej księdze w kol 13 w dacie rozpoczęcia działalności tj. 20 października 2014 r.?

2015.01.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1113/14-2/EŻ
     ∟1) Czy w sytuacji gdy grunty (prawo własności gruntu lub prawo wieczystego użytkowania gruntu) wraz z posadowionymi na tych gruntach budynkami i budowlami (w których Spółka dokonała inwestycji w obcych środkach trwałych), zostały wniesione jako wkład niepieniężny (aport) do Spółki, Spółce będzie przysługiwało prawo do dalszego dokonywania opisów amortyzacyjnych od pierwotnie ustalonej wartości początkowej inwestycji w obcych środkach trwałych przy zastosowaniu dotychczas stosowanej metody amortyzacji? 2) Czy nie w pełni umorzona wartość (wartość początkowa w części nie pokrytej sumą podatkowych odpisów amortyzacyjnych) inwestycji w obcych środkach trwałych stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki?

42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj