Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło:
481750 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
4982 4983 4984 4985 4986 4987 4988 4989 4990 4991 4992 4993 4994 4995 4996 4997 4998 4999 5000 5001 5002
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-783/15-2/AJ
∟Kwestia metodologii opodatkowania przychodów uzyskanych za pośrednictwem luksemburskiej spółki SCSp powstałych w związku z przekształceniem Spółek Inwestycyjnych oraz z udziału w zyskach spółek komandytowych powstałych z przekształcenia Spółek Inwestycyjnych.
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-769/15-2/JC
∟Czy w przedstawionym stanie faktycznym odsetki wypłacone przez Spółkę będą mogły być zaliczane do kosztów podatkowych bez ograniczeń wynikających z treści art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 Ustawy CIT (tj. przepisów o cienkiej kapitalizacji)?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-739/15-2/JC
∟1. Czy zgodnie z treścią opisanego powyżej zdarzenia przyszłego, odsetki płacone przez Wnioskodawcę na rzecz Uczestników będą podlegały ograniczeniom wynikającym z przepisów art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2015 r., w zakresie uznania ich za koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
2. Czy Spółka w świetle opisanego powyżej zdarzenia przyszłego będzie zobowiązana do sporządzania dokumentacji, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-723/15-2/RS
∟
1. Czy wypłata przez Fundusz na rzecz GHL dochodów Funduszu z tytułu przychodów z lokat netto Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych stanowi dla GHL przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z art. 12 UPDOP?
2. Czy wypłata przez Fundusz na rzecz GHL dochodów Funduszu z tytułu zrealizowanego zysku ze zbycia lokat Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych stanowi dla GHL przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z art. 12 UPDOP?
3. Czy wypłata przez Fundusz na rzecz GHL przychodów ze zbycia lokat funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych stanowi dla GHL przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z art. 12 UPDOP?
4. Czy wypłaty przez Fundusz na rzecz GHL z tytułów o których mowa w pytaniach 1-3, stanowią dla GHL przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?
5. Czy Fundusz jako podmiot dokonujący wypłat z tytułów, o których mowa w pytaniach 1-3, będzie zobowiązany do poboru i zapłaty podatku dochodowego z tytułu przychodu osiągniętego przez GHL?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-722/15-2/RS
∟1. Czy GP będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce z tytułu przekształcenia G. SKA w G. SK?
2. Czy GP będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce z tytułu likwidacji G. SK, tj. w szczególności z tytułu przekazania do GP środków pieniężnych oraz ogółu praw i obowiązków składających się na udział G. SK w P. SK w postaci majątku likwidacyjnego?
3. Czy GP będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce z tytułu zysków osiąganych przez P. SK w związku z prowadzoną działalnością na rynku nieruchomości?
4. Czy na GP będzie ciążył obowiązek składania rocznego zeznania CIT-8 o wysokości dochodu (straty) osiągniętego w roku podatkowym?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-721/15-2/RS
∟1. Czy w ramach przedstawionego zdarzenia przyszłego przychody, które mogą powstać w związku z przekształceniem GW SKA w spółkę komandytową (tj. GW SK) będą stanowiły dla Funduszu na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 10 UPDOP przychód zwolniony od opodatkowania w Polsce w części odpowiadającej udziałowi G1 w zysku GW SKA, po uwzględnieniu udziału w zysku, jaki posiadać będzie Fundusz w G1?
2. Czy w ramach przedstawionego zdarzenia przyszłego przychody, które mogą powstać w związku z likwidacją GW SK, tj. w szczególności z tytułu przekazania G1 środków pieniężnych oraz ogółu praw i obowiązków składających się na udział GW SK w GGP SK w postaci majątku likwidacyjnego, będą stanowiły dla Funduszu na podstawie art. 6 ust. 1
pkt 10 UPDOP przychód zwolniony od opodatkowania w Polsce w części odpowiadającej udziałowi G1 w zysku GW SK, po uwzględnieniu udziału w zysku, jaki posiadać będzie Fundusz w G1?
3. Czy w ramach przedstawionego zdarzenia przyszłego przychody z udziału w GGP SK będą stanowiły dla Funduszu na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 10 UPDOP przychód zwolniony od opodatkowania w Polsce w części odpowiadającej udziałowi G1 w zysku GGP SK, po uwzględnieniu udziału w zysku, jaki posiadać będzie Fundusz w G1?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-720/15-2/RS
∟1. Czy wypłata przez Fundusz na rzecz G. z tytułu wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych stanowi dla G. przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych, zgodnie z art. 12 UPDOP?
2. Czy wypłata przez Fundusz na rzecz G. z tytułu wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych stanowi dla G. przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?
3. Czy Fundusz jako podmiot dokonujący wypłat z tytułu wykupu certyfikatów będzie zobowiązany do poboru i zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu przychodu osiągniętego przez G.?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-719/15-2/RS
∟1. Czy wypłata przez Fundusz na rzecz G z tytułu umorzenia przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych w związku z likwidacją Funduszu stanowi dla G przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych, zgodnie z art. 12 UPDOP?
2. Czy wypłata przez Fundusz na rzecz G z tytułu umorzenia przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych w związku z likwidacją Funduszu stanowi dla G przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?
3. Czy Fundusz jako podmiot dokonujący wypłat z tytułu umorzenia certyfikatów w związku z likwidacją Funduszu, będzie zobowiązany do poboru i zapłaty podatku dochodowego z tytułu przychodu osiąganego przez G?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-718/15-2/RS
∟1. Czy otrzymywane przez G. należności z tytułu wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych stanowią dla G. przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych, zgodnie z art. 12 UPDOP?
2. Czy otrzymane przez G. należności z tytułu wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych stanowią przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-717/15-2/RS
∟1. Czy otrzymana przez G. wypłata dochodów Funduszu z tytułu przychodów z lokat netto Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych stanowi dla G. przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z art. 12 UPDOP?
2. Czy otrzymana przez G. wypłata dochodów Funduszu z tytułu zrealizowanego zysku ze zbycia lokat Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych stanowi dla G. przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z art. 12 UPDOP?
3. Czy otrzymana przez G. wypłata przychodów ze zbycia lokat Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych stanowi dla G. przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z art. 12 UPDOP?
4. Czy wypłaty otrzymane przez G. od Funduszu z tytułów o których mowa w pytaniach 1-3, stanowią dla G. przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-716/15-2/RS
∟1. Czy środki pieniężne otrzymane przez G. od Funduszu z tytułu umorzenia przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych w związku z likwidacją Funduszu stanowią dla G. przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych, zgodnie z art. 12 UPDOP?
2. Czy środki pieniężne otrzymane przez G. od Funduszu z tytułu umorzenia przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych w związku z likwidacją Funduszu stanowią dla G. przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-715/15-2/RS
∟1. Czy GP będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce z tytułu przekształcenia H. SKA w H. SK?
2. Czy GP będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce z tytułu likwidacji H. SK, tj. w szczególności z tytułu przekazania do GP środków pieniężnych oraz ogółu praw i obowiązków składających się na udział H. SK w P. SK w postaci majątku likwidacyjnego?
3. Czy GP będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce z tytułu zysków osiąganych przez P. SK w związku z prowadzoną działalnością na rynku nieruchomości?
4. Czy na GP będzie ciążył obowiązek składania rocznego zeznania CIT-8 o wysokości dochodu (straty) osiągniętego w roku podatkowym?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-714/15-4/RS
∟1. Czy w ramach przedstawionego zdarzenia przyszłego przychody, które mogą powstać w związku z przekształceniem GW SKA w spółkę komandytową, tj. GW SK będą stanowiły dla F przychód opodatkowany w Polsce w części odpowiadającej udziałowi GP w zysku GW SKA, po uwzględnieniu udziału w zysku, jaki F będzie posiadać w GP ?
2. Czy w ramach przedstawionego zdarzenia przyszłego przychody, które mogą powstać w związku z likwidacją GW SK, tj. w szczególności z tytułu przekazania GP środków pieniężnych oraz ogółu praw i obowiązków składających się na udział GW SK w GG SK w postaci majątku likwidacyjnego, będą stanowiły dla F przychody opodatkowane w Polsce w części odpowiadającej udziałowi F w zysku GP ?
3. Czy w ramach przedstawionego zdarzenia przyszłego przychody z udziału w GG SK będą stanowiły dla F przychody opodatkowane w Polsce w części odpowiadającej udziałowi GP w zysku GG SK, po uwzględnieniu udziału w zysku, jaki F będzie posiadać w GP ?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-712/15-3/AJ
∟Kwestia skutków podatkowych przekształcenia Sp. z o.o. w spółkę komandytową lub jawną oraz skutków podatkowych likwidacji (lub rozwiązania bez likwidacji) spółki komandytowej lub jawnej.
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-711/15-3/AJ
∟Kwestia skutków podatkowych przekształcenia Sp. z o.o. oraz SKA w spółki osobowe oraz likwidacji spółek osobowych.
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-690/15-3/MW
∟Korekta kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-680/15-2/PS
∟Istnienie zakładu Spółki na terytorium Polski w świetle umowy polsko - szwajcarskiej o unikaniu podwójnego opodatkowania.
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-639/15-2/IŚ
∟Brak możliwości ustalania różnic kursowych od tzw. własnych środków pieniężnych na operacji wymiany (przewalutowania) EURO na PLN).
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-916/15-3/JK2
∟Przychód ze sprzedaży działki gruntu należy zakwalifikować do źródła wskazanego w art. 10 ust. 1 pkt 3 – działalność gospodarcza, to w przedmiotowej sprawie nie znajdzie zastosowania zwolnienie określone w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 ww. ustawy.
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-915/15-3/JK2
∟Przychód ze sprzedaży działki gruntu należy zakwalifikować do źródła wskazanego w art. 10 ust. 1 pkt 3 – działalność gospodarcza, to w przedmiotowej sprawie nie znajdzie zastosowania zwolnienie określone w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 ww. ustawy.
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-860/15-4/MS1
∟Czy Wnioskodawca zapłaci podatek dochodowy od osób fizycznych od tej transakcji,
czy też taka sprzedaż z konieczności, ale regulująca sprawę związaną z inwestycją gminną
i zgodna z uchwałami organów gminy jest lub może być zwolniona od zapłacenia podatku, kiedy jeszcze nie upłynęło 5 lat od darowizny?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-840/15-4/IM
∟Czy odpłatne ustanowienie służebności przesyłu jest zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych, stosownie do przepisu art. 21 ust. 1 pkt 120a Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ? (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz 176 z późn. zm.)
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-839/15-4/MS2
∟Czy cała suma przeznaczona na nadpłatę kredytu hipotecznego jest w całości zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych związanego ze sprzedażą nieruchomości? Jeżeli nie, to jaka jej część jest zwolniona z podatku?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-828/15-4/JK
∟Wynagrodzenie, które Wnioskodawca otrzymał od polskiego pracodawcy z tytułu pracy wykonywanej na terytorium Niemiec (w miejscu zamieszkania Wnioskodawcy) podlegają opodatkowaniu tylko w Niemczech. Natomiast wynagrodzenie, które Wnioskodawca otrzymał od polskiego pracodawcy z tytułu pracy wykonywanej na terytorium Polski podlegają opodatkowaniu również w Polsce z uwzględnieniem umowy polsko – niemieckiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-792/15-6/MS2
∟Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia zawartego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku wydatkowania środków ze sprzedaży lokalu mieszkalnego należącego do jej majątku odrębnego (nie wcześniej niż w dniu uzyskania przychodu ze sprzedaży) na spłatę kredytu mieszkaniowego. Przy czym celem mieszkaniowym będzie spłata kredytu od dnia sprzedaży lokalu mieszkalnego, a środki przeznaczone na spłatę kredytu muszą pochodzić ze sprzedaży nieruchomości. Nie ma więc w tej sytuacji przeszkód prawnych, aby przychód ten korzystał ze zwolnienia od podatku dochodowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-1106/15-4/MS
∟Czy odpłatne zbycie udziału w Nieruchomości będzie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-1071/15-2/MP
∟Czy w związku z realizacją opisanego programu lojalnościowego, adresowanego do pracowników Spółki, jej pracownicy osiągną przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w konsekwencji na podstawie art. 31 ustawy o PIT Spółka będzie obowiązana do potrącania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od tego przychodu?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-1063/15-2/IM
∟Finansowanie noclegów pracownikom, na czas wykonywania przez nich obowiązków służbowych wynikających z umowy o pracę nie stanowi przychodu tychże pracowników ze stosunku pracy. Tym samym Spółka nie powinna pobierać i odprowadzać z tego tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-1032/15-4/MS
∟Która data nabycia powinna być przyjęta w przypadku sprzedaży do rozliczenia przychodu, w przypadku, gdy wymieniony lokal oraz miejsce postojowe Wnioskodawczyni sprzedała w dniu 15 marca 2013 r.?
2015.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-722/15-2/MC
∟Zbycie udziałów w celu umorzenia, szacowanie przychodu przez urząd skarbowy.
4982 4983 4984 4985 4986 4987 4988 4989 4990 4991 4992 4993 4994 4995 4996 4997 4998 4999 5000 5001 5002
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.