Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: majątek

 

majątek 1860 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

2010.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-747/09-2/PD
     ∟1) Czy przejęcie przez Spółkę majątku pozostałego po likwidacji M. spowoduje powstanie po stronie Spółki dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?2) W jaki sposób należy ustalić wartość podatkową składników majątkowych (w tym Nieruchomości oraz wyposażenia) objętych przez Spółkę w związku z likwidacją M., która będzie stanowiła w zależności od ich przeznaczenia:• podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszt uzyskania przychodu Spółki (lub po pomniejszeniu o dokonane odpisy amortyzacyjne będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów uzyskanych ze zbycia tych składników majątkowych) - jeżeli Spółka będzie wykorzystywać te składniki majątkowe na potrzeby związane z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą i przewidywany okres używania będzie dłuższy niż rok, lub• koszt uzyskania przychodów ze zbycia w momencie odpłatnego zbycia - jeżeli spółka nie będzie wykorzystywać tych składników majątkowych na potrzeby związane z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą lub przewidywany okres używania będzie krótszy niż rok?

2010.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-746/09-2/PD
     ∟Czy wydanie jedynemu udziałowcowi majątku Spółki w związku z likwidacją Spółki spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2010.01.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-654/09-4/AK
     ∟skutki podatkowe związane z dokonaniem darowizny nieruchomości na rzecz córki

2010.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-694/09-8/MS
     ∟Czy w przedstawionym stanie faktycznym przedmiot aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, czy tez stanowi wybrane aktywa dla potrzeb ustawy o VAT i ustawy o PDOP? Czy w przedstawionym stanie faktycznym wniesienie przez Wnioskodawcę w drodze aportu do osobowej spółki handlowej Nieruchomości Pierwszej, Drugiej, Trzeciej, Czwartej oraz Piątej powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania PDOP? Czy w przypadku wniesienia przedmiotowego wkładu niepieniężnego do osobowej spółki handlowej, podstawą opodatkowania, w oparciu o art. 29 ust. 9 ustawy o VAT, będzie wartość rynkowa wniesionego aportu pomniejszona o kwotę podatku? Czy dla celów rozliczenia podatkiem dochodowym Wnioskodawcy jako wspólnika osobowej spółki handlowej wartość początkowa składników majątkowych w zakresie Nieruchomości Pierwszej, Drugiej, Trzeciej, Czwartej oraz Piątej wniesionych przez Wnioskodawcę do osobowej spółki handlowej powinna być określona jako ich wartość rynkowa wynikającą z umowy osobowej spółki handlowej? Czy w przypadku sprzedaży przez osobową spółkę handlową Nieruchomości Pierwszej, Drugiej, Trzeciej, Czwartej oraz Piątej otrzymanych w drodze aportu od Spółki, dochodem Wnioskodawcy (tj. Spółki) będzie (przypadająca na niego) różnica pomiędzy ceną należną osobowej spółce handlowej z tytułu sprzedaży tych nieruchomości a ich wartością wynikającą z ksiąg ustaloną dla celów podatkowych, przy założeniu że wartość początkowa sprzedanych aktywów została ustalona w oparciu o wartość rynkową określoną w umowie osobowej spółki handlowej (ustaloną na moment wniesienia aportu do osobowej spółki handlowej)? Czy w przypadku likwidacji osobowej spółki handlowej, opodatkowaniu u wspólnika podlega różnica pomiędzy kwotą lub majątkiem otrzymanym z tytułu likwidacji osobowej spółki handlowej a wartością wkładu ustaloną zgodnie z umową osobowej spółki handlowej podwyższoną o koszty związane z wniesieniem wkładu?

2010.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-693/09-8/MS
     ∟Czy w przypadku likwidacji osobowej spółki handlowej, opodatkowaniu u wspólnika podlega różnica pomiędzy kwotą lub majątkiem otrzymanym z tytułu likwidacji osobowej spółki handlowej a wartością wkładu ustaloną zgodnie z umową osobowej spółki handlowej podwyższoną o koszty związane z wniesieniem wkładu?

2009.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3-443-916/09-2/JF
     ∟podział majątku likwidacyjnego polegający na przeniesieniu wszystkich składników tego majątku, stanowiących przedsiębiorstwo w rozumieniu art. art. 55#185; Kodeksu cywilnego, na własność jedynego wspólnika Wnioskodawcy należy uznać za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o podatku od towarów i usług.

2009.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-695/09-6/MS
     ∟Czy w przypadku likwidacji osobowej spółki handlowej, opodatkowaniu u wspólnika podlega różnica pomiędzy kwotą lub majątkiem otrzymanym z tytułu likwidacji osobowej spółki handlowej a wartością wkładu ustaloną zgodnie z umową osobowej spółki handlowej podwyższoną o koszty związane z wniesieniem wkładu?

2009.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-994/09-4/AP
     ∟Czy na potrzeby ustalania obrotu, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, Wnioskodawca powinien uwzględniać uzyskiwane w ramach wykonywania funkcji zarządzania rezerwami dewizowymi odsetki od posiadanych dłużnych papierów wartościowych?

2009.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-756/09-2/JG
     ∟Czy w przypadku podjęcia przez Zarząd Spółki decyzji o likwidacji zaniechanej inwestycji koszt zaniechanej inwestycji należy traktować jako koszt uzyskania przychodów dla celów podatkowych w dacie podjęcia decyzji o likwidacji i usunięcia składników z ewidencji majątku Spółki czy też w momencie fizycznej likwidacji inwestycji?

2009.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-600/09-2/AJ
     ∟Czy w związku w wykonaniem przez Inwestora prac na majątku Spółki, w szczególności prac ingerujących w środki trwałe Spółki, w ramach usuwania tzw. kolizji nie powstanie dla Spółki przychód podatkowy ?

2009.12.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-575/09-2/MK1
     ∟Czy w przypadku późniejszego zbycia przez Wnioskodawcę udziałów otrzymanych uprzednio jako wynagrodzenie z tytułu umorzenia udziałów w spółkach lub w ramach majątku likwidacyjnego spółek, dochodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych będzie nadwyżka przychodów z późniejszego zbycia udziałów nad kosztami ich uzyskania, które będą odpowiadały wartości rynkowej udziałów na dzień ich wydania Wnioskodawcy (jako wynagrodzenie z tytułu umorzenia lub majątek likwidacyjny)?

2009.11.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-663/09-4/ER
     ∟1. Czy odsetki od obligacji wyemitowanych w celu spłaty części starego długu pozyskanego na objęcie majątku służącego do prowadzenia działalności gospodarczej mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty (poniesienia) na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: UPDOP)?2. Czy w przypadku, gdy zapłata odsetek od obligacji wyemitowanych przez Wnioskodawcę w celu refinansowania części starego długu zaciągniętego na nabycie udziałów odbywa się poprzez potrącenie zobowiązań Wnioskodawcy z należnościami Wnioskodawcy z tytułu zapłaty za obligacje, są one kosztem uzyskania przychodów?

2009.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-579/09-7/MS
     ∟6.Jakie skutki w podatku dochodowym wywoła po stronie Spółki podział kwoty pozostałej ze spieniężenia majątku likwidowanej SK, w szczególności, czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku rozwiązania SK nie wlicza się wartości opodatkowanych już skumulowanych dochodów SK z jej bieżącej działalności oraz ze sprzedaży aktywów, które nie zostały wypłacone wspólnikom?

2009.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-859/09/LSz
     ∟Wnioskodawca występując odrębnie jako podatnik podatku od towarów i usług, będzie miał prawo do obniżenia kwot podatku należnego o kwoty podatku naliczonego wynikające z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z budową budynku, w takiej części, w jakiej wydatki te będą miały związek z wykonywanymi czynnościami opodatkowanymi. Jednocześnie jako zarejestrowany podatnik podatku VAT będzie miał obowiązek wystawienia faktury VAT przy dostawie budynku wraz z gruntem i będzie miał obowiązek zaewidencjonowania dostawy budynku wraz z gruntem w prowadzonej dla potrzeb podatku od towarów i usług ewidencji oraz wykazania tej sprzedaży w składanej deklaracji VAT-7.

2009.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-630/09/IK
     ∟opodatkowanie przekazania wspólnikowi spółki jawnej przedsiębiorstwa tej spółki w związku z rozwiązaniem i likwidacją spółki

2009.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-504/09-2/JG
     ∟1. Czy akcjonariusze Spółki Przekształcanej osiągną przychód, w związku z przekształceniem tej spółki w Spółkę komandytowo-akcyjną i przekazaniem kapitału zapasowego, utworzonego z zysków z lat poprzednich, przekazanych na ten cel stosownymi uchwałami walnego zgromadzenia o podziale zysku za dany rok obrotowy, jeśli cały kapitał zapasowy utworzony w ten sposób stanie się majątkiem Spółki Przekształconej, a wspólnicy nie otrzymają faktycznie żadnych środków; ani też takie środki nie zostaną postawione im do dyspozycji? 2. Czy akcjonariusze Spółki Przekształcanej osiągną przychód w związku z przekształceniem tej spółki w Spółkę komandytowo-akcyjną i przekazaniem niepodzielonego zysku za rok 2009 (walne zgromadzenie nie podjęło żadnej uchwały w tej sprawie), jeśli cały ten zysk stanie się majątkiem Spółki Przekształconej, a wspólnicy nie otrzymają faktycznie żadnych środków, ani też takie środki nie zostaną postawione im do dyspozycji? 3. W razie odpowiedzi twierdzącej na przynajmniej jedno z powyższych pytań, czy spółka osobowa (M. Sp. z o.o. SKA) stanie się wbrew przepisom ustaw o CIT i PIT podatnikiem podatku dochodowego z tytułu przychodu z udziału w zyskach osób prawnych, czy podatnikami tego podatku są wspólnicy i akcjonariusze M. Sp. z o.o. SKA, w szczególności akcjonariusze posiadający np. akcje na okaziciela? 4. Kto będzie płatnikiem podatku z tytułu przychodów z udziału w zyskach osób prawnych? 5. Jeśli płatnikiem będzie Spółka Przekształcona, to na jakiej podstawie prawnej ma ustalić podatników, jeśli mogą nimi być w szczególności akcjonariusze M. SP. z o.o. SKA, którzy posiadają akcje na okaziciela?

2009.11.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-798/09-4/ES
     ∟Czy środki finansowe uzyskane z jednorazowej sprzedaży pospółki uzyskanej z pogłębienia stawów znajdujących się na obszarze gospodarstwa rolnego Zainteresowanego podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

2009.11.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3-443-693/09-4/JF
     ∟Czy Spółka po przeprowadzeniu procesu likwidacji, zgodnie z przepisami ustawy Kodeks spółek handlowych tj. spłaceniu zobowiązań spółki i następnie przewidzianego przepisami ww. ustawy podziału pozostałego majątku pomiędzy wspólników - nie ma obowiązku korekty podatku naliczonego odliczonego przy zakupie środków trwałych służących działalności opodatkowanej Spółki?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-510/09-5/AG
     ∟Pytanie 2. Czy przeniesienie na rzecz API, w ramach planowanej likwidacji spółki, praw z tytułu wierzytelności wynikających z pożyczki, udzielonej pierwotnie przez A, będzie dla spółki neutralne na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, tzn. czy w związku z tą operacją spółka nie będzie zobowiązana do wykazania przychodu podlegającego opodatkowaniu, ani nie będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów ? Pytanie 3. Czy w związku z przeniesieniem na rzecz API, w ramach planowanej likwidacji spółki praw z tytułu wierzytelności wynikających z udzielonej przez spółkę pożyczki, po stronie spółki powstanie przychód lub koszt podatkowy z tytułu różnic kursowych?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-510/09-4/AG
     ∟W związku z otrzymaniem przez spółkę, w ramach planowanej likwidacji A, praw z tytułu wierzytelności wynikających z udzielonej pierwotnie przez A pożyczki, po stronie spółki powstanie przychód podlegający opodatkowaniu?

2009.10.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-658b/09/ENB
     ∟Czy dochód ze sprzedaży działki (60.000,00 zł) łączy się z innymi dochodami, czy jest opodatkowany w formie ryczałtu?

2009.10.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-490/09-3/MG
     ∟opodatkowanie dochodu z tytułu udziału w zyskach osób prawnych

2009.10.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-577/09-2/ES
     ∟Czy zaprezentowany stan faktyczny pozwala na stwierdzenie, że faktyczną datą nabycia nieruchomości zabudowanej, jest dzień 9 kwietnia 1999 roku, kiedy to miało miejsce pierwotne nabycie nieruchomości przez małżonków, na zasadzie wspólnoty ustawowej?

2009.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-452/09-2/JB
     ∟Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 25 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r., Nr 54, poz. 654 j.t. ze zm.) - odpisane wierzytelności, których nieściągalność została udokumentowana zgodnie z art. 16 ust. 2 pkt 2 lit a), b) i c) ustawy postanowieniem sądu o oddaleniu wniosku o ogłoszenie upadłości, gdy majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania, postanowieniem sądu o umorzeniu postępowania upadłościowego, gdy majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania, lub postanowieniem sądu o ukończeniu postępowania upadłościowego - wydanymi w ramach postępowań upadłościowych prowadzonych na podstawie przepisów rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 24 października 1934r. Prawo upadłościowe (Dz. U. z 1991 r., Nr 118, poz. 512 j.t. ze zm.)?

2009.09.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-424/09-2/MS
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę Nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do spółki osobowej, skutkującego w zwiększeniu majątku spółki komandytowej, będzie dla Spółki neutralne z perspektywy podatku dochodowego od osób prawnych?

2009.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-485/09-5/IF
     ∟przychód uzyskany ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości podlega opodatkowaniu 10% zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych, chyba że wystąpią warunki do zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) i e) ww. ustawy o podatku dochodowym w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r.

2009.09.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-346/09-2/AG
     ∟Czy z tytułu podziału przez wydzielenie (art. 529 § 1 pkt 4 KSH) w okolicznościach stanu faktycznego wniosku powstanie po stronie A Sp. z o.o. przychód, o którym mowa w przepisie art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-368/09-2/MB
     ∟Czy wartość majątku P. i G. przejętego przez M w wyniku połączenia nie będzie stanowić dochodu dla M, w świetle polskich przepisów o podatku dochodowym?Czy Oddział utworzony w Polsce przez M będzie stanowić tzw. zakład tej Spółki na terenie Polski, którego dochody będą opodatkowane polskim podatkiem CIT? Czy M wstąpi we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki przejętych spółek? Czy, biorąc pod uwagę zasadę sukcesji generalnej, Oddział utworzony przez M na terenie Polski wstąpi w prawa i obowiązki spółek P. i G.,spółek,zasad amortyzacji majątku przejętych możliwości zaliczenia przez Oddział do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wydatków na nabycie nieruchomości i innych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, w momencie ewentualnego odpłatnego zbycia tych aktywów, jak również możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Oddziału nierozliczonych przez P. i G. kosztów bezpośrednio związanych z przyszłymi przychodami oraz proporcjonalnego rozliczania kosztów pośrednich poniesionych przez P. i G.?

2009.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-325/09-4/DG
     ∟1) Czy w świetle art. 93 §2 w zw. z art. 93 §1 oraz art. 93d Ordynacji podatkowej, przejęcie Spółki przez Akcjonariusza, w wyniku którego Akcjonariusz nabędzie cały majątek i stanie się podmiotem wszystkim praw i obowiązków Spółki, nie będzie skutkowało naruszeniem ustalonego w Decyzji warunku zwolnienia z CIT polegającego na obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej przez okres dwóch lat od upływu okresu, na który zaniechano poboru podatku?

2009.08.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-407/09/ASz
     ∟opodatkowanie przez byłego wspólnika spółki cywilnej, dokonanej w ramach jego jednoosobowej działalności gospodarczej, sprzedaży majątku otrzymanego uprzednio w związku z wystąpieniem ze spółki.

43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj