Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: metoda rachunkowa

 

metoda rachunkowa 255 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4 5 6 7 8 9

2014.11.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1041/14/AP
     ∟Czy, biorąc pod uwagę autonomiczność tzw. metody rachunkowej ustalania różnic kursowych na gruncie przepisów podatkowych, prawidłowe jest wykazanie różnic kursowych w wyniku podatkowym Spółki poprzez uwzględnienie w tym wyniku jedynie nadwyżki ujemnych lub dodatnich różnic kursowych danego okresu ujętej w księgach rachunkowych (tzw. ujęcie różnic per saldo)?

2014.11.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1040/14/AP
     ∟a. tzw. koszt wspólny działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych i opodatkowanej na zasadach ogólnych, mający wpływ na wynik osiągany w ramach wskazanych rodzajów działalności zgodnie z zasadami wskazanymi w art. 15 ust. 2 w zw. z art. 15 ust. 2a ustawy o PDOP (przypisanie za pomocą odpowiedniego klucza alokacji); b. tzw. przychód wspólny, który podlega w całości opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2014.11.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1039/14/AP
     ∟Czy, biorąc pod uwagę autonomiczność tzw. metody rachunkowej ustalania różnic kursowych na gruncie przepisów podatkowych, prawidłowe jest wykazanie różnic kursowych w wyniku podatkowym Spółki poprzez uwzględnienie w tym wyniku jedynie nadwyżki ujemnych lub dodatnich różnic kursowych danego okresu ujętej w księgach rachunkowych (tzw. ujęcie różnic per saldo)?

2014.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-285/14-5/KC
     ∟Czy w ramach rozliczania różnic kursowych na podstawie przepisów UoR: c)saldo ujemne, czyli wartość stanowiąca nadwyżkę ujemnych różnic kursowych nad dodatnimi różnicami kursowymi, których Spółka nie jest w stanie zaalokować bezpośrednio do działalności zwolnionej lub opodatkowanej, stanowić będzie koszt wspólny działalności zwolnionej z opodatkowania i opodatkowanej PDOP, alokowany zgodnie z zasadami wskazanymi w art. 15 ust. 2 i 2a UPDOP, tj. przy pomocy klucza przychodowego; d)saldo dodatnie, czyli wartość stanowiąca nadwyżkę dodatnich różnic kursowych nad ujemnymi różnicami kursowymi, których Spółka nie jest w stanie zaalokować bezpośrednio do działalności zwolnionej lub opodatkowanej, stanowić będzie przychód, podlegający w całości opodatkowaniu PDOP?

2014.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-285/14-4/KC
     ∟Czy w ramach rozliczania różnic kursowych na podstawie przepisów UoR: c) saldo ujemne, czyli wartość stanowiąca nadwyżkę ujemnych różnic kursowych nad dodatnimi różnicami kursowymi, których Spółka nie jest w stanie zaalokować bezpośrednio do działalności zwolnionej lub opodatkowanej, stanowić będzie koszt wspólny działalności zwolnionej z opodatkowania i opodatkowanej PDOP, alokowany zgodnie z zasadami wskazanymi w art. 15 ust. 2 i 2a UPDOP, tj. przy pomocy klucza przychodowego; d) saldo dodatnie, czyli wartość stanowiąca nadwyżkę dodatnich różnic kursowych nad ujemnymi różnicami kursowymi, których Spółka nie jest w stanie zaalokować bezpośrednio do działalności zwolnionej lub opodatkowanej, stanowić będzie przychód, podlegający w całości opodatkowaniu PDOP?

2014.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-285/14-3/KC
     ∟Czy rozliczając różnice kursowe dla celów podatkowych na podstawie przepisów UoR, Spółka będzie uprawniona do wykazania w przychodach podatkowych lub w kosztach podatkowych odpowiednio: nadwyżki dodatnich różnic kursowych nad ujemnymi różnicami kursowymi lub nadwyżki ujemnych różnic kursowych nad dodatnimi różnicami kursowymi, wykazanej za dany okres (poprzez tzw. ujęcie różnic kursowych per saldo)?

2014.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-285/14-2/KC
     ∟Czy rozliczając różnice kursowe dla celów podatkowych na podstawie przepisów UoR, Spółka będzie uprawniona do wykazania w przychodach podatkowych lub w kosztach podatkowych odpowiednio: nadwyżki dodatnich różnic kursowych nad ujemnymi różnicami kursowymi lub nadwyżki ujemnych różnic kursowych nad dodatnimi różnicami kursowymi, wykazanej za dany okres (poprzez tzw. ujęcie różnic kursowych per saldo)?

2014.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-215/14-5/KJ
     ∟Skutki podatkowe związane z różnicami kursowymi na kwocie odpowiadającej kwocie podatku VAT.

2014.07.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-198/14-2/MC
     ∟Czy, mając na uwadze autonomiczność tzw. metody bilansowej ustalania różnic kursowych względem przepisów podatkowych, możliwe jest wykazanie różnic kursowych Spółki w wyniku podatkowym jedynie poprzez ujęcie w tym wyniku nadwyżki ujemnych lub dodatnich różnic kursowych danego okresu ujętej w księgach rachunkowych (tzw. ujęcie różnic per saldo)?

2014.04.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-684/09/14-21/S/IŚ
     ∟Różnice kursowe związane z działalnością leasingową przy zmianie metody ustalania tych różnic z podatkowej na metodę wg przepisów o rachunkowości (umowy: leasingu operacyjnego i finansowego w walucie polskiej, w walutach obcych oraz denominowane w walutach obcych, tj. zawierające klauzulę waloryzacyjną do kwoty w walucie obcej)

2014.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-11d/14/PS
     ∟W razie pozytywnej odpowiedzi na pytanie pierwsze, w związku z okolicznościami wynikającymi z rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, w szczególności z uwagi na dużą ilość transakcji dla pojedynczych Towarów Handlowych, wobec obowiązku ustalania kosztu własnego sprzedaży i wykorzystania dla tego celu metody średniej ważonej, która nie pozwala na bezpośrednie przypisanie do każdej transakcji sprzedaży rzeczywistej ceny nabycia, czy w takim przypadku poprawnym będzie przyjęcie przez Spółkę w myśl art. 15b zasady, iż dokonywać ona będzie korekty poprzez zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów o wartość nieuregulowanych kwot z faktur: a) w przypadku faktur z terminem płatności krótszym lub równym 60 dni w dniu, w którym upłynie 30 dni od daty upływu terminu płatności na podstawie art. 15b ust. 1; b) w przypadku natomiast faktur z terminem płatności dłuższym niż 60 dni, w dniu, w którym upłynie 90 dni od daty dostawy Towarów Handlowych do Spółki na podstawie art. 15b ust. 2?

2014.02.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-951/13-2/IŚ
     ∟Skutki związane z różnicami kursowymi z tytułu zmiany metody ich ustalania z podatkowej na rachunkową.

2014.01.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-406/13-2/MF
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż rozliczając różnice kursowe metodą rachunkową, będzie ona uprawniona do wykazania w kosztach lub w przychodach podatkowych odpowiednio: nadwyżki ujemnych różnic kursowych nad dodatnimi różnicami kursowymi lub nadwyżki dodatnich różnic kursowych nad ujemnymi, wykazanej za dany okres w rachunku zysków i strat (tzw. ujęcie różnic per saldo)?2. Czy wartość stanowiącą nadwyżkę ujemnych różnic kursowych nad dodatnimi różnicami kursowymi danego okresu, stanowiącą koszt wspólny działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem dochodowym i opodatkowanej na zasadach ogólnych, należy rozliczyć zgodnie z zasadami wskaz...

2013.10.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-320/13-2/JG
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych ustalanych metodą rachunkową.

2013.08.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-165/13-4/KJ
     ∟Czy po zmianie metody ustalania różnic kursowych skutki okresowej wyceny (przeszacowania) pochodnych instrumentów finansowych będą kwalifikowane jako podatkowe różnice kursowe?

2013.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-166/13-3/ES
     ∟Czy po dokonaniu przez Spółkę i Wnioskodawcę zawiadomienia naczelnika urzędu skarbowego właściwego dla rozliczeń podatkowych Wnioskodawcy o wyborze metody ustalania różnic kursowych na podstawie przepisów o rachunkowości w stosunku do działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę, przychody podatkowe oraz koszty uzyskania przychodów rozpoznawane przez Wnioskodawcę w związku z udziałem w zysku Spółki powinny uwzględniać różnice kursowe ustalone przez Spółkę na podstawie przepisów o rachunkowości?Czy w zakresie Działalności Indywidualnej Wnioskodawca ma prawo ustalania różnic kursowych na podstawie art. 24c Ustawy o PIT, nawet w przypadku stosowania przez Spółkę metody rachunkowej dla ustalania różnic kursowych (które stanowią przychody podatkowe/koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy rozpoznawane z tytułu udziału zysku Spółki)?

2013.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-154/13/AK,IBPBI/2/423-155/13/AK
     ∟1. Czy różnice kursowe powstające na gruncie regulacji ustawy o rachunkowości w sytuacji gdy należności/zobowiązania Spółki powstające w ramach realizowanych transakcji gospodarczych (dostawy towarów, świadczenie usług) określone pierwotnie w walutach obcych następnie regulowane są (w tym w ramach kompensaty) w PLN (odpowiednio sytuacje odwrotne - należności/zobowiązania ustalone pierwotnie w PLN regulowane w walutach obcych) korygują przychody/koszty podatkowe Spółki w przypadku rozliczania różnic kursowych zgodnie z art. 9b ust. 1 pkt 2 ustawy CIT?2. Czy różnice kursowe powstające na gruncie regulacji ustawy o rachunkowości w sytuacji gdy należności/zobowiąza...

2013.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-155/13/AK
     ∟1. Czy różnice kursowe powstające na gruncie regulacji ustawy o rachunkowości w sytuacji gdy należności/zobowiązania Spółki powstające w ramach realizowanych transakcji gospodarczych (dostawy towarów, świadczenie usług) określone pierwotnie w walutach obcych następnie regulowane są (w tym w ramach kompensaty) w PLN (odpowiednio sytuacje odwrotne - należności/zobowiązania ustalone pierwotnie w PLN regulowane w walutach obcych) korygują przychody/koszty podatkowe Spółki w przypadku rozliczania różnic kursowych zgodnie z art. 9b ust. 1 pkt 2 ustawy CIT? 2. Czy różnice kursowe powstające na gruncie regulacji ustawy o rachunkowości w sytuacji gdy należności/zobowiązania Spółki powstające w ramach umów pożyczkowych określone pierwotnie w walutach obcych następnie regulowane są (w tym w ramach kompensaty) w PLN (odpowiednio sytuacje odwrotne - należności/zobowiązania ustalone pierwotnie w PLN regulowane w walutach obcych) korygują przychody/koszty podatkowe Spółki w przypadku rozliczania różnic kursowych zgodnie z art. 9b ust. 1 pkt 2 ustawy CIT?

2013.04.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-29/13-2/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.

2013.03.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-443/12-4/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: - ustalenia wysokości kosztu objęcia udziałów w Spółce – córce, rozpoznania różnic kursowych powstałych w związku z płatnością wynagrodzenia za objęcie udziałów, - ustalenia wysokości wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w Spółce, - rozpoznania różnic kursowych powstałych w związku z płatnością wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów

2013.01.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-375/12-5/MF
     ∟Czy w przypadku stosowania przez Spółkę rachunkowej metody rozpoznawania różnic kursowych, podział różnic kursowych dokonywany dla celów rachunkowo-sprawozdawczych do wyodrębnionych segmentów sprawozdawczych na podstawie MSSF tj. przyporządkowanie rachunkowych różnic kursowych do działalności opodatkowanej i zwolnionej, ma również zastosowanie przy obliczaniu dochodu opodatkowanego oraz dochodu zwolnionego z podatku dochodowego od osób prawnych?

2012.12.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1200/12/MS
     ∟Czy niezrealizowane na dzień przekazania środka trwałego do używania różnice kursowe od niezapłaconych zobowiązań z tytułu zakupu środków trwałych oraz od środków własnych zgromadzonych na rachunku powierniczym E., korygują cenę nabycia środka trwałego?

2012.11.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-295/12-5/KJ
     ∟1. Czy, mając na uwadze autonomiczność tzw. metody bilansowej ustalania różnic kursowych względem przepisów podatkowych, możliwe jest wykazanie różnic kursowych w wyniku podatkowym Spółki jedynie poprzez ujęcie w tym wyniku nadwyżki ujemnych lub dodatnich różnic kursowych danego okresu ujętej w księgach rachunkowych (tzw. ujęcie różnic per saldo)?2. Czy powyższa wartość, stanowiąca nadwyżkę wartości ujemnych albo dodatnich różnic kursowych danego okresu, stanowić będzie odpowiednio:a) tzw. koszt wspólny działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych i opodatkowanej na zasadach ogólnych, mający wpływ na wynik osiągany w ra...

2012.11.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-295/12-3/KJ
     ∟1. Czy, mając na uwadze autonomiczność tzw. metody bilansowej ustalania różnic kursowych względem przepisów podatkowych, możliwe jest wykazanie różnic kursowych w wyniku podatkowym Spółki jedynie poprzez ujęcie w tym wyniku nadwyżki ujemnych lub dodatnich różnic kursowych danego okresu ujętej w księgach rachunkowych (tzw. ujęcie różnic per saldo)?2. Czy powyższa wartość, stanowiąca nadwyżkę wartości ujemnych albo dodatnich różnic kursowych danego okresu, stanowić będzie odpowiednio:a) tzw. koszt wspólny działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych i opodatkowanej na zasadach ogólnych, mający wpływ na wynik osiągany w ramach wskazanych rodzajów działalności zgodnie z zasadami wskazanymi w art. 15 ust. 2 w zw. z art ...

2012.11.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-295/12-2/KJ
     ∟1. Czy, mając na uwadze autonomiczność tzw. metody bilansowej ustalania różnic kursowych względem przepisów podatkowych, możliwe jest wykazanie różnic kursowych w wyniku podatkowym Spółki jedynie poprzez ujęcie w tym wyniku nadwyżki ujemnych lub dodatnich różnic kursowych danego okresu ujętej w księgach rachunkowych (tzw. ujęcie różnic per saldo)?2. Czy powyższa wartość, stanowiąca nadwyżkę wartości ujemnych albo dodatnich różnic kursowych danego okresu, stanowić będzie odpowiednio:a) tzw. koszt wspólny działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych i opodatkowanej na zasadach ogólnych, mający wpływ na wynik osiągany w ra...

2012.11.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-295/12-4/KJ
     ∟1. Czy, mając na uwadze autonomiczność tzw. metody bilansowej ustalania różnic kursowych względem przepisów podatkowych, możliwe jest wykazanie różnic kursowych w wyniku podatkowym Spółki jedynie poprzez ujęcie w tym wyniku nadwyżki ujemnych lub dodatnich różnic kursowych danego okresu ujętej w księgach rachunkowych (tzw. ujęcie różnic per saldo)?2. Czy powyższa wartość, stanowiąca nadwyżkę wartości ujemnych albo dodatnich różnic kursowych danego okresu, stanowić będzie odpowiednio:a) tzw. koszt wspólny działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych i opodatkowanej na zasadach ogólnych, mający wpływ na wynik osiągany w ramach wskazanych rodzajów działalności zgodnie z zasadami wskazanymi w art. 15 ust. 2 w zw. z art ...

2012.09.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-552/12-2/IŚ
     ∟Czy w związku ze stosowaniem tzw. metody rachunkowej rozpoznawania różnic kursowych, przewidzianej w art. 9b ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT - różnice kursowe pomiędzy wartością kosztu przeliczonego według kursu projektu i kursu z dnia księgowania, powstające w przypadku zastosowania metody PG, stanowią koszt uzyskania przychodów w dacie ich zaksięgowania dla celów rachunkowych?

2012.05.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-44/12-2/MC
     ∟Czy w związku ze zmianą podatkowego sposobu rozliczenia różnic kursowych zgodnie z przepisami o rachunkowości, Spółka zobowiązana jest na dzień 1 sycznia 2012 r. do jednorazowego rozpoznania dla celów podatkowych skumulowanej wartości różnic kursowych naliczonych dla celów bilansowych na pozycjach aktywów i pasywów w walutach obcych, obliczonej na dzień 31 grudnia 2011 r., przy uwzględnieniu różnic kursowych naliczonych dla celów bilansowych na otwartych pozycjach długoterminowych aktywów i pasywów również w poprzednich latach (niezrealizowanych podatkowo)?

2012.05.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-194/12/KB
     ∟sposób ustalania różnic kursowych – metoda rachunkowa

2012.04.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-42a/12/MK
     ∟Czy w przypadku gdy Spółka będzie stosować metodę rachunkową rozliczania różnic kursowych może zrealizowane różnice kursowe od otrzymanej zapłaty w walucie obcej za fakturę zaliczkową wystawioną w walucie obcej (bez podatku VAT oraz z podatkiem VAT) na kontrahenta zaliczyć odpowiednio do przychodu lub kosztu podatkowego? (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 2).

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj