Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: cash-pooling

 

cash-pooling 3228 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

2009.09.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-465/09-4/AG
     ∟Czy w stosunku do odsetek wypłacanych przez uczestnika cash poolingu będącego posiadaczem salda ujemnego, uczestnikowi cash poolingu będącemu posiadaczem salda dodatniego, znajdują zastosowanie ograniczenia w zakresie uznawania odsetek za koszty uzyskania przychodu, wynikające z przepisów o niedostatecznej kapitalizacji zawartych w art. 16 ust 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?

2009.09.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-465/09-3/AG
     ∟Czy w przypadku, gdy wypłata odsetek w ramach cash poolingu dokonywana jest na rzecz posiadacza saIda dodatniego, nie będącego polskim rezydentem podatkowym, do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) od dochodu z tytułu odsetek osiąganego przez tego nierezydenta w wyniku uczestnictwa w cash poolingu, zobowiązany jest bank oferujący usługę cash poolingu, czy też posiadacz ujemny, od którego odsetki przysługują posiadaczowi dodatniemu ?

2009.09.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-465/09-2/AG
     ∟Czy dla uczestników cash poolingu nie będących bankiem przychodem są kwoty odsetek otrzymanych w związku z udziałem w cash poolinu, a kosztem uzyskania przychodu wydatki poniesione z tytułu zapłaconych odsetek oraz prowizja zapłacona bankowi za świadczenie usługi cash poolingu, natomiast pozostałe środki finansowe przelewane pomiędzy uczestnikami cash poolingu nie będącymi bankiem, nie stanowią dla tych uczestników przychodów, ani kosztów ich uzyskania ?

2009.09.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-268/09-2/MZ
     ∟Należy stwierdzić, iż dokonywany w ramach usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową (tzw. cash pooling) przelew wierzytelności, polegający na przeniesieniu przez bank na posiadacza dodatniego wierzytelności przysługującej bankowi wobec posiadacza ujemnego, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i tym samym nie skutkuje u posiadacza dodatniego powstaniem obowiązku zapłaty powyższego podatku. Jeżeli natomiast czynności te odbywać się będą poza systemem cash pooling, wówczas nie będą podlegały opodatkowaniu, jeżeli, zgodnie z art. 2 pkt 4, przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tych czynności będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług lub jest z niego zwolniona.

2009.09.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-266/09-2/MZ
     ∟należy stwierdzić, iż dokonywany w ramach usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową (tzw. cash pooling) przelew wierzytelności, polegający na przeniesieniu przez bank na posiadacza dodatniego wierzytelności przysługującej bankowi wobec posiadacza ujemnego, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i tym samym nie skutkuje u posiadacza dodatniego powstaniem obowiązku zapłaty powyższego podatku. Jeżeli natomiast czynności te odbywać się będą poza systemem cash pooling, wówczas nie będą podlegały opodatkowaniu, jeżeli, zgodnie z art. 2 pkt 4, przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tych czynności będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług lub jest z niego zwolniona.

2009.09.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-757/09/MS
     ∟Czy do odsetek wypłaconych w ramach opisanej wyżej struktury cash poolingu mają zastosowanie przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana jest do sporządzenia dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-807/09-4/KG
     ∟Czy czynności uczestników kompleksowego zarządzania płynnością (tzw. cash poolingu) nie będących bankiem (tj. deponenta i kredytobiorcy), nie stanowią usług w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług (bez względu na klasyfikację ww. czynności wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług), które winny być oceniane przez pryzmat podziału na czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług, zwolnione od tego podatku bądź nie podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, i w związku z tym nie stanowią czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-490/09-3/MC
     ∟Czy dla Spółki przychodem podatkowym będą tylko i wyłącznie otrzymane w wyniku rozliczenia (w przyjętym okresie rozliczeniowym) odsetki z tytułu uczestnictwa w cash pool, natomiast nie będą stanowiły przychodów dla celów podatkowych transerowane na konto źródłowe Spółki z rachunku docelowego środki pieniężne przekazywane w depozyt (nie stanowiące co do zasady jej własności) oraz korzystanie z depozytu?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-490/09-2/MC
     ∟Czy dla Spółki jako uczestnika cash poolingu kosztem dla celów ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych będą tylko i wyłącznie zapłacone odsetki i opłaty (w tym wynagrodzenie – prowizja banku) z tytułu udziału w cash pool, natomiast neutralne podatkowo pozostaną kwoty transferów środków na konto źródłowe, a następnie w drugim etapie na rachunek docelowy?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-755/09/AM
     ∟Czy w świetle polsko-szwedzkiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania Cash Pool Lidera należy uznać za osobę uprawnioną do odsetek (tzw. „beneficial owner")? Czy w świetle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, w przypadku wypłaty przez Wnioskodawcę odsetek w ramach opisanego stanu faktycznego w związku z korzystaniem z możliwości zaciągnięcia salda debetowego w Rachunku Transakcyjnym, zastosowanie ma art. 11 ust. 1 umowy między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, w związku z czym nie będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-754/09/AM
     ∟Czy w świetle polsko-szwedzkiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania Cash Pool Lidera należy uznać za osobę uprawnioną do odsetek (tzw. „beneficial owner")? Czy w świetle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, w przypadku wypłaty przez Wnioskodawcę odsetek w ramach opisanego stanu faktycznego w związku z korzystaniem z możliwości zaciągnięcia salda debetowego w Rachunku Transakcyjnym, zastosowanie ma art. 11 ust. 1 umowy między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, w związku z czym nie będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1125/09/AM
     ∟Czy korzystanie z salda debetowego na Rachunku Transakcyjnym spełnia kryterium uznania za pożyczkę od Cash Pool Lidera w rozumieniu art. 16 ust. 7b UPDOP, w związku z czym odsetki wypłacane przez Wnioskodawcę Cash Pool Liderowi podlegają ograniczeniom o których mowa wart. 16 ust. 1 pkt 61 UPDOP? Czy w przypadku zapłaty odsetek w momencie, kiedy Rachunek Transakcyjny Wnioskodawcy będzie wykazywał saldo dodatnie, Podatnik będzie mógł w całości zaliczyć zapłacone odsetki do kosztów podatkowych w świetle polskich przepisów o „cienkiej kapitalizacji"?Czy za moment zapłaty odsetek należy uznać dzień zaksięgowania przez Bank na Rachunku Transakcyjnym odsetek należnych Cash Pool Liderowi od sald debetowych na Rachunku Transakcyjnym, czy też dzień dokonania zapłaty odsetek przez Wnioskodawcę poprzez realizację przelewu pieniężnego z Rachunku Własnego na Rachunek Transakcyjny?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1124/09/AM
     ∟Czy korzystanie z salda debetowego na Rachunku Transakcyjnym spełnia kryterium uznania za pożyczkę od Cash Pool Lidera w rozumieniu art. 16 ust. 7b UPDOP, w związku z czym odsetki wypłacane przez Wnioskodawcę Cash Pool Liderowi podlegają ograniczeniom o których mowa wart. 16 ust. 1 pkt 61 UPDOP?Czy w przypadku zapłaty odsetek w momencie, kiedy Rachunek Transakcyjny Wnioskodawcy będzie wykazywał saldo dodatnie, Podatnik będzie mógł w całości zaliczyć zapłacone odsetki do kosztów podatkowych w świetle polskich przepisów o „cienkiej kapitalizacji"?Czy za moment zapłaty odsetek należy uznać dzień zaksięgowania przez Bank na Rachunku Transakcyjnym odsetek należnych Cash Pool Liderowi od sald debetowych na Rachunku Transakcyjnym, czy też dzień dokonania zapłaty odsetek przez Wnioskodawcę poprzez realizację przelewu pieniężnego z Rachunku Własnego na Rachunek Transakcyjny?

2009.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-269/09-2/AF
     ∟czynności dokonywane w ramach umowy cash pool nie należą do katalogu czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i tym samym nie podlegają opodatkowaniu. A zatem, przedstawiona we wniosku umowa prowadzenia rachunków w systemie cash pool, tj. kompleksowa usługa zarządzania płynnością finansową świadczona przez bank oraz czynności wykonywane w ramach tej umowy nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

2009.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-254/09-3/MZ
     ∟- usługa cash-poolingu świadczona m.in. na rzecz Spółki nie została wymieniona w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Nie można też tego typu czynności zakwalifikować jako umowy pożyczki wymienionej w tym katalogu. Tym samym czynności dokonywane w ramach umowy cash poolingu nie podlegają opodatkowaniu powyższym podatkiem.

2009.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-162/09/AŻ
     ∟Czy opisana wyżej usługa cash poolingu świadczona m.in. na rzecz wnioskodawcy podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2009.09.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-532/09-2/CS
     ∟Podmiotem, u którego wystąpi obrót z tytułu wykonania usługi określanej mianem Systemu Zarządzania Środkami Pieniężnymi i Kredytem Dziennym w Grupie Rachunków jest bank, a nie Spółka. Nie można również uznać, iż uczestnicy Systemu świadczą dla siebie wzajemnie jakiekolwiek usługi ani też na rzecz banku. W związku z powyższym czynności dokonywane przez Wnioskodawcę, będącego uczestnikiem Systemu - nie podlegają przepisom ustawy o podatku od towarów i usług.

2009.09.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-344/09-3/AG
     ∟Czy korzystanie z salda debetowego na Rachunku Transakcyjnym spełnia kryterium uznania za pożyczkę od Cash Pool Lidera w rozumieniu art. 16 ust. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w związku z czym odsetki wypłacane przez Wnioskodawcę Cash Pool Liderowi podlegają ograniczeniom o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy w przypadku zapłaty odsetek w momencie, kiedy Rachunek Transakcyjny Wnioskodawcy będzie wykazywał saldo dodatnie, Podatnik będzie mógł w całości zaliczyć zapłacone odsetki do kosztów podatkowych w świetle polskich przepisów o cienkiej kapitalizacji? Czy za moment zapłaty odsetek należy uznać dzień zaksięgowania przez Bank na Rachunku Transakcyjnym odsetek należnych Cash Pool Liderowi od sald debetowych na Rachunku Transakcyjnym, czy też dzień dokonania zapłaty odsetek przez Wnioskodawcę poprzez realizację przelewu pieniężnego z Rachunku Własnego na Rachunek Transakcyjny?

2009.09.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-344/09-2/AG
     ∟Czy w świetle polsko-szwedzkiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania Cash Pool Lidera należy uznać za osobę uprawnioną do odsetek (tzw. „beneficial owner”)? Czy w świetle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, w przypadku wypłaty przez Wnioskodawcę odsetek w ramach opisanego stanu faktycznego w związku z korzystaniem z możliwości zaciągnięcia salda debetowego w Rachunku Transakcyjnym, zastosowanie ma art. 11 ust. 1 umowy między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, w związku z czym nie będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła?

2009.09.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-508/09/RSz
     ∟czy z tytułu uczestnictwa w opisanym we wniosku mechanizmie świadczonej przez Bank usługi cash poolingu Wnioskodawca jest podatnikiem podatku od towarów i usług

2009.09.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-499/09/RSz
     ∟czy usługi zarządzania płynnością finansową świadczone przez Cash Pool Lidera na rzecz Wnioskodawcy, w ramach opisanego w stanie faktycznym systemu cash poolingu, będą, w świetle ustawy o podatku od towarów i usług, podlegały zwolnieniu od podatku od towarów i usług, jako usługi pośrednictwa finansowego

2009.09.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-498/09/RSz
     ∟czy usługi zarządzania płynnością finansową świadczone przez Cash Pool Lidera na rzecz Wnioskodawcy, w ramach opisanego w stanie faktycznym systemu cash poolingu, będą, w świetle ustawy o podatku od towarów i usług, podlegały zwolnieniu od podatku od towarów i usług, jako usługi pośrednictwa finansowego

2009.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-161/09/MZ
     ∟Czy czynności wykonywane w ramach systemu cash poolingu prowadzonego przez Bank podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2009.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-160/09/MZ
     ∟Czy czynności wykonywane w ramach systemu cash poolingu prowadzonego przez Bank podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2009.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-572/09-2/KB
     ∟Podmiotem, u którego wystąpi obrót z tytułu wykonania usługi cash poolingu, jest Bank, a nie Spółka. A zatem w odniesieniu do usługi cash poolingu podatnikiem, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o VAT będzie Bank.

2009.09.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-588/09/DM
     ∟Opodatkowanie usług cash poolingu świadczonych przez podmiot zagraniczny.

2009.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-676/09-2/AW
     ∟opodatkowanie usług cash-poolingu

2009.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-342b/09/DK
     ∟1. Czy w świetle polsko-szwedzkiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania Cash Pool Lidera należy uznać za osobę uprawnioną do odsetek (tzw. „beneficial owner")?2. Czy w świetle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, w przypadku wypłaty przez Wnioskodawcę odsetek w ramach opisanego stanu faktycznego w związku z korzystaniem z możliwości zaciągnięcia salda debetowego w Rachunku Transakcyjnym, zastosowanie ma art. 11 ust. 1 umowy między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, w związku z czym nie będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła?3. Czy korzystanie z salda debetowego na Rachunku Transakcyjnym spełnia kryterium uznania za pożyczkę od Cash Pool Lidera w rozumieniu art. 16 ust. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w związku z czym odsetki wypłacane przez Wnioskodawcę Cash Pool Liderowi podlegają ograniczeniom o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 61 ww. ustawy?4. Czy w przypadku zapłaty odsetek w momencie, kiedy Rachunek Transakcyjny Wnioskodawcy będzie wykazywał saldo dodatnie, Podatnik będzie mógł w całości zaliczyć zapłacone odsetki do kosztów podatkowych w świetle polskich przepisów o „cienkiej kapitalizacji"?5. Czy za moment zapłaty odsetek należy uznać dzień zaksięgowania przez Bank na Rachunku Transakcyjnym odsetek należnych Cash Pool Liderowi od sald debetowych na Rachunku Transakcyjnym, czy też dzień dokonania zapłaty odsetek przez Wnioskodawcę poprzez realizację przelewu pieniężnego z Rachunku Własnego na Rachunek Transakcyjny?

2009.09.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-342a/09/DK
     ∟1. Czy w świetle polsko-szwedzkiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania Cash Pool Lidera należy uznać za osobę uprawnioną do odsetek (tzw. „beneficial owner")?2. Czy w świetle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, w przypadku wypłaty przez Wnioskodawcę odsetek w ramach opisanego stanu faktycznego w związku z korzystaniem z możliwości zaciągnięcia salda debetowego w Rachunku Transakcyjnym, zastosowanie ma art. 11 ust. 1 umowy między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, w związku z czym nie będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła?3. Czy korzystanie z salda debetowego na Rachunku Transakcyjnym spełnia kryterium uznania za pożyczkę od Cash Pool Lidera w rozumieniu art. 16 ust. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w związku z czym odsetki wypłacane przez Wnioskodawcę Cash Pool Liderowi podlegają ograniczeniom o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 61 ww. ustawy?4. Czy w przypadku zapłaty odsetek w momencie, kiedy Rachunek Transakcyjny Wnioskodawcy będzie wykazywał saldo dodatnie, Podatnik będzie mógł w całości zaliczyć zapłacone odsetki do kosztów podatkowych w świetle polskich przepisów o „cienkiej kapitalizacji"?5. Czy za moment zapłaty odsetek należy uznać dzień zaksięgowania przez Bank na Rachunku Transakcyjnym odsetek należnych Cash Pool Liderowi od sald debetowych na Rachunku Transakcyjnym, czy też dzień dokonania zapłaty odsetek przez Wnioskodawcę poprzez realizację przelewu pieniężnego z Rachunku Własnego na Rachunek Transakcyjny?

2009.09.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-106/09-3/AJ
     ∟Czy opisana powyżej usługa cash poolingu świadczona przez bank na rzecz spółki – uczestnika nie podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj