Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: sprzedaż wysyłkowa na terytorium kraju
sprzedaż wysyłkowa na terytorium kraju 41 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
1 2
2010.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-615/10-2/KC
∟Obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży wysyłkowej z Niemiec i z Polski dla polskich klientów przy użyciu kas rejestrujących.
2009.08.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-725/09-2/IK
∟Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej nawet po przekroczeniu progu 160.000 zł.
2008.08.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PP2-443-1095/08-3/SAP
∟Czy Spółka ma obowiązek ewidencjonowania sprzedaży towarów wymienionych w § 4 pkt 5 lit. a) i pkt 6 rozporządzenia o kasach rejestrujących, dokonanej na rzecz osób fizycznych zamieszkałych w Polsce w ramach sprzedaży wysyłkowej z magazynu zlokalizowanego za granicą, przy użyciu kas rejestrujących?
2008.07.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1-443-986/08-4/JB
∟Podmiot nie posiadający stałego miejsca prowadzenia działalności gosp. (zarejestrowany w Polsce jako podatnika VAT czynny), dokonujący sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju nie posiada obowiązku ewidencjonowania tej sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
2008.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1-443-523/07-2/BS
∟W sytuacji gdy Spółka z siedzibą w państwie członkowskim X rozpocznie dokonywanie sprzedaży telefonów komórkowych i akcesoriów na rzecz osób fizycznych zamieszkałych w Polsce w ramach sprzedaży wysyłkowej z magazynu zlokalizowanego za granicą, przy braku jakiejkolwiek fizycznej obecności spółki w Polsce nie będzie zobowiązana do prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy użyciu kas rejestrujących. Sprzedaż tę, uznaje się wprawdzie jako dokonaną w kraju, ale wyłącznie w celu rozliczenia podatku VAT, natomiast art. 111 ust. 1 ustawy o VAT nie ma w tym wypadku zastosowania, bowiem nie odnosi się do sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju. Z tego powodu brak jest również uregulowań w przepisach wykonawczych do ustawy o VAT dotyczących kas rej...
2007.09.27 - Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu - ZP/443-134/1/07
∟W związku z powyższym, Spółka zwróciła się z następującymi zapytaniami:1) Czy w przypadku opisanej powyżej transakcji ma miejsce wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów przez Spółkę (B), a u dostawcy niemieckiego (A) wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów?2) Czy jeśli nie występuje nabycie wewnątrzwspólnotowe, ma miejsce sprzedaż wysyłkowa z terytorium Niemiec i czy podmiotem dokonującym sprzedaży jest dostawca z Niemiec (A) czy też Spółka (B), która musiałaby w tym celu zarejestrować się w Niemczech jako podatnik VAT?3) Czy w opisanej transakcji ma miejsce sprzedaż krajowa między podmiotem (B) i podmiotem (C)?4) Jak należy rozliczyć dla celów podatku VAT koszty transportu w przypadku wystawienia refaktury przez dostawcę (A) i w przypadk...
2007.05.23 - Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu - PP/443-23-1/07
∟1.Czy konieczne jest wystawianie faktury VAT każdej kupującej osobie, czy też wystarczy prowadzić rejestr sprzedaży, a faktury wystawiać na żądanie?2.Jaka data jest istotna przy zaksięgowaniu przychodu – data wystawienia faktury czy data otrzymania pieniędzy z pobrania pocztowego lub przelewu?3.Czy można odliczać VAT z zakupów usług lub towarów jeżeli sprzedaż opodatkowana jest stawką 0%. Czy można ubiegać sie o zwrot?4.Czy przychody przychodzące po rejestracji VAT (01.03.2007) z pobrań od sprzedaży wysłanej w lutym powinny zostać zaewidencjonowane w ewidencji sprzedaży VAT za marzec?5.Czy nie będąc zarejestrowanym na VAT-UE można prowadzić sprzedaż wysyłkową dla osób fizycznych na terenie Unii czy tylko w Polsce?6.Czy zakupy VAT księgować z datą ot...
2006.12.04 - Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu - ZP/443-208/06
∟Kiedy powstaje obowiązek w przypadku sprzedaży wysylkowej za pośrednictwem kuriera(pobranie)?
2006.03.27 - Urząd Celny w Gliwicach - 332000-RPA-055-014/2006/CJ
∟Pytanie: Czy na podstawie art. 4 ust. 5 ustawy o podatku akcyzowym Podatnik nie jest zobowiązany do zapłaty akcyzy z tytułu sprzedaży w kraju samochodów osobowych - jeżeli powstał obowiązek z tytułu dokonania jednej czynności ( wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu osobowego) to nie powstaje obowiązek podatkowy z tytułu innej czynności ( sprzedaż samochodu)?.
2005.09.06 - Urząd Skarbowy w Kędzierzynie-Koźlu - PP/406/56/RK/05
∟Czy w przypadku dostawy wysyłkowej za pośrednictwem firmy kurierskiej obowiazek podatkowy, podobnie jak za zaliczeniem pocztowym, powstaje z chwilą otrzymania zapłaty?
2004.09.20 - Izba Skarbowa w Gdańsku - PI/005-1507/04/CIP/01
∟Zdaniem Podatnika sprzedaż towarów dokonywana na rzecz osób fizycznych z krajów Wspólnoty nie może być uznana za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. Według podatnika w/w czynności należy, zgodnie z art. 2 pkt 23 ustawy o podatku od towarów i usług zakwalifikować do sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju. W związku z powyższym podatnik planuje dokonać rejestracji dla potrzeb podatku od wartości dodanej w kraju do którego byłyby realizowane dostawy towarów. W takiej sytuacji Podatnik nie ma obowiązku wykazywania dostaw w deklaracji podatkowej VAT-7.Podatnik zwraca się z prośbą o potwierdzenie przedstawionego stanowiska w sprawie rozliczania podatku od towaró...
1 2
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.