Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: zaniechanie
zaniechanie 78 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
2012.02.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1183/11-2/DG
∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko spółki, zgodnie z którym, spółka będzie miała prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654) -powoływana dalej jako „ustawa o CIT” - przedstawionych w stanie faktycznym listy wydatków poniesionych w związku z realizacją budowy osiedla, która następnie została zaniechana, w związku z brakiem opłacalności kontynuacji budowy? 2. W jakim momencie spółka jest uprawniona do zaliczenia wszystkich powyższych wydatków wskazanych w stanie faktycznym, jako koszt uzyskania przychodu? 3. Czy uchwała zarządu spółki będzie właściwym dokumentem stwierdzającym trwałe i definitywne odstąpienie od dals...
2011.09.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-704/11-2/AM
∟Czy z chwilą podjęcia ostatecznej decyzji o zaniechaniu wdrażania systemu oprogramowania G. (w dacie przyjęcia uchwały przez Zarząd ZAKŁAD ) i spisania poniesionych wydatków w koszty księgowe, PGK będzie uprawniona do zaliczenia kosztów związanych z jego wdrażaniem do kosztów uzyskania przychodów?
2011.05.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-54/11-2/ŁM
∟1. Czy w stanie faktycznym przedstawionym powyżej Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z opracowaniem dokumentacji projektowo - budowlanej oraz z niektórymi robotami związanymi z przygotowaniem placu budowy, dotyczące budynków i lokali mieszkalnych, które zamierzała zbudować w ramach realizacji zespołu zwartej zabudowy, a których budowy następnie zaniechała z uwagi na brak popytu ?2. W przypadku udzielenia pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1 - kiedy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z opracowaniem dokumentacji projektowo - budowlanej oraz z niektórymi robotami związanymi z przygotowaniem placu budowy, dotyczące i budynków i lokali mieszkalnych, które Spółka planowała zbudować w ramach realizacji zespołu zwartej zabudowy, a których budowy następnie zaniechała z uwagi na brak popytu?
2011.04.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-406/S/07-5/11/JB
∟Czy z chwilą podjęcia ostatecznej decyzji o zaniechaniu dalszego wdrażania systemów informatycznych(podjęcia uchwały Zarządu w tym zakresie), Spółka uprawniona będzie do zaliczenia wydatków związanych z ich wdrożeniem do kosztów uzyskania przychodu ?
2011.03.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-1297/10-2/AP
∟Czy otrzymanie opłaty należnej przez X za odstąpienie przez reklamodawców od umowy emisji filmu reklamowego podlega opodatkowaniu zgodnie z art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
2010.09.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-781/10/AP
∟1. Czy jeżeli w wyniku postępowania upadłościowego Wnioskodawca nie odzyska całości albo części kwoty wynagrodzenia zapłaconego Spółce albo nie uzyska własności lokali to nieodzyskane w postępowaniu upadłościowym wydatki Wnioskodawcy (tj. wynagrodzenie zapłacone Spółce) poniesione na uzyskanie własności lokali będą kosztami uzyskania przychodów Wnioskodawcy?2. Czy powyższe wydatki Wnioskodawcy będące kosztami uzyskania przychodów są potrącalne z momentem likwidacji zaniechanej inwestycji, do której dojdzie poprzez dokonanie odpowiedniej operacji księgowej tj. odpisanie w pozostałe koszty operacyjne wydatków na nabycie lokali zaksięgowanych dotychczas na koncie „Środki trwałe w budowie"?
2010.03.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1587/09/AP
∟Czy w świetle znowelizowanych przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 z późn. zm.), Spółka może zlikwidować przedmiotową dokumentację tylko w formie rachunkowo-księgowej a koszt tej operacji odnieść w pozostałe koszty operacyjne stanowiące koszt uzyskania przychodów?
2010.03.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-807/09-2/DG
∟1. Czy Spółka w momencie sporządzenia Głównego Protokołu Likwidacyjnego uprawniona jest do zaliczenia nakładów poniesionych do dnia 16 stycznia 2009 r., tj. dnia wydania przez Zarząd oświadczenia o zaniechaniu inwestycji P. do kosztów uzyskania przychodów na gruncie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych („ustawa CIT”) w odniesieniu do nakładów o wartości intelektualnej (m.in. usługi techniczne, inżynieryjne, montażowe, projektowe, geodezyjne) i niematerialnej? 2. Czy Spółka w momencie sporządzenia Głównego Protokołu Likwidacyjnego uprawniona jest do zaliczenia nakładów poniesionych po dniu 16 stycznia 2009 r., tj. dniu wydania przez zarząd oświadczenia o zaniechaniu inwestycji P., nie później jednak niż do dnia sporządzenia i zaakceptowania Głównego Protokołu Likwidacyjnego do podatkowych kosztów uzyskania przychodów na gruncie ustawy CIT w odniesieniu do nakładów o wartości intelektualnej (m.in. usługi techniczne, inżynieryjne, montażowe, projektowe, geodezyjne) i niematerialnej? 3. Czy Spółka w momencie sporządzania poszczególnych Jednostkowych Protokołów Likwidacyjnych w miarę rozliczania poszczególnych umów, których kontynuacja uzasadniona jest rachunkiem ekonomicznym, uprawniona będzie do zaliczenia nakładów poniesionych po dniu sporządzenia Głównego Protokołu Likwidacyjnego w grudniu 2009 r. do kosztów uzyskania przychodów na gruncie ustawy CIT w odniesieniu do nakładów o wartości intelektualnej (m.in. usługi techniczne, inżynieryjne, montażowe, projektowe, geodezyjne) i niematerialnej? 4. W którym momencie Spółka uprawniona jest do zaliczenia nakładów poniesionych w związku z zaniechaną inwestycją do kosztów uzyskania przychodów na gruncie ustawy CIT w odniesieniu do nakładów, których efekty przybierają postać fizyczną (głównie zakupione urządzenia i materiały) i nadają się do fizycznej likwidacji lub zbycia? 5. W którym momencie w opisanym stanie faktycznym Spółka uprawniona jest do zaliczenia do podatkowych kosztów uzyskania przychodów na gruncie ustawy CIT zapłaconych odsetek od pożyczki zaciągniętej na realizację projektu P.? 6. W którym momencie Spółka uprawniona jest do zaliczenia do podatkowych kosztów uzyskania przychodów na gruncie CIT kar umownych zapłaconych kontrahentom w ramach rozwiązywania umów związanych z realizacją projektu P.? 7. W którym momencie Spółka powinna ustalać podatkowe różnice kursowe powstałe w związku z rozliczeniami wynikającymi z realizacji projektu P., a wynikające ze spłaty zaciągniętej pożyczki oraz wykonania zobowiązań wynikających z umów, na podstawie których Spółka kupowała usługi i towary w ramach realizacji projektu P.?
2010.03.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-1336/09-2/AMN
∟1. Czy ubezpieczenie społeczne opłacone z dotacji nr 1 można odjąć od dochodu?2. Czy podatek należny do zapłaty można pomniejszyć o ubezpieczenie zdrowotne (7,75%)opłacone z dotacji nr 1?3. Czy wydatki na wyposażenie, paliwo (pozostałe koszty do 3.500,00 zł księgowane w kolumnie nr 13 w KPiR) opłacone z dotacji nr 1 można uznać za koszty uzyskania przychodu?4. Czy wydatki na środki trwałe, oprogramowania opłacone z dotacji nr 2 można uznać za koszty uzyskania przychodów za pomocą odpisów amortyzacyjnych?
2009.07.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-222/09-2/DG
∟Czy koszty zw. z zaniechaną inwestycją (w szczególności poniesione na nabycie usług wykonanych do momentu podjęcia decyzji o zaniechaniu inwestycji koszty wynagrodzeń pracowników oddelegowanych do realizacji projektu inwestycyjnego, koszty delegacji związanych z inwestycją dot. osób zaangażowanych w realizację inwestycji, koszty naliczonych odsetek od pożyczki na finansowanie inwestycji zrealizowane różnice kursowe) ujęte na koncie środki trwałe w budowie do dnia podjęcia decyzji o zaniechaniu inwestycji mogą być uznane za koszty uzyskana przychodów w momencie likwidacji inwestycji rozumianej tu, jako spisanie ww. kosztów w ciężar pozostałych kosztów operacyjnych? Czy koszty zw. z zaniechaną inwestycją poniesione na nabycie urządzeń, materiałów, dokumentacji projektowej po podjęciu decyzji o zaniechaniu inwestycji będą mogły być uznane z koszty uzyskania przychodów w momencie sprzedaży lub likwidacji urządzenia, materiału, dokumentacji projektowej?
2007.06.05 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423-150/07/RM
∟Czy likwidacja części nabytych wraz z nieruchomością nakładów - inwestycji rozpoczętej przez dotychczasowego właściciela - oraz niewykorzystanie niektórych ze składników dokumentacji technicznej i prawnej nie będzie inwestycją zaniechaną w związku z faktem, że Spółdzielnia zamierza na nabytej nieruchomości zrealizować zupełnie inne zadanie gospodarcze niż rozpoczął aktualny właściciel? Czy wydatki na nabycie wraz z nieruchomością: nakładów związanych z budową budynku fabrycznego, które zostaną zlikwidowane w procesie inwestycyjnym, jak też koszty poniesione na ich likwidację i koszty niewykorzystanej dokumentacji są kosztem wytworzenia nowej inwestycji zgodnie z art. 16g ust. 4?
2006.06.07 - Urząd Skarbowy w Pruszczu Gdańskim - DN/415-20/06
∟Czy świadczenia pieniężne wypłacane bezrobotnym bez prawa do zasiłku, niezwiązanym ze Świadczeniodawcą stosunkiem pracy ani stosunkiem cywilnoprawnym, za wykonane prace społecznie użyteczne, podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
2005.05.10 - Urząd Skarbowy we Włodawie - NPD-415/4/05
∟Czy uzyskany przychód w 2004 r. w formie pomocy na podjęcie działalności gospodarczej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
2005.04.15 - Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej - PD/423-13/05/22091
∟Czy podatnik ma możliwość i w którym momencie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z uzyskaniem kredytu inwestycyjnego (aktualizacja operatu szacunkowego, opłata przygotowawcza bankowa, prowizja bankowa, opracowanie biznes planu, doradztwo kredytowe) na planowany zakup dzierżawionej do tej pory nieruchomości? Ze stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę wynika, iż Spółka prowadzi działalność w obiekcie wydzierżawionym. Zarząd spółki prowadzi starania o zakup obiektu. W tym celu zarząd wystąpił z wnioskiem kredytowym do banku o udzielenie kredytu inwestycyjnego (hipotecznego) w miesiącu czerwcu 2004 r. Bank rozpatrując wniosek, ż
2004.10.08 - Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim - US.12-PDF/415-67/29/2004
∟W dniu 24.10.2002 r. zawarłem umowę dzierżawy z Urzędem Gminy na dzierżawę gruntu pod budowę drugiej stacji autogazu. Rozpocząłem starania o uzyskanie niezbędnych dokumentów do budowy: wykonałem mapki geodezyjne, posiadam opinię Inspektora SANEPID, opłaciłem kwotę 2.000 zł na poczet zaliczki za projekt stacji autogazu. Ze względów formalnych oraz opieszałości Urzędu Gminy nie mogłem kontynuować dalszych prac związanych z inwestycją. Kilkakrotnie występowałem do Urzędu o odstąpienie od naliczania mi opłat za dzierżawę lub chociażby częściowe zaniechanie poboru dzierżawy do chwili uzyskania ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy stacji napełniania gazem....
2004.09.27 - Izba Skarbowa w Gdańsku - PI/005-1632/04/CIP/01
∟Podatnik zwraca się z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości interpretacyjnych odnośnie przepisu art. 88 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.). Zdaniem Podatnika, brak możliwości zaliczenia na podstawie przepisu art. 16 ust. 1 pkt 41 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z zaniechana inwestycją nie wyłącza prawa do odliczenia podatku VAT. W ocenie Podatnika, użyte w przepisie art. 88 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT sformułowanie „nie mogłoby być zaliczone do kosztów uzyskania przych...
2004.07.29 - Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-Górna - I-415-20/03/04
∟Jestem w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej i zdrowotnej, inwalida pierwszej grupy, w stosunku, do którego orzeczono chorobę zawodową. Jedynym źródłem mojego dochodu jest emerytura krajowa, którą wypłaca organ rentowy, po potrąceniu podatku dochodowego. Uważam, że w mojej szczególnej sytuacji – otrzymywane przeze mnie świadczenie emerytalne nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
2004.02.11 - Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej - PD2/415/001/2004
∟Czy renty wyrównawcze wypłacane na podstawie wyroku sądowego zapadłego w 2002 roku są opodatkowane w 2003 r. i 2004 r. podatkiem dochodowym od osób fizycznych ? W stanie prawnym obowiązującym w 2003 roku ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych korzystały renty wyrównawcze (art. 444 Kodeksu cywilnego) przyznane na podstawie wyroku sądowego. Przepis art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) stanowił, że wolne od podatku dochodowego są „inne odszkodowania otrzymane na podstawie wyroku sądowego do wysokości określonej w tym wyroku (...)". Dodatkowo ...
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.