Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: ewidencja środków trwałych

 

ewidencja środków trwałych 917 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

2009.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-487/09-3/MS
     ∟Jak powinna zostać określona wartość lokali mieszkalnych w ewidencji podatkowej spółki komandytowej? Czy wynikająca z posiadanego przez H udziału w spółce komandytowej, odpowiednia część wartości początkowej lokali mieszkalnych (nie wyższa niż wartość rynkowa z dnia wniesienia aportem) określonej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez spółkę komandytową pomniejszona o dokonane odpisy amortyzacyjne, będzie dla H kosztem uzyskania przychodów ze zbycia przez spółkę komandytową przedmiotowych lokali mieszkalnych?

2009.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-427/09-3/MS
     ∟Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym wniesienie przez podatnika (osobę prawną) nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego (aport) do nowo zawiązanej spółki komandytowej, na pokrycie swojego wkładu z zastrzeżeniem, że wartość nieruchomości wnoszonej do nowo zawiązanej spółki komandytowej tytułem wkładu niepieniężnego (aportu) będzie wyższa od wartości księgowej tej nieruchomości i będzie odpowiadała wartości rynkowej nieruchomości, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity: Dz. U. 2900 r. Nr 54 poz. 654) — dalej także ustawa o PDOP? W jaki sposób należy określić wartość początkową wnoszonych nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej? W jaki sposób należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży (odpłatnego zbycia) nieruchomości przez spółkę komandytową, a w szczególności jak należy określić wysokość kosztów uzyskania przychodów w momencie odpłatnego zbycia nieruchomości przez spółkę komandytową.

2009.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-600/09/HD
     ∟Czy dochody uzyskane ze sprzedaży gruntów rolnych korzystają ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

2009.09.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-473/09-2/GJ
     ∟1.Czy biorąc pod uwagę treść art. 14 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych dopuszczalne jest ustalenie ceny sprzedaży działki gruntu i budynku biurowego posadowionego na tej działce na poziomie ceny rynkowej gruntu i niezamortyzowanej wartości nakładów na wybudowanie budynku wynikającej z ksiąg Wnioskodawcy, z uwagi na fakt, że Wnioskodawca – kupujący jest właścicielem nakładów poniesionych na wybudowanie tego budynku i nakłady te są przez niego amortyzowane i odzwierciedlone w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych?2.Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, fakt, że Wnioskodawca – kupujący jest właścicielem nakładów poniesionych na wybudowanie budynku może być uznany za uzasadnioną przyczynę, o której mowa w art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uzasadniającą ustalenie ceny sprzedaży gruntu i budynku na tym gruncie na poziomie ceny rynkowej gruntu i niezamortyzowanej wartości nakładów na wybudowanie budynku wynikającej z ksiąg Wnioskodawcy ?3.Czy ustalenie ceny sprzedaży w sposób przedstawiony w pyt. 2 będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?4.Czy w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pyt. 1 i 2 uzasadnione jest , aby wartość początkowa budynku , jaki nabędzie Wnioskodawca pozostała na tym samym poziomie co wartość amortyzowanych przez Wnioskodawcę nakładów na wybudowanie kupionego budynku ( z uwzględnieniem dotychczas dokonanych odpisów amortyzacyjnych), czyli, aby pozostała ona na tym samym poziomie nie wpływając tym samym na wielkość kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu amortyzacji?

2009.09.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-423/09-2/MS
     ∟W jakiej wysokości należy ustalić wartość początkową środka trwałego w postaci nieruchomości gruntowej i budynku, według której przedmiotowe nieruchomości zostaną wpisane do ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-418/09-3/MS
     ∟1) Czy wartość początkowa przedmiotowej Nieruchomości w ewidencji środków trwałych spółki osobowej powinna dla celów podatkowych zostać ustalona w wartości rynkowej wkładów niepieniężnych wnoszonych do spółek osobowych?2) Czy odpowiednia część wartości początkowej każdej z Nieruchomości (nie wyższa niż jej wartość rynkowa z dnia wniesienia aportem) określonej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez spółkę osobową wynikająca z posiadanego przez Spółkę udziału w spółce osobowej, pomniejszona o odpisy amortyzacyjne, będzie dla Spółki kosztem uzyskania przychodu ze zbycia przez spółkę osobową nieruchomości?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-418/09-2/MS
     ∟Czy wartość początkowa przedmiotowej Nieruchomości w ewidencji środków trwałych spółki osobowej powinna dla celów podatkowych zostać ustalona w wartości rynkowej wkładów niepieniężnych wnoszonych do spółek osobowych? Czy odpowiednia część wartości początkowej każdej z Nieruchomości (nie wyższa niż jej wartość rynkowa z dnia wniesienia aportem) określonej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez spółkę osobową wynikająca z posiadanego przez Spółkę udziału w spółce osobowej, pomniejszona o odpisy amortyzacyjne, będzie dla Spółki kosztem uzyskania przychodu ze zbycia przez spółkę osobową nieruchomości?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-417/09-2/MS
     ∟Czy wartość początkowa przedmiotowej Nieruchomości w ewidencji środków trwałych spółki osobowej powinna dla celów podatkowych zostać ustalona w wartości aportu (wartości rynkowej)? Czy odpowiednia część wartości początkowej Nieruchomości (nie wyższa niż jej wartość rynkowa z dnia wniesienia aportem) określonej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez spółkę osobową wynikająca z posiadanego przez Spółkę udziału w spółce osobowej, pomniejszona o odpisy amortyzacyjne, będzie dla Spółki kosztem uzyskania przychodu ze zbycia przez spółkę osobową przedmiotowych nieruchomości?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-416/09-3/MS
     ∟1) Czy wartość początkowa przedmiotowej Nieruchomości w ewidencji środków trwałych spółki osobowej powinna dla celów podatkowych zostać ustalona w wartości aportu (wartości rynkowej)?2) Czy odpowiednia część wartości początkowej Nieruchomości (nie wyższa niż jej wartość rynkowa z dnia wniesienia aportem) określonej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez spółkę osobową wynikająca z posiadanego przez Spółkę udziału w spółce osobowej, pomniejszona o odpisy amortyzacyjne, będzie dla Spółki kosztem uzyskania przychodu ze zbycia przez spółkę osobową przedmiotowych nieruchomości?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-416/09-2/MS
     ∟Czy wartość początkowa przedmiotowej Nieruchomości w ewidencji środków trwałych spółki osobowej powinna dla celów podatkowych zostać ustalona w wartości aportu (wartości rynkowej)? Czy odpowiednia część wartości początkowej Nieruchomości (nie wyższa niż jej wartość rynkowa z dnia wniesienia aportem) określonej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez spółkę osobową wynikająca z posiadanego przez Spółkę udziału w spółce osobowej, pomniejszona o odpisy amortyzacyjne, będzie dla Spółki kosztem uzyskania przychodu ze zbycia przez spółkę osobową przedmiotowych nieruchomości?

2009.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-552/09/MM
     ∟Jaki podatek i w jakiej wysokości powinien być zapłacony przez Wnioskodawcę z tytułu dokonanej w dniu 22 czerwca 2009 roku sprzedaży nieruchomości, a jaki przez jego małżonkę?

2009.09.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-366/09-3/MS
     ∟Czy wykazując w księgach i ewidencji środków trwałych spółki osobowej, jako jej środki trwałe, nieruchomości wniesione aportem, jako wartość początkową tych nieruchomości należy przyjąć wartość określoną w akcie notarialnym, na podstawie którego nieruchomości zostaną wniesione do spółki osobowej, jednakże nie większą niż wartość rynkowa aportu na dzień wniesienia wkładu?

2009.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-618/09/AM
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym przysługuje Spółce prawo do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości rynkowej znaku towarowego wynikającego z dokonanej wyceny przez podmiot uprawniony?

2009.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-279/09-3/DG
     ∟1. Czy spółka ma prawo wprowadzić budynek G do ewidencji środków trwałych i rozpocząć jego amortyzację jeżeli pomiędzy oddaniem do używania budynku, tj. datą otrzymania pozwolenia na użytkowanie na drugą i ostatnią część inwestycji, a datą jego planowanego zbycia upłynie okres krótszy niż rok? 2. Czy spółka powinna rozpoznać w kosztach uzyskania przychodów wydatki na wytworzenie budynku G w momencie ich poniesienia lub rozpoczęcia użytkowania budynku G , jeżeli planowany okres użytkowania inwestycji jest krótszy niż rok?

2009.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-371/09-6/DS
     ∟Czy nieodpłatne przekazanie w/w infrastruktury stanowić będzie w dacie jej przekazania koszty uzyskania przychodów w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-408/09-3/MS
     ∟1.Czy wniesienie przez spółkę nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do sk będzie skutkowało powstaniem przychodu dla spółki, jako wspólnika sk? Ponadto, czy wniesienie wkładu przez drugiego wspólnika spowoduje powstanie przychodu dla spółki, jako wspólnika sk?2. Jak należy określić wartość początkową wnoszonych nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w sk?3. W jaki sposób określić przychód spółki z tytułu prowadzonej przez sk działalności, polegającej na wynajmie powierzchni we wniesionej przez spółkę nieruchomości?4. Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży nieruchomości przez sk, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?5. Jak należy określić dochód spółki w przypadku sprzedaży nieruchomości, będącej przedmiotem aportu, przez spółkę komandytową?6. Jak należy określić dochód spółki w przypadku likwidacji/rozwiązania sk, a w szczególności, jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów?7. Czy do dochodu spółki w przypadku likwidacji/rozwiązania sk nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody, wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej sk oraz z transakcji sprzedaży aktywów?

2009.08.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-363/09-3/MM
     ∟Jak należy określić wartość początkową wnoszonej zabudowanej nieruchomości dla potrzeb podatkowe ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej?

2009.08.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-367/09-3/MM
     ∟Czy wartością początkową wnoszonej nieruchomości (gruntu oraz budynków) dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej będzie wartość gruntu oraz budynków określona w umowie spółki komandytowej?

2009.07.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-314/09-6/MM
     ∟Jak określić wartość wkładu Spółki do spółki osobowej?

2009.07.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-448/09/KM
     ∟Ponowne wprowadzenie na stan środków trwałych zabudowanego gruntu.

2009.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-450/09/BG
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym dopuszczalne jest ustalenie dla przedmiotowego budynku indywidualnej stawki amortyzacyjnej, wynikającej z zastosowania skróconego okresu amortyzacji, nie krótszego jednak niż 3 lata?

2009.07.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-322/09/AP
     ∟Obowiązek wprowadzenia do ewidencji środków trwałych gruntu, na którym został wybudowany pawilon handlowo-usługowych wykorzystywany w prowadzonej działalności gospodarczej, sposób ustalenia jego wartości początkowej oraz skutki podatkowe jego sprzedaży.

2009.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-178/09-2/DG
     ∟Czy Spółka może dokonać obniżenia indywidualnie ustalonej stawki amortyzacji od 1 stycznia 2010 r. na podstawie art. 16i ust. 5 w związku z art. 16j ustawy o pdop?

2009.06.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-209a/09/AW
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko, że zgodnie z art. 16a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, za moment oddania do używania środków trwałych (z których składa się inwestycja), należy uznać moment podpisania Protokołu Odbioru Instalacji (do użytkowania) po uprzednim spełnieniu wszystkich wymagań prawnych odnośnie pozwoleń i zezwoleń?

2009.05.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-271/09-3/AA
     ∟Czy istnieje przeciwwskazanie do rozliczenia transakcji w prowadzonej działalności?

2009.05.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-211/09-2/TW
     ∟Czy Wnioskodawczyni prawidłowo ujęła wartość początkową przedmiotowych środków trwałych i czy do całej tej kwoty może dokonać odpisów amortyzacyjnych w ciężar kosztów?

2009.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-122/09-2/HS
     ∟1. Czy w przypadku nabycia nieruchomości (spełniającej definicję używanego środka trwałego zgodnie z art.16j ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), obejmującej obiekt handlowo - usługowy (samodzielny sklep), który jest wymieniony w rodzaju 103 Klasyfikacji, możliwe jest ustalenie indywidualnego okresu amortyzacji dla takiego obiektu, zgodnie z art. 16j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako okres nie krótszy niż 3 lata?2. Czy dla interpretacji przepisów art. 16j ust. 3 pkt 1 oraz art. 16j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie miała znaczenie forma nabycia opisanej powyżej nieruchomości, tj. poprzez otrzymanie aportu rzeczowego, bądź ich nabycie w drodze kupna?

2009.04.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-115/09-4/MM
     ∟Jak należy ustalić wartość początkową nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej?

2009.04.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-154/09/MM
     ∟Opodatkowanie przychodu uzyskanego z tytułu sprzedaży nieruchomości zakupionej przez spółkę na potrzeby działalności gospodarczej.

2009.04.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-115/09-2/MT
     ∟wydatek poniesiony na dopłatę do PCC po dniu wprowadzenia nieruchomości do ewidencji środków trwałych należy zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj