Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: moment

 

moment 2007 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

2015.12.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-974/15-2/RS
     ∟1. Czy koszty ponoszone przez Spółkę w związku ze świadczeniem usług wynagradzanych na zasadzie „koszt plus”, które są księgowane jako koszty na podstawie dokumentów, wskazujących ich ostateczną wysokość (faktury, rachunki itp.) i które wpływają na wysokość tego wynagrodzenia należnego Spółce za dany rok (są uwzględnione w bazie kosztów stanowiących postawę kalkulacji tego wynagrodzenia) stanowią koszty bezpośrednio związane z przychodem z tytułu świadczenia tych usług i w związku z tym powinny zostać uznane za koszty podatkowe roku, w którym Spółka rozpoznała jako przychód podatkowy wynagrodzenie, które koszty te wygenerowały? 2. Czy koszty ponoszone przez Spółkę w związku ze świadczeniem usług wynagradzanych na zasadzie „koszt plus”, na które Spółka tworzy rezerwę, która wpływa na wysokość tego wynagrodzenia należnego Spółce za dany rok (jest uwzględniana w bazie kosztów stanowiących postawę kalkulacji tego wynagrodzenia) stanowią koszty bezpośrednio związane z przychodem z tytułu świadczenia tych usług i w związku z tym powinny zostać uznane (po otrzymaniu przez Spółkę odpowiednich dokumentów, tj. faktur, rachunków itd.) za koszty podatkowe roku, w którym Spółka rozpoznała jako przychód podatkowy wynagrodzenie, które koszty te (poprzez zawiązaną na nie rezerwę) wygenerowały? 3. Czy koszty udokumentowane fakturami dotyczącymi towarów i usług wykorzystanych do świadczenia usług wynagradzanych na zasadzie „koszt plus” w danym roku, otrzymanymi przez Spółkę w kolejnym roku (przed terminem złożenia zeznania rocznego i przed datą sporządzenia sprawozdania finansowego za dany rok) stanowią: koszty danego roku, w sytuacji, gdy korespondująca z nimi rezerwa została uwzględniona w podstawę kalkulacji wynagrodzenia należnego Spółce za dany rok (wpłynęły na kwotę wynagrodzenia należnego Spółce za dany rok)? koszty kolejnego roku, w sytuacji, gdy nie wpłynęły na kwotę wynagrodzenia należnego Spółce za dany rok (w szczególności Spółka nie utworzyła na nie rezerwy, która zostałaby uwzględniona przy kalkulacji tego wynagrodzenia), lecz stanowiły podstawę kalkulacji wynagrodzenia należnego Spółce za rok kolejny?

2015.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4510-74/15/NL
     ∟moment dokonania korekty przychodów

2015.12.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/4512-1-693/15-2/HW
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towaru – nieruchomości (w zakresie nieobjętym ewentualną wcześniejszą płatnością i powstaniem obowiązku podatkowego z tego tytułu zgodnie z art. 19a ust. 8 ustawy VAT).

2015.11.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-465/15-2/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych dla nowych środków trwałych, możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych dla środków trwałych już wprowadzonych do ewidencji, możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych do dowolnej wysokości, istnienia związku stosowanych stawek amortyzacyjnych z okresem ekonomicznej użyteczności środków trwałych, możliwości obniżenia stawek amortyzacyjnych dla niektórych/wybranych środków trwałych z danej grupy czy rodzaju, oraz możliwości dalszego obniżenia lub podwyższenia obniżonych stawek amortyzacyjnych dla środków trwałych.

2015.11.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-361/15/PC
     ∟Czy zapłacony przez Spółkę podatek akcyzowy, w zakresie w jakim wynika on z konieczności zastosowania innej stawki podatku na podstawie ostatecznych decyzji organu podatkowego, będzie na gruncie ustawy o CIT, kosztem uzyskania przychodu w momencie, na który został on ujęty w księgach, pokrywającym się z miesiącem dokonania przez Spółkę płatności na poczet zaległości podatkowej?

2015.11.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-387/15-4/EK
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania: (i) przychodów z tytułu świadczeń/operacji zrealizowanych przed dniem podziału, co do których obowiązek podatkowy (przychód należny) powstanie w dniu i po dniu podziału, (ii) kosztów uzyskania przychodów związanych z wydzielaną ZCP i powstałych oraz potrącalnych w dniu i po dniu podziału.

2015.11.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-553/15/AD
     ∟Czy Wnioskodawca powinien zaliczać do kosztów uzyskania przychodów zapłacone jednorazowo wynagrodzenie sukcesywnie, w relacji do czasu dokonywania zakupów komponentu, w którym to czasie następuje realizacja praw wynikających z zawartej umowy przewidującej uiszczenie dodatkowego wynagrodzenia?

2015.11.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-908/15-3/RS
     ∟1. Czy wydatki związane z nabyciem świadectw pochodzenia energii elektrycznej oraz świadectw efektywności energetycznej (lub wniesienie opłaty zastępczej) są kosztami uzyskania przychodów bezpośrednio związanymi z przychodami w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i należy je rozliczyć zgodnie z art. 15 ust. 4, ust. 4b oraz ust 4c Ustawy CIT? 2. Czy momentem poniesienia kosztu nabycia świadectw pochodzenia energii elektrycznej oraz świadectw efektywności energetycznej jest dzień, na który dokonano rozliczenia umorzenia w księgach rachunkowych podatnika? 3. Czy momentem poniesienia kosztu związanego z wniesieniem opłaty zastępczej jest dzień wniesienia tej opłaty?

2015.11.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-381/15-4/EK
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania przychodów z tytułu świadczeń/operacji zrealizowanych przed dniem podziału, co do których obowiązek podatkowy (przychód należny) powstanie w dniu i po dniu podziału oraz kosztów uzyskania przychodów związanych z wydzielaną ZCP i powstałych oraz potrącalnych w dniu i po dniu podziału.

2015.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-772/15/JW
     ∟Czy w przypadku spisania uprzednio zarachowanej jako przychód należny nieściągalnej wierzytelności Wnioskodawca powinien zaliczyć ją do kosztów uzyskania przychodów w dacie łącznego spełnienia dwóch warunków, tj. w księgach rachunkowych musi być dokonany zapis dotyczący spisania należności oraz nieściągalność wierzytelności powinna być udokumentowana, a gdy warunki te zostaną spełnione w różnych latach podatkowych, zaliczenie należności do kosztów uzyskania przychodów będzie możliwe w roku podatkowym, w którym spełniony zostanie późniejszy z warunków, z zastrzeżeniem art. 16 ust. 1 pkt 20 updop.

2015.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-481/15/JW
     ∟Czy w przypadku spisania uprzednio zarachowanej jako przychód należny nieściągalnej wierzytelności Wnioskodawca powinien zaliczyć ją do kosztów uzyskania przychodów w dacie łącznego spełnienia dwóch warunków, tj. w księgach rachunkowych musi być dokonany zapis dotyczący spisania należności oraz nieściągalność wierzytelności powinna być udokumentowana, a gdy warunki te zostaną spełnione w różnych latach podatkowych, zaliczenie należności do kosztów uzyskania przychodów będzie możliwe w roku podatkowym, w którym spełniony zostanie późniejszy z warunków, z zastrzeżeniem art. 16 ust. 1 pkt 20 updop.

2015.11.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4510-63/15/NL
     ∟możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na zakup upominków mających charakter marketingowy, oznaczonych logo przedstawicieli medycznych lub handlowych, przekazywanych osobom uprawnionym

2015.11.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-753/15-2/EŻ
     ∟1) Czy nabyty Budynek będzie stanowił dla Wnioskodawcy środek trwały czy też składnik majątkowy niestanowiący środka trwałego? 2) Czy wydatki na nabycie Budynku będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP, podlegające zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 16 ust. 4d ustawy o PDOP jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami, a okresem, w którym Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć ww. wydatki do kosztów uzyskania przychodów będzie miesiąc, w którym zaksięgowano fakturę zakupu Nieruchomości? 3) Czy wydatki, które Wnioskodawca poniesie na rozbiórkę Budynku oraz wydatki poniesione w związku z wybudowaniem nowego budynku biurowo-usługowo-handlowego (pkt a i b stanu faktycznego), będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP, które powiększą wartość początkową nowo budowanego środka trwałego? 4) Czy pozostałe wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę, tj. wydatki na usługi bieżącego zarządu, usługi wsparcia przy wynajmie i wprowadzaniu na rynek (punkty c i d stanu faktycznego) będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP, podlegające zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 16 ust. 4d ustawy o PDOP jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami, a momentem zaliczenia ww. wydatków do kosztów uzyskania przychodów będzie data, na którą zostaną one ujęte na jakimkolwiek koncie księgowym Wnioskodawcy?

2015.11.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/4512-1-694/15-2/UG
     ∟Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towaru (nieruchomości) w rozumieniu art. 19a ust. 1 VAT (w zakresie nieobjętym ewentualną wcześniejszą płatnością i powstaniem obowiązku podatkowego z tego tytułu zgodnie z art. 19a ust 8 ustawy VAT).

2015.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-765/15-2/JBB
     ∟Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego tj. zastosowania art.16 ust.1 pkt 26a w związku z art.16 ust.2a updop.

2015.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-756/15-2/JBB
     ∟moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnych wierzytelności, tj. zastosowania art.16 ust.1 pkt 25 w związku z art.16 ust.2 updop.

2015.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-1138/15-2/AA
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie potrącalności kosztów uzyskania przychodów.

2015.11.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-118/15-2/IR
     ∟Skutki podatkowe uczestnictwa w planie motywacyjnym.

2015.11.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-117/15-2/IR
     ∟Skutki podatkowe uczestnictwa w planie motywacyjnym.

2015.11.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-272/15-2/AG
     ∟Czy w sytuacji opisanej w stanie faktycznym niniejszego wniosku, wydatek poniesiony na opłatę wstępną od umowy leasingu, stanowiący koszt podatkowy w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, powinien być ujęty jednorazowo, czy może być rozliczony proporcjonalnie w czasie, przez cały okres trwania umowy leasingu, czyli identycznie jak to jest w przypadku rozliczenia bilansowego?

2015.11.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-833/15-3/RS
     ∟1. Czy Spółka może zaliczyć wydatki na nabycie Uprawnień przeznaczonych do umorzenia do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia ? 2. Jeżeli stanowisko Spółki w zakresie pytania 1 okaże się nieprawidłowe, to czy Spółka może zaliczyć wydatki na nabycie Uprawnień przeznaczonych do umorzenia do kosztów uzyskania przychodów w okresie, którego one dotyczą, tj. w roku, za który Spółka zobowiązana była umorzyć Uprawnienia w związku z emisją CO2?

2015.11.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-782/15-4/RS
     ∟Czy prawa majątkowe wynikające ze Świadectw pochodzenia energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii elektrycznej należy uznać za pochodne instrumenty finansowe w rozumieniu art. 4a pkt 22) Ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Ustawa CIT), w brzmieniu nadanym temu przepisowi przez Ustawę z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z dnia 3 października 2014 r.) (Ustawa nowelizująca) i w związku z tym nie uważa się za koszty uzyskania przychodu wydatków związanych z nabyciem pochodnych instrumentów finansowych - do czasu realizacji praw wynikających z tych instrumentów albo rezygnacji z realizacji praw wynikających z tych instrumentów albo ich odpłatnego zbycia - o ile wydatki te, stosownie do art. 16g ust. 3 i 4, nie powiększają wartości początkowej środka trwałego oraz wartości niematerialnych i prawnych ?

2015.11.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-735/15-2/EŻ
     ∟1) Czy nabyte w drodze umowy sprzedaży prawa do niezarejestrowanych znaków towarowych stanowiące przedmiot prawa autorskiego podlegają amortyzacji w księgach Spółki jako wartości niematerialne i prawne - autorskie lub pokrewne prawa majątkowe? 2) W jakiej wartości należy rozpoznać dla celów amortyzacji podatkowej wartość początkową nabytych w drodze umowy sprzedaży praw do niezarejestrowanych znaków towarowych stanowiących wartość niematerialną i prawną?

2015.11.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-724/15-2/EŻ
     ∟Czy nabyte w drodze aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części ZT stanowiące przedmiot prawa autorskiego podlegają amortyzacji jako wartości niematerialne i prawne - autorskie lub pokrewne prawo majątkowe?

2015.11.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-721/15-2/EŻ
     ∟Czy nabyte w drodze aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części ZT stanowiące przedmiot prawa autorskiego podlegają amortyzacji jako wartości niematerialne i prawne - autorskie lub pokrewne prawo majątkowe?

2015.11.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-718/15-2/EŻ
     ∟1) Czy nabyte w drodze umowy sprzedaży prawa do niezarejestrowanych znaków towarowych stanowiące przedmiot prawa autorskiego podlegają amortyzacji w księgach Spółki jako wartości niematerialne i prawne - autorskie lub pokrewne prawa majątkowe? 2) W jakiej wartości należy rozpoznać dla celów amortyzacji podatkowej wartość początkową nabytych w drodze umowy sprzedaży praw do niezarejestrowanych znaków towarowych stanowiących wartość niematerialną i prawną?

2015.11.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-1179/15-2/MT
     ∟Czy z tytułu posiadania akcji SKA przez Spółkę Jawną, Wnioskodawca osiągnie przychód podatkowy jedynie w przypadku wypłaty dywidendy w SKA?

2015.11.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-1178/15-2/MT
     ∟Czy z tytułu posiadania akcji SKA przez Spółkę Jawną, Wnioskodawca osiągnie przychód podatkowy jedynie w przypadku wypłaty dywidendy w SKA?

2015.11.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-1177/15-2/MT
     ∟Czy z tytułu posiadania akcji SKA przez Spółkę Jawną, Wnioskodawca osiągnie przychód podatkowy jedynie w przypadku wypłaty dywidendy w SKA?

2015.11.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4511-849/15-2/MK1
     ∟Czy wartość Dyskonta stosowanego przy ustaleniu ceny subskrypcyjnej akcji Spółki podlega opodatkowaniu w momencie subskrypcji akcji Spółki (jednostek uczestnictwa w Funduszu FCPE)?

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj