Interpretacje do przepisu
art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


2765/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

2014.05.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-245/14/JD
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę pełnej, uzgodnionej należności za świadczone usługi skutkuje powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie otrzymania płatności, czy w momencie potwierdzenia odebrania towaru przez Usługobiorcę?

2014.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP4/443-102/14-4/OS
     ∟Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności nieodpłatnego użyczenia opakowań.

2014.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP4/443-102/14-5/OS
     ∟Moment powstania obowiązku podatkowego

2014.05.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-47/14-4/IR
     ∟Moment powstania przychodu z tytułu obciążenia kontrahentów za niezwrócone palety.

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-73/14-2/PR
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego.

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-61/14-2/IR
     ∟Rozpoznanie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonywanych usług budowlanych i budowlano-montażowych.

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-166/14-2/AG
     ∟1. Czy Spółka przejmując Dług Udziałowca, zobowiązana będzie rozpoznać przychód jedynie w wysokości otrzymanego od Udziałowca Wynagrodzenia za przejęcie długu oraz uzyskanych Dodatkowych Odsetek należnych z tytułu odroczenia spłaty zobowiązania ? 2. Czy przychód należy rozpoznać na dzień zawarcia Umowy Przejęcia Długu, czy też na dzień otrzymania od Dłużnika Wynagrodzenia oraz Dodatkowych Odsetek ? 3. Czy uiszczone przez Spółkę Odsetki Narosłe mogą być uznane za koszt uzyskania przychodu Spółki w momencie dokonania ich zapłaty przez Spółkę ?

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-167/14-2/AG
     ∟dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przejęcia długu.

2014.05.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-68/14-2/JG
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania momentu powstania przychodu podatkowego oraz w zakresie zwolnienia przedmiotowego.

2014.05.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-159/14-2/JBB
     ∟1. w Części Kapitałowej z chwilą ziszczenia się warunków przewidzianych w umowie sprzedaży, na zasadach analogicznych do rozpoznania przez Bank przychodu z tytułu rozwiązania rezerwy (odpisu aktualizującego) w związku z otrzymaniem Części Kapitałowej Pierwszego Składnika Ceny, oraz na zasadach analogicznych do rozpoznania przez Bank przychodu z tytułu otrzymania Części Kapitałowej Pierwszego Składnika Ceny, a w konsekwencji Bank nie będzie zobowiązany do korekty dokonanych uprzednio rozliczeń podatkowych? 2. w Części Odsetkowej w momencie otrzymania tej części wynagrodzenia? 3. w Części Kosztowej w odniesieniu do wierzytelności powstałych po 1 stycznia 2003r.- w momencie otrzymania tej części wynagrodzenia?

2014.05.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-347/14-2/PK1
     ∟1. Czy w opisanym przypadku, regulowanym przez umowę typu A, przychód podatkowy powstanie w dniu otrzymania od Podmiotu Przyłączanego wpłaty zaliczek, w dniu przyłączenia instalacji Podmiotu Przyłączanego do zmodernizowanej sieci elektroenergetycznej Spółki i podania przez Spółkę napięcia, czy też w dniu, w którym Spółka wypełni wszystkie obowiązki nałożone umową, którym to dniem będzie dzień podpisania przez Spółkę i Podmiot Przyłączany protokołu potwierdzającego należyte wykonanie wszystkich prac, do których w umowie o przyłączenie zobowiązały się strony? 2. Czy w opisanym przypadku, regulowanym przez umowę typu B, przychód podatkowy powstanie w dniu otrzymania od Podmiotu Przyłączanego wpłaty zaliczek, w dniu podpisania protokołu potwierdzającego spełnienie przesłanek do uzyskania kolejnej części opłaty za przyłączenie, fizycznego przyłączenia instalacji Podmiotu Przyłączanego do sieci elektroenergetycznej Spółki i podania przez Spółkę napięcia, czy też w dniu, w którym Spółka wypełni wszystkie obowiązki nałożone umową, którym to dniem będzie dzień podpisania przez Spółkę i Podmiot Przyłączany protokołu potwierdzającego należyte wykonanie wszystkich prac, do których w umowie o przyłączenie zobowiązały się strony? 3. Z jakim dniem zaliczki, w przypadku ich zachowania z uwagi na odstąpienie od umowy typu A lub B z winy Podmiotu Przyłączanego, staną się przychodem Spółki?

2014.05.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-348/14-2/PK1
     ∟1) Czy w opisanym przypadku, regulowanym przez umowę typu A, przychód podatkowy powstanie w dniu otrzymania od Podmiotu Przyłączanego wpłaty zaliczek, w dniu fizycznego przyłączenia instalacji Podmiotu Przyłączanego do sieci elektroenergetycznej Spółki i podania przez Spółkę napięcia, czy też w dniu, w którym Spółka wypełni wszystkie obowiązki nałożone umową, którym to dniem będzie dzień podpisania przez Spółkę i Podmiot Przyłączany protokołu potwierdzającego należyte wykonanie wszystkich prac, do których w umowie o przyłączenie zobowiązały się strony? 2) Czy w opisanym przypadku, regulowanym przez umowę typu B, przychód podatkowy powstanie w dniu otrzymania od Podmiotu Przyłączanego wpłaty zaliczek, w dniu podpisania protokołu potwierdzającego spełnienie przesłanek do uzyskania kolejnej części opłaty za przyłączenie, fizycznego przyłączenia instalacji Podmiotu Przyłączanego do sieci elektroenergetycznej Spółki i podania przez Spółkę napięcia, czy też w dniu, w którym Spółka wypełni wszystkie obowiązki nałożone umową, którym to dniem będzie dzień podpisania przez Spółkę i Podmiot Przyłączany protokołu potwierdzającego należyte wykonanie wszystkich prac, do których w umowie o przyłączenie zobowiązały się strony? 3) Z jakim dniem zaliczki, w przypadku ich zachowania z uwagi na odstąpienie od umowy typu A lub B z winy Podmiotu Przyłączanego, staną się przychodem Spółki?

2014.05.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-122/14/PH
     ∟w zakresie momentu dokonania korekty przychodów po przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej osoby fizycznej w jednoosobową spółkę kapitałową

2014.05.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-52/14-4/EK
     ∟1. Czy przysługująca Wnioskodawcy na podstawie umowy przedwstępnej zaliczka w kwocie 100% ceny sprzedaży, stanowić będzie przychód Wnioskodawcy w momencie zawarcia umowy?2. Czy wniesienie przez Uczelnię do Spółki osobowej Wierzytelności nie będzie stanowiło, zgodnie art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zdarzenia powodującego powstanie przychodu podatkowego po stronie Uczelni?3. Czy przekształcenie Spółki osobowej w spółkę kapitałową nie będzie zdarzeniem powodującym powstanie przychodu podatkowego po stronie Uczelni?4. Czy w przypadku wydania nabywcy Nieruchomości, dochód Uczelni wydatkowany na jej nabycie korzysta nadal ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2014.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-99/14-4/EC
     ∟Uzyskany przez Wnioskodawcę dochód z działalności gospodarczej z tytułu sprzedaży przez luksemburską spółkę osobową certyfikatów inwestycyjnych podlega u Wnioskodawcy opodatkowaniu jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, proporcjonalnie do posiadanego przez niego udziału w zysku spółki osobowej. Jednocześnie zachowując zasadę sukcesji określoną w powołanych powyżej przepisach należy uznać, że kosztem uzyskania przychodów z tytułu zbycia certyfikatów inwestycyjnych będą koszty historyczne (tj. wydatki faktycznie poniesione przez spółkę z o.o. na nabycie udziałów wniesionych przez spółkę z o.o. do funduszu inwestycyjnego w zamian za certyfikaty inwestycyjne oraz środki pieniężne na nabycie certyfikatów). Poniesione koszty uzyskania przychodów należy ustalić stosownie do art. 8 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Spłata wierzytelności - otrzymanej przez luksemburską spółkę osobową nie będzie wiązała się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy jako wspólnika tej spółki przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

2014.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-100/14-4/EC
     ∟Uzyskany przez Wnioskodawcę dochód z działalności gospodarczej z tytułu sprzedaży przez luksemburską spółkę osobową certyfikatów inwestycyjnych podlega u Wnioskodawcy opodatkowaniu jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, proporcjonalnie do posiadanego przez niego udziału w zysku spółki osobowej. Jednocześnie zachowując zasadę sukcesji określoną w powołanych powyżej przepisach należy uznać, że kosztem uzyskania przychodów z tytułu zbycia certyfikatów inwestycyjnych będą koszty historyczne (tj. wydatki faktycznie poniesione przez spółkę z o.o. na nabycie udziałów wniesionych przez spółkę z o.o. do funduszu inwestycyjnego w zamian za certyfikaty inwestycyjne oraz środki pieniężne na nabycie certyfikatów). Poniesione koszty uzyskania przychodów należy ustalić stosownie do art. 8 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Spłata wierzytelności - otrzymanej przez luksemburską spółkę osobową nie będzie wiązała się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy jako wspólnika tej spółki przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

2014.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-97/14-5/KS
     ∟Spłata wierzytelności - otrzymanej zarówno przez spółkę jawną jak i przez Wnioskodawcę po likwidacji (rozwiązaniu) tej spółki, nie będzie wiązała się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Nie można jednak podzielić poglądu Wnioskodawcy, w zakresie możliwości zastosowania w rozpatrywanym przypadku przepisów art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zauważyć bowiem należy, że art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. 1 a ww. ustawy dotyczy przychodów określanych przez ustawodawce jako przychody z kapitałów pieniężnych, a nie przychodów z działalności gospodarczej. Z wniosku wyraźnie wynika, że przedmiotem działalności gospodarczej zarówno spółki z o.o. jak i spółki jawnej będzie m.in. nabywanie i zbywanie udziałów. Skoro zatem przedmiotem działalności gospodarczej będzie obrót udziałami to przepis art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie znajdzie zastosowania.

2014.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-98/14-5/KS
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z sukcesją uniwersalną na gruncie prawa podatkowego, w przypadku spłaty wierzytelności ze sprzedaży udziałów, które powstały przed przekształceniem Spółki na rzecz Spółki Przekształconej, Wnioskodawca nie będzie obowiązany do rozpoznania, proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej przychodów oraz kosztów z tego tytułu, gdyż spłata wierzytelności będzie neutralna podatkowo? Czy prawidłowe jest stanowisko Podatnika, że w przypadku rozwiązania (likwidacji) Spółki Przekształconej, spłata na rzecz Wnioskodawcy wierzytelności z tytułu sprzedaży udziałów (powstałej przed przekształceniem Spółki) będzie neutralna podatkowo?

2014.05.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-159/14/AK
     ∟Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów spółki podzielonej (spółek dzielonych) przez wydzielenie na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie nie dojdzie do zmniejszenia liczby udziałów, to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów bądź nominalnej wartości objętych udziałów z dnia ich objęcia (koszt uzyskania przychodów), natomiast w przypadku gdyby w wyniku podziału doszło do zmniejszenia ilości udziałów to wysokość kosztu podatkowego ulegnie zmniejszeniu w ...

2014.05.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-150/14/AK
     ∟Czy Wnioskodawca, jako wspólnik Spółki, powinien rozpoznać przypadający na niego proporcjonalnie do jego udziału w zyskach Spółki przychód z tytułu zapłaty części odsetkowej raty leasingowej w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego określonego w umowie?

2014.05.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-163/14/CzP
     ∟Czy opłata przygotowawcza, która będzie pobierana od klienta jednorazowo, przed wypłatą pożyczki/kredytu powinna być zaliczana jednorazowo w przychody podatkowe w momencie zapłaty, czy opłaty te trzeba rozliczać przez cały okres trwania umowy pożyczki/kredytu?

2014.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-126/14/AK
     ∟W którym momencie Spółka powinna deklarować korekty przychodu na gruncie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm., dalej: „u.p.d.o.p.”) - w okresie w którym miało miejsce pierwotne wydanie towarów, czy też powinna dokonać korekty za okres uzyskania zwrotu towarów będących przedmiotem korekty lub potwierdzenia akceptacji faktury korygującej przez kontrahenta? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

2014.04.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-35/14-2/PR
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu sprzedaży vouchera.

2014.04.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-36/14-2/GG
     ∟Czy Spółka prawidłowo określa moment powstania przychodu jako moment wykonania usługi zgodnie z art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych , czy też Spółka powinna określać moment powstania przychodu jako moment wpływu środków pieniężnych na rachunek Spółki, stanowiących kwotę odszkodowania wpłacona przez ubezpieczyciela z oc pojazdu sprawcy , tj. dzień otrzymania zapłaty zgodnie z art. 12 ust. 3e ww. ustawy.

2014.04.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-46/14/AW
     ∟W którym momencie Spółka powinna rozpoznać przychód z tytułu zaliczenia kwoty 6 mln zł otrzymanej od Inwestora na poczet ceny za udziały oraz wpłaty przez niego kwoty 4,68 mln zł tytułem zaliczki na poczet ceny za udziały (biorąc pod uwagę, że Spółka zawarła z Inwestorem w dniu 28 sierpnia 2013 r. warunkową umowę sprzedaży udziałów)?

2014.04.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-80/14-2/DP
     ∟1. Czy w przypadku opisanego zdarzenia przyszłego (sprzedaż wierzytelności o zapłatę odszkodowania) przychód z tytułu takiej transakcji powinien zostać rozpoznany na zasadzie właściwej dla zbycia praw majątkowych tj. na zasadzie memoriałowej zgodnie z art. 12 ust. 3a w zw. z art. 14 Ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej zwana: UoPDOP i/lub Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych)? 2. Czy w przypadku opisanego zdarzenia przyszłego (sprzedaż wierzytelności o zapłatę odszkodowania) przychód z tytułu takiej transakcji powinien zostać rozpoznany na zasadzie właściwej dla potrącenia / kompensaty tj. na zasadzie kasowej zgodnie z art. 12 ust. 3e Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych)?

2014.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-44/14/PS
     ∟Kiedy powstanie przychód z tytułu uzyskanej opłaty okresowej za usługi zabezpieczenia pożyczki w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2014.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-140/14-2/MC
     ∟W którym momencie Spółka zobowiązana jest rozpoznać przychód z tytułu otrzymania Bonusu?

2014.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-170/14-3/AJ
     ∟w zakresie określenia momentu rozpoznania przychodu z tytułu świadczenia usług komercjalizacji centrów handlowych

2014.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-86/14-2/PK1
     ∟W którym momencie, w przypadku pobrania zaliczki z tytułu świadczenia usług najmu w przedstawionym stanie faktycznym, powstanie przychód na gruncie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r, o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity z dnia 9 marca 2011 r.; Dz. U. Nr 74, poz. 397), dalej: ustawa o PDOP ? W którym momencie, w przypadku otrzymania wynagrodzenia za cały okres najmu z góry, w przedstawionym stanie faktycznym powstanie przychód na gruncie ustawy o PDOP ?W którym momencie, w przypadku sprzedaży biletów lub pobrania opłaty rezerwacyjnej z tytułu świadczenia usług, w przedstawionym stanie faktycznym, powstanie przychód na gruncie ustawy o PDOP ?

27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj