Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: towar
towar 2033 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
2010.12.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1238/10/MO
∟Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, ujmowanych w Spółce jako środki trwałe, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość nominalna udziałów wydanych w zamian za przedmiot wkładu pomniejszona o dokonane w Spółce odpisy amortyzacyjne, w sytuacji gdy część wkładu zostanie wniesiona na kapitał zapasowy Spółki? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
2010.12.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1237/10/MO
∟Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (wniesionych w całości na kapitał zakładowy Spółki), ujmowanych w Spółce jako środki trwałe, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość nominalna udziałów wydanych w zamian za przedmiot wkładu pomniejszona o dokonane w Spółce odpisy amortyzacyjne? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
2010.12.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1235/10/MO
∟Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, nabytych w drodze aportu przedsiębiorstwa i zakwalifikowanych w Spółce jako środki obrotowe (towary), kosztem uzyskania przychodu będzie wartość nominalna udziałów wydanych w zamian za przedmiot wkładu, w sytuacji gdy część wkładu zostanie wniesiona na kapitał zapasowy Spółki? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
2010.12.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1234/10/MO
∟Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, nabytych w drodze aportu przedsiębiorstwa (wniesionych w całości na kapitał zakładowy Spółki) i zakwalifikowanych w Spółce jako środki obrotowe (towary), kosztem uzyskania przychodu będzie wartość nominalna udziałów wydanych w zamian za przedmiot wkładu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
2010.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1-443-1456/08-9/S/IGo
∟Czynność nieodpłatnego przekazania przez Spółkę towarów (własnych wyrobów alkoholowych, wyrobów innych firm, których P… jest dystrybutorem oraz gadżetów reklamowych) na rzecz obecnych i potencjalnych klientów w okresie od 1 czerwca 2005 r. nie podlega opodatkowaniu VAT z uwagi na fakt, iż czynność ta jest ściśle i bezpośrednio związana z prowadzonym przez Spółkę przedsiębiorstwem.
2010.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-602/08/10-S/JK
∟Opodatkowanie artykułów reklamowych (z logo – plecaki, długopisy, koszulki, balony itd.) art. 7 ust. 2 ustawy.
2010.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1600/10-2/PG
∟Ustalenie marży i kursu waluty do przeliczenia przy sprzedaży samochodu ma fakturę VAT-marża.
2010.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-620/08/10-S/JK
∟Premia pieniężna – WNT. Dokumentacja.
2010.12.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-701/10-2/AJ
∟W odniesieniu do Scenariusza 1 opisanego w stanie faktycznym - czy przychodem podatkowym Polskiej Spółki będzie tylko kwota prowizji należnej Polskiej Spółce jako wynagrodzenie za działanie przy transakcji kupna-sprzedaży w swoim własnym imieniu, ale na rachunek Zleceniodawców podczas gdy zysk uzyskany przez Zleceniodawców z transakcji kupna sprzedaży nie będzie stanowił przychodu Polskiej Spółki ? W odniesieniu do Scenariusza 2 opisanego w stanie faktycznym - czy przychodem podatkowym Polskiej Spółki będzie tylko kwota prowizji należnej Polskiej Spółce obliczona jako udział w wynagrodzeniu wypłaconym przez sprzedającego towary, z wyłączeniem samego wynagrodzenia, które będzie należne Zleceniodawcom ?
2010.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-777/10-3/MM
∟1. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do Niej aportem w postaci przedsiębiorstwa (w całości na kapitał zakładowy Spółki) i zakwalifikowanych w Spółce jako środki obrotowe (towary), kosztem uzyskania przychodu będzie wartość nominalna udziałów wydanych w zamian za przedmiot wkładu? 2. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do Niej aportem w postaci przedsiębiorstwa i zakwalifikowanych w Spółce jako środki obrotowe (towary), kosztem uzyskania przychodu będzie wartość nominalna udziałów wydanych w zamian za przedmiot wkładu, w sytuacji gdy część wkładu zostanie wniesiona na kapitał zapasowy Spółki?
2010.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-497/09/10-3/S/BM/AK
∟Sposób zamawiania prasy przez Wnioskodawcę, a następnie rozprowadzanie jej do prenumeratorów (zamówienie wysyłane pocztą do wydawcy mającego siedzibę poza terytorium Wspólnoty, dokonywanie przedpłat, sprzedaż importowanej prasy prenumeratorom), jednoznacznie wskazuje, że Spółka dokonuje importu towarów w drodze zamówienia wysyłkowego; zatem na podstawie art. 51 ust. 3 cyt. ustawy, import prasy dokonywany przez Spółkę, korzysta ze zwolnienia wynikającego z przepisu art. 51 ust. 1 cyt. ustawy.
2010.12.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-635/10-4/JB
∟Czy w przypadku zbycia wierzytelności własnej powstałej w związku ze sprzedażą towarów opodatkowanych podatkiem VAT, Spółka ma prawo do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodu wartości brutto zbywanej wierzytelności?
2010.12.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-544b/10/DK
∟Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako środki trwałe, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości ustalona na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pomniejszona o wartość dokonanych przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych, w sytuacji gdy przedmiot aportu zostanie w całości wniesiony na kapitał zakładowy Spółki?Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako środki trwałe, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości ustalona na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pomniejszona o wartość dokonanych przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych, w sytuacji gdy część przedmiotu aportu zostanie wniesiona na kapitał zapasowy Spółki?Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako towary, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości, w sytuacji gdy przedmiot aportu zostanie w całości wniesiony na kapitał zakładowy Spółki?Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako towary, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości, w sytuacji gdy część przedmiotu aportu zostanie wniesiona na kapitał zapasowy Spółki?
2010.12.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-541b/10/DK
∟1. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako środki trwałe, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości ustalona na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pomniejszona o wartość dokonanych przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych, w sytuacji gdy przedmiot aportu zostanie w całości wniesiony na kapitał zakładowy Spółki?2. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako środki trwałe, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości ustalona na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pomniejszona o wartość dokonanych przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych, w sytuacji gdy część przedmiotu aportu zostanie wniesiona na kapitał zapasowy Spółki?3. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako towary, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości, w sytuacji gdy przedmiot aportu zostanie w całości wniesiony na kapitał zakładowy Spółki?4. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako towary, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości, w sytuacji gdy część przedmiotu aportu zostanie wniesiona na kapitał zapasowy Spółki?
2010.12.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1-443-915/10-2/BS
∟Dotyczy:- opodatkowania czynności polegających na dostarczeniu bezpośrednio do punktów sprzedaży detalicznej produktów Spółki w celu pokrycia strat takiego punktu z tytułu obniżki cen towarów Spółki w związku ze zbliżającym się upływem terminu ich przydatności- opodatkowania czynności polegających na wymianie w punktach sprzedaży detalicznej towarów przeterminowanych lub innych nie nadających się do dalszej sprzedaży (np. uszkodzonych) na towary pełnowartościowe
2010.12.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-537b/10/DK
∟1. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako środki trwałe, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości ustalona na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pomniejszona o wartość dokonanych przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych, w sytuacji gdy przedmiot aportu zostanie w całości wniesiony na kapitał zakładowy Spółki?2. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako środki trwałe, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości ustalona na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pomniejszona o wartość dokonanych przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych, w sytuacji gdy część przedmiotu aportu zostanie wniesiona na kapitał zapasowy Spółki?3. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako towary, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości, w sytuacji gdy przedmiot aportu zostanie w całości wniesiony na kapitał zakładowy Spółki?4. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę nieruchomości, wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego, ujmowanych w Spółce jako towary, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość początkowa nieruchomości, w sytuacji gdy część przedmiotu aportu zostanie wniesiona na kapitał zapasowy Spółki?
2010.12.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1516/10-2/EWW
∟Czy nabywanie towarów, jeśli wartość nabycia w roku podatkowym nie przekracza 50.000 zł w krajach Unii Europejskiej, przez podatników zarejestrowanych tylko dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych i wykonujących tylko czynności zwolnione od tego podatku (np. określone w art. 43 ust. 1 pkt 14 ustawy), należy traktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie i w związku z tym, dokonywać ich opodatkowania podatkiem od towarów i usług w Polsce bez prawa do obniżenia podatku należnego o wartość podatku naliczonego?
2010.12.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1465/10-3/JK
∟Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku.
2010.12.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-959/10/MD
∟Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów na cele promocyjne.
2010.11.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1437/10-4/ISN
∟Czy Zainteresowany będzie miał do czynienia z wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów?
2010.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-891/10-2/LK
∟sposób wystawienia faktury wewnętrznej
2010.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-583/10-4/MC
∟CIT- określenia momentu uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży towaru wysłanego kurierem na terytorium Polski
2010.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1360/10-4/PG
∟Spółka ma prawo do odliczenia podatku VAT.
2010.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1360/10-3/PG
∟Dostawa towarów na terytorium USA nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
2010.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1360/10-2/PG
∟Przemieszczenie towarów należących do Spółki z terytorium Polski do magazynu znajdującego się na terytorium USA nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
2010.11.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-182/07/10-S/JK
∟Nieodpłatne przekazanie klientom upominków opatrzonych logo firmy – dostawa towarów.
2010.11.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-766/10-4/MPe
∟w zakresie opodatkowania wniesienia w formie aportu sfinansowanych z dotacji celowej elementów europejskiego rentgenowskiego lasera
2010.11.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-528/10-3/MS
∟CIT - w zakresie skutków podatkowych objęcia wkładu niepieniężnego stanowiącego zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w tym zasady ustalania wartości składników majątkowych stanowiących lub nie stanowiących środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych (m.in. prawa ochronne na zarejestrowane znaki towarowe, zapasy, towary, produkcja w toku) , w przypadku gdy wystąpi dodatnia wartość firmy oraz kosztów uzyskania przychodów w momencie ich zbycia
2010.11.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1293/10-3/EWW
∟Podatek od towarów i usług w zakresie nabycia towarów od podatnika ze Szwajcarii, powstałego z tego tytułu obowiązku podatkowego, określenia podstawy opodatkowania oraz informacji podsumowującej.
2010.11.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1293/10-2/EWW
∟Podatek od towarów i usług w zakresie nabycia towarów od podatnika ze Szwajcarii, powstałego z tego tytułu obowiązku podatkowego, określenia podstawy opodatkowania oraz informacji podsumowującej.
40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.