Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: cena nabycia

 

cena nabycia 706 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

2015.04.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4510-19/15-5/GG
     ∟Czy otrzymywana przez Spółkę Kaucja, niezależnie od postaci jaką przyjmie i od kwalifikacji Umowy dla celów o podatku dochodowym od osób prawnych, nie będzie stanowić przychodu Spółki z punktu widzenia ustawy o o podatku dochodowym od osób prawnych w okresie trwania Umowy?

2015.04.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4510-19/15-4/GG
     ∟Czy przestawione Umowy w części dotyczącej Gruntu spełniają warunki określone w art. 17i ustawy o PDOP, stanowiąc tzw. leasing gruntów, natomiast w odniesieniu do Budynków spełniają warunki określone w art. 17b ust. 1 ustawy o PDOP stanowiąc tzw. leasing operacyjny?

2015.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-106/15-3/AG
     ∟Z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wynika, że Spółka prawidłowo uznała, iż w przypadku zbycia przez nią w przyszłości Nieruchomości, nabytej w wyniku wykonania przez Kontrahenta zobowiązania do zapłaty na rzecz Spółki kwoty pieniężnej z tytułu nabycia obligacji (w części, w której obligacje nie zostały nabyte za gotówkę) przy zastosowaniu instytucji datio in solutum, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość wierzytelności Spółki, która przysługiwać będzie Spółce wobec Kontrahenta nabywającego obligacje, czyli cena emisyjna tej części obligacji, którą Kontrahent obejmie w zamian za przeniesienie Nieruchomości w ramach datio in solutum. Tak ustaloną wartość należy oczywiście pomniejszyć o sumę ewentualnych odpisów amortyzacyjnych

2015.03.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1288/14-3/AG
     ∟1. Czy wartość początkowa Nieruchomości jako środków trwałych powinna zostać ustalona przez Spółkę, zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 1 Ustawy CIT, w wysokości ceny nabycia Nieruchomości definiowanej w art. 16g ust. 3 Ustawy CIT? 2. Czy cena nabycia Nieruchomości w rozumieniu art. 16g ust. 3 Ustawy CIT w przypadku nabycia Nieruchomości w ramach datio in solutum będzie równa wysokości ceny emisyjnej tej części obligacji, które zostaną nabyte w zamian za przeniesienie w ramach datio in solutum Nieruchomości na Wnioskodawcę? 3. Czy w przypadku zbycia Nieruchomości w przyszłości przez Spółkę, wydatkami w rozumieniu z art. 16 ust. 1 pkt 1 Ustawy CIT, będzie cena emisyjna tej części obligacji, którą Kontrahent obejmie w zamian za przeniesienie Nieruchomości w ramach datio in solutum?

2015.02.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-408/14-2/IR
     ∟Ustalenie wartości początkowej środka trwałego. Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości złomowanych środków trwałych wg ich ceny nabycia.

2015.02.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-565b/14/PS
     ∟Czy przy obliczaniu wartości firmy dla celów amortyzacji podatkowej w rozumieniu art. 16b ust 2 pkt 2 lit. a) w zw. z art. 16g ust. 2 ustawy uwzględnia się wartość rynkową przejętych urządzeń będących przedmiotem umów leasingu operacyjnego oraz zobowiązań z nimi związanych, które zostały wykazane odpowiednio jako aktywa i zobowiązania w bilansie Wnioskodawcy?

2015.02.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-578/14/AW
     ∟Czy odsetki oraz prowizje od kredytu przeznaczonego na sfinansowanie ceny nabywanych towarów i usług związanych z inwestycją, w części odpowiadającej wartości VAT płaconego przez Spółkę w cenie towarów i usług nabywanych w ramach dokonywanych zakupów inwestycyjnych, naliczone do dnia przekazania środka trwałego do używania zwiększają wartość początkową wytworzonego/nabytego środka trwałego?

2015.02.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1150/14-3/AG
     ∟Skoro w wyniku zawartej umowy sprzedaży może dojść do korekty ceny sprzedaży ustalonej przez strony i zapłaconej w ustalonym terminie, poprzez wystąpienie konieczności dokonania (we wskazanych we wniosku okolicznościach) dopłat(y) przez Spółkę na rzecz sprzedającego, Spółka powinna zwiększyć w takim wypadku wartość początkową firmy i dokonywać odpisów amortyzacyjnych od tej zwiększonej wartości. W konsekwencji, jak wynika z cytowanych wyżej przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku wystąpienia takiej korekty ceny nabycia Działu Robót Wykończeniowych (dopłaty) wynikającej z zastosowanego mechanizmu określonego Porozumieniem, kwota każdorazowej dopłaty będzie wpływać na podwyższenie wartości firmy podlegającej amortyzacji podatkowej poprzez skorygowanie (odpowiednie zwiększenie) odpisów amortyzacyjnych od momentu rozpoczęcia ich dokonywania, a więc od następnego miesiąca następującego po miesiącu, w którym ta wartość niematerialna i prawna zostanie wprowadzona do ewidencji. Tym samym Spółka błędnie przyjęła, że korekty wartości początkowej firmy, wpływającej na wysokość (zwiększenie) odpisów amortyzacyjnych, będzie miała prawo dokonywać od następnego miesiąca po miesiącu, w którym dokonano dopłat(y), czyli bez korygowania dotychczasowych odpisów amortyzacyjnych.

2015.02.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-536/14-2/DS
     ∟Koszty uzyskania przychodów.

2015.01.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1183/14-2/GJ
     ∟1. Czy w związku z powstałymi odpadami produkcyjnymi, wynikającymi m.in. z upływu terminu ważności surowców, produktów, ich nieodpowiednich właściwości fizycznych czy braku popytu, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość utylizowanych komponentów i surowców oraz wyrobów gotowych, w tym koszty ich utylizacji realizowanej przez podmioty zewnętrzne ? 2. Jeśli tak, czy wartość utylizowanych komponentów i surowców oraz wyrobów gotowych zaliczana do kosztów uzyskania przychodów powinna być określona (i) w wysokośći, po której zostały one przyjęte na magazyn w cenie nabycia w przypadku surowców i komponentów oraz (ii) w wysokości kosztu wytworzenia w przypadku nie sprzedanych lub zwróconych wyrobów gotowych?

2015.01.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-497/14-4/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do kosztów konfiguracji Systemu, w odniesieniu do kosztów naprawy Systemu, w odniesieniu do kosztów modyfikacji określonych modułów (funkcjonalności) Systemu, gdy nie dochodzi do przeniesienia prawa autorskiego/udzielenia licencji, w odniesieniu do kosztów wprowadzenia nowych modułów (funkcjonalności) do Systemu, gdy nie dochodzi do przeniesienia prawa autorskiego/udzielenia licencji, kwalifikacji nabytych praw autorskich/udzielonych licencji powstałych w wyniku modyfikacji bądź stworzenia nowych modułów (funkcjonalności) Systemu jako oddzielnych wartości niematerialnych i prawnych, kwalifikacji specyfikacji pomysłu jako samodzielnej wartości niematerialnej i prawnej oraz w odniesieniu do kosztów usługi szkoleniowej.

2014.12.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-1007/14/PSZ
     ∟Czy wartość zlikwidowanego środka trwałego w budowie (jakim jest budynek drewniany) wycenionego w wysokości określonej przez rzeczoznawcę można uznać za podatkowe koszty uzyskania przychodów?

2014.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-471/14-4/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej Nieruchomości, określenia ceny nabycia Nieruchomości, oraz kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą Nieruchomości.

2014.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-470/14-4/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej Nieruchomości, określenia ceny nabycia Nieruchomości, oraz kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą Nieruchomości.

2014.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-491/14/AW
     ∟Czy w przypadku korekty ceny nabycia, wartość początkowa firmy i jej amortyzacja powinny zostać skorygowane na bieżąco czy powinny skutkować korektą z mocą wsteczną?

2014.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-490/14/AW
     ∟Czy część ceny nabycia przedsiębiorstwa związana z przejęciem Umowy Leasingu i Dzierżawy w postaci nadwyżki pomiędzy wartością rynkową leasingowanych budynków a kwotą zobowiązań z tytułu leasingu budynków (ujętych przez Wnioskodawcę w księgach rachunkowych na moment zakupu przedsiębiorstwa) stanowi w całości koszt uzyskania przychodów w momencie poniesienia (rozumianym jako moment ujęcia dla celów rachunkowych wskazanych powyżej wartości rynkowej leasingowanych budynków i kwoty zobowiązań z tytułu leasingu budynków), czy też powinna być rozliczona proporcjonalnie do pozostałego czasu trwania umowy leasingu?

2014.12.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-427/14/PS
     ∟W związku z przedstawionym powyżej stanem faktycznym powstaje pytanie co do prawidłowego sposobu podatkowej kwalifikacji wypłacanych przez Spółkę wynagrodzeń Pracowników, w określonej przez Spółkę części, która odpowiada ilości czasu, jaka została przez tych Pracowników poświęcona na wsparcie Wykonawcy we wdrożeniu Systemu. W szczególności Spółka prosi o potwierdzenie, iż wskazane wydatki, jako element ceny nabycia wartości niematerialnej i prawnej na podstawie art. 16g ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, mogą zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do wartości początkowej Systemu?

2014.12.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1070/14-3/AG
     ∟1. Czy w związku z nabyciem Przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę: a. wystąpi wartość dodatnia firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 Ustawy CIT? b. wartość firmy podlegać będzie amortyzacji a odpisy amortyzacyjne będą stanowiły koszty uzyskania przychodów? 2. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa oraz jaka wartość stanowi cenę nabycia Przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 16g ust. 2 i art. 16g ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 16g ust. 3 Ustawy CIT? 3. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość, która będzie stanowiła koszt podatkowy w przypadku odpłatnego zbycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa?

2014.12.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1069/14-3/AG
     ∟1. Czy w związku z nabyciem Przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę: a. wystąpi wartość dodatnia firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 Ustawy CIT? b. wartość firmy podlegać będzie amortyzacji a odpisy amortyzacyjne będą stanowiły koszty uzyskania przychodów? 2. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa oraz jaka wartość stanowi cenę nabycia Przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 16g ust. 2 i art. 16g ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 16g ust. 3 Ustawy CIT? 3. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość, która będzie stanowiła koszt podatkowy w przypadku odpłatnego zbycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa?

2014.12.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1068/14-3/AG
     ∟1. Czy w związku z nabyciem Przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę: a. wystąpi wartość dodatnia firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 Ustawy CIT? b. wartość firmy podlegać będzie amortyzacji a odpisy amortyzacyjne będą stanowiły koszty uzyskania przychodów? 2. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa oraz jaka wartość stanowi cenę nabycia Przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 16g ust. 2 i art. 16g ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 16g ust. 3 Ustawy CIT? 3. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość, która będzie stanowiła koszt podatkowy w przypadku odpłatnego zbycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa?

2014.12.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1067/14-3/AG
     ∟wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia przedsiębiorstwa przy zastosowaniu instytucji datio in solutum.

2014.12.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-489b/14/AW
     ∟Jak ustalić wartość środków trwałych w postaci nieruchomości gruntowych?

2014.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-974/14-3/AG
     ∟1. Czy w związku z nabyciem Przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę: a. wystąpi wartość dodatnia firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 Ustawy CIT? b. wartość firmy podlegać będzie amortyzacji a odpisy amortyzacyjne będą stanowiły koszty uzyskania przychodów? 2. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa oraz jaka wartość stanowi cenę nabycia Przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 16g ust. 2 i art. 16g ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 16g ust. 3 Ustawy CIT? 3. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość, która będzie stanowiła koszt podatkowy w przypadku odpłatnego zbycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa?

2014.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-968/14-4/AG
     ∟1. Czy w związku z nabyciem Przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę: a.) wystąpi wartość dodatnia firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 Ustawy CIT? b.) wartość firmy podlegać będzie amortyzacji a odpisy amortyzacyjne będą stanowiły koszty uzyskania przychodów? 2. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa oraz jaka wartość stanowi cenę nabycia Przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 16g ust. 2 i art. 16g ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 16g ust. 3 Ustawy CIT ? 3. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość, która będzie stanowiła koszt podatkowy w przypadku odpłatnego zbycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa?

2014.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1009/14-4/AG
     ∟wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia nieruchomości przy zastosowaniu instytucji datio in solutum.

2014.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1008/14-4/AG
     ∟wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia nieruchomości przy zastosowaniu instytucji datio in solutum.

2014.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1007/14-3/AG
     ∟1. Czy w związku z nabyciem Przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę: a. wystąpi wartość dodatnia firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 Ustawy CIT? b. wartość firmy podlegać będzie amortyzacji a odpisy amortyzacyjne będą stanowiły koszty uzyskania przychodów? 2. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa oraz jaka wartość stanowi cenę nabycia Przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 16g ust. 2 i art. 16g ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 16g ust. 3 Ustawy CIT? 3. W jaki sposób powinna zostać ustalona przez Spółkę wartość, która będzie stanowiła koszt podatkowy w przypadku odpłatnego zbycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Spółkę Przedsiębiorstwa?

2014.11.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-941/14-3/EŻ
     ∟Czy opisane umowne potrącenie będzie stanowiło formę uregulowania zobowiązania w świetle art. 15b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych i Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej odpowiadającej cenie nabycia wartości niematerialnych i prawnych (praw ochronnych na znaki towarowe)?

2014.11.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-1024/14-2/AA
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego.

2014.11.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-402/14-3/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej wartości firmy w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa, oraz korekty wartości początkowej wartości firmy w związku ze zmianą ceny sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj